Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.05.2012., 00:51   #61
xtreme96
OC addict
Moj komp
 
xtreme96's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: London, UK (nekad Sl. Brod HR )
Postovi: 995
Cijene su u svakom slucaju prevelike da bi svi mogli kupovati origigi windoze.

Ja osobno imam originalni win 7, ali sam dobio retail verziju na poklon, a da nisam to dobio na poklon nevjerujem da bi ikada kupio to.

Moje misljenje je da ljudi sve vise i vise stavljaju piratske winse na komp ne samo zato sto nemaju para za originalne nego i zato sto se piratstvo razvija do te mjere da piratski winsi rade normalno kao i originalni.

Ja evo priznajem da sam nekada koristio piratske windowse i nakon same instalacije potrebno mi je 15min posla i radit ce isto kao i original.
__________________
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15...
- prije mi je bio nick "xTreme Gamer" (profil je isti ali sam promjenio nick)
xtreme96 je offline  
Staro 28.05.2012., 02:29   #62
poker
Premium
Moj komp
 
poker's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 225
Zašto hrvatska država u suradnji s microsoftom ne bi potaknula akciju legaliziranja softwera, u smislu da ponudi u paketu ne znam win7 starter ili home verziju + ms office student za osnovnoškolce,srednjoškolce ili studente po cijeni od cca 700 kn na rate ??? P.S. neka vežu licencu za OIB
S jednim udarcem rješavaju višestruke probleme pa ako nekom ne odgovara ovaj paket(preslab mu je)ti si lijepo upgrade na jači o svom trošku.Vidio sam poprilično osobnih računala s win 7 ultimate - ilegalnih kojima uopće ne treba ta verzija
Gledam u srbiji u trgovini nude komp (kučište+napajanje 400w,miš,tipkovnica,proc pentium G,mbo, 4gb ram ddr3,prža,disk 320gb + WIN 7 STARTER+ MS OFFICE STUDENT = 200 eura
Zanimljivo je kako oni mogu , a kod nas se ne može
Sve je to stvar "politike" odnosno naših dobrih menađera i onda bsa kuka kako je 70 % softwarea ilegalno.Ovo je stvarno smiješno
poker je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.05.2012., 02:33   #63
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Citiraj:
Autor poker Pregled postova
Zašto hrvatska država u suradnji s microsoftom...
Sta mislis koliko smo mi, tj nas 4,5 mil bitni jednom MS-u?
__________________

srale7 je offline  
Staro 28.05.2012., 02:59   #64
poker
Premium
Moj komp
 
poker's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 225
sigurni ne puno ali 4,5 po 4,5 miliona i evo ekstra profita. A ako neće onda po dobrom starom balkanskom receptu drpi i zbriši
poker je offline  
Staro 30.05.2012., 11:06   #65
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,790
Ljudi nisu badavdžije kako ovdje pojedinci navode već nevole kad ih se peljuši.
Vjerujem da je playstation 3 konzola najbolji pokazatelj kako ljudi ne teže piratluku pod svaku cijenu. Jer iako postoji mogućnost modifikacije konzole i na taj način pokretanja piratskih igara ipak se malo tko za to odlučuje. Vremenom iz različitih kanala na našem tržištu su se pojavile igre koje nisu pretjerano skupe i ekipi je to prihvatljivo.
darkijas je offline  
Staro 30.05.2012., 20:49   #66
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
U Hrvatskoj je prihvatljivo za mjesec-dva popušiti,... ili za tri popiti pive koliko koštaju jedni Windowsi 7 koje kupuješ jednom u pet godina,... za cigarete i pivu niko ne kuka kako nas država pelješi i dere nametima, ali za SW svi kukaju kako je preskup,... ma dajte,...
bertone je offline  
Staro 31.05.2012., 10:55   #67
Tarjan
Premium
Moj komp
 
Tarjan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 94
Kod softvera je problem sto je "krada" puno jednostavnija nego li je to slucaj kod cigareta ili alkohola, a sankcije trpe rijetki. Makar nije da se i to ne desava. Pogledaj samo koliko trafika, trgovina se obija ili orobljava. Mislim da je i to jedan izraz nezadovoljstva, sto s cijenama, sto sa situacijom uopce. Sto bi braca ameri rekli: sto nije prikucano cavlima za pod, nestat ce
__________________
baaaa baaaa ba ba
Tarjan je online  
Staro 31.05.2012., 12:25   #68
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,279
Sve je tu u našoj svijesti. Nemaš para , komp imaš samo za surf? Jel ti BAŠ treba MS Windows i MS Office? Ne, ne treba, postoje besplatne i legalne alternative. Ako ti treba Maya ili Photoshop znači da već znaš posao i profitirat ćeš na tim programima na neki način, pa je normalno da ih i platiš...bar ja tak razmišljam. Recimo - meni treba komp za surfanje, tu i tamo koju igru , remote spajanje na druge kompove i igranje sa virtualkama...Linux distre sasvim zadovoljavaju sve moje potrebe, sve je besplatno i legalno...i kladim se da nisam jedini koji tako može...
tomek@vz je online  
Staro 31.05.2012., 13:02   #69
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
Citiraj:
Autor poker Pregled postova
Zašto hrvatska država u suradnji s microsoftom ne bi potaknula akciju legaliziranja softwera, u smislu da ponudi u paketu ne znam win7 starter ili home verziju + ms office student za osnovnoškolce,srednjoškolce ili studente po cijeni od cca 700

Hmmmm. Možda bi bilo bolje da država pokrene inicijativu u kojoj bi svoje građane upoznala s besplatnim alternativama a ne da se građanima pod nos gura vlasnički softvare.


Međutim da u proteklih par mjeseci radim u jednom dijelu državne uprave, konkretnije IT dijelu pod kojim je kakvih 80 korisnika moram reći da nisam primijetio probleme kada sam neke korisnike prebacio na Gnu/linux.

Naravno nisam to radio na način da samo dođem instaliram i otiđem već sam gledao čime se osoba bavi i koje alate koristi. Inače ima jedna stvar koju sam primijetio a to je da postoji puno problema kada ljude prebacimo sa Windows XP na Windows 7 ili sa neke starije verzije Officea na najnoviju verziju, to jest računalo koje se naruči jer je trenutno "prestaro" ( :/) dođe sa takvim paketom.

Konkretno stavljam ljudima Debian/KDE + Libre Office. Inače postoji dosta primjera država koje uspješno prelaze na besplatan softver. Francuska policija, Njemačka, neke španjolske pokrajine, Island itd itd.
Ja osobno gledam na to ovako. Radije za sav taj novac koji odlazi Microsoftu zaposlimo svoje vlastite programere, administratore i što već da uzmu neku od distribucija i rade na njoj te ju prilagode našoj državnoj upravi nego da uvozimo vlasnički softver. Nije mi baš jasno zbog čega u ovoj državi moramo sve uvoziti.

Trebalo bi napraviti plan postepenog prelaska, počevši od škola. Umjesto da se djecu uči raditi po MS Office paketima, neka ih uče raditi u libre office paketima. Umjesto Windows operativnih sustava neka koriste Gnu/linux operativne sustave. Čak postoji Debian derivat namijenjen konkretno za škole.

http://wiki.debian.org/DebianEdu

Kada nakon nekog vremena te generacije dođu van iz škole, više se nećemo morati brinuti o tome da imamo 70% piratskog softvera jer će već od malenih nogu ljudi biti upoznati da za sve postoji alternativa. Ponekad čak i bolja od one za koju bi inače morali platiti.

Nažalost kod nas nema nikakvog dugotrajnog planiranja već se sve radi na "4 godine". Jedni nešto počnu pa dođu drugi koji kažu da to ništa ne valja pa oni počnu svoje. Nakon 4 godine opet dođu drugi koji kažu da to što su ovi prije radili nije dobro pa opet okrenu na svoje itd itd itd.
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline  
Staro 27.10.2012., 01:27   #70
jackass9
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Nema tu nekog pomaka nabolje nažalost... Ko što i mnogi od vas kažu, trenutne cijene su preskupe. Možda bi trebalo od malena djecu učit u školama, iako je to sigurno da neće proći...

Ne bi bila loša ideja da Vlada dogovori nešto s Microsoftom, za neku jaku malu i promotivnu cijenu da mogu školarci i studenti dobiti originalne windowse...sigurno mi microsoft dosta zaradio na tome...

A prelazak na alternative koje su ili jeftine ili besplatne ili su jednostavno alternative, nije toliko jednostavan jer se i danas u 90% hrvatski škola na satovima informatike radi samo na windowsima

Ovaj 90% nemojte uzet prestrogo, to mi se samo tak čini iz dosadašnjeg svog iskustva i ljudi koje znam
jackass9 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.10.2012., 07:10   #71
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 704
ne znam kakvo je stanje na drugim fakultetima, ali sam siguran da se na fsb-u,fer-u i zsem-u mogu dobiti besplatni windowsi preko MSDNAA...vec je osmica dostupna od negdje devetog mjeseca, kao i sve prosle verzije windowsa....officea nema, ali zato nude dosta drugih programa i sto se tog tice studentima na tim fakultetima je super
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline  
Staro 27.10.2012., 10:51   #72
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Iz iskustva znam da bi 100% ljudi stavilo original Windowse da im je cijena kao u oglasniku (khmm za XXX verzije), prema tome moga bi MS malo i spustit cijene. U današnje vrime kad ljudi krpaju jedva kraj s krajom to im jednostavno nije prioritet. Uostaom neko je spomenio Ray Ban i sl, jbg nekome nije prirotet oriđiđi Windows kad mu služi za fejs, office i spržit MP3 s JuBiTa. Uostalom mislim da bi MS jako poradio na mjerama zaštite da mu je toliko bitno, ali onda ima potencijalni problem od gubljenja korisnika
Baja 001 je offline  
Staro 27.10.2012., 11:45   #73
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,409
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Iz iskustva znam da bi 100% ljudi stavilo original Windowse da im je cijena kao u oglasniku (khmm za XXX verzije), prema tome moga bi MS malo i spustit cijene.
A baš me zanima koliko će ih kupit ovaj legalni upgrade.
Naravno da bi ga iskoristio moraš imat legalan XP/Vistu ili sedmicu.

http://windows.microsoft.com/en-US/w...opHP_FPP_Light
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline  
Staro 27.10.2012., 12:00   #74
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
A baš me zanima koliko će ih kupit ovaj legalni upgrade.
Naravno da bi ga iskoristio moraš imat legalan XP/Vistu ili sedmicu.

http://windows.microsoft.com/en-US/w...opHP_FPP_Light
A vjerovatno dosta njih s WXP/Vista/7. Ali uvjet je opet licnca za prethodnike koja je dosta skupa.

Bar ću ja svakome predložit ko ima XP/Vistu.
Baja 001 je offline  
Staro 27.10.2012., 12:51   #75
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ja prvi ne ću kupit upgrade, niti ću piratsku osmicu staviti. Nemam razloga sa legalne sedmice ići na osmicu. Ovo, što se priča, o visokoj cijeni nema smisla. Office je skup, ali windoze nisu. Kupuješ komp/laptop i windoze su jako jeftine (oem naravno), ali nisu skupe toliko ni druge verzije. Ako netko želi samo surfat i zapržit nešto ponekad, onda mu ni ne trebaju windoze. Ima hrpa user friendly distribucija linuxa koje i balvan može koristiti. Ionako školarci/studenti/nastavnici/profesori imaju besplatan office i windoze (provjereno znam to).
Ja imam sedmicu i virtualke na xp-u jer neki programi, jednostavno, rade samo na windozama. Hostovi su mi, naravno, linux sistemi jer su stabilniji/pouzdaniji/jeftini.

Edit:
Najbolje mi je kad čujem da su nekom windoze skupe, a komp ga je izašao preko 10k kuna.
Ima ljudi koji nemaju novaca, naravno, ali imaju besplatne alternative.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je online  
Staro 27.10.2012., 13:06   #76
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Ja prvi ne ću kupit upgrade, niti ću piratsku osmicu staviti. Nemam razloga sa legalne sedmice ići na osmicu. Ovo, što se priča, o visokoj cijeni nema smisla. Office je skup, ali windoze nisu. Kupuješ komp/laptop i windoze su jako jeftine (oem naravno), ali nisu skupe toliko ni druge verzije. Ako netko želi samo surfat i zapržit nešto ponekad, onda mu ni ne trebaju windoze. Ima hrpa user friendly distribucija linuxa koje i balvan može koristiti. Ionako školarci/studenti/nastavnici/profesori imaju besplatan office i windoze (provjereno znam to).
Ja imam sedmicu i virtualke na xp-u jer neki programi, jednostavno, rade samo na windozama. Hostovi su mi, naravno, linux sistemi jer su stabilniji/pouzdaniji/jeftini.

Edit:
Najbolje mi je kad čujem da su nekom windoze skupe, a komp ga je izašao preko 10k kuna.
Ima ljudi koji nemaju novaca, naravno, ali imaju besplatne alternative.
Ja govorim za one s laptpima i kompovima do 3k kn. Licenca za Windows 7 Home Premium je ~1000 kn. Znači 1/3 kompa. I to nije baš jeftino, pogotovo ako pojedincu ne triba za nešto specijalno radit.

Pa mogu reć da je teško ić na alternative, jer nema Nera, Worda i svih sranja na koje su ljudi navikli, i kad mu to neko sve ponudi za 200 stoje pristaje. Osobno san legalan, ali ne znam da li bi bio da neman te licence od faxa i laptopa. Jednostavno nisan baš u prilici da izdvojim toliko love trenutno, na neku trivijalnu stvar.
Baja 001 je offline  
Staro 27.10.2012., 13:19   #77
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
I više od tih 70% bi moglo preći na FLOSS bez problema. Problem je konformizam i to što većina njih niti ne zna da postoji alternativa. Za to najviše krivim škole.
cccp je offline  
Staro 27.10.2012., 13:21   #78
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Ja prvi ne ću kupit upgrade, niti ću piratsku osmicu staviti. Nemam razloga sa legalne sedmice ići na osmicu. Ovo, što se priča, o visokoj cijeni nema smisla. Office je skup, ali windoze nisu. Kupuješ komp/laptop i windoze su jako jeftine (oem naravno), ali nisu skupe toliko ni druge verzije. Ako netko želi samo surfat i zapržit nešto ponekad, onda mu ni ne trebaju windoze. Ima hrpa user friendly distribucija linuxa koje i balvan može koristiti. Ionako školarci/studenti/nastavnici/profesori imaju besplatan office i windoze (provjereno znam to).
Ja imam sedmicu i virtualke na xp-u jer neki programi, jednostavno, rade samo na windozama. Hostovi su mi, naravno, linux sistemi jer su stabilniji/pouzdaniji/jeftini.

Edit:
Najbolje mi je kad čujem da su nekom windoze skupe, a komp ga je izašao preko 10k kuna.
Ima ljudi koji nemaju novaca, naravno, ali imaju besplatne alternative.
windowse imaju, office paketa na MSDNA nema, tako da nebude zabune.

Iako slažem se da ovaj upgrade nije skup, onomu kome uopće treba.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline  
Staro 27.10.2012., 13:24   #79
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,409
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Pa mogu reć da je teško ić na alternative, jer nema Nera, Worda i svih sranja na koje su ljudi navikli.
Nero?
Ovo mi je puno puno bolje.
http://infrarecorder.org/?page_id=5

Za Word imaš ovo.
http://www.openoffice.org/download/
http://www.openoffice.org/hr/


Ključ je taj da su ljudi navikli na MS.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline  
Staro 27.10.2012., 13:33   #80
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Nero?
Ovo mi je puno puno bolje.
http://infrarecorder.org/?page_id=5

Za Word imaš ovo.
http://www.openoffice.org/download/
http://www.openoffice.org/hr/


Ključ je taj da su ljudi navikli na MS.
Da, navikli su na Nero, BSPlayer, Word, Excell, Firefox... List goes on and on, i ne žele se pribacit. A opet mislin da to MSu toliko ne smeta jer ima bazu korisnika od koje ima koristi (market share) i prema tome svi ti korisnici i u firmama vole vidit MS
Baja 001 je offline  
Staro 27.10.2012., 14:20   #81
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nije samo openoffice - ms relacija stvar navike... stavi bilo koji malo napredniji excel recimo sa formulama i sl., ali pričamu u granicama malo jačeg korisnika, ono doslovno da razna polja zbraja i oduzima i neke osnovne "if-then" petlje u openoffice i bit ćeš amazed kako to ne radi.

ja sam konkretno imao uzorak od jedno 20-ak različitih exelica pisanih u excelu i jedna je radila bez greške, a problemi su bili od neračunanja do zalockanih ćelija.

oke je to za piskarat tu i tamo, ali ga kompatibilnost opasno yebe.
syss je offline  
Staro 27.10.2012., 14:22   #82
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Zato si ti u onih 10% kojima treba baš Microsoft Office.
cccp je offline  
Staro 27.10.2012., 14:24   #83
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,409
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
nije samo openoffice - ms relacija stvar navike... stavi bilo koji malo napredniji excel recimo sa formulama i sl., ali pričamu u granicama malo jačeg korisnika, ono doslovno da razna polja zbraja i oduzima i neke osnovne "if-then" petlje u openoffice i bit ćeš amazed kako to ne radi.
Syss sad govorimo o ljudima koji koriste office za pisanje recepata i vođenje računa za struju.

Onaj koji zarađuje njime će ga i platiti.
Mada postoje i druge ''distribucije''.

Isto kao ako netko hoće skicirat sobu i rasporedit namještaj ne treba AsutoCAD ili tako nešto.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline  
Staro 27.10.2012., 14:30   #84
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
problem je što nisam ja kao jedinka u tih 10% nego cela firma... ak shvaćaš kaj oću reć

štoviše ja sam za excel totalna njubina
syss je offline  
Staro 27.10.2012., 15:02   #85
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Činjenica je da bi država mogla uštediti masu love kad bi se počela koristiti open source programima. Kao da nekima u socijalnom, mirovinskom,... trebaju winsi i Office. Da daš ljudima komp sa Linuxom i kažeš da odsurfa malo, kladim se da 90% njih ne bi primjetilo da radi na Linuxu. Da se ljude od početka educira da rade sa takvim programima, winsi im ne bi ni padali napamet.
Imam u firmi 2 kompa. Na jednom su sve plaćeni programi (XPP, Office, FineReader,...), a na drugom sve open source osim XPP: OpenOffice, CDXPburner, MSE,... I sve šljaka. Onoliko koliko se i šta se radi na drugom kompu - open source programi su dovoljni.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online  
Staro 27.10.2012., 15:07   #86
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ključna riječ je da se ljude od početka educira... sada je već kasno i financijski/vremenski totalno neisplativo + nemreš se ti pouzdati u open source na takvom gigantskom projektu da-ga-yebeš.
syss je offline  
Staro 27.10.2012., 15:43   #87
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Cesto se spominje nekompatibilnost Open/Libre officea sa MS officeom tj. greske pri otvaranju MS dokumenata. Moze se to postaviti i obratno. MS office pogresno otvara dokumente radjene u Open officeu. Istina da je MS dobro ukorjenjen u svim sferama pa se uzima kao mjerilo, ali realno gledajuci mana nekompatibilnosti se jednako moze zamjeriti i jednima i drugima.
skitnica je offline  
Staro 27.10.2012., 15:52   #88
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
i kakve to veze ima kad imaš sistem od 1000+ koriniska i hoćeš napraviti neki breakthrough?
syss je offline  
Staro 27.10.2012., 20:29   #89
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Citiraj:
Autor rokoko Pregled postova
ne znam kakvo je stanje na drugim fakultetima, ali sam siguran da se na fsb-u,fer-u i zsem-u mogu dobiti besplatni windowsi preko MSDNAA...vec je osmica dostupna od negdje devetog mjeseca, kao i sve prosle verzije windowsa....officea nema, ali zato nude dosta drugih programa i sto se tog tice studentima na tim fakultetima je super
Isti slučaj za neke fakultete u Osijeku. Iako se može doći do legalne verzije, 90% ljudi i dalje pirate ima. Ne kužim...
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline  
Staro 27.10.2012., 23:42   #90
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor vision19 Pregled postova
Isti slučaj za neke fakultete u Osijeku. Iako se može doći do legalne verzije, 90% ljudi i dalje pirate ima. Ne kužim...
Zato jer "dođe na isto". Zato što je "jednostavnije skinut win i pokrenut programčić"... Zato što "za skinut Win sa MSDNAA trebaš skinut njihov downloader".
IcyTexx je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na