Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.04.2007., 00:12   #31
Rigor
In Shadows & Dust
Moj komp
 
Rigor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Beyond The Dream
Postovi: 63
Ma se*em se ja na tih njihowih 64shita.Bolje da su smanjili cjene posteno, dali wece pakete ili swima flat po cjeni start paketa.Ali nebojte se nece se to dogoditi jos par godina.Swe je kriwa wlada HR sta je ht prodala njemcu i sad nas hebe u mozak.A taj isti t com u njemackoj za otprilike 130kn dobis 6mbit flat.Umisto da je obrnuto posto je tamo puno bolji standard.Ma recu im da mi ne stawljaju uopce taj shitload!
Rigor je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2007., 20:20   #32
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
ja cu samo rec da mi se cini da su sada "povecali" i upload, odnosno stavili su realnih 1mbit. prije mi je bilo oko 768kbps, sad ide preko 1mbit na carnet testu.
a o uploadu necu govorit. meni nije niti na 192 kolko je prije bilo...
ss download:
http://www.imagesforme.com/images/6410brzinadl.JPG
ss upload:
http://www.imagesforme.com/images/6550brzinaul.JPG
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2007., 21:46   #33
Rigor
In Shadows & Dust
Moj komp
 
Rigor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Beyond The Dream
Postovi: 63
Meni su jos smanjili upload kad sam testira zadnja 4 puta bilo je swe bolje i bolje najprije 115,102,96 i wrhunskih 92kbit.
Rigor je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2007., 23:10   #34
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,235
Ja još nisam izmjerio upload preko 150.
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2007., 00:33   #35
RS2000
ThinkPad Hunter
Moj komp
 
RS2000's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 178
Ma, sve je to prevara i pljacka, ja se isto slazem ali boli njih ..... imaju monopol a ovi se ostali šlepaju za njima...sve to treba
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
RS2000 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2007., 03:32   #36
Fera_os
Ne znam šta da napišem
Moj komp
 
Fera_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 984
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Ne igram se onlajn
Želiš reći da onaj tko ima 1 Mbit(/192) brzinu da će mu štekat online??
Pitam zato što ja to još nisam probao, tek prije par dana sam dobio adsl a grafičku dobivam za nekih tjedan dana otprilike, tak da... Kad to sve sredim evo me na online-u.
Bar se tako nadam!
__________________
Nemam ništa pametno za reć!
Fera_os je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2007., 14:07   #37
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor Fera_os Pregled postova
Želiš reći da onaj tko ima 1 Mbit(/192) brzinu da će mu štekat online??
Pitam zato što ja to još nisam probao, tek prije par dana sam dobio adsl a grafičku dobivam za nekih tjedan dana otprilike, tak da... Kad to sve sredim evo me na online-u.
Bar se tako nadam!
Ma kakvi...
Upload za igranje online i nije toliko zančajan koliko download, jer sa svoga kompa šaljemo svoju "akciju" na server, a sa servera skiadmo 30 "akcija" drugih igrača.
Naravno ovisno gdje se taj server nalazi.
No recimo za AA servere u Europi čak je i 56k modem bio "dovoljan" ako je na serveru bilo manje igrača i bez TS-a!
Hmmm zapravo koristio sam čak i TS sa lošijim codecom...
Neznam kako je sa drugim igrama....
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2007., 17:45   #38
Fera_os
Ne znam šta da napišem
Moj komp
 
Fera_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 984
Aha dobro, pa i bilo bi mi "presumnjivo" da ne bi mogo. Zbunio si me kad si reko "ne treba mi veća brzina, ne igram online igre".
__________________
Nemam ništa pametno za reć!
Fera_os je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2007., 21:14   #39
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
aaa, jeste igraci sve. kukaju i placu zbog povecanog UL. mjesto da kazu hvala, o veliki tcome, sto nam dajes 64K vise a da nismo nista trazili

inace nisam se previse palio na dizanje brzina ali nocas nije bilo nista na tv a nije mi se spavalo i reko idem stavit par epizoda da se skida s TLa kad ono 540kBs. cisto me ugodno iznenadilo
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2007., 09:00   #40
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,939
Prodana dušo, koliko ti daju da ovako pričaš o njima
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.04.2007., 09:54   #41
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Citiraj:
Autor Striček Pregled postova
Ma kakvi...
Upload za igranje online i nije toliko zančajan koliko download, jer sa svoga kompa šaljemo svoju "akciju" na server, a sa servera skiadmo 30 "akcija" drugih igrača.
Ne bih se bas slozio s ovim.
Naime, upravo zbog toga sto se radi o ADSL-u (a ne o npr. DSL-u) povecanje uploada vise doprinosi poboljsanju pinga nego povecanje downloada, jer je isti kao sto je i receno vec i u minimalnom paketu sasvim dovoljan za ugodno online igranje.

Ovo govorim kao administrator pet CoD2 servera. Koji su se problemi javljali kod uploada iz minimalnog paketa?
Pa ovako. Postoji nesto sto se zove Punkbuster screenshot. PB na serveru salje svom pb klijentu na korisnikovom racunalu nekakve zahtjeve. To su zahtjevi za raznorazne provjere koje se kasnije uplodaju na server i ono sto je najbitnije salje zahtjev za uzimanje pbss-a. To je direktni screenshot onoga sto se nalazi na korisnikovom (igracevom) ekranu kako bi server admin mogao otkriti wh il neki slicni cit koji sam pb nije uspio otkriti.
Di dolazi do problema? Pa ako server ima agresivnije postavke uzimanja pbss javlja se potreba za cestim uzimanjem ss unutar igre i uplodanje istoga na server. Tu nastaje "zagusenje" jer takav upload uzima solidan dio uploada korisnika koji je u osnovnom paketu prilicno mali. Zato ping skace kod uzimanja pbss prosjecnom igracu sa osnovnim 1mbit ADSL paketom (i starim uploadom) sa nekih 40-55 na nekih 55-85. Ja i brat igramo zajedno CoD2 (istovremeno) i kad smo imali osnovni t-com-ov paket zagusenje prilikom pbss je bilo nenormalno... Ping je i 10-tak sekundi stajao na 999 i meni i njemu. Sad u klan mecu 5-5 kad 2 igraca imaju 10s svaki put kad server uzme pbss ping 999 to je veliki problem. Prelaskom na iskonovih 3072/512 Kbps nepostoji taj problem. Ping je za razliku od prije kada se kretao izmedu 45 i 65 sada od 20-40 i ni prilikom uzimanja pbss ne skoci iznad 50. To sam testirao bindavsi tipku za pbss i stisnuvsi je nekoliko puta kad sam bio sa suigracima na serveru. Njima je svima ping poletio i preko 100% gore, a nama iako smo dvojica na istoj vezi nije primjetnije skocio.

Dobar nacin da shvatis koliko je upload bitan za ping je da blokiras 50% istoga. ping ce ti skociti najmanje za 50% a na osnovnom t-omovom uploadu i 200%.
Nemoj me krivo shvatiti, ponovit cu:
Ja tu nezelim reci da je bitniji od download brzine vec da ce upravo zbog toga sto se radi o ADSL-u, koji u osnovnom paketu nudi dovoljnu brzinu downloada svako sljedece povecanje uploada donjeti vece poboljsanje pinga nego sto bi to donijelo povecanja downloada. Takoder za sam ping postoje i druge "stvari" (osim dva navedena faktora) koje znacajno utjecu na isti...
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2007., 14:28   #42
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor E.T. Pregled postova
Ne bih se bas slozio s ovim.
Naime, upravo zbog toga sto se radi o ADSL-u (a ne o npr. DSL-u) povecanje uploada vise doprinosi poboljsanju pinga nego povecanje downloada, jer je isti kao sto je i receno vec i u minimalnom paketu sasvim dovoljan za ugodno online igranje.

Ovo govorim kao administrator pet CoD2 servera. Koji su se problemi javljali kod uploada iz minimalnog paketa?
Pa ovako. Postoji nesto sto se zove Punkbuster screenshot. PB na serveru salje svom pb klijentu na korisnikovom racunalu nekakve zahtjeve. To su zahtjevi za raznorazne provjere koje se kasnije uplodaju na server i ono sto je najbitnije salje zahtjev za uzimanje pbss-a. To je direktni screenshot onoga sto se nalazi na korisnikovom (igracevom) ekranu kako bi server admin mogao otkriti wh il neki slicni cit koji sam pb nije uspio otkriti.
Di dolazi do problema? Pa ako server ima agresivnije postavke uzimanja pbss javlja se potreba za cestim uzimanjem ss unutar igre i uplodanje istoga na server. Tu nastaje "zagusenje" jer takav upload uzima solidan dio uploada korisnika koji je u osnovnom paketu prilicno mali. Zato ping skace kod uzimanja pbss prosjecnom igracu sa osnovnim 1mbit ADSL paketom (i starim uploadom) sa nekih 40-55 na nekih 55-85. Ja i brat igramo zajedno CoD2 (istovremeno) i kad smo imali osnovni t-com-ov paket zagusenje prilikom pbss je bilo nenormalno... Ping je i 10-tak sekundi stajao na 999 i meni i njemu. Sad u klan mecu 5-5 kad 2 igraca imaju 10s svaki put kad server uzme pbss ping 999 to je veliki problem. Prelaskom na iskonovih 3072/512 Kbps nepostoji taj problem. Ping je za razliku od prije kada se kretao izmedu 45 i 65 sada od 20-40 i ni prilikom uzimanja pbss ne skoci iznad 50. To sam testirao bindavsi tipku za pbss i stisnuvsi je nekoliko puta kad sam bio sa suigracima na serveru. Njima je svima ping poletio i preko 100% gore, a nama iako smo dvojica na istoj vezi nije primjetnije skocio.

Dobar nacin da shvatis koliko je upload bitan za ping je da blokiras 50% istoga. ping ce ti skociti najmanje za 50% a na osnovnom t-omovom uploadu i 200%.
Nemoj me krivo shvatiti, ponovit cu:
Ja tu nezelim reci da je bitniji od download brzine vec da ce upravo zbog toga sto se radi o ADSL-u, koji u osnovnom paketu nudi dovoljnu brzinu downloada svako sljedece povecanje uploada donjeti vece poboljsanje pinga nego sto bi to donijelo povecanja downloada. Takoder za sam ping postoje i druge "stvari" (osim dva navedena faktora) koje znacajno utjecu na isti...
Hmmm...nisam to znao za punkbuster.
Ono što igram doma je AA i formacijsko letenje u LockOn-u.
E tu je važan ping, no on mi je na ruskom serveru konstantno 140 i nema nikakvih trazaja!
Tu dolazi do pitanja koliko je taj ping paket za pojedine igre uopće velik!?
Jeli to čudo na neki način standardizirano?
Recimo onaj u command promptu od windowsa je po defaultu 32 byte-a.
Povečaj na 1500 bytes...
Inače ping je i upload i download i izražava vrijeme potrebno da određena veličina paketa dođe do ciljane adrese+latencija obrade paketa na tom serveru+echo report natrag na source adresu.
Sad ako je server opterećeniji, slabiji hardware na serveru, sporija veza sa obije strane...
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2007., 14:44   #43
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Prodana dušo, koliko ti daju da ovako pričaš o njima
Daju mu 5Mbps!
Svaki mjesec mora dati report gdje i koliko je nahvalio T-com!
Kada vide da hvalisanje usluga više ne pali korisnike tada dižu brzine.
Zato narode ajmo glasno negodovati oko mrvica što nam T-Com baca sa svojega stola! Svi mi znamo pune potencijale DSL-a!
Bit po bit, megabit!!!
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2007., 16:10   #44
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Vidim sad meni stavili 3mbita..sa 2..osjeti se skok,fini je download kad imaš 335kb/s...fora za mp3ce,i ostale sadržaje.. ..sad ću probat FEAR Combat..i kako se kaže stričeku? Hvala dragi T-com..e tako sine.. ..eh..da je Bog poslao i neki flat,bio bi mu zahvalan..ovako 3mbit/2gb only prometa..neće bit dobro kad račun dođe..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2007., 16:29   #45
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Vidim sad meni stavili 3mbita..sa 2..osjeti se skok,fini je download kad imaš 335kb/s...fora za mp3ce,i ostale sadržaje.. ..sad ću probat FEAR Combat..i kako se kaže stričeku? Hvala dragi T-com..e tako sine.. ..eh..da je Bog poslao i neki flat,bio bi mu zahvalan..ovako 3mbit/2gb only prometa..neće bit dobro kad račun dođe..
Ja u prosjeku imadem oko 5Gb...od kad se pojavio YouTube...inače sumnjam da bi prešo 2Gb.
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2007., 16:33   #46
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ha,ni ja nemam vremena svaki dan napravit 100mb..odem ionako na net svakih par dana..šta zbog cure,faxa,drugih obaveza,izlazaka..odem se čisto informirati..pogledati pcekspert,mp3ce vidjeti..i tako..ajde bar je brže sad..lako za gb..ne znam koliko je dodatni..29kn? bubnuo sam,ne znam..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2007., 17:59   #47
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Prodana dušo, koliko ti daju da ovako pričaš o njima
a cuj, treba se znat snaci, mene 5mbita flat kosta 150kn mjesecno. nije da je malo ali sta ces.....
dijeljenje linije je zakon kad nadjes trojicu koji rade po cijeli dan i noc i nemaju vremena za iskoristavanje te iste linije
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2007., 18:06   #48
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,939
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
a cuj, treba se znat snaci, mene 5mbita flat kosta 150kn mjesecno. nije da je malo ali sta ces.....
dijeljenje linije je zakon kad nadjes trojicu koji rade po cijeli dan i noc i nemaju vremena za iskoristavanje te iste linije
To te ja pitam, to se uvijek isplati
tor je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2007., 18:41   #49
compstunt007
Premium
Moj komp
 
compstunt007's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HR
Postovi: 129
kad im maknu monopol misli mda ce mo se tek sad obradovat do tada cemo skupljat njihove mrvice
compstunt007 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2007., 22:30   #50
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,962
Ajde, ajde..ne shvaćam zašto se bunite, proć će i taj (tajni?!) ugovor države s t-comom brzo..pa to je samo još 21 godinu (neznam točno u mjesec..al to je onako..cirka)..eto..pojeftinjenje cijena adsla..uskoro! 18.02.2027 ..tooo..toooo...wooooo!
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 09:44   #51
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 11:28   #52
Serafian
D&D
Moj komp
 
Serafian's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb - Jastrebarsko
Postovi: 155
ma j*****eš povećanje brzine ja na 1 igram onlajn cod, bez beda. (i ja i sestra istovremeno) ali je problem u tome što svaki mjesec potrošim oko 8 gb a imam opciju od 5, pa ti ljepo plati dodatne gb
Serafian je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 12:06   #53
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Moram vam priznati... Sramim se, jer sam samome sebi skočio u usta. Nadogradio sam na 3 Mbits.
So far, sam zadovoljan.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2007., 13:42   #54
PhnX
Premium
Moj komp
 
PhnX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: lepoglava
Postovi: 182
450 kn za 3 Mbitni flat? zvuci puno. a tek kad znam da bratic u slo placa 5 Mbitni flat oko 200kn, ne zvuci vise puno. ZVUCI HEBENO SKUPO! da sam bar rodjen u kambodji i da me angelina posvojila, zivot bi bil bolji. jos da me hrani na prsa,ajoj!
PhnX je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2007., 15:29   #55
piNheaD
Premium
 
piNheaD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Senj
Postovi: 636
Citiraj:
Autor PhnX Pregled postova
450 kn za 3 Mbitni flat? zvuci puno. a tek kad znam da bratic u slo placa 5 Mbitni flat oko 200kn, ne zvuci vise puno. ZVUCI HEBENO SKUPO! da sam bar rodjen u kambodji i da me angelina posvojila, zivot bi bil bolji. jos da me hrani na prsa,ajoj!
Što nije cijena 378 kn za 3Mbitni flat?
__________________
Suck Satan's cock
piNheaD je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2007., 17:46   #56
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor piNheaD Pregled postova
Što nije cijena 378 kn za 3Mbitni flat?
368.

179 link + 189 flat (amis)
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2007., 10:48   #57
PhnX
Premium
Moj komp
 
PhnX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: lepoglava
Postovi: 182
malo sam se zeznul u racunici. 179brzina + 199flat= 378kn T_COM
PhnX je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2007., 13:33   #58
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Malo ljigavštine: http://tinyurl.com/2wk9gt

"Znaci pažnje"
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2007., 14:26   #59
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
baš me zanima kakvi su to "znaci pažnje"....
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2007., 12:23   #60
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Jaki znak pažnje kad ga moraš još i platiti. Jest da je 1 kn, ali je ipak 1 kn!
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na