Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2020., 22:53   #2611
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Može preporuka full size tipkovnice do 100evra? Must have:

- osvjetljenje
- da je koliko toliko tiha
- numerički dio obavezno

Gledam Logitech G512, ima što da nije mainstream za preporuku?
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 07:44   #2612
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor junkieee Pregled postova
Može preporuka full size tipkovnice do 100evra? Must have:

- osvjetljenje
- da je koliko toliko tiha
- numerički dio obavezno

Gledam Logitech G512, ima što da nije mainstream za preporuku?
https://www.uzishop.hr/tipkovnice/57...m_medium=click
ili
https://www.iqcentar.hr/product&prod...m_medium=click

Za prvu samo provjeri ima li HR znakove i veliki Enter. Druga sigurno ima.
G512 je ok ali tiha je samo verzija s Romer G switchevima, verzija s GX switchevima ima manu da su simboli na njoj pretamni ako nije uključena pozadinska rasvjeta, vidi moj post, Romer G verziju nisam imao u rukama. Za nju ćeš zamjenske tipke (Romer G kompatibilne) plaćati masno, radije uzmi neku MX tipkovnicu pa si miran. G512 s GX Red switchevima je u rangu s Cherry MX Red po zvuku (otprilike) i kompatibilna je s MX tipkama.
MX Silent biraš ako ti je baš tišina toliko važna, do sada nisam naletio na tiše switcheve, probao i MX Red i Razer Yellow i daleko je to od tišine MX Silenta, čak su i Romer G switchevi tiši od Red i Yellow.
G512 GX Red je u Santa Domenici na akciji po 799 kn, odličan izbor ako tražiš RGB tipkovnicu, unatoč mani pretamnih simbola.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 21.10.2020. u 09:13.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 08:47   #2613
pdx
Premium
Moj komp
 
pdx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: krk
Postovi: 482
No more whitefox, A i C tipke vise ne rade... srećom filco je stajao s strane sve ove godine, ali idem u nabavku necega novog
pdx je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 09:12   #2614
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor pdx Pregled postova
No more whitefox, A i C tipke vise ne rade... srećom filco je stajao s strane sve ove godine, ali idem u nabavku necega novog
Ciljaš već na nešto konkretno?
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 09:51   #2615
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Pa ja nezz jel se meni cini, jer sam i ja ljut na mech tipkovnice, al te stvari su govno, kao svi kažu "50-100 milijuna klikova, durability" a počmu crkavat nakon god dvi dana... il switchevi il pcb. Stara logi membrana radi 10+ godina bez ikakvog problema a mech omanila taman kad garancija istekne, a platis je masno, gledan taj whitefox kosta cca iljadu kn
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 10:48   #2616
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Pa ja nezz jel se meni cini, jer sam i ja ljut na mech tipkovnice, al te stvari su govno, kao svi kažu "50-100 milijuna klikova, durability" a počmu crkavat nakon god dvi dana... il switchevi il pcb. Stara logi membrana radi 10+ godina bez ikakvog problema a mech omanila taman kad garancija istekne, a platis je masno, gledan taj whitefox kosta cca iljadu kn
Jesi probao riješiti tih par switcheva koji te zezaju? Probaj makar nabaviti neko sredstvo za podmazivanje, pogledaj kako možeš napraviti podmazivanje bez odlemljivanja switcheva:
https://www.youtube.com/watch?v=m4Lu3fj6W5s
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 10:59   #2617
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Pa ja nezz jel se meni cini, jer sam i ja ljut na mech tipkovnice, al te stvari su govno, kao svi kažu "50-100 milijuna klikova, durability" a počmu crkavat nakon god dvi dana... il switchevi il pcb. Stara logi membrana radi 10+ godina bez ikakvog problema a mech omanila taman kad garancija istekne, a platis je masno, gledan taj whitefox kosta cca iljadu kn
Membranske su puno jednostavnije, nema se baš što pokvariti. Svoje membranske sam većinom mijenjao jer bi mi dojadile, a ne zato jer se nešto pokvarilo. Slažem se da je ta spika sa milijunima klikova preseravanje. Možda je najpametnije uzimati mehaničke kojima se mogu mijenjati switchevi.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 12:02   #2618
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
https://www.uzishop.hr/tipkovnice/57...m_medium=click
ili
https://www.iqcentar.hr/product&prod...m_medium=click

Za prvu samo provjeri ima li HR znakove i veliki Enter. Druga sigurno ima.
G512 je ok ali tiha je samo verzija s Romer G switchevima, verzija s GX switchevima ima manu da su simboli na njoj pretamni ako nije uključena pozadinska rasvjeta, vidi moj post, Romer G verziju nisam imao u rukama. Za nju ćeš zamjenske tipke (Romer G kompatibilne) plaćati masno, radije uzmi neku MX tipkovnicu pa si miran. G512 s GX Red switchevima je u rangu s Cherry MX Red po zvuku (otprilike) i kompatibilna je s MX tipkama.
MX Silent biraš ako ti je baš tišina toliko važna, do sada nisam naletio na tiše switcheve, probao i MX Red i Razer Yellow i daleko je to od tišine MX Silenta, čak su i Romer G switchevi tiši od Red i Yellow.
G512 GX Red je u Santa Domenici na akciji po 799 kn, odličan izbor ako tražiš RGB tipkovnicu, unatoč mani pretamnih simbola.

Hvala na savjetu, budem danas pogledao koji review za obije tipkovnice.
Inače ovo kupujem bratu za poklon, ja koristim Logi G Pro već neko vrijeme i prezadovoljan sam što se tiče samih switcheva, zato sam i ciljao Logitech.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 12:52   #2619
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Pa ja nezz jel se meni cini, jer sam i ja ljut na mech tipkovnice, al te stvari su govno, kao svi kažu "50-100 milijuna klikova, durability" a počmu crkavat nakon god dvi dana... il switchevi il pcb. Stara logi membrana radi 10+ godina bez ikakvog problema a mech omanila taman kad garancija istekne, a platis je masno, gledan taj whitefox kosta cca iljadu kn
Ma nema tu neke razlike kao i kod kupovine drugih uređaja, stvar je kakve si hebene sreće. Ja svoju FUNC KB460 MX red (dakle ista tipkovnica kao i ta linkana Fnatic Rush) stavio na "klupu" nakon 5 godina, sad je držim u rezervi zlu ne trebalo. Zamijenio je sa HyperX Alloy Origins sa HyperX red switchevima i mogu reć da sam zadovoljan, ali svejedno staru ne dam.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 12:55   #2620
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor junkieee Pregled postova
Hvala na savjetu, budem danas pogledao koji review za obije tipkovnice.
Inače ovo kupujem bratu za poklon, ja koristim Logi G Pro već neko vrijeme i prezadovoljan sam što se tiče samih switcheva, zato sam i ciljao Logitech.
Ja sam na Logitech G810 s Romer G taktilnim switchevima i još nisam našao tipkovnicu koja je bolja i tiša od nje, pri tome mislim i na kvalitetu izrade i na popratni softver, koliko god to nevjerojatno zvučalo.
Mislim da bi ti brat bio zadovoljan s G512 GX Red jer je trenutno best-buy RGB tipkovnica.
Sinac je offline   Reply With Quote