Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 25.06.2014., 19:16   #331
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,279
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
plus studije rada su pakazale da se efektivno i manje radi (znas ono kad citas jutarnji, vecernji, drkas k, i sve ostalo sta nije u opisu posla).

Kako gdje i kako tko. Taj dio ovisi o djelatniku kolko je savjestan i predan poslu...ja recimo za te gluposti nemam vremena.
tomek@vz je offline  
Staro 25.06.2014., 19:30   #332
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
te "studije" vrijede za uhljebe i jebivjetre,ja na net
mogu pod pauzom i to je to. Nikakvo surfanje, igranje i tracanje mi ne pada na pamet dok radim.
 
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.06.2014., 23:29   #333
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Bla, bla, bla, ... to je sve što mogu reći za komentare za 1.600 kn. U mojoj instituciji imamo za 1.600 kn trenutno samo u upravi 5 "djece" po terenu ni ne znam koliko. Znate koliko nam ih treba ? Ni jedan, ali dijeca imaju priliku vidjeti kako se radi, mi proberemo u stvarnim uvjetima ono što valja. Oni imaju posao! Primaju 1.600 kn, što je jakoooooooo puno u odnosu na ništa ! Mislim ja jesam diplomirao na PMFu pa bi mi matematika trebala biti jača strana ali ovo je elementarna matka 1600 > 0 ... to svi znate.
Nama ti ljudi NE trebaju trenutno, ali ovako smo im dali priliku da uče i vide kakav je život, a ako je netko baš super i grize naći čemo mu neko mjesto.
Mislim komentari 1600 je ništa, neću raditi za zdjelu riže, ... nije svima vama još ni tolko loše. Mislim i ja sam nekad radio za 2.000, 3.500 prije dve godine dogurao do nekih 7.000 ...
Ljudi pišu tu stvari ko da su u ovom sazivu vlade, 6 ministara i polovici pomoćnika je to PRVO radno mjesto! Pa ako je i vama cilj prvo mjesto pa ministar učlanite se u neku stranku, onda vam ne treba ni škola ... ljudi budite realni.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline  
Staro 25.06.2014., 23:53   #334
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Black Dragon Pregled postova
Bla, bla, bla, ... to je sve što mogu reći za komentare za 1.600 kn. U mojoj instituciji imamo za 1.600 kn trenutno samo u upravi 5 "djece" po terenu ni ne znam koliko. Znate koliko nam ih treba ? Ni jedan, ali dijeca imaju priliku vidjeti kako se radi, mi proberemo u stvarnim uvjetima ono što valja. Oni imaju posao! Primaju 1.600 kn, što je jakoooooooo puno u odnosu na ništa ! Mislim ja jesam diplomirao na PMFu pa bi mi matematika trebala biti jača strana ali ovo je elementarna matka 1600 > 0 ... to svi znate.
Nama ti ljudi NE trebaju trenutno, ali ovako smo im dali priliku da uče i vide kakav je život, a ako je netko baš super i grize naći čemo mu neko mjesto.
Mislim komentari 1600 je ništa, neću raditi za zdjelu riže, ... nije svima vama još ni tolko loše. Mislim i ja sam nekad radio za 2.000, 3.500 prije dve godine dogurao do nekih 7.000 ...
Ljudi pišu tu stvari ko da su u ovom sazivu vlade, 6 ministara i polovici pomoćnika je to PRVO radno mjesto! Pa ako je i vama cilj prvo mjesto pa ministar učlanite se u neku stranku, onda vam ne treba ni škola ... ljudi budite realni.
pa to ja govorim, treba pričekati da izumru svi koji su rođeni prije 1990-te. Te floskule "život dostojan čovjeka", pa plaća prvog u mjesecu, pa mirovina 70% plaće, i to uzet prosjek 10 najboljih godina, pa omjer najmanje i najveće plaće 1:7...to je sve razmazilo ljude i sad oće isto, a čista matematika kaže ako 300 ljudi ima plaću 5000, i sad upadneš u kapitalizam i daš jednom od njih, nazovimo ga Mudrinić, 300.000kn, odma ostalima ide plaća na 4000, onda još par njegovih pomoćnika i managera, i njih 10 dobro, a ostalih 290 na 1600kn. E to je to
segregator je offline  
Staro 26.06.2014., 10:17   #335
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
a čista matematika kaže ako 300 ljudi ima plaću 5000, i sad upadneš u kapitalizam i daš jednom od njih, nazovimo ga Mudrinić, 300.000kn, odma ostalima ide plaća na 4000, onda još par njegovih pomoćnika i managera, i njih 10 dobro, a ostalih 290 na 1600kn. E to je to
Tako može razmišljati samo netko tko nema pojma o poslu. A takvima se ne smije dati prostor za razmišljanje, kamoli što drugo.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 26.06.2014., 10:24   #336
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Tako može razmišljati samo netko tko nema pojma o poslu. A takvima se ne smije dati prostor za razmišljanje, kamoli što drugo.
Da? Znači odobravaš sveopću rasprodaju države?
Baš bi volio vidjeti kako objašnjavaš tu svoju ekonomsku teoriju onim gospođama u Kamenskom, ili onih par tisuća
otpuštenih radnika t-coma
segregator je offline  
Staro 26.06.2014., 10:25   #337
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Da? Znači odobravaš sveopću rasprodaju države?
Gdje u državi vidiš takvo što?
K tome, itekako odobravam rasprodaju ako ima ekonomskog smisla. Država je daleko najlošiji poslodavac, još kad je u sprezi sa sindikatima i sličnima nastane financijski kaos.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 26.06.2014., 10:30   #338
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Gdje u državi vidiš takvo što?
K tome, itekako odobravam rasprodaju ako ima ekonomskog smisla. Država je daleko najlošiji poslodavac, još kad je u sprezi sa sindikatima i sličnima nastane financijski kaos.
Apsolutno netočno...za primjer pogledaj kako u Norveškoj država upravlja naftnim bogatstvom, npr.
segregator je offline  
Staro 26.06.2014., 10:32   #339
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Apsolutno netočno...za primjer pogledaj kako u Norveškoj država upravlja naftnim bogatstvom, npr.
Gledam vani i ne vidim norveške tablice, natpise, znakove...
Da bi došli do norveškog načina razmišljanja, trebaš zamijeniti cca 95% države - apsolutno cijelu državnu upravu, javna poduzeća i ostalo, reprogramirati glavu 95% građana RH te dobiti poprilične pare na raspolaganje.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 26.06.2014., 10:36   #340
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Gledam vani i ne vidim norveške tablice, natpise, znakove...
Da bi došli do norveškog načina razmišljanja, trebaš zamijeniti cca 95% države - apsolutno cijelu državnu upravu, javna poduzeća i ostalo, reprogramirati glavu 95% građana RH te dobiti poprilične pare na raspolaganje.
Čekaj malo, sad opet želiš reći da ekonomski model u stvari NIJE važan, nego mentalitet, koji je lopovski bez obzira na to bilo nešto privatno ili državno? Ako sam dobro razumio?
Ali u tom slučaju skačeš sam sebi u usta

Ili ipak misliš da je Kerum OK kao privatnik, ali kao gradonačelnik i političar nije?
segregator je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.06.2014., 10:44   #341
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Čekaj malo, sad opet želiš reći da ekonomski model u stvari NIJE važan, nego mentalitet, koji je lopovski bez obzira na to bilo nešto privatno ili državno? Ako sam dobro razumio?
Ali u tom slučaju skačeš sam sebi u usta

Ili ipak misliš da je Kerum OK kao privatnik, ali kao gradonačelnik i političar nije?
Ekonomski model se stvara prema situaciji i mentalitetu, ne prema "idealnim" karakteristikama.
Kerum je kao "poduzetnik" uspio na upitne načine, a "pokazao" se kao političar. No kao poduzetnik je uz politički patronat uspio, neko vrijeme.

S druge strane, država može sjesti i plakati s 99% ljudi koji rade za nju, a nemaju pojma o poslu, bore se za stolice i nadaju da sindikati neće dati promjene.

Ministri i predsjednici vlade s plaćicama od 20 +/- 5kkn?
Oni bi trebali nešto riješiti? Glavna priča u državi o "autsorsingu" gdje 90% onih koji su potpisali nemaju pojma što je to, a kamoli da to država radi 20+ godina?

Norveška je specifičan primjer i potpuno neusporediv s bilo kojom drugom državom svijeta. Ako nas želiš s nekim usporediti, prije je u pitanju Grčka.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 26.06.2014., 11:57   #342
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
pa to ja govorim, treba pričekati da izumru svi koji su rođeni prije 1990-te. Te floskule "život dostojan čovjeka", pa plaća prvog u mjesecu, pa mirovina 70% plaće, i to uzet prosjek 10 najboljih godina, pa omjer najmanje i najveće plaće 1:7...to je sve razmazilo ljude i sad oće isto, a čista matematika kaže ako 300 ljudi ima plaću 5000, i sad upadneš u kapitalizam i daš jednom od njih, nazovimo ga Mudrinić, 300.000kn, odma ostalima ide plaća na 4000, onda još par njegovih pomoćnika i managera, i njih 10 dobro, a ostalih 290 na 1600kn. E to je to
Da ali razlika tebe i Mudrinića je šta on ima reference i znanje. Ako misliš da je znanje instalirat piratske Windowse onda se varaš.

Druga stvar je baš takvi kao ti ujebu sistem. Ok, nisan reka da je dostatno 1600 kn (kad Nike Air Max kosta 1500) ali u startu si na trosak gazdi (~3 mj je potrebno da se radnik uhoda i pocme produktivno radit, ovisno o poziciji) plus znas pisat u Wordu.

Ja kad san pocima prije par godina jebeno_san_volontira da bi mi mogli pametniji od mene prinit znanje. Znaci VOLONTIRA, a ne za 1600 radio, i bio san sritan da mi može neko bit mentor. Ali izgleda da opet prevlada nepotizam, opca lijenost i letargija prema svim oblicima normalnog ponasanja. Sorry ako neces radit za 1600 kn i izucit se, onda mi jebeno ne tribas. NHF.

Moj prika koji je poceo za 1600 kn, kao Java dev, sada radi za priko 5k kn, samo zato sta je godinu dana all day all night (wtf) ucio, a izasa je s faksa (sta je odma triba dobit 20000 kn?).
Citiraj:
Norveška je specifičan primjer i potpuno neusporediv s bilo kojom drugom državom svijeta. Ako nas želiš s nekim usporediti, prije je u pitanju Grčka.
Koji su cak uz teski presing nesto poceli radit. Naravno nasi socijalist i kvazi urbana ljevica ne moze, jer nemaju para

Druga stvar je sta se niko od 90te ne moze obracunat s nepotizmom, korupcijom, namistanjem ove i one vrste, i to je jadno.
Baja 001 je offline  
Staro 26.06.2014., 12:08   #343
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Ljudi, a to je čini mi se većina ovdje kod nas,
340 dana u godini vode rasprave o zaraćenim stranama u WW2,
a ostalih 15 padaju na fore "kruha i igara" kad je nogomet, rukomet, itd.
Dok nam je mentalitet na toj razini, a nema naznaka promjene, jer je i dobar
dio najmlađih generacija zatrovan kojekakvim glupostima i mržnjama, neće nam biti bolje.
Niti zaslužujemo kao takvi bilo što osim biti robovi MMF a uskoro.

Pametnih ljudi ima ali su marginalizirani i nikoga ne zanimaju, pa su i oni u istim g****,
osim ako ne zapale van, a to je vrlo vjerojatno.
Tako da ćemo za 10 godina biti zemlja ljudi u kojima prevladavaju likovi sa čikom u ustima,
5 kn za kladu i "žuja je zakon" majicom
 
Staro 26.06.2014., 12:35   #344
Slow
Premium
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
OT: Mislim da vecina ljudi u RH ima krivo pretpostavku za "odlazak van". Ukoliko nemas dogovoreni posao preko poznanstva /puno srece / etc., nitko te nece uzeti kao sljakera. Pa i njima treba netko tko je u specijaliziran za nesto i vrhunski stručnjak u tome. A ako si vec vrhunski strucnjak u necemu, mislim da je moguce naci posao i u RH adekvatno placen.
Slow je offline  
Staro 26.06.2014., 12:46   #345
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Da ali razlika tebe i Mudrinića je šta on ima reference i znanje. Ako misliš da je znanje instalirat piratske Windowse onda se varaš.

Druga stvar je baš takvi kao ti ujebu sistem. Ok, nisan reka da je dostatno 1600 kn (kad Nike Air Max kosta 1500) ali u startu si na trosak gazdi (~3 mj je potrebno da se radnik uhoda i pocme produktivno radit, ovisno o poziciji) plus znas pisat u Wordu.

Ja kad san pocima prije par godina jebeno_san_volontira da bi mi mogli pametniji od mene prinit znanje. Znaci VOLONTIRA, a ne za 1600 radio, i bio san sritan da mi može neko bit mentor. Ali izgleda da opet prevlada nepotizam, opca lijenost i letargija prema svim oblicima normalnog ponasanja. Sorry ako neces radit za 1600 kn i izucit se, onda mi jebeno ne tribas. NHF.

Moj prika koji je poceo za 1600 kn, kao Java dev, sada radi za priko 5k kn, samo zato sta je godinu dana all day all night (wtf) ucio, a izasa je s faksa (sta je odma triba dobit 20000 kn?).

Koji su cak uz teski presing nesto poceli radit. Naravno nasi socijalist i kvazi urbana ljevica ne moze, jer nemaju para

Druga stvar je sta se niko od 90te ne moze obracunat s nepotizmom, korupcijom, namistanjem ove i one vrste, i to je jadno.
A ti osobno poznaš Mudrinića i njegove kompetencije i znanja? kao što vidim znaš i mene?

za tvoju informaciju, ja sam počeo kao pripravnik u banci za 700kn, dogurao 2000-te do 7000kn što je onda bilo pristojno, a nakon toga sam se uhljebio u državnoj firmi za 4500kn i sad održavam 700 računala i imam vremena ( a vidim i ti) postati nešto s vremena na vrijeme. Neki bi rekli da činjenica da admin ima vremena znači da je dobro posložio stvari, a neki kao ti će reći da mi je i 4500kn previše

Citiraj:
Autor Slow Pregled postova
OT: Mislim da vecina ljudi u RH ima krivo pretpostavku za "odlazak van". Ukoliko nemas dogovoreni posao preko poznanstva /puno srece / etc., nitko te nece uzeti kao sljakera. Pa i njima treba netko tko je u specijaliziran za nesto i vrhunski stručnjak u tome. A ako si vec vrhunski strucnjak u necemu, mislim da je moguce naci posao i u RH adekvatno placen.
razlika je u tome što kod nas rukovodi ekipa koja uopće ne može procijeniti da li si ti stručnjak jer bi za to trebali biti dobri bar upola kao i ti,
a takvi više ne dolaze na pozicije
segregator je offline  
Staro 26.06.2014., 12:56   #346
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
A ti osobno poznaš Mudrinića i njegove kompetencije i znanja? kao što vidim znaš i mene?
Mudrinić je imao rezultate, zaradio plaću i zato i je otišao gore.

Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
za tvoju informaciju, ja sam počeo kao pripravnik u banci za 700kn, dogurao 2000-te do 7000kn što je onda bilo pristojno, a nakon toga sam se uhljebio u državnoj firmi za 4500kn i sad održavam 700 računala i imam vremena ( a vidim i ti) postati nešto s vremena na vrijeme. Neki bi rekli da činjenica da admin ima vremena znači da je dobro posložio stvari, a neki kao ti će reći da mi je i 4500kn previše
Dobar primjer: odlazak na manju plaću i "uhljebljivanje".

Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
razlika je u tome što kod nas rukovodi ekipa koja uopće ne može procijeniti da li si ti stručnjak jer bi za to trebali biti dobri bar upola kao i ti,
a takvi više ne dolaze na pozicije
I u tome i jest problem cijele države.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 26.06.2014., 13:04   #347
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Mudrinić je imao rezultate, zaradio plaću i zato i je otišao gore.



Dobar primjer: odlazak na manju plaću i "uhljebljivanje".



I u tome i jest problem cijele države.

Jedini njegov hvale vrijedan rezultat je otpuštanje hrpe ljudi kako bi gazda u Njemačkoj više zaradio. I nije neka "kompetencija" i "znanje" ako mene pitaš, osim ako veze i poznanstva sa politikom kako bi ti to dopustila bez prevelikih potresa ne smatraš "znanjem" i "kompetencijom". U tom slučaju i izvjesna informatička firma iz Zagreba koja dobija 98.7% natječaja otkad je zaposlila izvjesnog generala sa dobrim političkim vezama je zaposlila "kompetentnog" i "znalca", ali vjerujem da u npr Norveškoj takva znanja ne bi previše cijenili.

A što se tiče zadnje rečenice, možemo onda zaključiti da je problem počeo kad je Šime Đodan posprdno oslovljavajući Antu Markovića "inženjerčićem" rekao da dotičnog treba poslati da radi ono što "inženjerčići" rade...mijenja osigurače?

Doduše, dobio je oduševljen pljesak svekolikog pučanstva, za koje onda možemo zaključiti da se nema prava žaliti, jer je dobilo što je zaslužilo?


Ako svratiš do Zadra, navrati pa da nas 2 uhljeba odemo na Velebitsko i razmijenimo mišljenja
segregator je offline  
Staro 26.06.2014., 13:08   #348
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,939
uf, dobro je, već sam pomislio da sam zalutao u temu "70% računalnih korisnika u Hrvatskoj nabavlja piratski softver"...
tor je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na