Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 24.05.2012., 12:05   #1
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,790
70% računalnih korisnika u Hrvatskoj nabavlja piratski softver

Mogla bi se ta bsa zapitati zašto je u hrvatskoj legalan software skuplji nego u ostalim državama. Nije li i to jedna vrsta piratluka ili točnije podkradanja kupaca koji žele legalan software. Kako ljudi nevole da ih se potkrada zadovoljštinu onda traže u piratstvu

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 24.05.2012. u 12:07. Razlog: 70% računalnih korisnika u Hrvatskoj nabavlja piratski softver
darkijas je offline  
Staro 24.05.2012., 12:54   #2
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Vise bih rekao reket od strane MS nego podkradanja.Mozda da kompletna drzava predje na kombinaciju open office i linux ( Debian )
RAUL je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2012., 13:24   #3
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Mozda da kompletna drzava predje na kombinaciju open office i linux ( Debian )
a projekt edukacije prestarog i preinertnog kadra bi koštala ko 10 miljona licenci softvera kojeg već koliko-toliko znaju koristiti.
syss je offline  
Staro 24.05.2012., 13:26   #4
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Vise bih rekao reket od strane MS nego podkradanja.Mozda da kompletna drzava predje na kombinaciju open office i linux ( Debian )
Mislim da MS u slučaju naše države nikoga ne reketari,... jednostavno dok nema potrebe smanjivati cijene jer profesori u školama ne znaju da postoji recimo Libre office (ili ne smiju znati jer se kosi s naputkom i programom nekog starog prdonje u ministarstvu), neće učenike uputiti na ništa drugo osim MS Word-a,
Jednostavno, oni koji donose odluke što i kako vjerojatno jedva natucaju po tipkovnici s dva prsta i gdje onda od njih očekivati da znaju i za nekakve alternative, a MS samo to koristi,... i ne kuka MS da je puno ilegalnog SW-a u RH nego oni naši paraziti koji ubiru prevelike trgovačke marže i žive na tuđi račun
bertone je offline  
Staro 24.05.2012., 13:59   #5
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
a projekt edukacije prestarog i preinertnog kadra bi koštala ko 10 miljona licenci softvera kojeg već koliko-toliko znaju koristiti.
Istina, velika je investicija i projekt preci na besplatne alternative, ali dugorocno
gledano je isplativo. Ako se ne varam svabe i brazilci su u tom djiru prelaska na nivou drzave pa eto, treba vidjet kako njima ide...
Sto se edukacije tice 90% onih koji lupaju na poslu po kompu koriste jedan jedini
program, i neznaju ni u njemu radit kako bog zapovjeda, uz neki skin, 4 mjeseca nitko nebi ni znao da su nestali winblowsi.. Pa gledam npr srednjoskolske profesore, kod moje stare u skoli su ih vec nekoliko puta pokusali natjerat da prodju tecaj onih osnova, uvijek su pobune uoci toga, i makar je tecaj vec vise puta organiziran, niti jednom se nije odrzao do kraja...
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline  
Staro 24.05.2012., 14:01   #6
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
a projekt edukacije prestarog i preinertnog kadra bi koštala ko 10 miljona licenci softvera kojeg već koliko-toliko znaju koristiti.
Taj kadar se navjerojatnije nezna ni služit microsoftovim programskim paketom kak treba.
__________________

pinkskin je offline  
Staro 24.05.2012., 14:05   #7
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nemre bit isplativo da ga yebeš pošto svi već imaju licencirani ms softver... ko da je bitno koja je verzija gore, možeš raubat win xp idućih 20 godina za ono što njima treba.

pobune uoči ecdl-a... pa sad zamisli da im veliš e od sad koristite nešto skroz drugo

kao što sam rekao - uhljebljena komocija i inercija.
syss je offline  
Staro 24.05.2012., 14:20   #8
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
a mozda je i problem sto windowsi u americi kostaju kao i kod nas samo je razlika u placi 3x...

osobno imam original windowse al da sam morao platiti punu cijenu nebi ih imao...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Staro 24.05.2012., 14:41   #9
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Jel neplača država licence na godišnjoj bazi.

Problem je naravno cijena i naš standard. Bilo bi dobro kad bi se za neku malu naknadu mogao izvrši upgarde windowsa i offica na noviju verziju a ne da se mora kupovat po punoj cijeni. Mislim da i informiranost građana je slaba jer vidimo da ljudi kupuje nove stari (TV, mobiltele) a nezanaju iskoristit 10% njihovih mogučnosti. Činjenica je da se ljudi neznaju služit novim uređajima, zato ima po novinama velikih računa ADSL-a, pa interneta preko sticka i ili mobilnog interneta.

Da su građani više informirani, da se žele više informirat vidjeli bi da postoji brdo besplatnog softwera koji može zadovoljit njihove potrebe, ali znate kako je to kad se selom proširi dvd-a sa programima.
__________________

pinkskin je offline  
Staro 24.05.2012., 14:50   #10
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Reketari MS i te kako
I to skupinu na koju se svi vole pozivat kad laprdaju o ovom ili onom a to su mali poduzetnici.
Dakle obrti i male firme.

"Država" soft dobiva za kikiriki a male poduzetnike se odrapi...

Nema dugo sam trebao posložiti jedan manji ured sa hardom i softom i veli mi lik u jednom dućanu da koliko on zna MS daje popust na 5 licenci minimalno...reko fino-taman 3 Office paketa i dvije sedmice budući da lap ima licencu za OS.

Aha, ziher
Popust se odnosi samo na 5 Office licenci, nema kombiniranja.
Dakle plaćaš punu cijenu za sve...neš ti poticaja poduzetništvu i legalizaciji softa

Jedno ministarstvo dobije soft za mizernu cijenu i još podjele zaposlenicima licence za Office po 50-ak kuna da doma ne koriste nelegalno dok se pikzibner obrte i firmice odrapi minimalno 200-250$ za najeftiniji Office...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2012., 15:00   #11
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,409
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
a mozda je i problem sto windowsi u americi kostaju kao i kod nas samo je razlika u placi 3x...

osobno imam original windowse al da sam morao platiti punu cijenu nebi ih imao...
Drito to.
Preko bare Win7 Professional SP1 X64 OEM licenca košta $150. Da je kod nas 150 kuna (što bi bio neki ekvivalent ako uzmemo u obzir primanja) sumnjam da bi bilo toliko piraterije
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline  
Staro 24.05.2012., 15:29   #12
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
U tom slučaju bi ga čak i ja kupija (originalni CD XP Home edition, s holografskim tiskom, mi stoji kraj kompa samo ka alibi, ako "agenti" pokucaju na vrata ).
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline  
Staro 24.05.2012., 16:15   #13
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Istina, velika je investicija i projekt preci na besplatne alternative, ali dugorocno
gledano je isplativo. Ako se ne varam svabe i brazilci su u tom djiru prelaska na nivou drzave pa eto, treba vidjet kako njima ide...
Sto se edukacije tice 90% onih koji lupaju na poslu po kompu koriste jedan jedini
program, i neznaju ni u njemu radit kako bog zapovjeda, uz neki skin, 4 mjeseca nitko nebi ni znao da su nestali winblowsi.. Pa gledam npr srednjoskolske profesore, kod moje stare u skoli su ih vec nekoliko puta pokusali natjerat da prodju tecaj onih osnova, uvijek su pobune uoci toga, i makar je tecaj vec vise puta organiziran, niti jednom se nije odrzao do kraja...

Je, ide to dost dobro. Ima uvijek situacija gdje se ne može ili ne želi, ali evo jedan zgodan link s ogromnim popisom institucija koje koriste Linux.

Čini mi se da sam često vidio Red Hat među njima što opravdava i informaciju da imaju dooobre prihode od Linuxa (nemam link, to sam prije mjesec-dva pročitao).
Zvone2772 je offline  
Staro 24.05.2012., 16:45   #14
Freebee
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Drito to.
Preko bare Win7 Professional SP1 X64 OEM licenca košta $150. Da je kod nas 150 kuna (što bi bio neki ekvivalent ako uzmemo u obzir primanja) sumnjam da bi bilo toliko piraterije
Sve je to super, al ako ćemo dolare tako preračunavat u kune što ne bi i za hardware? Ako ćemo cijene prilagodjavat plaćama onda mozemo imat odmah njihov standard preko noći i riješeni su svi problemi u državi.
Freebee je offline  
Staro 24.05.2012., 18:29   #15
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
@Jelc, Radim u jednom od ministarstava (a mislim da je tako za sva ministarstva) i u pravu si, zaposlenici imaju mogućnost kupiti puni Office paket za 9$ (i kupio sam), no problem je u tome što 99% zaposlenika uopće nije upoznato s tom da tako kažem povlasticom,...
Ovo za poduzetnike si 100% u pravu, na žalost je tako (to sam previdio u svom prethodnom razmišljanju)

@syss, nemreš u ministarstvima raubati isti SW 20-est godina jer npr. kada su nama u firmi promijenili Exchange server na verziju 2010, sva računala koja su još bila pod Office 2003 se nisu mogla normalno sinkronizirati s Exhangeom i onda su uslijedile kupnje novih licenci,... i tako svakih par godina tako da dugoročno gledajući to definitivno nije isplativo no očito ili neko ima osobne interese ili nikog nije briga

Kaj se tiče cijene windowsa kod nas i u americi, nedavno sam imao prilike vidjeti lap na kojem su bili instalirani w7 na crnjaka i MS je u dijaloškom okviru uz obavijest da je pronašao nelicencirani SW ponudio i mogućnost kupnje nove licence prek web-a za 105$,... sam kaj lik čiji je bio lap nije to probao iskoristiti nego je otišao u dućan i kupio w7 za 1k+ kuna,…

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 24.05.2012. u 18:34.
bertone je offline  
Staro 24.05.2012., 20:56   #16
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,531
Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
Je, ide to dost dobro. Ima uvijek situacija gdje se ne može ili ne želi, ali evo jedan zgodan link s ogromnim popisom institucija koje koriste Linux.
To je spreha od kurca.

Jednako tako imas pobrojane korisnike MySQL-a. Od Gugleta, preko Ibeja, do Kube, Nikaragve, Maršalovih otoka i Hašima Tačija licno.

Jedini problem je sto cinjenica da neke institucije *koriste* Linux gotovo nikad ne specificira za *sto* koriste i u kolikoj mjeri u cjelokupnom IT portfelju. Da, koriste ga, ali za nista bitno.

Linux Desktop je jos uvijek vrlo limitiran i zahtijeva ogromne napore kako bi se doveo u koliko toliko podnosljivo stanje za svakodnevno koristenje. LibreOffice je za M$ Office isto sto je Fleks za Rocca Siffredija. Znaci bi, al' nema s cim.

70% racunalnih korisnika u Hrvatskoj nabavlja piratski softver jer su stoka. Iz istog razloga se svercaju tramvajima, ne placaju parking, sve im je skupo i sve bi mukte. Ali bi i da sve radi savrseno i bas onako kako su oni zamislili.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 24.05.2012., 21:31   #17
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
@Jelc, Radim u jednom od ministarstava (a mislim da je tako za sva ministarstva) i u pravu si, zaposlenici imaju mogućnost kupiti puni Office paket za 9$ (i kupio sam), no problem je u tome što 99% zaposlenika uopće nije upoznato s tom da tako kažem povlasticom,...
Ovo za poduzetnike si 100% u pravu, na žalost je tako (to sam previdio u svom prethodnom razmišljanju)
No, imate sindikat pa vas valjda obavijeste

To je bilo samo za primjer kako država (i zaposlenici) dobiva soft za kikiriki a malo poduzetnici moraju plaćati punu cijenu jer su-mali a MS daje popust samo na količinu...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 24.05.2012., 21:40   #18
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,387
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
...70% racunalnih korisnika u Hrvatskoj nabavlja piratski softver jer su stoka. Iz istog razloga se svercaju tramvajima, ne placaju parking, sve im je skupo i sve bi mukte. Ali bi i da sve radi savrseno i bas onako kako su oni zamislili.
Nazalost, slazem se sa navednim, kao i cinjenicom da kad bi win os kostao 150kn, jopet bi bilo piratluka kolko os.

To "nam" je u genima ocito.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Staro 24.05.2012., 21:43   #19
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,015
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
No, imate sindikat pa vas valjda obavijeste

To je bilo samo za primjer kako država (i zaposlenici) dobiva soft za kikiriki a malo poduzetnici moraju plaćati punu cijenu jer su-mali a MS daje popust samo na količinu...
Postoje i udruženja obrtnika, pa da netko nešto u njima radi i zna valjda bi i oni dobili popust na količinu.
Vraćamo se na stavku da je prosječnom 'rvatini lakše krek instalirat.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline  
Staro 24.05.2012., 22:02   #20
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Vraćamo se na stavku da je prosječnom 'rvatini lakše krek instalirat.
Pa ne vraćamo se budući da ti DI može drapat kazne malo-malo zbog softa
Brijem da ti doo može odrapit u šusu do 7 ili 9 somova ko iz šale...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 24.05.2012., 22:42   #21
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Postoje i udruženja obrtnika, pa da netko nešto u njima radi i zna valjda bi i oni dobili popust na količinu.
Vraćamo se na stavku da je prosječnom 'rvatini lakše krek instalirat.
Ma nek si samo obrtnici zemeju naš sindikat,... brže će propasti,... ja sam do informacije o povlaštenoj kupnji officea došao prek frenda koji dela u HAKOM-u
bertone je offline  
Staro 24.05.2012., 22:50   #22
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,939
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
****sve im je skupo i sve bi mukte. Ali bi i da sve radi savrseno i bas onako kako su oni zamislili.
E ovo je srž svega
A spika o korištenju open source softwarea ide malo dalje od pukog "windowsi dođu 1500kn, linux 0 kn". Postoji nešto što se odaziva na ime održavanja, nadogradnje, specifičnih zahtjeva, podrške itd. Sve je ok dok ti je u firmi "onaj linuxaš" koji je postavio i održavao cijelu priču. Kad on ode, a bude , vrlo brzo veći njih postaje jasno u kom smjeru puše vjetar.
A rezultati BSA i njihovo tumačenje brojki i slova iz godine u godinu je samo prosječno dobro režirana predstava koja se jako dobro koristi u sasvim druge svrhe od rasprave po forumima
tor je offline  
Staro 25.05.2012., 09:33   #23
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Nazalost, slazem se sa navednim, kao i cinjenicom da kad bi win os kostao 150kn, jopet bi bilo piratluka kolko os.

To "nam" je u genima ocito.
Uvijek bi i bilo, tu se i ja slazem ali vjerujem da bi se smanjio u vecem postotku. Sa nasim standardom i placama davati za jedan win7 i to najjeftiniju verziju (ne kazem da ona ne valja) 1000kn je pljacka. Da je 500kn to bi bilo ok.
SaleFFS je online  
Staro 25.05.2012., 10:09   #24
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,387
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
...Da je 500kn to bi bilo ok.
Joooj, sale ne soli.

Dali znas da je cijena windoza u cijeni jednog lapa cca 500-600kn max? I opet svi traze lapove bez wina.

A da ne pricam o moralno osvijestenim trgovcima koji kupcima uvaljuju windowse, pa ta ista osoba donese na servis pc ili lap nakon 2-3 godine pa se cudi ko pura dreku kad im kazem da su win piratski.

"Nee, mi smo to u kompletu kupili u trgovini toj i toj"
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Staro 25.05.2012., 11:17   #25
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
No opet ostaje cinjenica da standalone verzije windowsa imaju preveliku cijenu, takodjer i ostali ms proizvodi.
SaleFFS je online  
Staro 25.05.2012., 11:36   #26
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
najdraži su mi ti kojima kažem koji lap da kupe i onda naravno treba uštediti tih 500ak kn na 260 rata i donese doma lap kadli ono crni ekran nakon paljenja i onda mu ja dignem 7glavi za w7

GREAT DEAL!

@bertone... šta imate dizat novi exchange ako stari radi
syss je offline  
Staro 25.05.2012., 12:42   #27
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,531
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
No opet ostaje cinjenica da standalone verzije windowsa imaju preveliku cijenu, takodjer i ostali ms proizvodi.
Zasto?

http://support.microsoft.com/lifecyc...ilter=FilterNO
http://support.microsoft.com/gp/lifepolicy

Dakle, ako danas za 1000kn kupis Retail verziju Windowsa 7, imati ces podrsku za sve vrste updateova jos 2.5 godine, odnosno sigurnostih rupa do 2020., a tu verziju mozes seljakati na bilo koje racunalo koliko god puta zelis. S time da su upgradeovi na novije verzije znatno jeftiniji od kupovanja cijelog novog retail paketa.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 25.05.2012., 12:47   #28
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
To je ok ali samo sam htio istaknuti da je za nasu drzavu i nase place to malo nerealna cijena koju obican korisnik treba platiti. U biti to se odnosi na skoro sve u nasoj drzavi
SaleFFS je online  
Staro 25.05.2012., 13:26   #29
Freebee
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
To je ok ali samo sam htio istaknuti da je za nasu drzavu i nase place to malo nerealna cijena koju obican korisnik treba platiti. U biti to se odnosi na skoro sve u nasoj drzavi
U tome i je stvar, jer kad bi se cijene prilagodjavale plaćama po standardu najbogatije države onda bi mi bili ta najbogatija država

Zapravo je već i dijelom prilagodjeno našem standardu pošto je većina hardwarea redovito skuplja nego vani, a windowse možemo kupit jednako jeftino kao i najbogatiji

Zadnje izmijenjeno od: tor. 25.05.2012. u 15:22.
Freebee je offline  
Staro 25.05.2012., 13:43   #30
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
najdraži su mi ti kojima kažem koji lap da kupe i onda naravno treba uštediti tih 500ak kn na 260 rata i donese doma lap kadli ono crni ekran nakon paljenja i onda mu ja dignem 7glavi za w7

GREAT DEAL!

@bertone... šta imate dizat novi exchange ako stari radi
E to sam i ja pitao admine ,... pa sam dobio po prstima

Usput, neko je prethodno spomenuo da je cijena SW za obrtnike prevelika, pa zar obrtnicima kunice koje daju za HW i SW ne stavljaju u troškove poslovanja,… na kraju ni lik koji kupi auto da bi TAXI-rao ne dobije popust na kupnju auta, ali sam auto i svi troškovi oko održavanja uredno idu preko R1 i ulaze u troškove poslovanja,… zašto bi s SW bilo drugačije,… i po tome jedno kućni korisnici od kupnje SW neće izvući nikakvu dobit,…

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 25.05.2012. u 13:59.
bertone je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na