Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 05.09.2012., 16:34   #121
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
po meni se apple uplasio jer je dobio kvalitetnu konkurenciju...a nazalost izgubio vizionara
e
Pa naravno da se ukenjao ko bebica zato što još dok je Stevo jako dobro koračao po zemlji izgubio bitku i Android "prodaje" (zapravo razni proizvođači) i tada je prodavao "nezamislivo" više uređaja nego Apple. Appleov fokus na sami "high end" je više priča o isplativosti, profit marginu i olakšavanjem posla svim prisutnima sa manje fragmentacije, manje modela koji su uvijek negdje u high-endu ponude kada izađu (više manje par hardware stvari sim tam).

Google je sa androidom napravio puuno teži posao. Svi su pričali kako će fragmentacija zaklati android, ali eto... nije i sada je već prošlo dosta life cyclea uređaja i dokazali su da je taj pristup u redu. Dok god Android nije bio ispoliran do kraja, jer ruku na srce, ima "isti" pristup kao i linux. Prvo feature izdati van pa makar ne bilo ispolirano sve oko njega do kraja jer će kroz kraći period sve sjesti na svoje mjesto. Android ima i low i mid-range uređaje. Da li su to uređaji bez mana, nisu, ali da li ljudi imaju mogućnosti uzeti novi uređaj takvih perfomansi za tu cijenu kod Applea? Nemaju.

Apple je najviše pokisnuo kada su proizvođači (HTC, Samsung...) počeli izdavati hardwareski slične ili jače uređaje kao vrh svoje ponude na kojima je Android letio. Pokrivanjem cijelog rangea od low enda do high-enda jednostavno su pregazili apple koji je još samo relevantan ostao u tom "jednom" segmentu.

Otvorenost nije stvar piratluka. I iPhone se može jailbreakat. Ali sami pogled na community koji radi romove je dovoljan da se vidi gdje leži snaga u otvorenosti. (koja nije apsolutna, ali pruža puno veću fleksibilnost i samim time je bolja za krajnjeg kupca pa makar on koristio stock software jer i u tom području community "indirektno" gura cijelu stvar naprijed).

Ali cijela ova priča je zapravo priča o hardwareu i suludoj ideji držanja primata u tržištu u kojem ti nemaš ništa hardwareski unikatno, zamjetno bolje od konkurencije. Niti si izmislio capacitive touchscreen, niti si izmislio mobitel koji ima samo veliki ekran i par dodatnih tipkica što naprijed, što sa strane. Praktički isti hardware je dostupan svima i jedini način da se zaštitiš od konkurencije je postalo ovo bahato tužakanje okolo.

Appleu priznajem da je napravio odličan i dobar shakedown cijele industrije kada je izašao sa prve dvije serije iPhonea. Jednostavno je uzeo tržište koje je upalo u letargiju, gdje su svi bili tu negdje (neki više, neki manje) i nitko nikog nije međusobno tjerao na neke veće skokove jer to nikom nije bilo ekonomski isplativo. U neku ruku, lagano je doći sa dobrom strategijom i dobrim proizvodom i napraviti dar mar na takvom tržištu, ali Apple je sam dokazao da nije ništa posebno jer od tada je prošlo već 5 godina, cijelo tržište se praktički nije niš promjenilo i sada je i ono upalo u letargiju (manje ova tužakanja) gdje i Android i iOS tapkaju usporeno prema naprijed bez nekih jako velikih promjena.

Sada je Microsoft to prepoznao i pokušava iskoristiti. Da li im ide, pa baš i ne. Ali dolaskom Intelovih x86 procova koji će moći vrtiti i full fledged Windows 8 u bliskoj budućnosti pokreće cijelu priču u smjeru da će se konačno smanjiti ili nestati skroz razlika između mogućnosti desktop kompa i običnog malog kompjutera u mobitelu. Prvi će imati naravno brutalni primat kaj se tiče perfomansi, ali ovom drugom neće ništa faliti da kad dodjes doma uštekaš mobitel u dock, te imaš sve potrebno za Office, Internet, multimediju i slične stvari koje ipak velika većina ljudi jedino i koristi kod kuće. Kaj fali doći doma, to napraviti i ako te netko zove ti zvoni fino neki telefon koji je voipom spojen na tvoj mobitel i možeš normalno pričati, a ako trebaš sms poslati pošalješ sa kompa ili koristiš messenger.
Android ima odgovor na to i neće ga biti tako teško implementirati. Chrome OS u "najgorem slučaju"... Za iOS nisam siguran, ali to ćemo vidjeti.
 
Staro 05.09.2012., 16:50   #122
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova


Pa zasto ne bi stao na stranu Applea? Sta, jesam sad kao zidov mozda? Jel moram dobit zvjezdu ispod profilnog imena kako bi svi mogli znati da nisam pravi pcekspertas nego untermensch? Sta pricas ti?





I da, ocito je kako stajes na stranu Samsunga
Zasto bi stajao na iciju stranu?

Ne stajem na stranu Samsunga niti me briga za Samsung. Stajem jedino protiv onoga ko iz pohlepe koci napredak a u ovom slucaju je jasno da je to Apple.

Licemjerje u zivotu ne podnosim. Za covjeka cija je najpoznatija izjava "dobri umjetnici kopiraju a veliki umjetnici kradu" i firmu koja je nastala na toj filozofiji a danas patentiraju bouncing borders, nemam lijepo misljenje.
skitnica je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.09.2012., 17:22   #123
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Za covjeka cija je najpoznatija izjava "dobri umjetnici kopiraju a veliki umjetnici kradu" i firmu koja je nastala na toj filozofiji a danas patentiraju bouncing borders, nemam lijepo misljenje.
Sva sreca pa si informiran o tome da je to Jobsova izjava a ne Picassova slucajno. Sorry ali treba ipak malo veci intelekt da bi se shvatila poanta sto je Picasso mislio sa time kad je to rekao, a onda Jobs citirao. nhf

I da, samsung je kopirao, apple je ukrao. Ukrao je nesto sto je 99% foruma proglasilo promasajem desetljece a kad se ispostavilo drugacije onda ste poceli plakat. Ajde vise...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: poltergeist. 05.09.2012. u 17:41.
poltergeist je offline  
Staro 05.09.2012., 17:41   #124
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ono sto je glupo je sto ste si obojica dozvolili ulazak u sukob, zbog necega za sto bi vas obojica trebala bolit ona stvar do neba. boli apple ona stvar za naklonost poltergeista, ili nenaklonost skitnice.

ono sto je istina je da novca nikada dosta. i jest istina da je samsung uzeo dobar kolac koji je bio najvjerovatnije po nekim planovima od applea, i neka je.

sto je veca konkurencija, to je bolje za kupca. a to nije bolje za proizvodaca. i neka izgubili i apple i samsung i svi giganti sa svojim tuzbama. generalno pricam, iskreno me zaboli o cemu se ovdje radi u tuzbi, samo neka se ne presudi u korist (u ovom slucaju, jer je on) applea. jer ce takva odluka uvelike utjecati u buducnosti, generalno negativno u smislu ponude i "ekskluzivnosti"..........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 05.09.2012., 18:08   #125
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
I da, samsung je kopirao, apple je ukrao. Ukrao je nesto sto je 99% foruma proglasilo promasajem desetljece a kad se ispostavilo drugacije onda ste poceli plakat. Ajde vise...
I ja ga još uvijek nemam (kao ni androidovog) jer mi je takav uređaj beskoristan. Microsoft Surface bi mi već imao nekakavu funkciju jer bi mogao i nešto actually napraviti na njemu kad ga spojim sa tipkarušom i mišem. Jednostavno nisam dovoljno bogat da bi kupovao hrpu takvih "gadgeta" zbog samo par primjena pošto obožavam fleksibilnost. Ekipa na ovom forumu ne predstavlja prosječnog kupca i osobno sam znao da će prvi iPad biti veliki hit kad izađe što se tiče prodaje, ali mi je svejedno beskoristan uređaj (meni).

Na svakom uređaju se mogu objektivno ocjeniti mogućnosti koje ima. Uzme se svaka moguća funkcija, ocjeni kako zadovoljavajuće obavlja određenu funkciju, doda se komponenta da li će se u life spanu uređaja to najvjerojatnije poboljšat ili neće, a na kupcu je da subjektivno procjeni da li je to što određeni uređaj nudi njemu dovoljno u vidu sadašnje funkcionalnosti, buduće te eventualnog upgradea nekih komponenata kasnije (laptop ram, storage, mobitel storage, hdmi out...).

Često mi ljudi kažu da očekujem previše od uređaja te da većini ne treba sve to, ali mislim da sam sa marketinškog aspekta u pravu. Potvrda tomu mi je bila dovoljno kada su se polu ćoravi ljudi busali u prsa sa ppi rezolucijom svojih iPhonea 4 i 4S naspram mojeg "samo" 800x480 Samsunga Galaxy S2. Tako da znam u kojem će smjeru to sve ići jer će ti isti prosječni kupci kako bi opravdali trošenje svoje (često veće) količine novaca na uređaj pravdati sa što sve taj uređaj može unatoč tome kaj ne koriste ni 10% mogućnosti svaki dan pa nekim i par dana drže baterije na mobovima.


Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
sto je veca konkurencija, to je bolje za kupca. a to nije bolje za proizvodaca. i neka izgubili i apple i samsung i svi giganti sa svojim tuzbama. generalno pricam, iskreno me zaboli o cemu se ovdje radi u tuzbi, samo neka se ne presudi u korist (u ovom slucaju, jer je on) applea. jer ce takva odluka uvelike utjecati u buducnosti, generalno negativno u smislu ponude i "ekskluzivnosti"..........
Pa naravno, ali ljudi su ovce. Neš ti da me boli briga za google ili apple. Razlog zašto gledam više blagonaklono na google jer manje uzurpiraju napredak od Applea ili Microsofta. Zašto? Jer im to ide na ruku, ako se to promjeni, pljuvati ću po njima kao i po svakom drugom.
 
Staro 05.09.2012., 18:26   #126
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,923
Meni se cini da ste ovdje poceli raspravu Google Vs Apple i iskoristivost samo iOs-a ili Androida. Google inace nema veze sa samom tuzbom,jer je u pitanju kopiranje samog izgleda i mozda pokoja Samsungova kakteristika u samom Osu kao sto je recimo Touchwiz i sl. My 2 cents.
Bruno_Rv je offline  
Staro 05.09.2012., 19:22   #127
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
Sva sreca pa si informiran o tome da je to Jobsova izjava a ne Picassova slucajno. Sorry ali treba ipak malo veci intelekt da bi se shvatila poanta sto je Picasso mislio sa time kad je to rekao, a onda Jobs citirao. nhf

I da, samsung je kopirao, apple je ukrao. Ukrao je nesto sto je 99% foruma proglasilo promasajem desetljece a kad se ispostavilo drugacije onda ste poceli plakat. Ajde vise...
Da, tako su i za Galaxy neki maloumnici trubili da je promasaj pa se ispostavilo drukcije. Jobs citirao nekoga? Nemoguce, mislio sam da je kod njega sve original.
Apsolutno se slazem da mora postojati i mobitel za informaticki nepismene ljude i cobane bez kucnog odgoja.

Previse ovo sve primas srcu.
skitnica je offline  
Staro 05.09.2012., 21:09   #128
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Nebi o tome sto ce biti uspjeh na trzistu ili ne...
Osobno kupujem prema onome sto smatram pravom kupovinom..kao i svi

Nakon obicnih telefona kupio sam galaxy jedinicu...imala je bolji ekran i bolje je reagirala na dodir od nokije...ne sjecam se vise modela...ali cijenom su bili li/la...

Pred pola ili malo vise sam kupovao novi mobac...iphone mi je bio malen i jednostavno mi je u tom trenutku SGS2 djelovao kao bolji mobitel...

Iskreno,danas vise ne koristim pc kao pred par godina...pogotovo doma...vecinu stvari,doma obavim preko mobaca, pogledam mail...malo po netu...pdf i slicne dokumente otvorim na njemu...sve u svemu..pc akoro vise i ne palim...osim za zaigrati neku zahtjevniju igricu...

Sad se mislim uzeti neki laptop...apple mi je opet preskup za ono sto nudi...a u toj kategoriji mi je cak drazinki samsung serije 9 (i po konfiguraciji i po dizajnu )...

Ali ono sto mi trenutno djeluke kao bestbuy je nexus 7 ali po cijeni od 200$....2000kn ili 2500 mi je previse za tako nesto....ali 200$ je po meni savrsen omjer onoga sto vecini korisnika treba, 7inch,mogucnost spajanja tipkovnice,ekstra memorije...po meni savrsen uredjaj...puno prikladniji od ipada...koji mi je prevelik i preskup za ono sto nudi...

Tako da mislim da ce aplle i tu izgubiti jako velik dio trzista...jer iskreno sumnjam da ce oni s novim,manjim modelom, doci na tu cijenu...

A ako i izbace...super...jos bolje za nas obicne korisnike...
yoke je offline  
Staro 05.09.2012., 21:14   #129
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
@mad duke
mislim da na vecinu,skoro sve novije mobace mozes spojiti tipkovnicu i misa...bar sam ja spajao bleutth tipkovnicu radi lakseg tipkanja pri chetu
yoke je offline  
Staro 05.09.2012., 21:38   #130
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,746
beeeee, beeeee

ofce jedne

i vi sa androidima i vi sa appleom

A ovo za kineze i iP5, nece on tak izgledat, preslicno je to cetvorci..

btw, nokia me danas razocarala, lumia 920 ok izgleda, ali je prevelika, a 820 je ruzna al ok dimenzija

izgleda da cu morat na iP5, nadam se da oni nebudu pretjerali s dimenzijama, ali mislim da nece, ipak velik dio korisnika su zene, a ni njima nepasu veliki mobiteli

Postoji neki android sa <4.0 ekranom, a da je lijep?
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |

Zadnje izmijenjeno od: Campeonato. 05.09.2012. u 21:46.
Campeonato je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.09.2012., 22:20   #131
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,756
Ček, jel ćemo govoriti o pravom OS-u (Android) ili o kvazi OS-u (iOS)?

Prvo, objašnjenje zašto Android laga. Uzevši u obzir kako je SystemUI.apk na normal prioritetu dok iOS-ov rendering engine ima real-time prioritet govori o potpuno različitim pristupima terminu smartphone. E sad, to baca pak na ono na što mislim kao pravi i kvazi OS - multitasking.

Yebem ja multitasking kod iOS-a i WP7. Android vrti aplikacije onako kako smo navikli na PC-u. WP8 je zahvaljujući prelasku sa CE na NT kernel dobio punokrvni multitasking (i, naravno uz još neke stvari, predosjećam jako svijetlu budućnost WP8 ekosistemu) tako da u samim temeljima i ideji kako predstaviti OS Android i iOS se jako jako razlikuju. Baš sam se nasmijao dok sam vidio usporedbe S2 i iPhone gdje je jedan član napisao da je S2 brži 10-15%.
Ista stvar kao da uspoređujem helikopter i avion. Oboje lete ali kako - to je druga priča.

Priznajem, Samsung je u tadašnjem Galaxy S modelu kopirao front-end iOS-a. iOS je kopirao notification bar kao i wannabe multitasking.
/*opet, mogu reći da je Samsung bio inspiriran iOS-om*/

P.S. Jelly Bean je smooth. Prokleto smooth. Uzevši u obzir kakav je zapravo Android messed-up OS - fantastično dobar posao.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline  
Staro 05.09.2012., 22:36   #132
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,279
"This is in the believe it or not category, but the foreman in the Apple v Samsung trial is still talking about the verdict and why the jurors did what they did. And the more he talks, the worse it gets for that verdict. Gizmodo asked him to sit today for live questions. And believe it or not, he did it. And when asked if the jury was ever asking whether or not a patent should have issued, he claims that they never did because that wasn't their role and the judge told them to assume the patents issued properly and not to second guess that determination. That is so wrong it's not even just wrong. The verdict form and the jury instructions specifically asked them to address that very question." Together with the earlier reports, it's quite clear by now this jury messed up completely. If a device with a keyboard can be found to infringe iPhone design patents, then everything can. This verdict should be flushed down the crapper."

http://www.groklaw.net/article.php?s...20904190933195
http://gizmodo.com/apple-vs-samsung/


tomek@vz je offline  
Staro 05.09.2012., 23:46   #133
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
Ukrao je nesto sto je 99% foruma proglasilo promasajem desetljece a kad se ispostavilo drugacije onda ste poceli plakat. Ajde vise...

Ako neki određeni uređaj postigne značajni tržišni uspjeh jel to nuzno znači da je to dobar uređaj?
Naravno da NE, ima masu primjera di se šrot proizvod, po obično previsokoj cijeni, prodaje ko piva na oktober festu, ali svatko normalan zna da taj uređaj ne valja kurccu.

S tim kad uzmes cijene apple uređaja kod nas, u odnosu na prosječnu plaću, zdrav razum nalaže da dodjes do samo jednog zaključka
__________________

srale7 je offline  
Staro 06.09.2012., 02:07   #134
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ako neki određeni uređaj postigne značajni tržišni uspjeh jel to nuzno znači da je to dobar uređaj?
Naravno da NE, ima masu primjera di se šrot proizvod, po obično previsokoj cijeni, prodaje ko piva na oktober festu, ali svatko normalan zna da taj uređaj ne valja kurccu.

S tim kad uzmes cijene apple uređaja kod nas, u odnosu na prosječnu plaću, zdrav razum nalaže da dodjes do samo jednog zaključka
Pih, primjer hatera. Pazi izjave, primjer di se šrot proizvod, po obično previsokoj cijeni, prodaje ko piva na oktober festu, ali svatko normalan zna da taj uređaj ne valja kurccu.

Zanimljiva usporedba, neimenovan subjekt, sa natruhom cinizma... Ali onda:

S tim kad uzmes cijene apple uređaja kod nas, u odnosu na prosječnu plaću, zdrav razum nalaže da dodjes do samo jednog zaključka...

Hater poentira u maniri najboljeg... Zapravo, kad bolje razmislim, bez ikakvih manira.

Prosvijetli me, što nevalja tvom organu?

Imam Ajfonove od 2, 3, i sada 4, i imam Galaxy S2 i HTC doma, pa slušam pozorno, prosvijetli me.
Ako ciljaš i na druge uređaje, imam i Air late 2008, i Lenovo X220 pa ponovno slušam. Pozorno.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline  
Staro 06.09.2012., 09:29   #135
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Ček, jel ćemo govoriti o pravom OS-u (Android) ili o kvazi OS-u (iOS)?
definiraj os da znamo o cem pricamo...

Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
E sad, to baca pak na ono na što mislim kao pravi i kvazi OS - multitasking.
kakav je to multitasking kod androida jel to mozda ono kad pokrenes youtube i onda odes surfati i ocekujes da aplikacija radi u pozadini ?

Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Yebem ja multitasking kod iOS-a i WP7. Android vrti aplikacije onako kako smo navikli na PC-u. WP8 je zahvaljujući prelasku sa CE na NT kernel dobio punokrvni multitasking (i, naravno uz još neke stvari, predosjećam jako svijetlu budućnost WP8 ekosistemu) tako da u samim temeljima i ideji kako predstaviti OS Android i iOS se jako jako razlikuju.
Baš sam se nasmijao dok sam vidio usporedbe S2 i iPhone gdje je jedan član napisao da je S2 brži 10-15%.
Ista stvar kao da uspoređujem helikopter i avion. Oboje lete ali kako - to je druga priča.
pa evo ti budi dobar pa nam pojasni kako to jedan leti a kako drugi. android je napravljen da bude direktan konkurent iosu bilo kakvo izmotavanje poput

Citiraj:
The original Android prototype wasn’t a touch screen device. Android’s rendering trade-offs make sense for a keyboard and trackball device. When the iPhone came out, the Android team rushed to release a competitor product, but unfortunately it was too late to rewrite the UI framework.
mene nezanima ja sam korisnik koji zeli da sve radi savrseno podmazano dakle nezelim cekati 1sekundu na odkljucavanje mobitela nezelim cekati 2 sekunde da se udje u pozive, zelim da se svaki moj pritisak na telefon registrirao kao realtime x10 zato sto u datom trenutku ja to zelim, nezelim da on skida u pozadini nesto eto


Citiraj:
P.S. Jelly Bean je smooth. Prokleto smooth. Uzevši u obzir kakav je zapravo Android messed-up OS - fantastično dobar posao.
prokleto smooth na uređajima koji mogu bez pola problema vrtiti windows7 po hardveraju to nije prokleto smooth to je krpanje softwerskih problema hardverom nesto slicno rade i proizvodjaci igara...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Staro 06.09.2012., 09:37   #136
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Nisam ja klasični hater, nego samo hejtam skupe i beskorisne/lose stvari koje imaju hordu fanova koji stalno tupe kak su to super proizvodi jer eto, prodano ih je puno.

Sa vecinom mojih organa je sve ok, ali hvala na pitanju

"Imam Ajfonove od 2, 3, i sada 4, i imam Galaxy S2 i HTC doma, pa slušam pozorno, prosvijetli me.
Ako ciljaš i na druge uređaje, imam i Air late 2008, i Lenovo X220"

Ne kuzim, kako da te prosvjetlim?
__________________

srale7 je offline  
Staro 06.09.2012., 09:47   #137
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,939
cccc, dođe lugar i sve ih potjera iz šume
tor je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na