Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.07.2003., 18:21   #1
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
VODENO od 0 do kraja ! SVE

Dakle puno ljudi non stop ponavlja ista pitanja, ja se nadam da će ovdje sve to moći naći !

Evo ja ću ponoviti sve do sada šta ste rekli, a korisno je:

Prednosti:
-manje temperature kompjutera
-manja buka (jer nema venitlatora)
-veća mogućnost overclocka
-mogućnost ugradnje na (CPU, AGP, HDD, NB,...)
-ponos vlasnika

Mane:
-mogućnost "prokišnjavanja", dakle i totalne štete
-težina kučišta (ako je sve u kučištu), te s time i prenosivost (ako nije sve u kučištu)
-cijena
-prostor kučišta se ispunjuje...

Savjeti:
-najbolji su blokovi u spiralu
-najbolje je staviti radijator van kučišta (po mogučnosti hladiti ga s ventilatorom-(ima)
-najbolje je isto tako imati posudu (rezervoar) van kučišta, rashladna tekućine (destilirana voda, može i malo antifriza (ubija bakterije (ima alkohola)))
-preporučljivo je imati što veće kučište pa je bolje hlađenje ako je vodeno unutar kučišta

Blok:
Lemljenje bakra:
-treba plinska lemilica (ili jača električna od 80W na dalje)
-tinol
-pasta za čiščenje bez koje se tinol neće primiti (pasta za lemit bakrene cijevi)
-blokovi "domaći" su čak i bolji od dosta gotovih kitova iz uvoza, pošto nije masovka ljepo su ispolirani i odlična je završna obrada...
-moguće dodatno hlađenje ventilatorom (ovisno o cijevima)

Rezervoar (posuda):
-staklo ili plexi, ili aluminij, ili bakar ili .. (bitno da ne propušta vodu)
stvar je izbora, netko će možda i to hladiti ventilatorom
-kako hermetički zatvoriti ?! (snađite se , svaki materijal drugačije zato nisam pisao o tome)

Radijator:
-što večih dimenzija je bolje, po mogućnosti hladiti
-moguće ugraditi boćno ili u kučište, ili na kučište
-najbolji radijatori, (to su oni koji najbolje hlade ) uglavnom mystijevi su preporučljivi
-ima ih na auto otpadu

Pumpa:
-tiha
-što bolji protok (nepotrebno iznad 1200l/h)
-potopna ili obična (ima u Bauhausu, Pevecu, i raznim dućanima s kućnim ljubimcima...)
-i da se što manje grije

Gdje se to može nabaviti kod nas:
http://www.3dnet.hr/
http://www.mystificator.tk/
http://www.enti.tk/

Mene još zanima pošto mislim raditi skroz vodeno, u kojem programu se crtaju blokovi!? S čime je najbolje rezati (brusiti, bušiti) blok, da li može CNC bušilicom?! Gdje kupiti komad bakra za izradu bloka ...

EDIT:
Mislim da bi ovi linkovi trebali biti tu (nalaze se isto i par threadova dolje):

http://www.zerofanzone.co.uk/ (Super link tip ima sve ! )

http://www.devilmaster.cjb.net/ (dobra stranica, šta reči)

http://members.shaw.ca/citizenkang/ (pogledajte ovo molim vas)

http://www.dwpg.com/content.php?con...=61&orgartid=57 (malo potražite...)

http://www.therm-inator.de/start.htm (malo o izradi radijatora)

http://www.overclockers.com/topicli...WATER%20COOLING (ovdje možete naći stvarno puno toga)

http://www2.arnes.si/~mlivak/ (ovdje je više materijal za gledanje, dakle blokovi, slikice i tako ... )

http://www.overclockers.com/tips77/ Neki savjeti još ...

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 12.10.2006. u 21:42.
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2003., 22:02   #2
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
lijepo si ti to kova sve bacio na jedno mjesto, da vise novi korisnici ne otvaraju svakih 2 tjedna post o vodenom
Neki komentari...
pod mane nebi stavio "prokisnjavanje" jel ako slozis cijeli sistem, ostavis ga da radi 24h non-stop, provjeris i vidis da nigdje ne curi, pazljivo ga instaliras, 99% sigurno ce te sluziti danjih x mjeseci (gdje je x dosta velik broj) bez da prokisne. Dakle, sto se toga tice, ne morate se previse bojat.
Jos jedan komentar... za rezervar...
Netko je na forumu reko (nara cinimise) da zapravo ni ne treba rezervar... sada to ovisi o nacinu koristenja kompa... ako cec ti radit non-stop, mozes izbacit rezervar, na VELIKI radijator bacit jedno 4 12cm venta i hladit ce vrlo dobro...
a ako komp koristis ko ja, jedno 5 sati na dan (idle, od toga mozda 2 sata nekog zahtjevnijeg rada - igranje, ripanje dvda i sl) prema mojim procjenama bolje je imati veliki rezervar (barem 4 l vode) i veliki radijator, bez ikakvih ventilatora (skupi su, a i nije da ih bas ne cujes iako ih stavis na 7v)
jos nemam radijator, ali imam kantu s vodom pokraj kompa, unutra 5 l vode, bez ikakvih "hladila" za tu vodu... i u ljetnim danima kad je u sobi preko 30, temperatura proca ne prelazi 42... kad nabavim radijator bit ce i bolje
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.07.2003., 22:13   #3
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Da slažem se da netreba možda rezervar, no koliko sam ja pisao piše šta se preporuča !

Mislim tko kaže da tebi matična stoji u kučištu!? Možda je u ormariću ili tako da ti nemoraš imati ni problema s kučištem, no ...

A što se tiče curenja vode, hm pa prije će procuriti voda nego će riknuti ventilator, ako me kužiš.
To ti je isto kao i guma od auta, nitko ne računa da će se probušiti, no opet se probuši ! (tj. nekima se nikada ne probuši, a nekome ...).

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 12.10.2006. u 21:47.
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2003., 01:28   #4
Tomica
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Postovi: 11
Jasm sam izradjivo vodeno...
Blok sam sam radio, radijator je od nekog zastavinog vozila, pumpa za akvarij (do max 600 l), posuda je kanta koja stoji pored compa.
Pri montazi vodenog na proc pomocu komada plexiglasa i 4 sarafa koji su prosli kroz rupe na MBO slomio sam proc..
Bio sam svjestan te mogucnosti al plexi se savijao i matica na sarafima je isla lako. Kad sam digao plocu i prenosio je culo se krc :/, reko sigurno plexi al mauna. Stari athlon 1333 puche. Sa nekim shrot Alpha coolerom mu je temp isla i do 65. Stvarno me zanimalo kolko cu ga moc occ-at i koja temp ce mu bit sa vodenim al eto. Sutra 800 kn u minus i novi xp 2400 je pao, svakako sam ga namjeravo kupit al ne jos. Jako smijesno da.....

Blok.. komad bakra recimo 5×5×2,5 rezano fleksericom ) koja ljepota obrade, imajte na umu da je vazan samo onaj kraj koji lijeze na proc. Nisam nes posebno poliro, nije mi se dalo.
Da, rupe sam radio sa stolnom buslilicom u koje sam urezo navoje i zacepio ih sarafima na koje sam namoto teflonsku traku.
Niplove takodjer, tu se radi o vrlo malom tlaku tako da je mogucnost curenja vrlo mala. Lemio nisam nista...

Sve to mogu rec izgleda vrlo ruzno, temp. ide do 39 pod opterecenjem, proc je malo occan al nis posebno.

Iz Vinkovaca sam i mogu rec da mi je najveci problem bio nac odgovarajuci nipl za blok.
Sve ovo sto sam dosad napravio je privremeno rjesenje, radijator stoji na compu nije ni pricvrscen, kanta je na podu .

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 12.10.2006. u 21:45.
Tomica je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2003., 17:41   #5
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Dečki koji je standard za cijevi (dimenzije, promjer?!) i koliko da kupim metara ?!

Ako mislim složiti za NB, CPU, AGP, recimo da se radi o nekom Big Toweru.

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 12.10.2006. u 21:48.
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2003., 18:21   #6
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
ovisi kak ces spajat... ak ces sve u seriju, 3m ti je dosta ... i previse ... uglavnom, nemoj stedit na tim cijevima, kostaju cca 4kn metar, a ak ti sfali u nedjelju kad sve ides slagat, popizdis
ja imam 6mm, al to vise nitko ne koristi... cinimise da kod mystija i ostalih su 8mm cijevi
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2003., 11:11   #7
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Imam nekoliko problema:

1. Kako zalemiti bakar. Već 2 tjedna mi je kod jednog majstora, no otišao je na put pa sada nemogu uzeti blok i neznam jel zalemio.

2. Imam cjevi razlicitih velicina: Blok 6mm, pumpa oko 10mm, a hladnjak je oko 15mm (izvadio ga iz auta).
Kako to sada sve spojiti?

Jel dobro korisiti kantu sa 10l vode za spremnik?
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2003., 11:51   #8
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
10 l je super, mislim ako nemaš problema sa težinom i smještajem !

Danas sam pričao s par ljudi o svemu tome, kada sam spomenuo lemljenje bakra, čovjek me pogledao čudno i kaže, pa nemoraš lemiti, neznam kako je to točno zamislio no ... pomoći će mi oko izrade pa ćemo vidjeti .

Evo dečki mene zanima debljina donjeg dijela hladnjaka i koliko mm od proca se buši?!!?

Npr. Baza bloka je debela 8 mm, bušiš do 3 mm (labirint) ! ili sl.

Hvala.
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2003., 11:59   #9
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by MadBoY
Imam nekoliko problema:
2. Imam cjevi razlicitih velicina: Blok 6mm, pumpa oko 10mm, a hladnjak je oko 15mm (izvadio ga iz auta).
Kako to sada sve spojiti?

Jel dobro korisiti kantu sa 10l vode za spremnik?
spremnik od 10l ti je odlicna stvar evo trenutno imam u kanti 6l, bez ikakvog radijatora, i temp je 30° (tako kaze BIOS). Uglavnom, ako ti komp nije namjenjen za 24/7 rad, u vodeno ubaci vise vode, pa ti ne trebaju ventovi na radijatoru, a mozda ni radiator.
A sto se tice promjera... to je i meni zajeb
blok mi j eisto 6, pumpa 12, a radiator koji cu mozda ugradit 12-13
Ja sam to ovako rijesio :
uzeo ono crijevo za zaljevanje vrta ( GARDENA (r) ), nataknuo na pumpu (malo je labavo, al stegnut cu s shelnom), onda mi ide na radijator (odlicno pase) i od radiatora na blok. E sada za ovaj zadnji dio do bloka sam kupio neki "reduktor" za plin, iako nije pravi reduktor
Uglavnom, s jedne strane su oni nabori za crijevo (btw, gardena odlicno pase) a s druge strane je navoj od cca 15mm, al sam ovo crijevo od bloka zagurao unutra, a ne s vanjske strane... zacudo, nije procurilo... moram samo jos s teflon trakom ili necim slicnim oblozit za svaki slucaj
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2003., 13:49   #10
cyberphere
Premium
 
cyberphere's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 842
Pa može se napraviti i bez varenja. donji dio bloka napraviš od bakra i oko njega staviš neku gumicu ili nešto slično i na to malo deblji plexi i to zašarafiš. I onda na plexiju izbušiš rupe i staviš ili automatske uvodnice ili obične i zašarafiš ih.
__________________
cyberphere je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.07.2003., 13:55   #11
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Ma moze sve bez varenja proc samo moraš nabaviti "čepove" koji su relativno dobri za to ali je jos uvijek bolje malo to zalemiti čisto radi sigurnosti.

Ja neznam za Vas ali ja sam isto radio blok (i napravio ga) ali sam izgubio tone i tone živaca tako da je IMHO bolje kupiti već gotov blok nego trošiti živce na krivce.

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 12.10.2006. u 21:55.
marac je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2003., 14:03   #12
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Ok i koliko debeli bakar?! I do kuda bušim?

Oko izrade bloka marac se nemoraš brinuti za mene , ja samo radim kada znam kako ! hehe
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2003., 15:49   #13
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Nemogu to rješiti pomoću tih šarafa.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2003., 15:52   #14
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Citiraj:
Originally posted by MadBoY
Nemogu to rješiti pomoću tih šarafa.
Why Not :confused:

--
Trenutacno pegla:
Dire Straits - 05 - Private Investigations
marac je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2003., 22:40   #15
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Originally posted by marac
Why Not :confused:

--
Trenutacno pegla:
Dire Straits - 05 - Private Investigations
Zbog ovog

Ovakav je blok kod mene. Samo nije zalemljeno ništa.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2003., 22:44   #16
STRMX
Premium
 
STRMX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: kuca
Postovi: 1,567
a ti si busio
da si glodao mogao bih izvesti pomocu plexija
ovako moras lemiti
__________________
STRMX je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2003., 12:27   #17
Tomica
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Postovi: 11
ma ne treba se lemit

mos rupu zacepit sarafom
urezes navoj u rupu, sto dublje to bolje (zbog boljeg hladjenja) iako mos samo onolko kolko saraf namjeravas usarafit unutra
na saraf stavis teflonsku traku, usarafis ga recimo 6-7 mm unutra i jednostavno odrezes visak sarafa
ostavis nek ti viri recimo 1-2 mm sarafa van bloka i ako ti bude curilo u nekoj od rupa uzmes pilu rucnu za metal i urezes popreko utor u saraf da ga mos odsarafit sa obicnim sarafcigerom

jasm prvu rupu koju sam busio u blok skroz razvalio jer nisam imo s cim pricvrstit blok i curilo je (buseno na stolnoj busilici), fino sam skinio saraf probusio na M8 promjer, urezo navoj i ponovo sve

inace blok mi je debel 2.2 cm i 2 kanala sam izbusio od 1 cm koje sam zacepio sa M 10 vijkom, rupe su busene vrlo neprecizno al posto se tu radi o malom tlaku teflon moze zacepit sve rupe
Tomica je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2003., 08:51   #18
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,331
Citiraj:
Originally posted by MadBoY
Zbog ovog

Ovakav je blok kod mene. Samo nije zalemljeno ništa.
Dovraga ne kuzim u cemu je problem s lemljenjem?! Pa ja smislio takav blok bas da bi se sto jednostavnije mogao sastaviti i zalemiti i da bude maximalno siguran. Izrezes komadice bakrenog lima, bakar ocistis brusnim papirom, namazes pastom za lemljenje i uzmes jacu el. lemilicu, prvo zagrijes blok (koji ucvrtsis u skrip npr.) i onda pincetom stavis bakreni lim i zalijes sve. Nema sanse da procuri.
Ima jos jedna jednostavnija varijanta, samo moram intalirati Autocad ponovo jer sam u njemu crtao...

LAcy
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2003., 17:32   #19
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
evo kako sam ja ukomponirao mystificatorov set:
http://ctm.gamer.hr/uploads/killov_komp.zip
nisam zadovoljan rezultatima.jos planiram stavit enermaxovo napajanje sa 2 venta,i jod jedan vent na prednju plocu koji ce upuhivati...protok zraka u doljnem dijelu je katastrofa...
kill je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2003., 20:34   #20
STRMX
Premium
 
STRMX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: kuca
Postovi: 1,567
ne izgleda lose
ali slabo hladi
__________________
STRMX je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2003., 21:02   #21
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
I nitko mene ne čita !?

Koliko blok mora biti debel? Do kuda se buši ?

Marac ti si radio solo blok, pa do kuda si bušio.

Ako je ovo blok ?! |_| koliko je debela donja crtica ?!
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2003., 21:03   #22
STRMX
Premium
 
STRMX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: kuca
Postovi: 1,567
i ja sam sam radio blok
meni je donja crta bila 2mm tj.bakreni lim
__________________
STRMX je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2003., 22:37   #23
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,331
A ti takodjer ne citas nikog, zar sam pravio stranicu da sve ponovo objasnjavao na forumu?! Ako nesto nije jasno nakon sto sve procitas, pitaj pa cu staviti jos dodatna objasnjenja (for dummies).

LAcy

p.s.

Ajd klikni ovdje

Citiraj:
Originally posted by Kova
I nitko mene ne čita !?

Koliko blok mora biti debel? Do kuda se buši ?

Marac ti si radio solo blok, pa do kuda si bušio.

Ako je ovo blok ?! |_| koliko je debela donja crtica ?!
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2003., 22:52   #24
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Ma vidio sam ja tu stranicu ...
No opet, tamo ne piše to što sam pitao... No dobio sam odgovor pa je ok !
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2003., 23:03   #25
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,331
Ne pise egzaktno, treba malo racunati ako je blok debel 10mm, a rupa od 6mm je izbusena na sredini,
10-6=4,
4/2=2
tj. ostane sa svake strane 2mm i eto to je odgovor na tvoje pitanje.

LAcy

Citiraj:
Originally posted by Kova
Ma vidio sam ja tu stranicu ...
No opet, tamo ne piše to što sam pitao... No dobio sam odgovor pa je ok !
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2003., 00:07   #26
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Ma i to sam vidio

No zanimalo me koliko se preporuča i koliko je najmanje i tako ...

Hvala Lacy i STRMX
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2003., 00:56   #27
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,331
Sto tanje to bolje, jer se tako priblizavas direktnom hladjenju jezgre vodom (Dr. Ice je to napravio) ali ako je bakar pretanak, savit' ce se pod pritiskom jezgre i moze doci do loseg kontakta. Ja sam pazio na to i blok je kao sto vidis u funkciji i radi savrseno (dobro imam jos nekih ideja ali nemam vremena).
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2003., 07:15   #28
STRMX
Premium
 
STRMX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: kuca
Postovi: 1,567
ma nek stavi 2mm
kad se to izbrusi smanjit ce se jos malo i to je to
__________________
STRMX je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2003., 13:12   #29
MisterM
1oo1 NooB
 
MisterM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 1,306
Citiraj:
Originally posted by tor
E BTW, gdje u Zg kupiti bakra za izradu bloka? Da je barem 8-10 mm debel, naravno? Znam da je već to neko spominjao ali neda mi se sad tražiti, žurim van pa evo za sve ljutice koji možda poskaču s uzvikom na usnama: PA BILO JE TO!!!

Rak kupovao u nekoj firmi u carniskoj zoni Jankomir. Udeš kroz glavnu portu pa pitaš gdje se prodaje.
__________________
IT IS EASY TO KILL FIVE HUNDRED NOOBS. BUT THERE IS STILL FIVE HUNDRED AND ONE AND YOU ARE OUT OF AMMO!
1oo1
NOOB - POWER IN NUMBERS!
Good judgment comes from bad experience and a lot of that comes from bad judgment.
MisterM je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2003., 13:59   #30
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Originally posted by LAcy
Dovraga ne kuzim u cemu je problem s lemljenjem?! Pa ja smislio takav blok bas da bi se sto jednostavnije mogao sastaviti i zalemiti i da bude maximalno siguran. Izrezes komadice bakrenog lima, bakar ocistis brusnim papirom, namazes pastom za lemljenje i uzmes jacu el. lemilicu, prvo zagrijes blok (koji ucvrtsis u skrip npr.) i onda pincetom stavis bakreni lim i zalijes sve. Nema sanse da procuri.
Ima jos jedna jednostavnija varijanta, samo moram intalirati Autocad ponovo jer sam u njemu crtao...

LAcy
Ma sve ja to kužim.
Uzeo sam jednu bakrenu cijev, isjekao ju na komadiće i ispravio tako da sam dobio male bakrene komadiće.
Probao ja sam to zalemit al mi lemilica preslaba.
Ajd dobro odnjeo ja čovjeku koji lemi bakar i on kaže nemože, jer mi je bakar predebeo.

Ajd dobro odnesem ja drugom čovjeku koji isto lemi bakar, al pošto sam loše sreće čovjek morao otić u bolnicu, a iz bolnice ga poslali u banje jer ima reumu .
I tako čekam da se on vrati i da mi zalemi.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na