Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.09.2018., 18:17   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,004
virtual NIC, par pitanja

imam potrebu da kod staraca riješim "redundantni pristup" pa molim samo par savjeta.

imam win7 mašinu, na lokaciji su 2 pristupa netu koja su na istom switchu (isti je subnet, razlikuje se samo gateway, na sekundarnoj liniji je ugašen dhcp, služi samo za backup).

mašina bi trebala imat virtualni nic, tako da glavna mrežna bude s jednim pristupom netu, druga na drugom, i da u slučaju kvara na liniji (koji se u pravilu događaju u trenucima kad ili nisam u državi, ili ne mogu u kratkom roku doć kod njih), da mogu barem preko remote-a pristupit mašini i s nje vidjet šta je krepalo i napravit neki bypass. recimo glupa situacija, rezali su masline i prerezali telefonski kabel jer je išao kroz krošnju...

kako da izvedem da windowsi istovremeno vide oba pristupa netu, ali da nema prometa između njih? ni sam neznam šta pitam, htio bi samo da mogu pristupit preko teamviewera na taj komp ako crkne vdsl, i da mogu uz pomoć te druge veze restartat modem kad se zablesira, tj općenito moć pristupit mrežnoj opremi. nemam pristup izvana na drugoj liniji, nema dmz-a, nema upnp-a, tako da mi je tw jedina opcija.

nabasao sma na ovo:
https://superuser.com/questions/1299...s-physical-nic

ali nisam siguran da je to ono šta mi treba, i kako to podesiti?
hvala
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2018., 20:28   #2
Yaxyo
Dok je nama nas :)
Moj komp
 
Yaxyo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 369
Vjerojatno bi to mogao napraviti sa route metricom.

Baci pogled ovdje:
https://serverfault.com/questions/23...ute-on-windows
__________________


Yaxyo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.09.2018., 08:07   #3
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Jedna od opcija...zahtjeva odredjeno znanje u mrezama...
Uzmes mikrotik ruter prema svojim potrebama...napravis pcc load balancing sa failover-om...a u scheduler scriptu da ti radi ddns i provjeru ip- svakih 5 min.
Na taj nacin u svakom trenutku znas oba dva ip-a od interneta, failover odradi ako jedna linija pukne...moze ti i na mail poslati upozorenje u slucaju kakvog zbivanja...
Kazem, treba neko znanje, ali net/youtube je prepun tutorijala tako da ne bi trebalo biti problema...
madox je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2018., 20:12   #4
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,004
prezahtjevno je to za mene...
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na