Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.01.2008., 20:32   #31
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Vi's to rendanje je super stvar: kad bih to radio, imao bih jako dobar izgovor da si kupim mocan hardware
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2008., 20:39   #32
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,962
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Clockanje (i to mukotrpno još) radi nekakvog osobnog zadovoljstva baš i nema smisla i daleko od toga da je zabavno.
Stani malo, jesam ja uopće na dobrom forumu?? Hmm...izgleda da jesam...
Jesi primjetio ovo: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=84746 ?
Tu se razni ljudi natječu u overc(l)ockingu, zašto?


Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Tim više, kad pogledaš da bi ti, to osobno zadovoljstvo iskoristil za prezentiranje SuperPi rezultata diljem foruma. Kaj opet nema smisla kad Bubba tak i tak drži rekord u toj disciplini.
Pa vi ste kontradiktorni i smiješni...
Bubba ne može shvatiti (unatoč tome što ima Ph.D iz psihologije) čemu tolika procesorska snaga i kao "gdje ću je ja to iskoristit", a s druge strane se trudi obarati SuperPI rekord, dok ti misliš da bih ja tu procesorsku snagu iskoristio za qrčenje nad SuperPI rezultatom, a ne smeta ti kad Bubba to radi
Sad mi je sve jasno - Bubba se u biti boji da će ga netko skinit sa trona SuperPI rezultata

Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Kak god okreneš besane noći provedene u traženju baš te frekvencije i baš tog napona ti se ne isplate, jer uvijek ima neko bolji.
Po toj logici je onda najbolje da odmah "stavim glavu na tračnice" (c) by Bubba. A mislim stvarno...

Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Dok SuperUnknown to clockanje iskoristi za pametnije stvari (a koje su saznaj iz njegovog profila), pa mu tvoje osobno zadovoljstvo i anegdote s clockanjem dođu ko strip u dnevnim novinama.
Pa to je divno, i super za njega. Osobno, briga me tko za šta koristi clockanje i kakav kompjuter ima, nisam udbaš da gledam tko šta ima i za šta to koristi
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.01.2008., 21:04   #33
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,524
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Vi's to rendanje je super stvar: kad bih to radio, imao bih jako dobar izgovor da si kupim mocan hardware
Pa i ne baš

Što se toga tiče ja za rendanje u lightwave-u koristim jednu nešto stariju mašinu (Pentium D 920 s 2 gige rama i ostalim sitnicama) jer mi je otkad sam ju za to upogonio radila super i koristim ju samo za to... Ovu konfu iz siga koristi više ljudi tako da na njoj ne radim rendering.

Joj kad Bubba ovo gore vidi

Možda bum se opet nasmijao kao i onda kad je imao debatu sa spejsmasterom
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2008., 21:27   #34
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,531
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Bubba ne može shvatiti (unatoč tome što ima Ph.D iz psihologije) čemu tolika procesorska snaga i kao "gdje ću je ja to iskoristit", a s druge strane se trudi obarati SuperPI rekord, dok ti misliš da bih ja tu procesorsku snagu iskoristio za qrčenje nad SuperPI rezultatom, a ne smeta ti kad Bubba to rad
Nekada su iz Vrapca pustali samo za 29. novembar i 1. maj; vidim da se losa praksa u trulom kapitalizmu nastavlja se na sve blagdane...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 00:42   #35
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Stani malo, jesam ja uopće na dobrom forumu?? Hmm...izgleda da jesam...
Jesi primjetio ovo: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=84746 ?
Tu se razni ljudi natječu u overc(l)ockingu, zašto?
Nemam kaj stati, živimo u vremenu u kojem je ritam života brutalan i tehnologija napreduje svakim danom sve brže i brže, pa ti uhvati korak ili ostaješ u zaostatku nekolko milisekundi. Da, fino si primjetil da se ljudi natječu u obaranju SuperPia, ali opet tebe na Top10 nema. S tim da oni za razliku od tebe znaju kaj delaju, neki od njih imaju rekorde po međunarodnim ljestvicama, a neki od njih dobivaju masne pare ili hardver za svo to clockanje. Dok ti to radiš čisto radi toga jer je clockanje zgodno, pa se malo ubije vrijeme, pa imaš osobno zadovoljstvo. Ali nema te na ljestvicama, nema međunarodnih priznanja clockerskih zajednica, nema para, nema hardvera. Ništa, samo osobno zadovoljstvo. A priznaj, sav taj adrenalin, sve te silne (mili)sekunde, brutalna mašina u potpisu, samo te vuče da tim clockerima pokažeš zube - ali čemu kad ne znaš clockati.

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
a s druge strane se trudi obarati SuperPI rekord, dok ti misliš da bih ja tu procesorsku snagu iskoristio za qrčenje nad SuperPI rezultatom, a ne smeta ti kad Bubba to radi.
Ne mislim ja da bi se ti qrčil sa SuperPi rezultatom. Znam da se bi, jer ti profil, postovi i teme u njemu to govore. Istinbog nije ni qrčenje loše, kad imaš znanje i od kolega clockera prizanti rekord ili dva. Bez brige, ne trudi se Bubba oboriti nikakav rekord. Njegov procesor opće nije clockan, a ja sam ti samo za primjer stavil njegov post. Čisto da vidiš kak neko ko nema interesa za clockanje i napikavanje 501 opcije, može u svega par minuta, srušiti sva nadanja i mukotrpan rad jednog clockera poput tebe. Čemu onda da se zamaraš bezveze, kad si odma u startu bacil u vjetar svo to osobno zadovoljstvo, a ~8.4 sekundi ti ostavlja gorak okus.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 15:35   #36
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,962
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Nemam kaj stati, živimo u vremenu u kojem je ritam života brutalan i tehnologija napreduje svakim danom sve brže i brže, pa ti uhvati korak ili ostaješ u zaostatku nekolko milisekundi. Da, fino si primjetil da se ljudi natječu u obaranju SuperPia, ali opet tebe na Top10 nema. S tim da oni za razliku od tebe znaju kaj delaju, neki od njih imaju rekorde po međunarodnim ljestvicama, a neki od njih dobivaju masne pare ili hardver za svo to clockanje. Dok ti to radiš čisto radi toga jer je clockanje zgodno, pa se malo ubije vrijeme, pa imaš osobno zadovoljstvo. Ali nema te na ljestvicama, nema međunarodnih priznanja clockerskih zajednica, nema para, nema hardvera. Ništa, samo osobno zadovoljstvo. A priznaj, sav taj adrenalin, sve te silne (mili)sekunde, brutalna mašina u potpisu, samo te vuče da tim clockerima pokažeš zube - ali čemu kad ne znaš clockati.

Ne mislim ja da bi se ti qrčil sa SuperPi rezultatom. Znam da se bi, jer ti profil, postovi i teme u njemu to govore. Istinbog nije ni qrčenje loše, kad imaš znanje i od kolega clockera prizanti rekord ili dva. Bez brige, ne trudi se Bubba oboriti nikakav rekord. Njegov procesor opće nije clockan, a ja sam ti samo za primjer stavil njegov post. Čisto da vidiš kak neko ko nema interesa za clockanje i napikavanje 501 opcije, može u svega par minuta, srušiti sva nadanja i mukotrpan rad jednog clockera poput tebe. Čemu onda da se zamaraš bezveze, kad si odma u startu bacil u vjetar svo to osobno zadovoljstvo, a ~8.4 sekundi ti ostavlja gorak okus.
OK, prvo, smiri se Duboko udahni i izdahni
Drugo, ti si nešto pobrkao. Naime, ja se uopće i ne natječem u SuperPI-ju. Jedino gdje sam svoj rezultat stavio je 3DMark06, i to čisto amaterski, da vidim koliko mogu uhvatit sa ovim svojim oskudnim znanjem o overclockingu, zato sam i stalno pitao za savjete dobre ljude poput Gilberta i Razera koji su mi pomogli da to i uspijem. Priznajem da nisam maher u tome, zašto ne? Neš' ti. Pa procesor nisam uspio dignut preko 3.6 dok drugi isti taj dižu preko 4.0. Npr. momci koji su ispod mene na ljestvici su daleko bolji maheri u OC-u, jer su sa puno oskudnijim hardverom uspjeli postići mnogo veći postotak OC-a od mene. To ti sve govori, ali ja se stvarno ne zamaram time, za razliku od vas dvoje koji se iz nekog razloga pjenite na mene...
Get a life
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 17:34   #37
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
OK, prvo, smiri se Duboko udahni i izdahni
Ja sam smiren još od prve stranice. Dok si se ti sav pun entuzijazma, adrenalina i nadobudnosti zdušno našel braniti postupak i korisnost overclockinga.

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Pa procesor nisam uspio dignut preko 3.6 dok drugi isti taj dižu preko 4.0. Npr. momci koji su ispod mene na ljestvici su daleko bolji maheri u OC-u, jer su sa puno oskudnijim hardverom uspjeli postići mnogo veći postotak OC-a od mene.
Čemu si onda opće išel clockati procesor? Jel ti treba za neki zahtjevan posel, za neku igru ti fali određen broj FPSa? Naravno da ne, tvoj sustav je na tvorničkim taktovima dostatan za sve kaj ti treba, ali reko clocka pol foruma, pa zakaj da i ti ne probaš. Na stranu to da nemaš apsolutno nikakve koristi od svih tih dodatnih GHz.

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
To ti sve govori, ali ja se stvarno ne zamaram time, za razliku od vas dvoje koji se iz nekog razloga pjenite na mene...
Da, vidi se po komponentama koje si odabral, po već prije spomenutim postovima i temama kak se ne zamaraš s tim. Niko se ne pjeni, već fino kulturno diskutiramo o overclockingu i o tome kak određeni ljudi imaju koristi od toga, dok ti jednostavno nemaš.

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Get a life
Don't B'Negative
McG je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 18:31   #38
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,962
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Ja sam smiren još od prve stranice. Dok si se ti sav pun entuzijazma, adrenalina i nadobudnosti zdušno našel braniti postupak i korisnost overclockinga.
Ne razumijem šta imaš protiv OC-a, njegovog postupka i korisnosti?

Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Čemu si onda opće išel clockati procesor? Jel ti treba za neki zahtjevan posel, za neku igru ti fali određen broj FPSa? Naravno da ne, tvoj sustav je na tvorničkim taktovima dostatan za sve kaj ti treba, ali reko clocka pol foruma, pa zakaj da i ti ne probaš. Na stranu to da nemaš apsolutno nikakve koristi od svih tih dodatnih GHz. Niko se ne pjeni, već fino kulturno diskutiramo o overclockingu i o tome kak određeni ljudi imaju koristi od toga, dok ti jednostavno nemaš.
Pa...vjerovao ti ili ne, itekako imam koristi od OC-a...nije sad da zarađujem njime, ali razlika je osjetna, pogotovo u Crysisu u kojem znači razliku između igrivog i neigrivog. Npr. sa stock freq. dobivam 15-25fps (1680x1050, very high, no aa), no ako ga samo dignem na 3.3ghz već dobivam 20-35fps šta i nije baš mala razlika...
Encodiranje videa da i ne spominjem...
No, pošto sam završio Crysis, a sve ostale igre lete na stock freq., vratio sam ga na stock freqvencije. Usput je iznikao još jedan dodatni otežavajući faktor, a to je da sam stavio 4 sticka rama pa se sada još teže OC-a, a sve mi se čini da ću ga morati ponovo OC-at kada iziđe Far Cry 2 (naravno, ukoliko prije ne uzmem Skulltrail sa dva qx-a, 3 ultre i 4gb ddr3 )

Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Da, vidi se po komponentama koje si odabral, po već prije spomenutim postovima i temama kak se ne zamaraš s tim.
Pa ne zamaram se time...
Ako se budem zamarao, samo dignem proc na 4.0 i onda se opet neko vrijeme neću zamarat
Nego, zašto se TI zamaraš time?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 19:06   #39
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ne razumijem šta imaš protiv OC-a, njegovog postupka i korisnosti?
Ja protiv overclockinga nemam apsolutno ništ. Meni je potpuno jasno da clockanje dobro dođe, recimo kad korisnik nakon određenog vremen primjeti da mu cijeli sustav lagano gubi dah. A pošto i dalje namjerava koristiti iste komponente onda lagano podigne taktove i na određeno vrijeme produlji radni vijek svih komponenti. Takav overclock i onaj u kojem se za neku nagradu (novčanu ili materijalnu) izvlači maksimum iz određenih komponenti su meni itekak razumljivi i daleko od toga da je imam nekaj protiv toga ili ljudi koji se time bave.

Ono kaj meni nije jasno, je to tvoje osobno zadovoljstvo. I to još nakon mukotrpnog i ujedno po tebi zabavnog clockanja. S tim da nema smisla kak ti nekaj mukotrpno more biti zabavno i pružati osobno zadovoljstvo. Sam veliš da si amater i da se ne zamaraš s clockanjem, a ujedno držiš i clockaš procesor na 3.6GHz (istinabog radi fore), mijenjaš bijesne komponente i mrtav hladan tvrdiš da se ne zamaraš sa svim tim clockanjem.

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
razlika je osjetna, pogotovo u Crysisu
Encodiranje videa da i ne spominjem...
Da, vjerujem da imaš ogromne koristi od clockanja, pogotovo u iznimno neoptimiziranoj igri kojoj za fluidnost FPSa ne pomognu još dva-tri patcha. Ali ajde, recimo da si prodal tu priču, pa onda di si ti točno iskoristil sve te FPSe koje si dobil clockanjem? Negde na nekom serveru, pa si redom tamanil sve koji su se našli na putu? Ili je to gamer u tebi progovoril i osobno ti je zadovoljstvo krstariti nepreglednim prostranstvima znajući da si s 20-35FPSa, jednostvno gamer kakvog bi svaki klan mogao samo poželjeti.

Kakvo kodiranje videa spominješ? Jel se radi od tome da ti svaki ponedjeljak fino skodiraš Gossip Girl iz 1080p u 720p ili u tome da svakog vikenda konvertiraš DVD i XviD? Kak god bilo i koji god scenarij tjeral, četverojezgreni procesor (i to na tvorničkom taktu) ti omogućuje da u isto vrijeme radiš masu zahtjevnih stvari. Pošto si sam rekel da ne zarađuješ s tim naclockanim sustavom, onda ti je svejedno kolko vremena ti oduzme svo to kodiranje. Crysis na jednoj jezgri, kodiranje Gossip Girl na drugoj i još ti ostanu dvije za surfanje, ispomoć za igranje, prženje, muziku i masu sl. multitasking sitnica.

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Nego, zašto se TI zamaraš time?
Ja te samo pitam o clockanju i tvojoj koristi od toga. Ništ više. Ako misliš da se ja zamaram time ili da me tvoji odgovori zamaraju ili ako se ti sam zamaraš s odgovaranjem na moja pitanja, reci pa stanemo.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 19:26   #40
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
Citiraj:
Da, vjerujem da imaš ogromne koristi od clockanja, pogotovo u iznimno neoptimiziranoj igri kojoj za fluidnost FPSa ne pomognu još dva-tri patcha. Ali ajde, recimo da si prodal tu priču, pa onda di si ti točno iskoristil sve te FPSe koje si dobil clcokanjem? Negde na nekom serveru, pa si redom tamanil sve koji su se našli na putu? Ili je to gamer u tebi progovoril i osobno ti je zadovoljstvo krstariti nepreglednim prostranstvima znajući da si s 20-35FPSa, jednostvno gamer kakvog bi svaki klan mogao samo poželjeti.
Oprostit ces McG al zvucis kao da se totalno izvlacis i kao da si stjeran u kut.
U ovom textu gore na jadne nacine pokusavas pobit njegov tekst, sto ti bas i neide.Zelim reci da kad kupis novi komp, pokrenes neku zahtjevnu igru imas 25 fps-a recimo, neki prosijek. Tih 25fpsa (slazes se valjda) je na granici, po mnogima igrivosti a po meni je neigrivo. Zelim barem 30 fpsa i sto cu sad?
bacit se na OC proca, grafe,rama opcenito cijelog kompa i dobiti zeljenih 30 fpsa ako ne i vise( vjerojatno vise). Ili ovako. Pokrenes crysis na stock konfiguraciji i pokreni ga na istoj samo klokanoj i razlika se i vise nego osjeti, plus sto mi je sam postupak OC-a zabavan, besplatan, jednostavno mi sjeda u dusu
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2008., 19:49   #41
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor >>>KUKY<<< Pregled postova
Oprostit ces McG al zvucis kao da se totalno izvlacis i kao da si stjeran u kut.
U ovom textu gore na jadne nacine pokusavas pobit njegov tekst, sto ti bas i neide.
Nemam kaj opraštat. To je tvoje mišljenje i ja nemam namjeru uvjeravat te u suprotno.
Citiraj:
Autor >>>KUKY<<< Pregled postova
Zelim reci da kad kupis novi komp, pokrenes neku zahtjevnu igru imas 25 fps-a recimo, neki prosijek. Tih 25fpsa (slazes se valjda) je na granici, po mnogima igrivosti a po meni je neigrivo. Zelim barem 30 fpsa i sto cu sad?
bacit se na OC proca, grafe,rama opcenito cijelog kompa i dobiti zeljenih 30 fpsa ako ne i vise( vjerojatno vise). Ili ovako. Pokrenes crysis na stock konfiguraciji i pokreni ga na istoj samo klokanoj i razlika se i vise nego osjeti, plus sto mi je sam postupak OC-a zabavan, besplatan, jednostavno mi sjeda u dusu
Sve je to jasno i sve ja to znam. Ali ne vidim smisao u clockanju u ovom slučaju četverojezgrenog procesora na bijesne taktove radi dobivanja dodatnih FPSa u neoptimiziranoj igri poput Crysisa kojeg i ti i on spominjete. Clockali od sutra igra bude i dalje neoptimizirana i sramotno (za izdavača i sve koji su radili na igri) je da se na konfiguracijama od nekolko tisuća kuna, mora već u startu raditi overclock, ne bi li ljudi dobili onaj zadovoljavajuć broj FPSa.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 21:02   #42
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Igra je neoptimizirana, ali eto nekim čudom, njemu se sviđa i hto bi je odigrat. Može je igrat na stocku na granici neigrivosti, a može i OC-at pa igrat igru koja se njemu sviđa na svome kompu i uživat u njoj. Tebi se igra ne sviđa i misliš da je neoptimizirana(slažem se)? E pa njemu je igra super. Get the point?
Još nešto, neki ljudi se bave base jumpingom, neki bungee jumpingom, neki uzgajaju crve..
Niti imaju koristi od toga, niti im pomaže obavit neki posao brže, ali oni to rade jer im predstavlja zadovoljstvo, koliko god bilo opasno, bespotrebno ili glupo. Get the point?
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 21:10   #43
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Ako vas pali taj Crysis ne kupujte sadašnje grafičke kartice, jer ni najbolji OC nemože puno pomoći. Čekajte R700 ili G100. Današnje grafičke kartice su blago rečeno, preslabe za Crysis.
Index je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 21:18   #44
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Citiraj:
Autor Index Pregled postova
Ako vas pali taj Crysis ne kupujte sadašnje grafičke kartice, jer ni najbolji OC nemože puno pomoći. Čekajte R700 ili G100. Današnje grafičke kartice su blago rečeno, preslabe za Crysis.
O Bože dragi čemu ovo? Jel ti padobran slučajno zapeo za neko stablo?
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 21:41   #45
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Index Pregled postova
Ako vas pali taj Crysis ne kupujte sadašnje grafičke kartice, jer ni najbolji OC nemože puno pomoći. Čekajte R700 ili G100. Današnje grafičke kartice su blago rečeno, preslabe za Crysis.
Ne umem da razumem?
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 21:59   #46
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Ne umem da razumem?
Legendo !
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 22:32   #47
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Ja protiv overclockinga nemam apsolutno ništ. Meni je potpuno jasno da clockanje dobro dođe, recimo kad korisnik nakon određenog vremen primjeti da mu cijeli sustav lagano gubi dah. A pošto i dalje namjerava koristiti iste komponente onda lagano podigne taktove i na određeno vrijeme produlji radni vijek svih komponenti. Takav overclock i onaj u kojem se za neku nagradu (novčanu ili materijalnu) izvlači maksimum iz određenih komponenti su meni itekak razumljivi i daleko od toga da je imam nekaj protiv toga ili ljudi koji se time bave.
Dijelim ovo misljenje. Recimo imam Semprona 2800+ i eto nakon nekog vremena podigao sam ga sa 1600Mhz na 2000 i time zapravo dobio Semprona 3500+. I tako ja zapravo iz vremesnog semprona iscijedim josh malo juhe za 0kn i sasvim mi je dovoljan. Ide on i na 2200 ali onda bi trebao memoriju mjenjat. Na poslu radim za strojem sa 2GB rama i Intelom 2180 i uvidio sam da za namjenu koja meni treba ovaj Sempronac radi sasvim dobro.
Ljudi koji zive od rada za svojim racunalima neka uzmu i Core2Duo 8 cores i clockaju koliko hoce jer im to treba i od toga zive a ujedno im omoguci i brze obavljanje posla.
Ali smijesno mi je kada netko kao npr moj susjed kupi Athlona X2 5200 i onda zove mene da mu ga jelte "clocknem" pa da vidi kako ide 3DMark i onda tako mjesecima to stoji overclockano a on slusa glazbu, surfa i gleda filmove na tome ali je jako sretan radi tog manevra.
__________________
celduce je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 02:34   #48
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Nema tog overclocka koji će od J.Kosor napravit B.Radulović
Ako ti igra trza, tih 10ak posto performansi koje ćeš postići OC-om grafičke (procesor ionako nije usko grlo ako se radi o modernom DC procesoru).
10 posto od 20 frameova je 2 framea, a da je i 15%... wow igranje u 22-23FPS-a je zbilja totalno drugačije

Ako igra radi na 50FPS-a, svejedno ti je da li će ti OCana radit na 55-60 ili 50, dok ako ti trza OC ti neće pomoći.

Druga stvar su bijesna friziranja procesora i windowsa da bi što prije izračunali taj famozni ~3.14 jerbo nam to u životu puno znači i da naš procesor nije u stanju izračunati Pi na miljuntu decimalu ispod 20 sec. urušio bi se Svemir.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 03:11   #49
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
A ja krenuo da pročitam ponešto o tom Skulltrailu...

Mislim ono,može neki topic bez nečije rasprave i prepucavanja...?!

I da,vidim da se admini opet uredno bakću nečim bezveznim....dajte ljudi ne dozvolite da vas se uvlači u rasprave,a konačno ne uplećite se sami (kao ovdje,bar koliko vidim...) jer ste upravi vi ti koji treba da to modereišu...?..

Čovjek nikom nije ništa rekao,svi ga nešto napadaju,nije mi jasno...ostavite se njega i konfe i šta mu je gušt i šta radi...i ljudi kupe Bugatti Veyron pa ga ne voze po preko 400kmh nego normalno koliko im cesta dozvoli ili 20kmh da ih si vide...i šta sad...?!koja silina motora treba za tih 20kmh..???...mislim da sam tu završio sa shvatanjem da itko ima govorit ikome 'zašto uzimaš to i to i čemu to i to ako ti je dosta ono manje' a ako se ne krpa nego se ima pra za sve! ; općenito tu nema rasprave o svrsishodnosti i optimalnoj upotrebi nečega - a čovjek očito ima para i može kupiti nešto makar radi prestiža..ako mu je već gušt.

E ljudi laku noć,za danas mi postao forum prenaporan... Naročito svemoćni Bubba i njegove još moćnije izjave...mislim ono - spuštanje na planet,nezavist,bratstvo i jedinstvo...bla-bla-bla...a ako si u vezi sa HŽ-om ili shitt_eaters-ima - iskreno nas ne zanima.
E da,ne pecam i ne bavim se ribolovom,pa molim da se nitko ne hvata na nepostojeće udice....

Laku noć i bez uvrede ikome,pa i Bubbi,on je takav...kao što je Fleks onakav i ja ovakav da mi smetaju te sve prisutne rasprave...
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 13:46   #50
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 14:05   #51
MahnitiTapir
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 76
A šta ste se nakačili na čovjeka?!





Zašto si pas liže jaja?
Zato što može.


Tako si i Neo-ST može priuštiti zvijer i to je to...

Pola ovih upada mi smrdi na (pazi sad ovo:) mozak ispran komunističkom propagandom. [gnjev-gnjev]
Eto. Rekao sam to.
XEXEXE!!!

Kao, tip ima za mašinu skuplju od 3 kilokune i mora da je lopov ili barem socijalistički kulak.


Di smije u vrijeme teške socijalne situacije, jeftinog dolara i skupe nafte kupiti nešto luksuzno ili "luksuzno"? I još to priznati javno.
Sram ga može bit...

Al' nema veze, Đura će da ti oprosti što te je tukao i sve će opet da bude lepo...


Što se tiče korisnosti O/C-a:

Moj E8200 je O/C na 4 GHz.
Puna brzina proce mi treba otprilike 5% vremena koje koristim komp.
Ostatak vremena kompjuter BOINC-om traži razne lijekove.
Al' to mi se čini pretjerano korisno pa ću vjerojatno prijeći na SETI.
:-)

Dakle, O/C-an mi je iz istog razloga zašto si pas liže jaja.



Ima li tko šta protiv?
A?
MahnitiTapir je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 14:24   #52
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Clocka se iz vise razloga

-- potrebe (nikad dosta snage za render/igre/kompajliranje)
-- znatizelje (kad vec moze zasto ne a i treba probati )
-- zbog mode (svi to rade.. )
-- .............

Meni recimo renderiraju 4 komada Q6600 (clockani) i opet mi nije dosta (rokovi su uvijek prekratki) premda su i clockani i sve snage nikad dosta. A kad se sjetim da sam nekad davno renderirao jednu sliku po 2-3 dana na Amigi, a sad mi dugo cekat 30 minuta po frameu pa clockam da dobijem 25 minuta/frame
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 17:08   #53
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 669
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
A kad se sjetim da sam nekad davno renderirao jednu sliku po 2-3 dana na Amigi, a sad mi dugo cekat 30 minuta po frameu pa clockam da dobijem 25 minuta/frame
Trebao si pogasit DMA kanale (a čini mi se i još nešto na FatAgnusu) pa dobit 20% na brzini

Da se vratim on topic ... skull zvuči zanimljivo, ali preskupo za ono što nudi.
Što se tiče renderiranja, par relativno slabijih makina uvijek će biti brže on neke takve zvijeri.
Posebno kad se uzmu i financije u obzir ... za Lewisov primjer - 4 Q6600 koštaju kao jedan eXtreme quad (samo procevi) ili ukupno gledano, slože se sigurno 2-3 obične makine za cijenu jedne na bazi skulla.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 17:23   #54
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,409
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Trebao si pogasit DMA kanale (a čini mi se i još nešto na FatAgnusu) pa dobit 20% na brzini

Da se vratim on topic ... skull zvuči zanimljivo, ali preskupo za ono što nudi.
Što se tiče renderiranja, par relativno slabijih makina uvijek će biti brže on neke takve zvijeri.
Posebno kad se uzmu i financije u obzir ... za Lewisov primjer - 4 Q6600 koštaju kao jedan eXtreme quad (samo procevi) ili ukupno gledano, slože se sigurno 2-3 obične makine za cijenu jedne na bazi skulla.


ne moraš ti stavljat gore Extreme verzije procesora
možeš gore piknut bilo koji s771 cpu
jedino je bad kaj moraš koristit FB-DIMM memu
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 19:03   #55
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 669
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
ne moraš ti stavljat gore Extreme verzije procesora
možeš gore piknut bilo koji s771 cpu
jedino je bad kaj moraš koristit FB-DIMM memu
Da, naravno ... to sam uzeo samo radi primjera za nesrazmjer cijena top i starijeg/slabijeg modela procesora (ili ploče, diska ...)
Danas, kad se render-slave sa quadom može složiti za 3k kn od mainstream komponenti, ovakva egzotična rješenja nemaju racionalnog opravdanja, a i zbog samog procesa rada je zgodnije imati više makina nego jednu zvijer. Na koncu, zato se uz skull obično i spominje ono "za entuzijaste" - a to obično nema veze sa ekonomičnošću
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 13:24   #56
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,409
reklamira se ona i kao platforma za gamere što je baš i nije tako

uz skull se spominje termin ''za entuzijaste'' zbog činjenice da se može overklokirat, sad tko hoće nek izvoli
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 15:13   #57
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Wolv, vidim da si testirao ploču s PC P&C napajanjem s jednim 8pin EPS-om...jel to znaci da ploča radi s 8pin + 4 pin naponskim kablovima?
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 17:29   #58
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,409
radi normalno samo sa jednim 8pin eps-om uštekanim
mislio sam ubacit još i 4pin +12V no sve je uredno radilo i sa jednim 8pin EPS-om
(btw gore je bila još i 3870X2 tako da je sve to gutalo dosta struje )
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2008., 03:16   #59
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Šokre opet neumorno radi.

http://www.pcekspert.com/articles/571.html

Kaj ni nekak mali CPU Score u 3DMarku za 8 jezgri?
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2008., 07:39   #60
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Bolesno, ovo je baš za rušit WRove.

Što se tiče NEO vs McG, mislim da je McG malo zastarnio NHF, ali napaš čovjeka bez razloga!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na