Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.11.2018., 17:27   #151
marek45
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 397
Citiraj:
Autor Skys Pregled postova
Da li je netko pitao MS HR kakav je njihov stav po tom pitanju?
Mogu frišku informaciju reć od prije par tjedana.
Mi smo kao škola u javnoj nabavi kupili (između ostaloga) ESD licence, a ne retail za nove kompove. Počela firma jedna govorit da je to kao ključ s ebay-a i da bezveze trošimo lovu.
Nek slobodno nazovem MS i da će mi potvrdit da je nelegalno.
Zovem MS ured Hrvatska i javi se žena i kaže LEGALNO je, možete još provjeriti i s tehničkom podrškom.
Zovem tehničku podršku na 0800, javi se neki englez, objasnim situaciju i kaže: PERFECTLY LEGAL FOR ACADEMIC INSTITUTIONS, but for company NOT.
Na kraju se ta firma koja je rekla da je nelegalno javila na naš natječaj s takvim esd ključevima.
marek45 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2018., 17:46   #152
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Evo danas mi došao e-mail od Microsofta:

Izmjene naših uvjeta korištenja






*Pojasnili smo Ugovor o pružanju usluga* Primili ste ovu poruku e-pošte jer ažuriramo Microsoftov ugovor o pružanju usluga, koji se odnosi na jedan ili više Microsoftovih korisničkih proizvoda ili usluga kojima se koristite. Mijenja se ugovorni pravni subjekt za naše besplatne korisničke usluge na europskim tržištima (Europski gospodarski prostor i Švicarska) iz Microsoft Corporation (SAD) u Microsoft Ireland Operations Limited, One Mic*rosoft Place, So*uth Co*unty Bus*iness Pa*rk, Leo*pardst*own, Dub*lin 18, Irska. Mijenja se i mjerodavno pravo za zahtjeve u vezi s besplatnim i plaćenim korisničkim uslugama na europskim tržištima u irsko pravo. Nema nikakvih drugih izmjena Microsoftova ugovora o pružanju usluga. Cijeli Microsoftov ugovor o pružanju usluga možete pročitati [ovdje]. Više o ovoj izmjeni možete saznati na našoj stranici s najčešćim pitanjima koja se nalazi [ovdje]. Ova izmjena Microsoftova ugovora o pružanju usluga stupa na snagu 28. prosinca 2018. Nastavkom korištenja našim korisničkim proizvodima i uslugama 28. prosinca 2018. ili nakon tog datuma prihvaćate izmijenjene uvjete Microsoftova ugovora o pružanju usluga.


https://go.microsoft.com/fwlink/?Lin...85&clcid=0x41a https://go.microsoft.com/fwlink/?Lin...61&clcid=0x41a



Ako ne prihvaćate izmjene, prestanite se koristiti proizvodima i uslugama i zatvorite svoj Microsoftov račun prije stupanja ovih uvjeta na snagu. Ako ste roditelj ili skrbnik, odgovorni ste za djetetovo korištenje Microsoftovim korisničkim proizvodima i uslugama, uključujući kupnje. Hvala vam na korištenju Microsoftovim proizvodima i uslugama.




****************************** [Microsoftov ugovor o pružanju usluga]
https://go.microsoft.com/fwlink/?Lin...85&clcid=0x41a

[Najčešća pitanja]
https://go.microsoft.com/fwlink/?Lin...61&clcid=0x41a



[Microsoftova izjava o zaštiti privatnosti]

https://go.microsoft.com/fwlink/?Lin...39&clcid=0x41a



****************************** Ova je poruka e-pošte poslana iz poštanskog sandučića koji se ne prati. [Izjava o zaštiti privatnosti]


https://go.microsoft.com/fwlink/?Lin...39&clcid=0x41a



Microsoft Corporation, One Microsoft Way, Redmond, WA 98052 USA [Microsoft]
https://go.microsoft.com/fwlink/?Lin...81&clcid=0x41a




Ako netko ima volje i želje trebat će mu popilično za to sve pročtati što je na linku, a na kraju neće biti puno pametniji.


Naravno ovo sve što ovdje piše morate znati, jer vas neznanje ne oslobađa od odgovornosti.


Napomenuo bih samo da na jednom mjestu u linkovima piše "u dobroj vjeri" dakle i sam MS se poziva na dobru vjeru. Tko se bude potrudio pročitati naići će i na to, no s obzirom na to da je velikoj većini problem pročitati više od 3 rečenice sumnjam, no na takve korporacije i računaju kada pišu ovako obimne stvari o pravima i obavezama korisnika i onda nije još sve na jednom mjestu jer se linkovima pozivaju i na ostale stvari koje pišu negdje drugdje ali se odnose na ovo što ovdje pišu......




U najnovijem obraćanju na MS HR rečeno mi je da ne inzistiraju da za tvrtke bude pro verzija Windowsa, već da može i Home & Bussines licenca. A za office obavezno pro. Ali uz napomenu da se ipak provjeri kako to tretira nadležna državna služba.


Čeka se odgovor nadležnih! Baš me zanima što će odgovoriti pa tako i na pitanje o korištenju rabljene licence.



Jer realno gledano ne radi se tu samo o Microsoft softveru koji je pravi kikiriki. Ima stručnog softvera koji košta više od automobila, pa tvrtke koje se koriste takvim softverom, ako se gase rado takav softver odnosno licencu preprodaju, jer inače bi to po vama trebale baciti u koš za smeće jer samo materijalne stvari u materijalnom obliku imaju vrijednost, a skupo plaćeni softver se baca u koš ako ga više ne trebaš. Zašto onda uzeti rabljenu licencu za petinu cijene, kada se možeš isprsiti sa licencom ispod čekića po punoj nabavnoj cijeni, jer softverske kuće obožavaju takve korisnike.




Naravno pretpostavljam da je malo ljudi danas dobilo e-mail od Microsofta budući da su im ključevi jednokratni, a evo meni poslali da je došlo do promjena u pravima i obavezama dosadašnjih korisnika, pa poslali linkove na najnovije izmjene
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2018., 18:34   #153
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,871
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Aktiviraj preko telefona, prolazi...nazoveš, dobiš automat, otkucaš brojke koje ti da i ideš dalje
Thx, probat ću
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2018., 19:27   #154
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,745
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
/CUT/

Naravno pretpostavljam da je malo ljudi danas dobilo e-mail od Microsofta budući da su im ključevi jednokratni, a evo meni poslali da je došlo do promjena u pravima i obavezama dosadašnjih korisnika, pa poslali linkove na najnovije izmjene
A ja pretpostavljam da su dobili svi korisnici koji imaju Microsoft account što i nije tako zanemariva brojka korisnika.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2018., 20:22   #155
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
A ja pretpostavljam da su dobili svi korisnici koji imaju Microsoft account što i nije tako zanemariva brojka korisnika.

Neznam koliki je broj, no BSA i dalje tvrdi da je taj broj mali u odnosu na ukupni broj korisnika.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2018., 20:28   #156
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Taman sam za vikend stavljao W10 na komp i rekoh baš idem kupiti key preko linka kojeg sakomako u nekoliko tema gura. Naravno, key ne prolazi aktivaciju. Iskreno, zaboli me za 3€, ali samo bih htio skrenuti ljudima pažnju da ne gube vrijeme i živce. Siguran sam da nisam ja jedini koji je imao takav problem.

Ništa ja ne guram. Isto je kao i u prvom postu, ali je iz Azije i par puta je skuplje.


Ja rekoh da uzimam samo od tvrtki koje izdaju legalan račun i registrirane su u EU kao npr. ovi ovdje:

http://www.softwarepur.de/Betriebssy...-a71a4515d109/


Ovo baš nije za 3 EUR. A ova tvrtka postoji već preko 10 godina. Rade s rabljenim licencama.


No mogu samo napomenuti da danas dok sam razgovarao sa službom iz MS rekoše da se nešto promjenilo oko registracije i da se softver može registrirati samo na serveru u državi u kojoj je kupljen, to je kao novost i da oni više ne mogu do ostalih podataka, aklo sam dobro shvatio što je rečeno. Štos je u tome da korporacije će raditi svakakve smicalice koje idu njima u korist. To znači ako imaš licencu koja je prodavana npr. Njemačkom tržištu onda se otvara račun na serveru u toj državi da bi se softver mogao registrirati, to mi je rečeno da je sada kao tako, dok prije to nije bio slučaj.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 20.11.2018. u 20:38.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2018., 20:33   #157
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Ma ti si umjetnik. Tema dogurala do 150+ postova
A dam se kladit da u životu nisi nijednu licencu kupio
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2018., 21:19   #158
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Kako nije, kupio je ovu DEBELO ispod 3€, od tvrtke koji postoji 10 godina i za koju se mozes uvjeriti da je stvarna Dakle sve je legalno.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2018., 23:37   #159
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Ma ti si umjetnik. Tema dogurala do 150+ postova
A dam se kladit da u životu nisi nijednu licencu kupio

Možeš odmah poslati novce ako se kladiš. Pače prodam ti Win98 origigi pakung po cijeni po kojoj sam kupio, knjige, CD i instalaciona disketa a pride dobiješ i MS Works, dobiješ i origi račun domaćeg trgovca.


A ovo što neke firme postoje više godina ne znači ništa ako ne izdaju račune. Tako ja neki dan poslao upit u vezi računa i odgovor bio da oni ne izdaju račune jer imam potvrdu od PAY-PALA da sam platio, jer oni su samo posrednici, a kao dilaju sa origigi ključevima.


Evo konkretno radi se o ovima ovdje https://www.hrkgame.com/en/games/pro...allkeyshop.com


A za pretpostaviti je da i ostala ekipa sa ove liste ovdje posluje na isti način:


https://www.allkeyshop.com/blog/buy-...ompare-prices/



A ono što je najzanimljivije je opaska vlasnika portala na ovoj reklami u prvom postu "(sponzorirani članak, pcekspert.com se odriče odgovornosti)"


Dakle ja sam skrenuo pozornost na što treba obratiti pažnju kod nabavke ovakovih ključeva, dok osim ove opaske nije bilo nikakvog drugog upozorenja niti napomene u vezi ovakvih ključeva, mada to opet ne mora značiti da su svi ključevi upitni, jer se stvarno na tržištu mogu prodavati i rabljeni ključevi i to su isplativiji što je sam softver skuplji. Naravno ne po ovim smješnim cijenama, ali neke tvrtke kupe jako skupi softver, rade godinu ili dvije s njime i onda prelaze na nešto novo, a licencu koja je rabljena prodaju za neki realno mali iznos. To nije zabranjeno jer nitko ne prodaje softver, već pravo korištenja nekog softvera koje je prenosivo.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 20.11.2018. u 23:56.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2018., 00:16   #160
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Možeš odmah poslati novce ako se kladiš. Pače prodam ti Win98 origigi pakung po cijeni po kojoj sam kupio, knjige, CD i instalaciona disketa a pride dobiješ i MS Works, dobiješ i origi račun domaćeg trgovca.
Dragi moj, da ne čitam dalje post od prvog odlomka, ajd ti meni objasni što si tu rekao.
Kakvo "pače"? Pače je životinja, čak ima popularna lektira za klince i predstava "Ružno pače".
Kakav pride? Pride dobijem?
Taj račun mi ti izdaješ kad već sad i Win98 prodaješ.

Ugl, ne moraš ništa tipkat. Uživaj u svojim Windowsima i pozdrav. Mi ćemo u svojima i dobro.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2018., 08:18   #161
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Dragi moj, da ne čitam dalje post od prvog odlomka, ajd ti meni objasni što si tu rekao.
Kakvo "pače"? Pače je životinja, čak ima popularna lektira za klince i predstava "Ružno pače".
Pače je izvedenica od "dapače" koju također možeš čuti i u engleskom jeziku "yes little duck".



Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2018., 08:56   #162
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Pače?
Svašta. Zvuči kao razgovor pedofilnih patkova...
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2018., 09:08   #163
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Pače je izvedenica od "dapače" koju također možeš čuti i u engleskom jeziku "yes little duck".



Sent from Usreo Mobara
U tom obliku sam ju čuo kao "pačem". Moguće da je i bez didatka "m" bila samo nisam nikad registrirao. Nemam naviku koristitu tu izvedenicu pa nisam ni išao za tim da može bit kraća kao "pače".
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2018., 09:15   #164
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
To je ovaj novi govor popularan medju klincima koji se preseravaju pa izmišljaju skraćenice od skraćenica i prave izvedenice od svega. Npr mobara, prodanovic, bumpara itd Debilno do jaja...

Forumi i Facebook su proširili nepismenost , naime sad ti je normalno čitati ove gluposti zato što ih neki mulac forsira stalno i jbg...

Što se tiče licence .. dobio sam odgovor na telefon da se OEM ključevi ne priznaju ako nisi na istom računu kao i komp . Logika. Dakle ovo sakomalosammako ne prolazi za firme naravno
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2018., 09:16   #165
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Meni zvuci kao tepanje
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2018., 10:58   #166
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
mobara, prodanovic, bumpara
Vidim da pratiš moje postove jedino mislim da ne koristim bumpara, ali ne garantiram No dobro, lijepo za znati da imam "obožavatelja"

Nastavno na temu, jeste na kraju našli konsenzus? Jel legalno za pravnu osobu imati key od 3 eura ili ipak treba istresti 200 eura?



Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2018., 11:11   #167
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,531
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
To je ovaj novi govor popularan medju klincima koji se preseravaju pa izmišljaju skraćenice od skraćenica i prave izvedenice od svega. Npr mobara, prodanovic, bumpara itd Debilno do jaja...

Forumi i Facebook su proširili nepismenost , naime sad ti je normalno čitati ove gluposti zato što ih neki mulac forsira stalno i jbg...


Citiraj:
Što se tiče licence .. dobio sam odgovor na telefon da se OEM ključevi ne priznaju ako nisi na istom računu kao i komp . Logika. Dakle ovo sakomalosammako ne prolazi za firme naravno
Da covjek ne povjeruje, ha?

Dobijem i ja valjda nekakvo "sluzbeno" ocitovanje kad-ikad pa pustim ovdje. Od zakonodavca, jel.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2018., 11:28   #168
Skys
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: RH
Postovi: 13
Ovo sam ja dobio od MS HR kao službeni odgovor, c/p:

Poštovani,
Vezano za vaš upit o legalnosti rabljenih liceni softwarea nažalost Microsoft me može potvrditi valjanost ili legalnost softwarea koji nije došao iz našeg ovlaštenog partnerskog kanala( prodaja putem distributera i partnera; https://www.microsoft.com/hr-hr/solution-providers/home )
Zahvaljujemo na upitu"
Otprilike isto mi je rekla druga i na helpdesku na nakom čudnom hrvatskom.
Tak da mene zanima od koga i kojeg MS-a ste dobili odgovore vi koji ste ih dobili.



No, u tel. razgovoru s MS HR, gospođa se složila da je za dokaz legalnosti SW pred inspekcijom dovoljan važeći račun.



E sad...


P.S. Nikoga ne nagovaram na kupnju rabljenih licenci, ne tvrdim da je sve to ok i legalno, kao ni da nije ok ni legalno. Jednostavno me zanima istina. "D trut iz aut der."
Skys je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2018., 11:52   #169
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
To je ovaj novi govor popularan medju klincima koji se preseravaju pa izmišljaju skraćenice od skraćenica i prave izvedenice od svega. Npr mobara, prodanovic, bumpara itd Debilno do jaja...

Forumi i Facebook su proširili nepismenost , naime sad ti je normalno čitati ove gluposti zato što ih neki mulac forsira stalno i jbg...

Što se tiče licence .. dobio sam odgovor na telefon da se OEM ključevi ne priznaju ako nisi na istom računu kao i komp . Logika. Dakle ovo sakomalosammako ne prolazi za firme naravno

To ti je spika gimnazijalaza iz sredine 70' i to rodjenih Zagepčana iz centra ZG, naravno kada smo se zezali. To što je to nekima postao novogovor me ne čudi, jer je nekima više od tri rečenice teksta problem.


Ja ti rekoh da sam gledao isključivo retail verzije, da čitate znali bi a ne baljezgali.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2018., 11:57   #170
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Nisu li one tvoje licencare OEM?

Citiraj:
Should the computer be reformatted, reset or any changes made to the hardware, there is no guarantee that the key will continue to function on the PC
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2018., 12:06   #171
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Skys Pregled postova
Ovo sam ja dobio od MS HR kao službeni odgovor, c/p:

Poštovani,
Vezano za vaš upit o legalnosti rabljenih liceni softwarea nažalost Microsoft me može potvrditi valjanost ili legalnost softwarea koji nije došao iz našeg ovlaštenog partnerskog kanala( prodaja putem distributera i partnera; https://www.microsoft.com/hr-hr/solution-providers/home )
Zahvaljujemo na upitu"
Otprilike isto mi je rekla druga i na helpdesku na nakom čudnom hrvatskom.
Tak da mene zanima od koga i kojeg MS-a ste dobili odgovore vi koji ste ih dobili.



No, u tel. razgovoru s MS HR, gospođa se složila da je za dokaz legalnosti SW pred inspekcijom dovoljan važeći račun.



E sad...


P.S. Nikoga ne nagovaram na kupnju rabljenih licenci, ne tvrdim da je sve to ok i legalno, kao ni da nije ok ni legalno. Jednostavno me zanima istina. "D trut iz aut der."



Ova gospođa što razgovara na telefon je po meni porijekom iz Vojvodine i to sjevero istočnog djela, po svom govoru. Meni je provjerila licence prije 3 godine, a jučer mi je rekla da sada to više nemože i da se licenca koja je za neku državu registrira na serveru u toj državi. Također mi je rekla da se po onome što piše u PC kada se pogleda ne može znati dali je licenca OEM ili retail. Čak niti nakon registracije sa ključem iz generiranog koda se ne može vidjeti razlika dali je OEM ili retail.


No server koji to provjerava dobro zna o kojoj se licenci radi i dozvoljava za retail neograničeni broj reinstalacija. No ima jedna caka koju nisam ni ja znao do jučer, a to je ograničenje za retail verziju da se može reinstalirati maksimalno 1 puta unutar 90 dana. Mislim da je tako nešto spomenuto u onom ogromnom tekstu koji nitko ne voli čitati, samo onda nisam baš najbolje shvatio što se pod time misli jer sam na brzinu preletio preko toga, ali sam ipak uhvatio ovu opasku o 90 dana.

Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Nisu li one tvoje licencare OEM?

Nisu jer sam baš tražio retail.

Zadnje izmijenjeno od: tor. 21.11.2018. u 12:19.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2018., 12:21   #172
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,939
sakomako - koristi multi-quote, ne postaj dva ili više postova za redom, ne pričaš sam sa sobom.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2018., 20:53   #173
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Uputio sam upit na carinsku službu i dalje nema odgovora na e-mail!


No skrenuo bih pažnju da se od 3.12.2018 mijenjaju neka pravila.


Evo link na odluku EU komisije:


https://ec.europa.eu/digital-single-...-single-market


What is geo-blocking?

Online sellers apply barriers and impose restrictions to consumers on the basis of their nationality or place of residence. Some examples are:

blocking access to websites across borders;
denying the possibility to complete an order, to purchase goods or to download content when accessing a website from abroad;
denying delivery or shipment across border;
providing different prices and conditions depending on nationality, country of residence or location of the customer.


Ovo je pomalo u koliziji s onim što su mi u Microsoftu kazali i naglasili da imaju novu praksu, a to je da se kupljeni softwer u npr. Njemačkoj može registrirati samo preko računa otvorenog na serveru u Njemačkoj.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2018., 20:14   #174
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Kupio ja licencu na Ebay.de...neki dan jednu i maloprije drugu... I gle čuda,dobijem potpuno isti aktivacijski ključ kao i prije par dana... Iako prodavac ima kopiran zakon o rabljenim ključevima i iz DE je,meni to baš ne djeluje legalno i kako treba...

EDIT: prodaju "volume ključeve". Uredna trgovina,ispostave račun...

Ali ključevi su iz " volume licence",navodno. Poslao upit Microsoftu,pa da vidimo sto oni kažu.

Nekako mi se cini da će biti ona - "tko kupuje jeftino,kupuje dva puta"

Poslano sa mog ZTE B2017G koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Stanky069. 03.12.2018. u 22:58.
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2018., 23:55   #175
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ne znam, ja sam 3 kljuca do sad uzea sa ebay.co.uk i svi vec rade oko pola godine. Uostalom i da krkne za godinu dana, za 3 eur novi i vozi dalje, ali mislim ako nije do sad da ni nece.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2018., 00:04   #176
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Ne znam,cekam da vidim sta Microsoft kaže...a i dok stignu svi dijelovi za komp da ga sastavim i instaliram. Ako ne bude radio tražimo dalje...

Poslano sa mog ZTE B2017G koristeći Tapatalk
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2018., 11:37   #177
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 758
Ode uopce nije upitno jel neki key radi ili ne, ode je citava rasprava oko toga jeli taj kljuc legalan ako imas firmu/obrt.
I ja sam prije imao Bitdefender licencu od 5 eura, Windows licencu od 10 eura, Office crackirani, itd. Sad vise ne smijem i radije cu platit windows/office licencu iz ducana i bit mirne duse, nego se ic jebavat za 10 eura kupit nesto online i onda se mislit jel to legalno il nije i oce me Šime iz inspekcije je*at radi toga.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2018., 13:21   #178
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Tema je o win10 keyu za 10 eura, a to je komentira i stanky povise. To sta je onaj ravnozemljas i trol sakomako zagnjojia temu sa beskorisno dugim postovima je samo propust administratora sta nije popia bananu. Svakom imalo pametom je valjda jasno da se nece zajebavat sa keyem od 3-10 eura za poslovne svrhe.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2018., 13:30   #179
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Koliko vidim tema je o win ključevima za malo para...sto i ime teme kaže.

Sto se tiče legalnosti,u DE je to potpuno legalno... Ali mi smo uvijek posebni,kod nas kad nesto i pise u zakonu,napisano je tako da se može tumačiti na različite načine...

Iskreno,da imam firmu u HR, ne bih se zezao s tim,zbog uštede malo eura da se natežem s našim inspekcijama i pravosuđem...nema smisla jer kod nas i kad si u pravu, nisi...

Poslano sa mog ZTE B2017G koristeći Tapatalk
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2019., 18:13   #180
Skys
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: RH
Postovi: 13
Update

Evo, da aktualiziram temu.
Informacija koju sam danas dobio od inspektora carine, razgovor u živo, ne preko telefona. Ne, nije mi prijatelj. Dapače, vidio sam ga prvi put u životu.

Ukratko: da, legalno je. Dokaz je valjani račun, ovaj je rekao da mu je kao dokaz dovoljna i samo potvrda o uplati.
Kao što svi znamo, to ne znači da će tako tumačiti zakon i ostali inspektori. Što mi jednom jedan državni djelatnik reče: 21 županija, 21 tumačenje istog zakona.



Dakle, ovo nije poziv i garancija da krenete u nabavku takvog SW-a i da je to legalno, već samo šeram info koji sam dobio. A rizik će procijeniti svatko za sebe...
Skys je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na