Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.06.2020., 11:14   #871
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Erste na papiru nudi dosta dobre uvjete, dizao sam u 11-om mjesecu.
U reali te guze sa isplatom 90% od procjene, nebili digli dva kredita kod njih.
I to im je pravilo banke, kako mi je uvrijeđeno rekla gospođa iz Erste nekretnina kad sam napisao žalbu na procjenu.
To se odvija ako nemate učešća narafno.
Lansirah odyeb i prešao u manju banku. Koja mi je vratila pare koje sam u Erste platio procjenu kad se kredit realizirao.
Glavni savjet je pokupit ponudu, i od banke do banke ciganjenje za svaku sitnicu bez pardona. Pa di vam najbolje ponude.
Ovo potvrdjujem za Erste. Ja sam morao isti uzeti dva kredita kod njih.
Ali i drugi kredit je po istoj (nominalnoj) kamati.

Sto se kamata tice, ne razumijem zasto uopce spominjete i usporedjujete EKS kad on ovisi o duljini otplate (ne dizemo svi na isto godina), dal je otplata u ratama ili anuitetima...

Ako si mi medjusobno usporedjujemo kredite to treba bit po nominalnoj, a kada si vi usporedjujete razne banke za tocno vas kredif, onda usporedjujte efektivnu kamatnu stopu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 13:20   #872
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Predugo sam bio u pbz ekosistemu pa sad nikako da se naviknem na HPBovu aplikaciju koja je pa cak bi bolja u mnogoćemu.
Ono sto me smeta je sto HPB radi prvo rezervaciju sredstava, pa nakon toga skidaju s racuna. A to nije trenutno ako kod PBZ-a vec se otegne po par sat, a nekad i na drugi dan.

HPB od stambenog kredita daje dosta keša na račun bez ikakvog pokrića. Nama je trebalo oko 15%, to smo tražili i dobili. Sad ne znam koji je maksimum.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 13:37   #873
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Feyd Pregled postova
IMHO, ovo nije istina. Naime, pokušavao sam shvatiti zašto ljudi dogmatski ponavljaju da je uvijek bolje uzeti kredit u kunama jer u njima dobivaš i plaću i nisam uspio doći do jasnog odgovora.

Bolje je imati kredit u kunama jer nema valutnog rizika, to znači da ako ti je rata 1000€, ovisno o oscilacijama ti za ratu moraš izdvojiti možda 7.500 Kn, a možda 8.000 Kn, ali isto tako kamata na kunski kredit je veća. Tako da, opet, IMHO, nikako unaprijed ne možeš znati što ti je povoljnije, možeš samo eliminirati valutni rizik, ali to može značiti da si kredit platio skuplje nego što si morao, da si ga uzeo u eurima.

Samo su uglavnom iste kamate i za kune i za eure. Nisam jos bio u hpb-u, al otp i pbz imaju iste kamate za oba kredita.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 14:54   #874
nansale
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 153
Pozz..prije godinu dana mi smo prebacili iz PBZ u Erste.

Vrijeme radnje je 03/2019, supruga je nositelj stambenog kredita od 2007 (PBZ, 12 godina plaćali bez dana kašnjenjs) a s obzirom da nisu spustali kta na neku nama prihvatljivu obisli smo nekoliko banaka (solidna nam je bila i ponuda HPB, 3 % kta, nema troska procjene, ima trosak javnog biljezniks JB) te na kraju otisli u moju maticnu , Erste, gdje imam otvoreni tekuci, ziro, djecju stednju.

Tamo smo dobili prvu ponudu - 3 % kta fiksna 7 god., nema troska procjene nekretnine, priznaju mi police osiguranja iz prvog kredita- a da mi pokriju trosak JB morao sam ugovoriti jos jedan paket (moja stednja (uplaćivao 6 mjeseci i zatvorio) i Diners (njega nisam ni ugovarao na kraju).

Nakon ovjeravanja papira, postipak je malo zastao jer je procjena obavljena nakon cca 3 mj. pa je i kta pala na 2.8%.

Malo su mi na kraju uvjetovali da bi i supruga trebala prijeci u Erste sto nije dolazilo i obzir te sam i rekao da onda idem dalje..nakon 1 dana neka komisija je amenovala da ce oni pokriti JB.

Kredit pusten u 05/2019, 50 tis €, rata nam je ostala ista, cca 400 € a rok je smanjen s 18 na 15 godina.

Svakako preporucujem osobnu bankaricu na Kvaternikovom trgu do koje sam dosao slucajnim odabirom ali se meni pokazala kao odlicnom.


Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
nansale je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 15:58   #875
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Samo su uglavnom iste kamate i za kune i za eure. Nisam jos bio u hpb-u, al otp i pbz imaju iste kamate za oba kredita.
Ovoga nisam bio svjestan, dizao sam dva stambena, prvi 2011., APN, kredit u eurima, mislim da je kamata bila 4,6 ili 4,8 mislim da tada nije niti bilo na tržištu stambenih u kunama. Drugi 2017., opet APN, kamata tipa 2,3% a kunski su bili oko 4%.

Sada kada je ista kamata na eure i kune, onda ne vidim razlog zašto bi itko uzeo u eurima, osim ako se kladi na jačanje kune u odnosu na euro, ali to mi je nategnut scenarij.

Zadnje izmijenjeno od: Feyd. 03.06.2020. u 17:13.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 16:51   #876
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 261
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Ovo potvrdjujem za Erste. Ja sam morao isti uzeti dva kredita kod njih.
Ali i drugi kredit je po istoj (nominalnoj) kamati.

Sto se kamata tice, ne razumijem zasto uopce spominjete i usporedjujete EKS kad on ovisi o duljini otplate (ne dizemo svi na isto godina), dal je otplata u ratama ili anuitetima...

Ako si mi medjusobno usporedjujemo kredite to treba bit po nominalnoj, a kada si vi usporedjujete razne banke za tocno vas kredif, onda usporedjujte efektivnu kamatnu stopu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

EKS i je smišljen između ostalog da bi se stvari mogle uspoređivati. EKS uzima u obzir sve stvari koje poskupljuju kredit. Recimo imaš dva kredita po istoj nominalnoj stopi, rekao bi ista. Ali ako za jedan moraš dati novce za odobrenje kredita, a za drugi ne, to će se vidjeti u EKS-u. Usporedbom nominalne kamatne stope to ne možeš znati. A di su još razni uvjeti koje financijske institucije smišljaju (razne članarine, naknade za servisiranje, obvezno imanje depozita, ...) koje se ne vide u nominalnoj stopi, a poskupljuju kredit.
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2020., 15:55   #877
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
dosta korisnih informacija kod nedavnog dizanja kredita. ova evaluacija nekretnina sa 0.9 koeficijentom je sjebana. ocito zele samo one koji mogu dati 10% kes ili tko moze podnijeti dva kredita.

to se govorilo u fin krugovima da ce kamate ici na smjesne razine i da ce banke zbog toga imati instrumente koji te obeshrabruju kod dizanja kredita ili cistu diskvalifikaciju kod odredjenih uvjeta. na to se jos i doda da zbog nezaposlenosti koja raste ne zele riskirati s kreditno nesposobnom osobom.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2020., 07:19   #878
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Mene trenutno samo brine procjena, svi mi kazu da za nove zgrade nije bilo problema, i prodavatelj i banka, al nitko to ne zeli staviti na papir.

A situacija, bar u Zagrebu sa stanovima je ta da te nitko nece cekati 10 dana za inicijalnu procjenu il pregovore. Ako necu ja, jos 10 ih ceka u redu za svaki stan.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2020., 19:20   #879
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Jedini izlaz od te procjene vidim ako kupujes od tvrtke. Em sta tada ne placas porez na promet s nekretninama, a i nije potrebna procjena jer ti tvrtka fakturira stan, sto znaci to mu je prava vrijednost i trebala bi prihvatiti u banci.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2020., 20:39   #880
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Mislim da ne, svejedno će ti banka tražiti procjenu i uglavnom će biti ispod vrijednosti za koju si kupio. Tako je namještaju i mislim da te svakih X godina ponovno traže procjenu, ali nisam siguran da li je tako i za fizičke osobe ili samo tvrtke.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2020., 20:44   #881
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
U svakom slucaju ide procjena. Prije je jos moglo i proci prije nego se ekipa zaigrala s jdoo-ovima.
Svako treba obratiti paznju i na to koliko te izade osiguranje. PBZ je tu ocajan u odnosu na HPB, ZABU ili PBZSS.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2020., 21:37   #882
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
Jedini izlaz od te procjene vidim ako kupujes od tvrtke. Em sta tada ne placas porez na promet s nekretninama, a i nije potrebna procjena jer ti tvrtka fakturira stan, sto znaci to mu je prava vrijednost i trebala bi prihvatiti u banci.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
Ide procjena u svakom slučaju. Imam taj slučaj, kupujemo novi stan od tvrtke i svejedno ide procjena.




Nego, kako uplatit pare za kaparu s najmanjom provizijom? Razmišljao sam sve ubacit na svoj račun pa onda prebaciti na njihov u Zabu, al si gruntam da će me odmah porezna pitat odakle pare.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2020., 21:54   #883
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Ovisi o banci. Naknada kod PBZ-a za prijenos na žiro račun u drugoj banci je fiksno 2,25 kn, neovisno prenosiš li 1 kn ili 200.000 kn. Ne uzimaju postotak kod plaćanja preko internetskog bankarstva.

Platio kaparu za stan s tekućeg, nitko me ništa nije pitao, iako je većina novaca bila na štednji u banci, tako da je porijeklo novca više-manje očito.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2020., 23:11   #884
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Ne bi te porezna trebala gnjaviti oko toga ako nisi baksuz. Ako si baksuz kao ja onda te banka prijaviti poreznoj jer si eto 2 oročenja uplatio s tekućeg, a poslije 2/3 godine povukao na žiro.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2020., 23:14   #885
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Povukao si na svoj žiro? Žiro je pod strogim nadzorom, tako da nisi baksuz već je normalno da te pitaju zašto i kako.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2020., 23:54   #886
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Dakle, zamrzili su mi račun i kao obavijestili poreznu jer oni nisu znali odakle ti novci na računu. A pri sklapanju je lijepo pisalo po isteku isplata na račun broj XYZ....
Ekipa iz porezne je mislila da se netko šali s njima.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2020., 16:55   #887
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ide procjena u svakom slučaju. Imam taj slučaj, kupujemo novi stan od tvrtke i svejedno ide procjena.




Nego, kako uplatit pare za kaparu s najmanjom provizijom? Razmišljao sam sve ubacit na svoj račun pa onda prebaciti na njihov u Zabu, al si gruntam da će me odmah porezna pitat odakle pare.
o jbt. kako se sve mijenja iz godine godinu. i ta procjena koja ide ce uvijek biti 90% vrijednosti nekretnine ilitiga manji od pravog iznosa koji ces platiti?

koje su to fore
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2020., 18:36   #888
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
o jbt. kako se sve mijenja iz godine godinu. i ta procjena koja ide ce uvijek biti 90% vrijednosti nekretnine ilitiga manji od pravog iznosa koji ces platiti?

koje su to fore
Ja vjerujem da će mi stavit procjenu onoliko koliko je kredit, a da sam više dizao, opet bi bila koliki je kredit. Dam se kladiti. Budem napisao kad se jednom sve riješi.

Da mi nebi morali nešto platiti ako uzmu stan
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2020., 07:02   #889
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Bas tako Pupo. Meni je procjena bila ista koliki je bio kredit, a mi smo nekretninu dobili daleko ispod tržišne vrijednosti. A imali smo i nešto usteđevine tako da smo dizali daleko manje od vrijednosti. Vidio sam procjenu koju je dobio prijasnji vlasnik, bila je 30tis. € veca od nase, al on je dizao puno veci kredit.
Sto se tice kapare, mozes ju regulirati kupoprodajnim ugovorom. Isto tako mozes ju izvuci nazad iz sume kredita kao keš ... U slucaju ako si kaparisao svojom lovom
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2020., 10:04   #890
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Meni je procjena bila ista kao i cijena stana (manja za 300ak EUR mislim). Novija zgrada, ZG.

U Erste je stambeni kredit u EUR jer mi je EKS bio povoljniji u odnosu na kunski kredit, 7 god fix kamata oko 2,4% ili 2,7%.
Prije toga bio u ZABA-i koji su mi dali najnepovoljniju ponudu pa sam otišao od njih.
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2020., 13:53   #891
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor pero_dinamit Pregled postova
Meni je procjena bila ista kao i cijena stana (manja za 300ak EUR mislim). Novija zgrada, ZG.

U Erste je stambeni kredit u EUR jer mi je EKS bio povoljniji u odnosu na kunski kredit, 7 god fix kamata oko 2,4% ili 2,7%.
Prije toga bio u ZABA-i koji su mi dali najnepovoljniju ponudu pa sam otišao od njih.
da li si morao prebaciti kompletno poslovanje u Erste radi uvjeta kredita?
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2020., 14:03   #892
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ide procjena u svakom slučaju. Imam taj slučaj, kupujemo novi stan od tvrtke i svejedno ide procjena.




Nego, kako uplatit pare za kaparu s najmanjom provizijom? Razmišljao sam sve ubacit na svoj račun pa onda prebaciti na njihov u Zabu, al si gruntam da će me odmah porezna pitat odakle pare.
Mi smo samo prebacili preko internet bankarstva, nikakvih problema. S PBZ-a na ZABU ja mislim da je bilo.

I nije bila mala cifra, nekih 7000 EUR.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2020., 09:05   #893
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
da li si morao prebaciti kompletno poslovanje u Erste radi uvjeta kredita?
Plaću jesam, ako na to misliš. Mislim da je to kod svih uvjet.
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 09:49   #894
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Erste je meni bio prije 4 godine najpovoljniji po svemu za stambeni. Redovna kamata je bila s nekim popustom, bez troškova procjene i bilježnika.
Isto 90% iznosa, nisu me nagovarali na dodatne kredite, iako je bilo super opcija dodatnog nenamjenskog po kamati stambenog-i to do kreditne sposobnosti.

Jedini minus je bila obavezna polica životnog kod njih, koja ti ulazi u prosjek za izračun kred. sposobnosti

Za ovih 10% manje su rekli, da imaju kao mišljenje, da ako kupuješ nekretninu, da imaš nešto sa strane.
Iako i to lako riješiti anexom ugovora s prodavačem, ak kupuješ od privat osobe.

Nebitno. Uglavnom, nemam primjedbi, brzo sve riješeno bilo, i se svojim tijekom. Komunikacija s bankarom je odlična.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 23:37   #895
extacod
Premium
 
extacod's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Milkywhey
Postovi: 201
Zanima me što točno spada pod mjesečna primanja kako bi se u banci uzeo stambeni kredit.

Da li se gleda samo neto plaća, ili se gleda i naknada za prijevoz, hranu, regres, godišnji bonus od firme, božičnica...
extacod je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 23:48   #896
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
U sberbanku su sve gledali ali ako imaš neki dodatak odnosno bonus na plaću, moraš ga bar 6mj dobivati.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2020., 12:07   #897
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
Citiraj:
Autor extacod Pregled postova
Zanima me što točno spada pod mjesečna primanja kako bi se u banci uzeo stambeni kredit.

Da li se gleda samo neto plaća, ili se gleda i naknada za prijevoz, hranu, regres, godišnji bonus od firme, božičnica...

koliko sam skuzio ovisi od banke do banke. U pbzu su mi sve priznali pod primanja kad sam se raspitivao pred cca god dana.
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2020., 12:10   #898
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor extacod Pregled postova
Zanima me što točno spada pod mjesečna primanja kako bi se u banci uzeo stambeni kredit.

Da li se gleda samo neto plaća, ili se gleda i naknada za prijevoz, hranu, regres, godišnji bonus od firme, božičnica...
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
koliko sam skuzio ovisi od banke do banke. U pbzu su mi sve priznali pod primanja kad sam se raspitivao pred cca god dana.

Promjenilo se dosta, pogotovo unazad mjesec dana. U pravilu se gleda samo neto plaća, bez dodataka.
S tim da recimo u PBZ-u ako imate odobren minus (nemorate ga ni koristiti), imate na temelju toga i fiktivnu cifru koja vam dodatno umanjuje kreditnu sposobnost.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2020., 20:34   #899
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Ne znam gdje je bila priča o ukidanju 7,5 kn za uplate iz inozemstva, sad su mi skinuli za uplatu s Revoluta. Pogledam naknade i vidim da se prekogranični priljevi na račun u valuti različitoj od EUR i svi međunarodni priljevi na račun i dalje naplaćuju 7,5 kn.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2020., 22:37   #900
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Ja sam to provjerio s PBZ-om kad su ukinuli za euro i dobio potvrdu da se prekogranični priljevi svim valutama osim EUR naplaćuju, bez obzira što se radi o nacionalnoj valuti. Klasika, ako nije izričito zabranjeno, dozvoljeno je.
franzD je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na