Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 25.05.2012., 14:34   #31
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Dal je skupo? Je. Ali nije svima.
Ne može mi netko govoriti da su mu skupi windows-i, a kupio je komp na 24 rate.
Još su mi bolji oni, koji kukaju kako je software skup, a vozaju se u bembarama, imaju gejfone, oćale, idu na more, piju do zore ....
Padne mi mrak na oči kad mi čovjek kaže da su mu skupi windows-i, a u rukama drži onu HTC grdobinu, koju moraš držati u torbici jer ne stane u džep.

Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Usput, neko je prethodno spomenuo da je cijena SW za obrtnike prevelika, pa zar obrtnicima kunice koje daju za HW i SW ne stavljaju u troškove poslovanja,… na kraju ni lik koji kupi auto da bi TAXI-rao ne dobije popust na kupnju auta, ali sam auto i svi troškovi oko održavanja uredno idu preko R1 i ulaze u troškove poslovanja,… zašto bi s SW bilo drugačije,… i po tome jedno kućni korisnici od kupnje SW neće izvući nikakvu dobit,…
Računala i software idu u osnovna sredstva i spadaju u troškove poslovanja. Barem nama.

@syss
Kad ti konverteri, za 2007 Office na niže, postanu nedovoljni ili ti treba više od 3 parametra u formulama, tada prelaziš na Office 2007 minimum, a onda ti treba i exchange 2010 server.
Isto tako se prelazi na sedmicu jer nx 7.5 ne radi na xp-u.
Samo primjeri. Polako nas tjeraju napred.
A što se tiče linux-a i linux-aša: Bio je i kod nas jedan i podesio sve, a dokumentirao ništa i na kraju prešli na win 2008 server i AD. .

EDIT: Zaboravih napomenuti: Kad smo postali dio grupacije (kupljeni smo), došla je direktiva da se moramo prebacit na MS. Tako da i nije bilo izbora.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6

Zadnje izmijenjeno od: D1viry. 25.05.2012. u 14:52.
D1viry je online  
Staro 25.05.2012., 14:35   #32
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Problem je neinformiranost ljudi prije svega. Kod kupnje novog PC-a ili laptopa je ušteda skoro nikakva kad se uzme s FreeDOS-om (ne znam što ne stave bar Ubuntu ili neki drugi kvazi-desktop sustav koji je bar donekle iskoristiv). Ovako se dobije legalan Win i svi update-i za male novce i nema brige. Ne znam je li mazohizam ili što kad takav kupi laptop bez windowsa a onda svakih mjesec-dva reinstalira sve jer je nešto negdje zeznuo s updateom?

Office je za kućnu primjenu smiješno jeftin. Home and Student verzija 2010 košta <600 kn i uključuje Word, Excel, PowerPoint i OneNote, a može se instalirati na 3 računala u kućanstvu. Bila je svojevremeno akcija Home and Student 2007, isto na 3 računala, 440 kn.

LibreOffice, OpenOffice i ostalo nisu nikakva ozbiljna zamjena, to može biti reader i skoro ništa više . Kad se sjetim svojih muka dok sam natjerao da VBA aplikacija radi u LibreOfficu, pa onda na kraju kad je proradilo takav xls više nije kompatibilan s MS Officeom. Sad u uredu postoji jedan MS u kojem se radi sve i 2 Libre u kojim se čita i printa, idealna kombinacija .
FitzTN je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2012., 15:51   #33
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Drito to.
Preko bare Win7 Professional SP1 X64 OEM licenca košta $150. Da je kod nas 150 kuna (što bi bio neki ekvivalent ako uzmemo u obzir primanja) sumnjam da bi bilo toliko piraterije
Eh zato samo ja kupio Liona za 150kn. Just sayin, no troll post (pogotovo ne u smislu da je neko bolji ili losiji)

Btw. iako se Lion moze gledati kao nekakav "upgrejd" zato jer bi tehnicki "morao" imati snow leopard prije instalacije.
__________________
poltergeist je offline  
Staro 25.05.2012., 16:50   #34
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova

Usput, neko je prethodno spomenuo da je cijena SW za obrtnike prevelika, pa zar obrtnicima kunice koje daju za HW i SW ne stavljaju u troškove poslovanja,…
Netko je rekao da je politika MS-a u rvata prema malim poduzetnicima guzičarska.

A kao primjer se navelo npr. tvoje ministarstvo koje dobija taj isti soft za kikiriki i još može djelatnicima dilati licencu Officea za 50-ak kuna dok jedan dobar dio gospodarstva (obrti i mali doo) koji sve to pazi sad-plaćaju već u startu imaju veći trošak

Ali to je u redu jer prvo moraju nać pare da kupe soft po punoj cijeni jer to mogu uvalit u amortizaciju....
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 25.05.2012., 17:56   #35
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Ma tih 70% je vecina u tome sto kada treba obraditi sliku za face nece koristiti paint, nego ce skinuti cs5 masterpack. pa kada treba koristiti office paket neki, skine se MS office. oces si urediti kucni video za dvd ili sl, skida se adobe premier i slicni programi.

jednostavno je u svaciju svijest uslo da je na internetu sve besplatno i bez ikakvih posljedica. jer ljudi za jednokratnu potrebu, znaci nesto sto ce ti u biti zatrebati jednom u godinu dana skinu program koji inace vrijedo 500 i vise dolara/eura/kuna i onda proizvodjaci softwarea to opravdavaju da si im ukrao te pare, kao da bi inace MORAO kupiti taj software. NE bi, nego bi nasao alternativu, jer za sada piratluke je sirokodostupan i uz pomoc torrenta cak i bakice skidaju programe.
__________________
Psycho je offline  
Staro 25.05.2012., 20:34   #36
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,233
Istina, a da će se nešto promijeniti teško, jer su taka razmišljanja
Goranbm je offline  
Staro 25.05.2012., 21:31   #37
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,980
Dok su ovakve cijene i standard=moja plaća nikada neću kupiti original software.
rodriguez je offline  
Staro 26.05.2012., 00:05   #38
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,233
Ja uskoro počinjem stažirati za 1600kn. Proteklih nekoliko mjeseci skupljao sam 300kn da si uzmem nove rame. Sva sreća pa sam uspio nabaviti windowse dok sam studirao, i ta licenca mi Hvala Bogu još vrijedi. Inaće neznam kako doći do legalnih windowsa i odakle da stvorim novce za licencirani OS
Goranbm je offline  
Staro 26.05.2012., 00:42   #39
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,387
Citiraj:
Autor Goranbm Pregled postova
.... Inaće neznam kako doći do legalnih windowsa i odakle da stvorim novce za licencirani OS
Ovako



Zanimljivo bi bilo cuti Blizzardove WoW i Diablo gejmere, koliko su potrosili do sada na te igre jer i osobno jednom liku redovito uplacujem 20, 30 i 60€ na kojekakve pi***rije na WoW-u jer mu starci nedaju karticu, pa ide preko mene.

Tako normalno da isti ima piratske win.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Staro 26.05.2012., 02:45   #40
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Netko je rekao da je politika MS-a u rvata prema malim poduzetnicima guzičarska.

A kao primjer se navelo npr. tvoje ministarstvo koje dobija taj isti soft za kikiriki i još može djelatnicima dilati licencu Officea za 50-ak kuna dok jedan dobar dio gospodarstva (obrti i mali doo) koji sve to pazi sad-plaćaju već u startu imaju veći trošak

Ali to je u redu jer prvo moraju nać pare da kupe soft po punoj cijeni jer to mogu uvalit u amortizaciju....
Ako se pogleda iz drugog kuta moja firma (ministarstvo) je već platilo licencu da bih ja mogao raditi pa bih ja (mi) po rvackoj logici zapravo trebali i za doma dobiti jednu licencu badava jer je moj rad u Officu ionako već plačen od strane firme, a ja samo dio posla obavljam doma,... jbg. ko je kriv nama četvorici iz firme kaj želimo imati legalni SW pa smo ulupali bezveze 9$ ,... tim više što sam privatno 90% vremena na linuxu
bertone je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.05.2012., 11:48   #41
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,233
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ovako

Hehe, dobra, dobra
Goranbm je offline  
Staro 26.05.2012., 16:40   #42
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,139
Nema tog softwarea koji sam ja kupio a da ga nisam prije koristio cca godinu dana crackanog. U ovome trenu mogu reci da na kompu imam 99% legalnog softwarea, jedan alat testiram (imam crackan).

Masa softwarea se da kupiti povoljno, OEM lic sa novim racunalima su tu naravno obavezne. Cak i ta licenca je podosta "transferabilna" jer kod kupnje novih djelova racunala microsoft ce vam telefonski opet aktivirati licencu. Naravno, vi cete reci da ste zamjenili pokvareni disk ili slicno. Office takodjer imam preko home use programa, mada tko nema te prilike uvijek moze sa novim racunalom nabaviti OEM office isto za "prihvatljivu" cijenu.

Sto se tice linuxa u bilo kojoj kombinaciji a da uz to nije ukljucen enterprise support mi je smijesan. Uz to mnogi LOB alati pisani su za Win okruzenje, nisu to samo office i outlook. Masa je to ulaganja a nakraju se zavrsi na borbi sa vjetrenjacama.

P.s. Zasto stavljati novi Exchange kada stari radi, to necu ni komentirati. I 98-ice su radile pa smo danas svi na 7-icama...
mann je offline  
Staro 26.05.2012., 21:32   #43
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
sve vi to lijepo i krasno opravdate i nas narod je ciganski jer bi sve za djabe..
a ne razmisljate kako je debelo najveci postotak obitelji koje imaju zajednicka primanja ispod 10k kn.. sa prosjekom dvoje djece koje se skoluju.. sa prosjecnom kosaricom od 6x00 kn + rezije + troskovi skolovanja 40-ak % place koja odlazi na rate kredita vi cete mi reci da se oni cigane jer nemaju 1000 + 1000 kn za winse i office?
a od djece se trazi da pisu seminarske, da se koriste wordom, uci se na officeu i opcenito potrebitost ms paketa se uzima zdravo za gotovo..

vecina takvih obitelji uzme djeci neku konfiguraciju za 3k kn na do 24 rate.. dal je onda jos tih 100 kn mjesecno puno? nije, istina, al uz ostale mjesecne troskove i jest..

dal to opravdava koristenje piratluka? vjerojatno ne, ali ga dosta moralizira..
M.U.P. je offline  
Staro 26.05.2012., 21:41   #44
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,531
Citiraj:
Autor M.U.P. Pregled postova
sve vi to lijepo i krasno opravdate i nas narod je ciganski jer bi sve za djabe..
a ne razmisljate kako je debelo najveci postotak obitelji koje imaju zajednicka primanja ispod 10k kn.. sa prosjekom dvoje djece koje se skoluju.. sa prosjecnom kosaricom od 6x00 kn + rezije + troskovi skolovanja 40-ak % place koja odlazi na rate kredita vi cete mi reci da se oni cigane jer nemaju 1000 + 1000 kn za winse i office?
a od djece se trazi da pisu seminarske, da se koriste wordom, uci se na officeu i opcenito potrebitost ms paketa se uzima zdravo za gotovo..

vecina takvih obitelji uzme djeci neku konfiguraciju za 3k kn na do 24 rate.. dal je onda jos tih 100 kn mjesecno puno? nije, istina, al uz ostale mjesecne troskove i jest..

dal to opravdava koristenje piratluka? vjerojatno ne, ali ga dosta moralizira..
Za decu su Windoze ionako djabe, a Office Home&Student (ako nije pokriven MSDNAA licencom za obrazovnu ustanovu) kosta 500kn. A za referat moze posluziti toliko alternativa, pa cak i ojadjeni Libre/Open/StarOffice.

Dakle, moraliziranje je lazno. Licencirani softver i manjak pizdarija s njime vrijedi ulozene cijene. No u lokalnim podrucjima je to obicno okarakterizirano kao "vindouzi su smece, eno skino jucer s torenta zajedno s 5 epizoda kucanica i vec preksutra imam plavi ekran".

Naravno, pravi hrvat katolikTM ne moze bez:

- auta
- kompa
- plejstejšuna
- odela Nada Dimic
- itd.

Poznajem dva momka koji su zavrsili fiziku i *informatiku* na PMF-u a, pazi sad:

a) nisu imali racunalo doma
b) zivjeli su u drugoj zupaniji i iz nje putovali na faks svakoga dana
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 26.05.2012., 22:04   #45
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
neznam kakva je situacija sada, srednju sam zavrsio prije nekih 6 g, al dok sam pohadjao skolu niti jedan ucenik iz niti jednog razreda, iz niti jedne skole iz okolice nije znao za ikakve pogodonosti, besplatne licence..

tu ne vidim kako je kriv taj ucenik, jos manje roditelji koji su do tad racunalo vidjeli samo u banci..
al sjecam se predmeta informatike, recimo iz srednje gdje se radilo naravno u officeu, za homework se imalo proc to i to, napravit to i to.. u knjizi su bili zadaci taj i taj.. i kako sad to obavit kad ti nitko ne kaze nis?

a svjezi primjer iz skole u kojoj sam zavrsio nedavno tecaj za mreznog - da bi prosli instalacije winsa i pospajali par kompova, od doma smo morali nositi piratske winse.. i sad tko je tu lud..?

ovo generaliziranje gore ima smisla koliko ga i nema..
a jos manje izdvojeni primjeri koju su sve samo ne reprezentativni..

da, narod nam je u velikoj mjeri takav.. novih auta ima vise nego novih carapa, pa je opet prosjecna starost vozila u hr nekih 14 godina..
smetnete sa uma da nije hrvatska samo zagreb, rijeka i jos pokoji veci grad, vec da je hrvatski prosjek u globalu malo drukciji..

kazem, sve to ne opravdava piratstvo, ne opravdavam ga ni ja, al treba bit malo realniji i gledat situaciju kakva zaista i je, a ne stvarati primjere od "izmisljenog" hrvata katolika..
M.U.P. je offline  
Staro 27.05.2012., 00:20   #46
Chiron
Premium
 
Chiron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 371
Citiraj:
Autor M.U.P. Pregled postova
neznam kakva je situacija sada, srednju sam zavrsio prije nekih 6 g, al dok sam pohadjao skolu niti jedan ucenik iz niti jednog razreda, iz niti jedne skole iz okolice nije znao za ikakve pogodonosti, besplatne licence..

tu ne vidim kako je kriv taj ucenik, jos manje roditelji koji su do tad racunalo vidjeli samo u banci..
al sjecam se predmeta informatike, recimo iz srednje gdje se radilo naravno u officeu, za homework se imalo proc to i to, napravit to i to.. u knjizi su bili zadaci taj i taj.. i kako sad to obavit kad ti nitko ne kaze nis?

a svjezi primjer iz skole u kojoj sam zavrsio nedavno tecaj za mreznog - da bi prosli instalacije winsa i pospajali par kompova, od doma smo morali nositi piratske winse.. i sad tko je tu lud..?

ovo generaliziranje gore ima smisla koliko ga i nema..
a jos manje izdvojeni primjeri koju su sve samo ne reprezentativni..

da, narod nam je u velikoj mjeri takav.. novih auta ima vise nego novih carapa, pa je opet prosjecna starost vozila u hr nekih 14 godina..
smetnete sa uma da nije hrvatska samo zagreb, rijeka i jos pokoji veci grad, vec da je hrvatski prosjek u globalu malo drukciji..

kazem, sve to ne opravdava piratstvo, ne opravdavam ga ni ja, al treba bit malo realniji i gledat situaciju kakva zaista i je, a ne stvarati primjere od "izmisljenog" hrvata katolika..
svaka čast na postu..
__________________
Destiny isn't already Forged!!!
Chiron je offline  
Staro 27.05.2012., 01:56   #47
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Kad budem sa nekim softwareom radio neki posao za koji cu dobivat pare, tj koristio ga profesionalno, onda cu ga kupit. Posto jos uvijek ne zarađujem, drzim se ovih free verzija
__________________

srale7 je online  
Staro 27.05.2012., 02:45   #48
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Kad budem sa nekim softwareom radio neki posao za koji cu dobivat pare, tj koristio ga profesionalno, onda cu ga kupit. Posto jos uvijek ne zarađujem, drzim se ovih free verzija
Nhf ali bitno da se traze appovi za mob za probijanje wireless sifri i kradju interneta a pri tom se kupuju ray ban naocale za some i tristo kn.

Pravo Bubba kaze, pravi hrvat katolikTM
__________________
poltergeist je offline  
Staro 27.05.2012., 04:34   #49
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Sad,... kad od dosad napisanog usporedim "za" i "protiv" korištenja piratskog SW i usporedim s onim što mi se neki dan dogodilo kad me sin po povratku iz vrtića pitao zašto on doma ima samo 7 igri za PC, a njegovi prijatelji iz vrtića i više od 100 i da je on mislio da i mi doma imamo internet kao i njegovi prijatelji,... zapravo mi se ona procjena da u RH 70% korisnika računala nabavlja piratski SW i ne čini pretjeranom,...

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 27.05.2012. u 05:36.
bertone je offline  
Staro 27.05.2012., 10:24   #50
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,531
Citiraj:
Autor M.U.P. Pregled postova
neznam kakva je situacija sada, srednju sam zavrsio prije nekih 6 g, al dok sam pohadjao skolu niti jedan ucenik iz niti jednog razreda, iz niti jedne skole iz okolice nije znao za ikakve pogodonosti, besplatne licence..
I kakvo je to opravdanje?

Odnosno, da se preformuliram, sto zelis reci s time? Jos jedan od hrvatskih sindroma je "nisam znao", sto obicno znaci "pisalo je tamo gdje se ocekuje i gdje sluzbeno treba pisati, ali ja nisam dobio depesu + prijevod i adaptaciju".

MSDN AA i/ili DreamSpark su dostupni vec godinama.

Citiraj:
tu ne vidim kako je kriv taj ucenik, jos manje roditelji koji su do tad racunalo vidjeli samo u banci..
Ma jasno.

Zato kada se kupi vatrena kocija, onda... Hej, cekaj malo, pa vatrenu kociju se vec ima, da, da...

Citiraj:
a svjezi primjer iz skole u kojoj sam zavrsio nedavno tecaj za mreznog - da bi prosli instalacije winsa i pospajali par kompova, od doma smo morali nositi piratske winse.. i sad tko je tu lud..?
Onaj koji je upisao tako neozbiljnu skolu.

Citiraj:
kazem, sve to ne opravdava piratstvo, ne opravdavam ga ni ja, al treba bit malo realniji i gledat situaciju kakva zaista i je, a ne stvarati primjere od "izmisljenog" hrvata katolika..
Nije problem u piratstvu per se, boli M$ kurac za krkane od kojih ionako vise stete nego koristi.

Problem je puno dublji, ozbiljniji i seze jos iz nekih drugih (davnih) vremena...

Kad smo kod prica i pricica, svojedobno mi je bio fantastican jedan tip koji to jos malo kruha sto mu je ostalo privredjuje na komadu racunovodstvenog softvera, sasvim prirodno pisanog u Clipperu, koji muku muci s radom na bilo cemu osim DOS-a.

Nas junak, ocajan sto mu prijeti masovni egzodus zbog nemogucnosti printanja na modernim printerima, pita za savjet i dobiva ga u obliku par dolara vrijednog programcica koji jednim udarcem rjesava *sve* probleme s kojima se do sada susretao.

Junak zove za 10 dana i jebe oca i mater, jer je za nekoliko klijenata instalirao verziju za koju se tri dana iskrvio, siroce, da pronadje crack, i sad naravno to ne radi bas kako ocekuje jer program ispisuje neke ne bas lijepe poruke na printeru, hehe.

Cik pogodi - on je svoju predpotopnu ispriku od softvera tako obfuscirao da se ponekad ni on ne snadje kako da napravi koju promjenu.

A takvih kao on, uzmi ili dodaj detalj, ima na izvoz.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 27.05.2012., 10:25   #51
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Drito to.
Preko bare Win7 Professional SP1 X64 OEM licenca košta $150. Da je kod nas 150 kuna (što bi bio neki ekvivalent ako uzmemo u obzir primanja) sumnjam da bi bilo toliko piraterije
ajde da za početak i kod NAS košta barem 150 $ link
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline  
Staro 27.05.2012., 13:11   #52
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
Nhf ali bitno da se traze appovi za mob za probijanje wireless sifri i kradju interneta a pri tom se kupuju ray ban naocale za some i tristo kn.

Pravo Bubba kaze, pravi hrvat katolikTM
Trazio sam taj određeni app jer sam hio totalo izfrustriran, imao sam ga instaliranog, napravio factory reset i vise ga nikako nisam mogao nac, maknuli sa ga marketa, ali app kao da je u zemlju propao. Ni dan danas ga nisam nasao. Trazio sam ga da ga nađem, a ne da nekom provalim wireless
Ali budimo raalni, tko pokusava probiti nečiji wireless sa android app? Znamo da se probijanje wirelessa radi sa nekim drugim alatima
I btw, imam svoj net, tako da nema potrebe da kradem drugima.

Sto se tiče naočala, ti si vjerovatno ciljao na tko da kad netko ima 1300 kn za naočale, onda mora imat za original Windowse, Office, Photoshop, WM Workstation i td. Jea vrajt

Nit sam Hrvat, nit sam katolik, tak da Bubbina konstatacija se ne odnosi na mene
__________________

srale7 je online  
Staro 27.05.2012., 13:31   #53
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,139
Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
ajde da za početak i kod NAS košta barem 150 $ link
Prosjecna placa u SAD -u nije bas 5500 USD -a kao sto je kod nas 5500Kn -a ali apsolutno se slazem sa tobom. Pricekajte jos godinu dana, svi nasi cjenici ce se morati prebaciti na Eur referentne cijena. Tako ce nam sa ulaskom u EU cijene jos porasti... To nije problem Eura nego cijenika i debilne M$ politikie cijena.
mann je offline  
Staro 27.05.2012., 13:32   #54
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
I kakvo je to opravdanje?

Odnosno, da se preformuliram, sto zelis reci s time? Jos jedan od hrvatskih sindroma je "nisam znao", sto obicno znaci "pisalo je tamo gdje se ocekuje i gdje sluzbeno treba pisati, ali ja nisam dobio depesu + prijevod i adaptaciju".
ma daj hajde pa daj malo realnosti, nemoj mislit da svi imaju tvoju ideju..
ja ti kazem kakva je situacija, gdje djeca, a jos manje roditelji nisu upuceni uopce..
po kojoj logici su oni krivi? krivo je valjda skolstvo, neinformirani profesori, sveukupna indiferentnost prema temi..




Citiraj:
Onaj koji je upisao tako neozbiljnu skolu.
da, jer u opisu skole i programa stoji da ces morat nosit piratske winse.. daj budi malo ozbiljniji.. skola je na dobrom glasu, svi su dakle krivi koji su upisali jer se trebali znat da je neozboljna skola? postavljas stvari cisto tako.. da kontriras..



Citiraj:
Problem je puno dublji, ozbiljniji i seze jos iz nekih drugih (davnih) vremena...
jelda, to je opet ono - mi smo balkanci, sve bismo za djabe..
davna vremena? neznas ti onda previse o tom hrvatu katoliku..
btw, jesi ti hrvat? kako je to onda moguce?



Citiraj:
Kad smo kod prica i pricica,
kaem, ti neki izdvojeni primjeri zbilja nemaju smisla.. niti ikakvu poantu vezanu uz temu..
M.U.P. je offline  
Staro 27.05.2012., 14:33   #55
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Trazio sam taj određeni app jer sam hio totalo izfrustriran, imao sam ga instaliranog, napravio factory reset i vise ga nikako nisam mogao nac, maknuli sa ga marketa, ali app kao da je u zemlju propao. Ni dan danas ga nisam nasao. Trazio sam ga da ga nađem, a ne da nekom provalim wireless
Ahaaaa

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Sto se tiče naočala, ti si vjerovatno ciljao na tko da kad netko ima 1300 kn za naočale, onda mora imat za original Windowse, Office, Photoshop, WM Workstation i td. Jea vrajt
Pa ne, ali smjesno mi je pravdanje da neces kupovat nikakav original software jer ne zaradjujes ali zato kupujes naocale po takvoj cijeni. Netko tko ne radi nebi bas trebao dat 1300kn za ray banke.

Ali da ne ispadne da glumim svetca, nemam ni ja sav software original. Ali nesto je kupljeno (sto od OSa, pa do alata i igara), kupuje se odredjena muzika u download obliku, aplikacije za iPhone isto.
__________________
poltergeist je offline  
Staro 27.05.2012., 17:35   #56
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Za decu su Windoze ionako djabe, a Office Home&Student (ako nije pokriven MSDNAA licencom za obrazovnu ustanovu) kosta 500kn. A za referat moze posluziti toliko alternativa, pa cak i ojadjeni Libre/Open/StarOffice.
Mislim da offica nema na msdnaa, bar ja nemogu skinut.
Nema smisla ova tema, mi cemo skidat softver dok god se moze, a kad se nebu
moglo, onda ce samo samo ekipa ala applovci imat windowse, i svi drugi ce im
se rugat kak su jadni, da kaj ce im to, i bok.. Tu di zivimo, nema druge..
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline  
Staro 27.05.2012., 17:59   #57
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,233
Nema Office-a na MSDNAA.
Goranbm je offline  
Staro 27.05.2012., 18:17   #58
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
Pa ne, ali smjesno mi je pravdanje da neces kupovat nikakav original software jer ne zaradjujes ali zato kupujes naocale po takvoj cijeni. Netko tko ne radi nebi bas trebao dat 1300kn za ray banke.
Mislim da nisi skuzio poantu mog posta
Rekao sam da se drzim "free" verzija jer ne zarađujem ni jednim softwareom, a kad bilo kojim softwarem počnem zarađivat, onda mi moral nalaze da ga kupim, a do tad, jbga.

Iz ovog gore si ti zaključio da ne radim, sto nije logičan zaključak, a naočale su same po sebi bile poklon
__________________

srale7 je online  
Staro 27.05.2012., 20:46   #59
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Prosjecna placa u SAD -u nije bas 5500 USD -a kao sto je kod nas 5500Kn -a ali apsolutno se slazem sa tobom.
pa moj komentar i nije bio na plaću. ne moramo imati windoze za 150 kn, ali ne moraju koštati baš 1000-1500 kn. što se odnosa tiče, u SAD-u su Widnoze 150$ kod nas 150€, dakle u startu ću skuplje platiti isti proizvod nego Amer. da ne ulazim još u što je Ameru 150$ a što meni.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline  
Staro 27.05.2012., 22:15   #60
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Mislim da nisi skuzio poantu mog posta
Je da, u pravu si. maj bed
__________________
poltergeist je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na