Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2015., 22:08   #1471
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
Trebam preporuku za sat za muskarca. Cijena oko 100€.
Svaka preporuka dobrodosla.
Mora bit nov iz ducana u Zagrebu. Sat ce bit poklon i trazim najbolje za navedenu lovu.
Ovo sam nasao kao opciju http://krona.hr/internet_trgovina/sa...cni_sat_casio/

Zadnje izmijenjeno od: L31. 26.06.2015. u 22:24.
L31 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 11:28   #1472
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
seiko monster srp313 ili prva generacija svejedno, gdje su najeftiniji po mogućnosti eu ili bar sa skladistem u eu da se izbjegnu davanja?
zasad ovdje vodi

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 06.07.2015. u 11:41.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 11:43   #1473
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Pa baš i nisu toliko jeftini, ali su iz EU
http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_nos...3ASeiko+SRP313
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 12:29   #1474
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
A swatch ? http://www.satovi.com/swatch lako kupit, servisirat, održavati, garancija ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 16:10   #1475
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Seiko 5 automatic i sa PDVom ispadne oko 700kn
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 14:24   #1476
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Seiko 5 automatic je super sat za tu lovu ali ima ljudi koje zivcira njegova (ne)tocnost i cinjenica da ga moras nositi barem svaki drugi dan da nemas zajebancije s njim.

Dobar sat ali za ljude koji vole automatike.
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 14:37   #1477
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Citiraj:
Autor Chuby Pregled postova
Seiko 5 automatic je super sat za tu lovu ali ima ljudi koje zivcira njegova (ne)tocnost i cinjenica da ga moras nositi barem svaki drugi dan da nemas zajebancije s njim.

Dobar sat ali za ljude koji vole automatike.
Pa automatic kao takav ima svoju posebnu draž... Kao i mehanički sat općenito.

Ako ćeš tražiti preciznost, uzet ćeš ili quartza ili pljunut lovu za COSC mehanizam.

Seikovi 7s26 i 7s36 su poznati workhorse mehanizmi, ubačeni u masu affordable satova, od dressa do divera. A točnost im je cca +-10 sekundi na dan ako se ne varam. To bi značilo da ćeš u prosjeku JEDNOM TJEDNO pomaknut sat 1 MINUTU naprijed ili nazad, ako ga nosiš svaki dan. Ne vidim apsolutno nikakvih problema s tim, obzirom da nosiš mehanički sat. Čak štoviše, to je pozitivno, jer te sat natjera da se pozabaviš njima malo Ja imam jednog G-Shocka, za sport, glupiranje, itd, a sve ostalo mehanika, automatic.
perich je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 15:18   #1478
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Imam i ja doticnog Seika tako da mi je sve jasno
Pitanje je sto doticni zeli. Za 100€ imas pravo ocekivat tocan sat koji te nece par godina pitat za apsolutno nista. Izvadis iz ladice, stavis na ruku i bas te briga.
Ili mozes dobit malo mehanicko cudo s manjim kompromisima.
Ne kazem da je lose, kazem da nije za svakoga
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2015., 15:03   #1479
nathan
IT Consultant
Moj komp
 
nathan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Geneva, Petit-Lancy / Zagreb , Dubrava
Postovi: 323
Pozdrav,

ako planirate kupovati preko bare, mozete ustediti stvarno jako puno, toplo preporucam ovu stranicu: http://www.gemnation.com

Od tamo sam uzeo sebi i supruzi po jedan Frederique Constant, caka je u tome sta mi vec 5 godina zivimo u Zenevi, no ipak puno je jeftinije uzeti iz usa, kupovinom supruzinog sata FC-310WHF2P4 ustedio sam ukupno 950usd kada sam platio, dostavu i carinu, sat koji sam sebi uzeo je fc255s6b6 platio sam ga s dostavom 350usd.
nathan je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2015., 17:58   #1480
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor nathan Pregled postova
Pozdrav,

ako planirate kupovati preko bare, mozete ustediti stvarno jako puno, toplo preporucam ovu stranicu: http://www.gemnation.com

Od tamo sam uzeo sebi i supruzi po jedan Frederique Constant, caka je u tome sta mi vec 5 godina zivimo u Zenevi, no ipak puno je jeftinije uzeti iz usa, kupovinom supruzinog sata FC-310WHF2P4 ustedio sam ukupno 950usd kada sam platio, dostavu i carinu, sat koji sam sebi uzeo je fc255s6b6 platio sam ga s dostavom 350usd.
Ima još takvih trgovina tipa Jomashop i sl. I cijene su dobre, no treba dodati još 25-30% tko misli naručivati i gledati da sat ima međunarodnu garanciju inače vam ista ne vrijedi.
Svrbi me već dugo vremena jedan Baume et Mercier, cijena je predobra da bi bila istinita ali me muči to na daljinu nekako.
Baš me zanima kolike su cijene u švici, jer mogu otići tamo, bi li mi se isplatilo tamo kupiti sad. Vidio sam jednu Alpinu, strava sat, imaju i službeni webshop i cijene u francima, što je ok pošto u istima štedim već dugi niz godina.
Apsulutno se isplati kupiti tako sat kad se ide u SAD ili čak UAE, preko pošte ok, ali za neki bolji davati dosta para na slijepo mi je nekako teže malo jel.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2015., 20:45   #1481
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Na mom 3 godine starom Citizenu AT4008-01e je pukao remen. Ne skroz, ali će se uskoro razletiti i onda će umjesto na ruci, stajati na polici

Gledao sam po Ebayu i vidim da se cijenu kreću u prosjeku 70-ak $. Da li tko zna di bi se mogao u Hrvatskoj (ZG) naći remen za ovaj model? Ako ništa, bar da vidim koliko bi me koštao. Jer dok mi dođe iz Hong Konga...
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2015., 21:00   #1482
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Ako želiš proći jeftinije i ako te ne boli previše da je original i baš taj isti, onda gledaj eBay ili bilo gdje drugdje za standardni 24mm remen jer;
Band width 24 millimeters!

Dakle pasati će ti bilo koji remen i bilo koji materijal samo neka bude 24mm, a ima ih na tone!
A ako hoćeš custom za ne previše para (manje od 70$) onda pogledaj
https://www.facebook.com/diaboliq.straps?fref=ts
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2015., 11:31   #1483
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
http://www.ebay.com/itm/Citizen-24mm...item463ce4a7c6
-->
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Gledao sam po Ebayu i vidim da se cijenu kreću u prosjeku 70-ak $. Da li tko zna di bi se mogao u Hrvatskoj (ZG) naći remen za ovaj model?
ako i ima, nećeš ispod 100 eura proć ja mislim

čopi ovo pa isčekuj --> http://www.ebay.com/itm/Citizen-24mm...item463ce4a7c6
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2015., 18:01   #1484
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Premda nekima bogohulno svejedno me zanima imate li iskustva s kojom od jeftinjara marki satova, mahom će to biti kinezi, koji za tih 5,10,20$ nisu hrpa metala i lažne kože polijepljena drvofixom pa se raspadaju još u avionu na putu do hr.

Naisao sam na svasta, od kvarca do mehanickih i automatika skeletona; Curren, Winner, Kronen & Sohne, Geneva, Sinobi, Shark Army itd... imate li iskustva?
(ako niste probali po mogućnosti da preskočimo preporuke tipa: imaš za 350kn seiko 5 koji je bolji od sveg ovog smeća ili neki casio itd...)
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2015., 18:03   #1485
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Obrati se kolegi mamutarka, mislim da je on kupovao neki kineski automatic, pa vidi.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2015., 18:20   #1486
K-pax
Premium
Moj komp
 
K-pax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Ja imam ovakav

http://www.ebay.co.uk/itm/INFANTRY-MENS-ANALOG-QUARTZ-MILITARY-ARMY-WRIST-WATCH-SPORT-SILICONE-WATERPROOF-/201352306626?hash=item2ee1885fc2


Ne kasni ni sekunde, samo treba promjeniti bateriju s kojom dodje.
I zaboravi ovo waterproff jer ne smije ni blizu vode
Odlican sat za te novce

K-pax je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2015., 20:18   #1487
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
Premda nekima bogohulno svejedno me zanima imate li iskustva s kojom od jeftinjara marki satova, mahom će to biti kinezi, koji za tih 5,10,20$ nisu hrpa metala i lažne kože polijepljena drvofixom pa se raspadaju još u avionu na putu do hr.

Naisao sam na svasta, od kvarca do mehanickih i automatika skeletona; Curren, Winner, Kronen & Sohne, Geneva, Sinobi, Shark Army itd... imate li iskustva?
(ako niste probali po mogućnosti da preskočimo preporuke tipa: imaš za 350kn seiko 5 koji je bolji od sveg ovog smeća ili neki casio itd...)

evo ti moj https://drive.google.com/folderview?...UE&usp=sharing

iako su neki ovdje rekli da će raditi 15 dana, vidi čuda, radi već evo preko godinu dana, još jedan sam poklonio ffrendu

nosim ga često, smanjio sam čak nošenje rolex daytone jer mi ovaj također jebeno izgleda a nemoram se bojat za ruku

uglavnom moja preporuka http://www.ebay.co.uk/itm/KS-Luxury-...item19ed504c75
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 18.08.2015., 21:00   #1488
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
Premda nekima bogohulno svejedno me zanima imate li iskustva s kojom od jeftinjara marki satova, mahom će to biti kinezi, koji za tih 5,10,20$ nisu hrpa metala i lažne kože polijepljena drvofixom pa se raspadaju još u avionu na putu do hr.

Naisao sam na svasta, od kvarca do mehanickih i automatika skeletona; Curren, Winner, Kronen & Sohne, Geneva, Sinobi, Shark Army itd... imate li iskustva?
(ako niste probali po mogućnosti da preskočimo preporuke tipa: imaš za 350kn seiko 5 koji je bolji od sveg ovog smeća ili neki casio itd...)
Od ovih navedenih, svi su ti isti, gledaj estetiku samo..kupio sam jedno 10-ak takvih satova - mozda naletis na odlican primjerak (ja jesam jednom, odlican mehanizam bio) ali vecinom je to sve srednja zalost (kasne/urane po nekoliko minuta dnevno, imaju rezervu od max 2 sata)

Od boljih, a jeftinih tih mehanickih satova gledaj Parnis satove, pogotovo sa replikom ETA 6497/6498 mehanizma...navodno ih jako dobro repliciraju, na nekim forumima kazu da gotovo ni nema razlike u zavrsnoj obradi svicarca i kineza 6497/8

Ti satovi ti idu po cca 100 USD
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2015., 23:44   #1489
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Možeš li mi točno reći koje si kupovao unutar tih 10 (bar marke)?
Promašena je bit jer da želim sat za 100$ bez problema bih ga našao, ali pitao sam konkretno baš za navedenu cjenovnu kategoriju jer me zanimaju jeftinjare-beateri kojih mi nije žao osobito jer sat nosim praktički stalno.

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 19.08.2015. u 10:49.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2015., 13:56   #1490
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Opet ponavljam, nije bitno kojeg uzmes..svi su ti isti, mislim da se ti mehanizmi rade u istoj tvornici pa se samo rebrendaju.

Ovaj primjerak moj koji je "valjao" je bio kronen & sohne...al to ti nis ne znaci jer sam uzeo jos jednog KS-a koji je bio sranje.

btw. ako sat nosis stalno kako sam kazes, onda definitivno nebi gledao ova smeca nego uzeo nesto bolje
100$ za dobar sat je nista, pogotovo ako uzmes u obzir da je to nesto sto bi moglo ostat tvojoj djeci/unucima

Ako vec gledas te jeftinjare, imas po ebayu rucnih na bateriju po 1-2$, ima lijepih primjeraka i rade skroz ok, bolje nego ovi mehanicki od po 20$

Zadnje izmijenjeno od: bigAdvance. 19.08.2015. u 14:05.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2015., 15:40   #1491
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Opet ponavljam, nije bitno kojeg uzmes..svi su ti isti, mislim da se ti mehanizmi rade u istoj tvornici pa se samo rebrendaju.

Ovaj primjerak moj koji je "valjao" je bio kronen & sohne...al to ti nis ne znaci jer sam uzeo jos jednog KS-a koji je bio sranje.

btw. ako sat nosis stalno kako sam kazes, onda definitivno nebi gledao ova smeca nego uzeo nesto bolje
100$ za dobar sat je nista, pogotovo ako uzmes u obzir da je to nesto sto bi moglo ostat tvojoj djeci/unucima

Ako vec gledas te jeftinjare, imas po ebayu rucnih na bateriju po 1-2$, ima lijepih primjeraka i rade skroz ok, bolje nego ovi mehanicki od po 20$
I dobro ulaganje, tj nije trošak prevelik. Evo, koji god sam prodao, prodao sam ga i vratio nekad dio novca a nekad vratio čak i sav novac.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2015., 18:21   #1492
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2015., 18:29   #1493
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
...Kronen & Sohne, Geneva, Sinobi, Shark Army itd... imate li iskustva?
Kupio Kronen&Sohne iz radoznalosti. Izrada je iznenađujuće dobra, sat izgleda odlično uživo u svakom pogledu, ali automatski mehanizam nije bas nešto. Ne moze izdrzati 12 sati u mirovanju (za razliku od dva Seika 5 koja imam, jedan s originalnim dijelovima a drugi neki refurbished s Ebaya(30 dolara ))

Slikao bi ti Kronena, ali sam ga proslijedio.
NortonCommander je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2015., 22:01   #1494
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
ne pitam samo za mehanizam već za kvalitetu kućišta, kazaljke, izrade itd. tj cjelokupnog sata. Naručivao sam za prijatelje neke od par dolara prije par godina na dxu i slično ali se ne sjećam marki i mislim da su bili sranja.
Nije problem u dati 100$ i imam sat(ove) koji su mi za nekakve finije prigode ali većinu vremena obzirom da i zaboravim da nosim sat (ali se itekako sjetim kad ga nema) žao mi je i tih para zbog svakog udarca, ogrebotine itd... a zaista ne želim "paziti" sat kao mobitel pa sam poželio eksperimentirati i uzeti jeftinih sat dva (osobno mi je uvjet narukvica metalna) i vidjeti može li se jeftinije i je li to ičemu.

P.S. Orient je izvan kategorije i cijenom i kvalitetom

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 19.08.2015. u 22:09.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2015., 22:43   #1495
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
ne pitam samo za mehanizam već za kvalitetu kućišta, kazaljke, izrade itd. tj cjelokupnog sata. Naručivao sam za prijatelje neke od par dolara prije par godina na dxu i slično ali se ne sjećam marki i mislim da su bili sranja.
Nije problem u dati 100$ i imam sat(ove) koji su mi za nekakve finije prigode ali većinu vremena obzirom da i zaboravim da nosim sat (ali se itekako sjetim kad ga nema) žao mi je i tih para zbog svakog udarca, ogrebotine itd... a zaista ne želim "paziti" sat kao mobitel pa sam poželio eksperimentirati i uzeti jeftinih sat dva (osobno mi je uvjet narukvica metalna) i vidjeti može li se jeftinije i je li to ičemu.

P.S. Orient je izvan kategorije i cijenom i kvalitetom
Kvaliteta kucista/kazaljki je sranje, onaj dio gdje se spaja remen i kuciste sata zafaila cesto i sat ti samo opadne s ruke.

lak/boja na satovima je sranje, izlizuje se od nosenja

sa kazaljkama nisam imao problem, sa staklom jesam, znalo je otpast samo od sebe...malo vode na sat i kondenzira se ispod, ne dihta uopce (doduse nisu svi takvi)
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 14:43   #1496
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
ne pitam samo za mehanizam već za kvalitetu kućišta, kazaljke, izrade itd. tj cjelokupnog sata. Naručivao sam za prijatelje neke od par dolara prije par godina na dxu i slično ali se ne sjećam marki i mislim da su bili sranja.
Nije problem u dati 100$ i imam sat(ove) koji su mi za nekakve finije prigode ali većinu vremena obzirom da i zaboravim da nosim sat (ali se itekako sjetim kad ga nema) žao mi je i tih para zbog svakog udarca, ogrebotine itd... a zaista ne želim "paziti" sat kao mobitel pa sam poželio eksperimentirati i uzeti jeftinih sat dva (osobno mi je uvjet narukvica metalna) i vidjeti može li se jeftinije i je li to ičemu.

P.S. Orient je izvan kategorije i cijenom i kvalitetom

Dali si ti ozbiljan ili si ispao iz nekog lošeg filma.
OK, tražio si da ti preporučimo neki pouzdani "jeftini do 15$" sat i naglasio si da ne želiš slušati stvari poput, ovaj ti je bolji, ovo je provjereno, ovo si kupi a ne ono (misli se na brand name satove) i onda sada tražiš još da bude i vrhunska izrada, od vrhunskih materijala i sa dugogodišnjim iskustvom proizvođača!!!!
Šta, hoćeš još da ti i garanciju daju na recimo doživotnu?!?!
Daj se odluči šta hoćeš, jer ovako stvaraš dojam da trolaš na veliko!

Ti bi da te j..u ali da ti ga nitko ne gurne!

Nisam ti ni mislio odgovarati na tvoj prevotno pitanje, ali kad si onako decidirano rekao da želiš jeftilen i da znaš da ima satova koji su bolji a ne skupi odlučio sam ipak odgovoriti, ali sada stvarno pretjeruješ.

Odi na Britanski plac u svaku subotu (Zagreb) i kupi si neki rabljeni sat za tih 100kn koliko si spreman izdvojiti i dobro, ali prestani sa ovim ispitivanjem jer nema toga što ti hoćeš, barem ne za te novce!


Kupi si "beater" kojeg ti neće biti žao (ja koristi za to ovaj)
I ja sam ga pazio prvih godinu dana, ali sam brzo shvatio da tih par ogrebotina koje ima mu ustvari daju karakter, a toliko je kvalitetno kućište da su to ogrebotine kao dlake, a ne krateri, a kristal je netaknut, a nebrojeno puta sam kresnuo u štok od vrata (ne nužno drveni), o zid, stup, kombi...!

Počasti se kvalitetom i neće ti biti žao, a ako hoćeš imati wow efekt na kratko i izdaleka, onda si kupi neki od navedenih kineza i ne očekuj kvalitetu!

Kolko para tolko muzike (i to do određene cifre)
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 15:18   #1497
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Kolega nismo od jučer na forumu i ne cijenim ovaj napuhani, bahati i bezobrazni stav.

Meni ideja beatera nije sat od 1500+ kn i sori ako nisam dovoljan snob za tebe.
Donedavno mi je to bio jedan Casio kojeg sam imao 8 godina za ni trećinu te cifre btw. Jednom promijenjena baterija.

Pitanja i potpitanja su išla u vrlo jednostavnom smjeru konkretne preporuke jednih i eliminacija drugih brendova jer je moja pretpostavka da neki cusio (nije tipfeler) s placa i neki evo npr Kronen & Sohne definitivno nisu ista (ne)kvaliteta, a vjerujem da ima ljudi koji razmišljanju slično i da bi voljeli čuti od ljudi koji su ih isprobali iskustvo napram onih koji nisu niti jedan ali mlate praznu slamu "sve je to isto smeće". (Nitko ne očekuje kvalitetu Rolexa za 100kn ali kao što čujemo postoje ljudi kojima rade ili su radili bez problema - portal satova, wus...)
Ako takvih nema sve 5, slijedeći upit.

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 22.08.2015. u 16:04.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 16:27   #1498
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Vec dvije godine koristim AK Homme i to model http://i.ebayimg.com/00/s/NTAwWDUwMA==/z/bxoAAOxy69JTGBVd/$_1.JPG

Uglavnom zadovoljan osim sto automatika ne drzi dugo ako sat nije na ruci.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2015., 08:31   #1499
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
Kolega nismo od jučer na forumu i ne cijenim ovaj napuhani, bahati i bezobrazni stav.

Meni ideja beatera nije sat od 1500+ kn i sori ako nisam dovoljan snob za tebe.
Donedavno mi je to bio jedan Casio kojeg sam imao 8 godina za ni trećinu te cifre btw. Jednom promijenjena baterija.

Pitanja i potpitanja su išla u vrlo jednostavnom smjeru konkretne preporuke jednih i eliminacija drugih brendova jer je moja pretpostavka da neki cusio (nije tipfeler) s placa i neki evo npr Kronen & Sohne definitivno nisu ista (ne)kvaliteta, a vjerujem da ima ljudi koji razmišljanju slično i da bi voljeli čuti od ljudi koji su ih isprobali iskustvo napram onih koji nisu niti jedan ali mlate praznu slamu "sve je to isto smeće". (Nitko ne očekuje kvalitetu Rolexa za 100kn ali kao što čujemo postoje ljudi kojima rade ili su radili bez problema - portal satova, wus...)
Ako takvih nema sve 5, slijedeći upit.
Da se ja dovežem malo, nema snobizma u definiranju Monstera kao beatera, jel ga valjda pol vlasnika nosi kao upravo takvog. Mo'š ga na WUS-u nać za okvirno $100, ne moraš kupit novog. I da se razumijemo, moj najskuplji sat je 500kn, G-shock, jer si skuplje trenutno ne mogu priuštiti. tako da definitivno nisam snob kad kažem da je i novi u celofanu Monster najbolji mehanički beater.

Moš kupit beatera po tvojoj gornjoj definiciji, i mlatit ćeš ga par mjeseci dok se ne raspe u komade. Moš kupit Monstera, mlatit ga 10 godina, odfurat na poliranje i opet imaš novi sat.

Da se vratim natrag na cjenovno nisku klasu, ako hoćeš analogno, možeš gledat recimo Parnis-a ili Sea-Gull, Timex eventualno. ja bi čak preporučio i neke vintage Vostoke, ja ubo divera, mint stanje, kožni remen, automatic s mogućnošću ručnog navijanja, za 300 kn. Za digitaliju ništa nema po sebi ispisano "beater" ko G-shock.

I na kraju, da ne skačeš na kolegu bezveze, da te neko pita da mu preporučiš USB stick ili Memorijsku karticu sa Ebaya do 5$ za 64GB, jel bi išao istraživati što da mu preporučiš, ili bi mu rekao "nemoj bit glup, to je sve za qrac"?

Ako kupiš "sat" za 10$, budi svjestan toga da će taj sat u praksi vrijedit upravo toliko, 10$.
perich je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2015., 13:29   #1500
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
fora su ovi satovi: http://www.mvmtwatches.com/collections/men

jel možda tko kupio ?

tnx
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na