Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.07.2003., 20:38   #91
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Originally posted by greg SE
daj ti nekome tko zna hrvatski da ti prevede moj post jel ga ti ocito nekuzis rekao sam da kad ljudi kazu chipset pricaju tj misle na northbridge ...
http://www.pcmag.com/article2/0,4149,1135883,00.asp

Juicy details:

"Only the ATI Radeon 9100 IGP system completed our game tests. The GeForce FX 5200 PC repeatedly crashed to the Windows desktop on the Serious Sam SE test, and the Intel 865G machine was unable to complete three of the eight tests—Comanche 4, IL-2 Sturmovik, and UT 2003. To present an even comparison, the score reported here is based on the geometric mean of only the four games—Dungeon Siege, Jedi Knight II, NASCAR 2002 and NHL 2002—successfully completed by all of the systems."


http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=10154

Juicy details:

"The Radeon 9100 IGP is faster than Nforce 2 IGP"

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 03.07.2003. u 20:55.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2003., 21:02   #92
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
neznas quotati ili nisi sposoban shvatiti prosto prosirenu recenicu???
inace jebote kakvi su to testovi kad samo jedan chipset/grafulja moze proci isti....neda mi se citati sad (ali nebrini se procitati cu) ali nesto je tu cudno
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2003., 21:12   #93
aurellie
dezurni lajavac
 
aurellie's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 504
Segro ja bi se čudijo da najnoviji čipset uspije bit bolji od rješena starog godinu dana.
__________________
The machine spirit is with me!
aurellie je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2003., 08:33   #94
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Originally posted by greg SE
neznas quotati ili nisi sposoban shvatiti prosto prosirenu recenicu???
inace jebote kakvi su to testovi kad samo jedan chipset/grafulja moze proci isti....neda mi se citati sad (ali nebrini se procitati cu) ali nesto je tu cudno
Pa eto, priznajem da me rečenice bez naših slova, velikih početnih slova, te znakova interpunkcije, zbunjuju.
Zbunj!
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2003., 15:14   #95
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by segregator
Pa eto, priznajem da me rečenice bez naših slova, velikih početnih slova, te znakova interpunkcije, zbunjuju.
Zbunj!
nasa slova netikam zbog navike (gadna navika kad zatreba pisati nesto sluzbeno sto ih zahtijeva ali jebiga)..velika slova nikome netrebaju jer nismo u ucionici.a interpukcije....nisam primjetio da nedostaju ali svejedno ako se svi uspiju snaci trebao bi i ti...
ili je to priznanje da si pomalo zaostao u odnosu na druge???
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2003., 15:25   #96
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Originally posted by greg SE

ili je to priznanje da si pomalo zaostao u odnosu na druge???
Ustvari sam htio reći da su neki išli u školu...
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2004., 13:53   #97
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
"Moj slijedeći comp (tamo negdje oko božića) bi trebao sadržavati novu ploču baziranu na KT600 ili Nforce revizija xy, što već bude bolje, 120GB/7200 serial umjesto 60gb/5400 parallel ATA, DVD pržilicu umjesto CDRW-a ako bude ispod 1000kn, Radeon 9600 PRO (ako bude ispod 1000kn), 17" LCD ili 21" normal monitor (ovo je najteža odluka, bar sada tako izgleda) i vjerojatno barton neki u rasponu 2500-3000 koga čega, virtualnih MHz

Ovisit će naravno i koliko budem u stanju utopiti stare komponente, hehe

"

Evo replyam sam sebi: umjesto kt600 čeka se kt880 ploča, 120GB je stigao, ali još uvijek PATA (zbog ploče, heh), DVD pržilica bi mogla svaki dan, Radeon jedini uletio iznad očekivanja (vidi sig), a LCD-ima sam oduševljen, osim u jednoj stvari, igrama, tako da će to pričekati još malo. Eh da, proc, nevjerojatno ali evo uskoro će i drugi rođendan proslavit.
Novi čeka i novu ploču valjda
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2004., 16:15   #98
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Evo da i ja nesto napisem.Na starijim platformama P3 pa zatim i Tualatin imao sam VIA chipsete i bilo je pokojih problema jer nisu naravno bili savrseni ali nisu me ni mnogo muka dali.Zatim sam presao na AMD platformu i odlucih da necu ni VIA ni NForce 2 vec sam uzeo plocu baziranu na SiS 746 chipsetu.Nije cudo od chipseta i mnogi ce reci drek ali comp mi radi cjele dane i nije mi uzrokovao probleme.Dakle smatram to dobrim izborom jer ponekad nesto zaigram a ostalo mi sluzi za posao,zabavu glazba DVD itd.Isao sam i vidjet stabilnost pa sam clockao XP 1700+ TB-b na 2100MHz(nisam htio vise jer nevolim se zajebavat sa visim naponima) radio je tjednima ali ga spustih na 1.7GHz jer mi netreba veca snaga.Istina da bih sa nForce2 dobio visi score i fps-a itakve fore ali za to mi nesluzi racunalo.Zato ajmo malo sad kritizirat SiS 746 chipset,zaista me zanima vase misljenje...
celduce je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2004., 12:33   #99
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Originally posted by segregator
"Moj slijedeći comp (tamo negdje oko božića) bi trebao sadržavati novu ploču baziranu na KT600 ili Nforce revizija xy, što već bude bolje, 120GB/7200 serial umjesto 60gb/5400 parallel ATA, DVD pržilicu umjesto CDRW-a ako bude ispod 1000kn, Radeon 9600 PRO (ako bude ispod 1000kn), 17" LCD ili 21" normal monitor (ovo je najteža odluka, bar sada tako izgleda) i vjerojatno barton neki u rasponu 2500-3000 koga čega, virtualnih MHz

Ovisit će naravno i koliko budem u stanju utopiti stare komponente, hehe

"

Evo replyam sam sebi: umjesto kt600 čeka se kt880 ploča, 120GB je stigao, ali još uvijek PATA (zbog ploče, heh), DVD pržilica bi mogla svaki dan, Radeon jedini uletio iznad očekivanja (vidi sig), a LCD-ima sam oduševljen, osim u jednoj stvari, igrama, tako da će to pričekati još malo. Eh da, proc, nevjerojatno ali evo uskoro će i drugi rođendan proslavit.
Novi čeka i novu ploču valjda
Neces valjda mijenjati 9800pro za 9600pro? Ne kuzim.
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2004., 14:12   #100
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Originally posted by pogi
Neces valjda mijenjati 9800pro za 9600pro? Ne kuzim.
Pročitaj ponovo pažljivije
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2005., 11:28   #101
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Zanimljivo vidit ove stare postove
segregator je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na