Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2012., 11:09   #301
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Mene zanima Lenovo Yoga, ne ovi Android i iOS poluproizvodi koji bez ikakve funkcionalnosti van email&net pregledavanja.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 11.03.2012., 14:51   #302
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ima Lenovo tablet koji se može kupiti kod nas, ali su kritike bile dosta loše po njega. Na sajmovima je prikazano toliko novih tableta koji će se kad-tad pojaviti kod nas. Bojim se da će im zajednički faktor biti samo jedna stvar - visoka cijena, što je Ahilova peta većine tableta.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2012., 14:56   #303
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Iako još nije na tržištu, napravljena je analiza cijene dijelova i uspoređena sa prethodnicima. Novi iPad jest najskuplji do sada, ali je profit i dalje preko 50%.
http://www.appleinsider.com/articles...1_margins.html
S tim da ce se iPad 2 prodavat ko kolacici, koliko tek na njega imaju profita... Ovaj ce s vremenom pojeftinit za proizvodnju, tako uvijek igraju. Opet, nije to cisti profit, tu ulazi R&D, itd... Al da profita imaju, svakako imaju:
http://articles.businessinsider.com/...s-gene-munster

Citiraj:
Mene zanima Lenovo Yoga, ne ovi Android i iOS poluproizvodi koji bez ikakve funkcionalnosti van email&net pregledavanja.
Prevelik, pretežak i prenespretan za tablet, kao PC sigurno OK, treba čekat specifikacije. Ali ipak... To je touchscreen laptop, a nije ni t od tableta. Možda ajde t, ali nikako i a.
Meni tablet služi za surfanje, igranje, izležavanje u krevetu i tapkanje, kad god treba nešto na brzinu pogledat u torbi mi je, dovoljno je velik i malen da bi bio praktičan, da ne smeta na stolu kud god ga stavim... Ne tražim od njega potpunu funkcionalnost laptopa. Ali i sad kad dolazi 4G, najmanji će problem biti vrtit negdje virtualizaciju programa koji su ti potrebni.
Svakako, uvijek će nekome više odgovarat Yoga, a nekome pravi tablet.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 11.03.2012. u 15:10.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2012., 11:47   #304
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Prevelik, pretežak i prenespretan za tablet, kao PC sigurno OK, treba čekat specifikacije. Ali ipak... To je touchscreen laptop, a nije ni t od tableta. Možda ajde t, ali nikako i a.
Meni tablet služi za surfanje, igranje, izležavanje u krevetu i tapkanje, kad god treba nešto na brzinu pogledat u torbi mi je, dovoljno je velik i malen da bi bio praktičan, da ne smeta na stolu kud god ga stavim... Ne tražim od njega potpunu funkcionalnost laptopa. Ali i sad kad dolazi 4G, najmanji će problem biti vrtit negdje virtualizaciju programa koji su ti potrebni.
Svakako, uvijek će nekome više odgovarat Yoga, a nekome pravi tablet.
Bas. Dead on Arrival. Kao i svi touch laptop/tablet hibridi. Ne vidim uopce smisao implementiranja touch screena u laptop dizajn. Osim da bude najobicniji gimmick. A taj proces okretanja izgleda tako smjesno i nezgrapno.
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2012., 20:39   #305
makaza
Premium
Moj komp
 
makaza's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 226
Znade li itko gdje se u Zg može zamijeniti razbijen ekran na iPad 2?

Hvala Xulos.

Zadnje izmijenjeno od: makaza. 25.04.2012. u 21:45.
makaza je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2012., 20:43   #306
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2012., 15:40   #307
Kiwi
Registered User
Moj komp
 
Kiwi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Bok!

Evo jedno viječno bedasto pitanje: Da li se isplati kupiti iPad3? :-)

Pitam jel imam komp doma a tražim neku alternativu da ne moram za svaku glupost palit komp. Prvo sam mislio laptop pa sad ipad... Uglavnom par pitanja.

Dal se na ipad3 mogu čitat PDF dokumenti?
Ima li možda netko preporuku za kakav drugi tablet ak misli da je bolji? Naravno da se može kuopit u RH.

Hvala!
__________________
Kiwi je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2012., 17:43   #308
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Kupovati iPad samo da bi ti izigravao e-reader je bacanje novaca. Pogotovo iP3 koji nije ništa drugo nego malo nabildani iP2 sa bolesnom cijenom. Radije uzmi jeftine Android tablete. Više o njima ovdje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2012., 17:51   #309
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor Kiwi Pregled postova

Pitam jel imam komp doma a tražim neku alternativu da ne moram za svaku glupost palit komp. Prvo sam mislio laptop pa sad ipad... Uglavnom par pitanja.

Hvala!
Nemoj gasit komp. Razlog za kupovinu neceg sto kosta 600njak eura ti je prilicno slab

...
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je online   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 11:04   #310
nathan
IT Consultant
Moj komp
 
nathan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Geneva, Petit-Lancy / Zagreb , Dubrava
Postovi: 323
Pozdrav, evo sinoc sam malo prolazio temema koje me zanimaju na forumu (u nedostatku dobrog nogometa na tv) i naletio sam na ovu temu.

Ukratko mogu reci da vecina vas tu koji ste od pocetka teme dakle od najave prvog ipada, pa do sada niste svojim postovima napisali nista sto stoji. Niti je neki od konkuretnih uredjaja smjenio ipad u segmentu tableta (koja je pokrenuta od strane Apple), niti je ipad dozivio toliko spominjani fail, dapace evo ga u trecoj generaciji i u medjuvremenu su prodali vise ipada nego neki renomirani proizvodjaci racunala prijenosnika.

Od moga zadnjeg posta na ovoj temi do danas se promjenilo dosta toga, prvo zivim van HR vec vise od godinu i pol u Swiss. Sada ce se neki zapitati kako je to vazno za temu, no nemojte brinuti sada cu krenuti s objasnjavanjem.

Pokusat cu krenuti nekim redom, dakle od usporedbe standarda:
1. prosjecna placa u RH za 02 mjesec 2012 bruto 7702kn, neto 5363kn = prosjecna placa u Swiss za 04 mjesec 2012 bruto 5952.91chf, neto 5212.91chf
2. Troskovi zivota usporedba: kava u kaficu u centru ZG 10kn, kava u kaficu u centru Geneve 5chf, godisnja parking karta za 3 zonu u ZG za fizicku osobu je 480kn, u Geneve je 180chf za sve zone i sve dijelove grada, cijena dizel goriva je po litri u hr 10kn, u swiss 1.87chf (da sada ne nastavljam mislim da ste skuzili koliko je cijena zivota ovdje jeftinija, naravno ne vama koji cete sada to preracunavati iz chf u kune, vec meni koji tu skupa s zenom zivim i oboje zaradjujemo u chf)
3. HR po broju stanovnika 4,290,612, Swiss 7,952,600, Hr nema Apple Store, Swiss ima, cijene ipad uredjaja u Swiss Apple Store na danasnji dan su jeftinije nego u Apple storu u npr UK, Njemackoj, Francuskoj, sto je takodjer velika razlika naspram HR gdje apple store nije niti usao na trziste, vec posluje jedino preko operatera (koji si nabildavaju cijene) i ekskluzivnih distributera (koji takodjer pumpaju cijene u nebo, npr kada sam kupio Apple 27" cinema display u Swiss nije onaj model prije Thunderbolta, platio sam ga tu tocno za pola manje nego je taj isti monitor kostao u trgovini na -1 razini u Horvatincic centru na Cvjetnom trgu, znam jer sam nekoliko dana nakon toga isao u ZG i vidio cijenu te skoro pao na dupe).
4. s obzirom da ste toliko pljuvali Amerikance, ubaciti cu i njih u post prosjecna placa bruto 47000usd, neto 42000usd, cijene zivota su takve da prilikom mog proslogodisnjeg boravka tamo u trajanju od 14 dana se nisam mogao nacuditi koliko je sve jeftino, od goriva, do javnog prijevoza, cijena klope/cuge, hotela, karata za javni prijevoz, avionskih karata, karata za koncerte, utakmice, cijena odijece, tehnike itd… (cijena ipad 3 osnovni model danas u usd 499usd = 452chf = 2824kn potrazite si cijenu uredjaja danas u hr), cijene spomenutog mi se ne da izvlaciti, no ako ima neko ko mi ne vjeruje na rijec, slobodno krenite u pretragu na netu.

Dakle da zakljucim, meni osobno je cijena nekog od Apple uredjaja ovdje u Swiss i vise nego soldina i dostupna, daleko od toga da ne mozes kupiti nesto jeftinije, no vecina ljudi zeli kupiti nesto "jednostavno", nesto sto platis, doneses doma, odpakiras i radi. Kako u Swiss honorarno radim kao IT help and support tehnicar zarada mi je: satnica 40chf/1sat, ipad od 16gb wifi model kosta 529chf, dakle ja ga zaradim za 14 sati rada…
Znam da ce vecina vas sada reci da je to ipak puno love, ali jednom kada odselis van HR na standardu neke zemlje kao sto je Swiss, USD, UK, svedska itd skuzis od kuda tolika popularnost Apple proizvoda, jer standard te zemlje i razvijenost tog trzista idu ruku pod ruku.

S druge strane ste svi pljuvali kako iOS nije nesto, i kako je uredjaj skupa s iOS za qurac i da su trebali staviti puno krvnu verziju Mac OS-a, danas 2 godine kasnije svjedocimo tome da iOS i dalje ima najveci udio u segmentu tableta, i da zapravo Mac OS prvo kroz iCloud dobiva lagani sync podataka izmedju uredja te na neki nacin integraciju s iOS-om, a izlaskom Mountain Liona cemo vidjeti da je u biti OS X taj koji se prilagodjava iOS-u a ne obratno. S druge strane Apple nije jedini koji ide u tome smjeru (to znaju svi koji su instalirali i probali neku od do sada dostupnih verzija novih Windowsa 8).

Na kraju krajeva u danasnjem svijetu kapitalizma jedino cime se nesto moze mjeriti su brojevi pa evo onda ovako:
Link 1
Link 2
Link 3
Link 4

E sada tko je tu lud, Apple koji gazi sve pred sobom, jer prodaje "glupim i debelim Amerima" i ostatku "glupog" svijeta, ili je problem u tome kaj smo mi kao zemlja premali, nevazni i cijene tih uredjaja su kod nas prenabrijane i preskupe za nas standard te je samim time to sve fuj, nepotrebno i bezveze i ljudi koji to imaju su snobovi i ajmo svi navaliti i pljuvati po tome?!? Onaj tko si ga moze priusiti neka si ga kupi ako sam smatra da mu taj uredja treba, i da mu je to nesto sto zeli, ja ga osobno jos nisam kupio, od applovih proizvoda imam monitor, iphone i macbook pro, koji mi je trebao radi posla, i radi edukacije vezane za OS X. Iz necije perspektive ja sam funboy, iz moje osobne ja sam samo korisnik koji si moze priustiti taj uredjaj, a s obzirom da radim i zivim u okruzenju gdje jako puno korisnika ima Apple proizvod, zbrojio sam 2+2 te i sam krenuo tim putem da steknem znanje o operativnom sustavu s kojim se nisam do tada susretao itd...

i za kraj cu se u potpunosti vratiti na temu te staviti jedan link od korisnika s jabucnjaka koji je napravio usporedbu ipad2 i ipad3 uredjaja: http://www.jabucnjak.hr/clanci/ipad/...et-contra.html

Zadnje izmijenjeno od: nathan. 01.05.2012. u 14:34. Razlog: nadopuna
nathan je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 11:27   #311
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Ja sam imao ipad 2, prodao ga i kupio ipad 3...

Reći ću samo da je to čista kurtoazija, ali ako imate para za to, zašto ne, jer je činjenica da je novi ipad najbolji do sada, da li toliko vrijedi, neznam, nama koji smo u IT svijetu i sa time zarađujemo novac svakako vrijedi, jer nam se ne isplai "šugat" kad nam brzina i efikasnost donosi novac....

LP
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 11:46   #312
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor B-Link Pregled postova
Ja sam imao ipad 2, prodao ga i kupio ipad 3...

Reći ću samo da je to čista kurtoazija, ali ako imate para za to, zašto ne, jer je činjenica da je novi ipad najbolji do sada, da li toliko vrijedi, neznam, nama koji smo u IT svijetu i sa time zarađujemo novac svakako vrijedi, jer nam se ne isplai "šugat" kad nam brzina i efikasnost donosi novac....

LP
Samo pitanjce?
Kako se to točno na iPadu zarađuje novac? Kad je stvar ekstremno ograničena što se tiče ikakve kreacije sadržaja, nepraktična je za bilo kakvo pisanje (do te mjere da je jednako kao i kakav bolji smartphone za te stvari), a ako mu se doda wireless tipkovnica, onda se tako može kupiti i ultrabook.

Ponuda aplikacija je isto nikakva (onih s kojima se zarađuje lova prodajući sadržaj njihovih kreacija, ne njih same)... jedini način da netko nešto zaradi imajući ipad je kao modni dodatak impresionirajući neuk puk i za foto/video grafe koji klijentu mogu pokazati radove jer je lakše prosljediti ipad nego kakav laptop.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 12:10   #313
nathan
IT Consultant
Moj komp
 
nathan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Geneva, Petit-Lancy / Zagreb , Dubrava
Postovi: 323
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Samo pitanjce?
Ponuda aplikacija je isto nikakva (onih s kojima se zarađuje lova prodajući sadržaj njihovih kreacija, ne njih same)... jedini način da netko nešto zaradi imajući ipad je kao modni dodatak impresionirajući neuk puk i za foto/video grafe koji klijentu mogu pokazati radove jer je lakše prosljediti ipad nego kakav laptop.
odgovori:
link 1
link 2
link 3
dakle ako ti niti jednu od navedenih ne koristis to ne znaci da nitko nigdje na svijetu ne koristi za posao niti jednu od tih aplikacija, jel tako?

neke od primjena u poslovanju:
link 1
link 2
link 3
link 4
link 5

daj shvatite da nije cijeli svijet Hrvatska, i da na svijetu ima multinacionalnih tvrtki koje kupuju po par stotina/tisuca komada (primjer iz mog iskustva: privatni fakultet u Lausanneu gdje sam bio na razgovoru za posao, svakom svom studentu da jedan uredjaj na koristenje itd...)

Zadnje izmijenjeno od: nathan. 01.05.2012. u 12:22.
nathan je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 15:15   #314
Kiwi
Registered User
Moj komp
 
Kiwi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Evo da se malo ubcim iz perspektive nekog to trenutno intenzivno traži i proučava što bi i kako bi. U potpunisti se slažem s kolegom nathanom. On koristi Apple stvarčice iz jednostzavnog razloga što si ih može priuštit. Kako kaže njemu je dovoljno 14 sati rada da zaradi za iPad. Ako se prebacimo na RH iPad košta nešto manje od prosječne RH plaće.

Kroz forum sam vidio da se ljudi prepucavaju koji bi tablet, pa bi ovaj pa bi onaj pa "imam buđet od 1200 kn što mogu kupit" Moje mišljenje je da su je tak nešto bespotrebno. Zašto? Činjenica je da se NIŠTA u svijetu tableta do sad ne može mjeriti s iPadom po kvaliteti i svemu ostalom. Jedno mu je Motorola XOOM blizu ali je ipak nešto lošije i dosta skuplja pa je zato na drugom mijestu. Plus tome što se je ne može nabaviti ni za bubreg. Čak je ni Tcom više nema. Sve ostalo je smeće. Ja sam kupio jedan Prestigiov tablet i mogu reć da mi je to najlošije potrošenih 1000 kuna u životu! Prestigio meni više neće prodat ni USB. Savjet svima klonite se Prestigia.

Za kraj, ukoliko namjeravate kupit tablet a nemate para, odustanite i čekajte bolja vremena jer trenutno tableti nisu rauvijeni dovoljno da za male pare dobijete dobar proizvod. Ukoliko imate para kupite iPad i budite sretni jer to je naj što možete dobiti. Ja znam da ću ga ja uskoro kupiti ja hoću. :-)

I ne nisam Apple fan i nemam ni jednu Appleovu stvarčicu za sad, ali one koje sam vidio i držao u rukamam mogu reć da su zakon. Isto tako i prema iskustvu drugih nema zamjerke.
__________________
Kiwi je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 20:12   #315
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,331
iPad je skupa igračka. Za manje novaca se može kupiti ASUS Transformer Pad TF300T. A tek treba vidjeti što kakvi će biti W8 tableti.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 20:35   #316
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Uuu Asus Transformer, kak da dobijem 3G internet na njega? Kak da koristim GPS? Koje tocno dodatne featureove ima Transformer u usporedbi sa iPadom? Sta tocno vise mogo napravit na njemu a ne mogu na iPadu?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 20:43   #317
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,331
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Uuu Asus Transformer, kak da dobijem 3G internet na njega? Kak da koristim GPS? Koje tocno dodatne featureove ima Transformer u usporedbi sa iPadom? Sta tocno vise mogo napravit na njemu a ne mogu na iPadu?
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Meni tablet služi za surfanje, igranje, izležavanje u krevetu i tapkanje...
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 20:50   #318
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Bravo majstore, odrezao si ostatak rečenice i izvadio dio iz konteksta.
(haha al ovo izležavanje u krevetu i tapkanje se može krivo protumačit)

Citiraj:
Meni tablet služi za surfanje, igranje, izležavanje u krevetu i tapkanje, kad god treba nešto na brzinu pogledat u torbi mi je, dovoljno je velik i malen da bi bio praktičan, da ne smeta na stolu kud god ga stavim... Ne tražim od njega potpunu funkcionalnost laptopa. Ali i sad kad dolazi 4G, najmanji će problem biti vrtit negdje virtualizaciju programa koji su ti potrebni.
Očito ga nosim dosta sa sobom i koristim vani i na faksu.

Hocu rec da je bas taj Transformer plasticna igrackica kojoj featureovi ne sljakaju i fali joj networking koji je, barem meni, potreban. A ne palim se na "mogucnosti pimpanja OSa i izgleda" i tih gluposti.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 01.05.2012. u 21:00.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 20:59   #319
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor nathan Pregled postova
odgovori:
link 1
link 2
link 3
dakle ako ti niti jednu od navedenih ne koristis to ne znaci da nitko nigdje na svijetu ne koristi za posao niti jednu od tih aplikacija, jel tako?

neke od primjena u poslovanju:
link 1
link 2
link 3
link 4
link 5

daj shvatite da nije cijeli svijet Hrvatska, i da na svijetu ima multinacionalnih tvrtki koje kupuju po par stotina/tisuca komada (primjer iz mog iskustva: privatni fakultet u Lausanneu gdje sam bio na razgovoru za posao, svakom svom studentu da jedan uredjaj na koristenje itd...)

Sve ove stvari se daleko preciznije i sa puno većom ugodom i puno više funkcionalnosti mogu obaviti na kakvom ultrabooku koji zauzima tek mrvicu više mjesta i teži zanemarivo više od ipada.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 21:14   #320
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,331
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Bravo majstore, odrezao si ostatak rečenice i izvadio dio iz konteksta.
(haha al ovo izležavanje u krevetu i tapkanje se može krivo protumačit)



Očito ga nosim dosta sa sobom i koristim vani i na faksu.

Hocu rec da je bas taj Transformer plasticna igrackica kojoj featureovi ne sljakaju i fali joj networking koji je, barem meni, potreban. A ne palim se na "mogucnosti pimpanja OSa i izgleda" i tih gluposti.

Stavio sam točkice

Gle "majstore", napisao sam svoje mišljenje. Ne moraš odmah skakati u obranu iPada. To je skupa, preskupa igračka, pogotovo za to za što ga ti i većina koristi. Čak i s onim što si dodao iza točkica a nisi baš dodao puno
Za manje novaca se dobije bolji uređaj kojem jedino fali 3G (mnogi kupe iPad bez toga), no u zamjenu pruža fleksibilnost korištenja u poslovne svrhe, može biti tablet i laptop, spojiti se na WLAN i od vlastitog mobitela ako si baš vani, dati izlaz na HDMI i VGA monitor (izuzetno bitno za poslovne ljude, barem je TF101 imao takav adapter), spojiti vanjsku tipkovnicu, miša, stick, hard disk... a ima i GPS

Znaš nekima tablet treba i za nešto korisno, zbog toga sam napisao da treba tek vidjeti kakvi će biti W8 tableti.

No u svakom slučaju sam pomalo fulao temu, moj prvi post bi bio primjereniji u temi o tabletima. S druge strane off topic je već ranije počeo.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 21:24   #321
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
mali OT ~ odgovornost snosi Mar kao moderator ;)

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Mene zanima Lenovo Yoga, ne ovi Android i iOS poluproizvodi koji bez ikakve funkcionalnosti van email&net pregledavanja.
Promaknuo mi je spomenuti Yogi, samo, zar je moguce da se datumski vuce jos od 2009?



Na temu, necu nista pricati na za ni protiv, buduci svatko zna svoje razloge kupovine ili ignoriranja. No zanimljive su mi ovakve folirancije jer se ipak moraju bazirati na nekoj provjeri trzista. Sto znaci da "sloboda pokreta" i svemocni touch (na bilo kojem tabletu) ipak nije kod svih prepoznat kao zamjena (hvala bogu) za taktilnu mudrost tipkanog/kursor dodira.

Fascinantna je lakoca vjecnog rotiranja kupaca u izvlacenju jos koje dodatne lipe. Samo, ovdje se rotira i uvjerenje ukrug. Samodostatnost, odjednom, moze se predstaviti kao slicno pakiranje, no i dalje pretvarajuci se da to nije protetika, vec kori$ni dodatak

Sto god probao, svaki mi je drazi uz olovku nego "musanje" prstima. Olovka mi je jedini dodatak koji bih "dodatno" prilozio uz tablete. Dodatni arsenali pretvaranja u desktopiju, nemaju dalje smisla ako je netko primarno kupio tablet da mu sluzi kao tablet.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 21:34   #322
nathan
IT Consultant
Moj komp
 
nathan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Geneva, Petit-Lancy / Zagreb , Dubrava
Postovi: 323
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Sve ove stvari se daleko preciznije i sa puno većom ugodom i puno više funkcionalnosti mogu obaviti na kakvom ultrabooku koji zauzima tek mrvicu više mjesta i teži zanemarivo više od ipada.
ok, dal je sada bitno s obzirom na tvoj prethodni post na koji sam ti odgovarao dal se to moze na ultrabooku ili to da si ti rekao da se nista profesionalno ne moze raditi na ipadu i da je to samo ukrasni dodatak i pokazatelj statusa?
nathan je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 21:41   #323
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor nathan Pregled postova
ok, dal je sada bitno s obzirom na tvoj prethodni post na koji sam ti odgovarao dal se to moze na ultrabooku ili to da si ti rekao da se nista profesionalno ne moze raditi na ipadu i da je to samo ukrasni dodatak i pokazatelj statusa?
Pitanje je bilo da li je ipad stvarno koristan i možda sam zaboravija napomenut - neznamjenjiv za određene stvarno praktične upotrebe u poslovnom svijetu, a ne teoretsko lamentiranje i potezanje kakvo vidimo u reklamama.

Očito da nije niti blizu zamjena za prijenosno računalo, pa zbog toga ne vidim smisao u takvom uređaju, ako sve stvari što može obaviti ipad može obaviti i kakav ultrabook, samo što onda moraš nositi dva uređaja, a ne jedan... kako to može biti praktično?

Nije ovo svojstveno samo ipadu, već i ostalim tabletima i smartphoneovima donekle - forsiraju se nekakva kvazi rješenja koja samo unazađuju ergonomiju i produktivnost da bi postigli cool faktor....

Nije da sam protiv ipada - to je super igračka, zgodno za gledanje neta i provjeravanje maila (dok god ne triba odgovarati na iste ), filmove na putu i Angry Birds, ali ovo glumatanje i guranje ipada kao zamjenom za računalo je u najmanju ruku smješno
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 21:47   #324
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,331
Upravo to nošenje dva uređaja je meni tlaka. Dok putujem za čitanje je praktičniji tablet, kad radim laptop. Zbog toga se meni osobno sviđa ideja dockinga ili barem mogućnost spajanja vanjske tipkovnice, miša i monitora.

No idemo debelo u off topic. Trebalo bi ovo prebaciti u temu o tabletima.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 23:06   #325
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Stavio sam točkice

Gle "majstore", napisao sam svoje mišljenje. Ne moraš odmah skakati u obranu iPada. To je skupa, preskupa igračka, pogotovo za to za što ga ti i većina koristi. Čak i s onim što si dodao iza točkica a nisi baš dodao puno
Za manje novaca se dobije bolji uređaj kojem jedino fali 3G (mnogi kupe iPad bez toga), no u zamjenu pruža fleksibilnost korištenja u poslovne svrhe, može biti tablet i laptop, spojiti se na WLAN i od vlastitog mobitela ako si baš vani, dati izlaz na HDMI i VGA monitor (izuzetno bitno za poslovne ljude, barem je TF101 imao takav adapter), spojiti vanjsku tipkovnicu, miša, stick, hard disk... a ima i GPS

Znaš nekima tablet treba i za nešto korisno, zbog toga sam napisao da treba tek vidjeti kakvi će biti W8 tableti.

No u svakom slučaju sam pomalo fulao temu, moj prvi post bi bio primjereniji u temi o tabletima. S druge strane off topic je već ranije počeo.
Tockice nis ne znace. Nije mi do svađe ili prepiranja. Preskup je kod nas...
Ne znam dal si pisao ovo kao da to iPad ne moze, ako jesi onda moze sve to sto si reko i vise (osim miša). A GPS koliko gledam u zadnje vrijeme ne sljaka nego daju besplatne adaptere koji uzimaju port. I koliko vidim, tablet ne dolazi sa tom tipkovnicom koju spominjes, jel tako?

W8 ce svakako biti nesto drugacije! Pogotovo ako ce zadrzat mogucnost skakanja u obicno Aero sucelje il kak se to zove.
A da iPad/tablet jos uvijek ne moze biti zamjena icemu ozbiljnijem u poslovnom svijetu, slazem se.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 01.05.2012. u 23:11.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 23:13   #326
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,331
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Uuu Asus Transformer, kak da dobijem 3G internet na njega? Kak da koristim GPS? Koje tocno dodatne featureove ima Transformer u usporedbi sa iPadom? Sta tocno vise mogo napravit na njemu a ne mogu na iPadu?
Ponovo i zadnji put ću te citirati. Ovo iznad je bio tvoj svađalački post kao odgovor na moje mišljenje da je iPad preskupa igračka.

Kao što rekoh, off topic smo. EOD.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 00:58   #327
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Pitanje je bilo da li je ipad stvarno koristan i možda sam zaboravija napomenut - neznamjenjiv za određene stvarno praktične upotrebe u poslovnom svijetu, a ne teoretsko lamentiranje i potezanje kakvo vidimo u reklamama.

Očito da nije niti blizu zamjena za prijenosno računalo, pa zbog toga ne vidim smisao u takvom uređaju, ako sve stvari što može obaviti ipad može obaviti i kakav ultrabook, samo što onda moraš nositi dva uređaja, a ne jedan... kako to može biti praktično?

Nije ovo svojstveno samo ipadu, već i ostalim tabletima i smartphoneovima donekle - forsiraju se nekakva kvazi rješenja koja samo unazađuju ergonomiju i produktivnost da bi postigli cool faktor....

Nije da sam protiv ipada - to je super igračka, zgodno za gledanje neta i provjeravanje maila (dok god ne triba odgovarati na iste ), filmove na putu i Angry Birds, ali ovo glumatanje i guranje ipada kao zamjenom za računalo je u najmanju ruku smješno
Gle očito je da si tvrdoglav (ne zamjeram ti s obzirom odakle dolaziš to nam je svima u krvi) i nećeš nikada priznati da si u krivu (geni geni kameni), ovo nije vrijeđanje već konstatacija činjenica jer sam i ja takav (hvala Bogu svakim danom sve manje)...

Ja ti samo mogu reći svoje iskustvo jer sam imao iPad 2 i sada imam novi iPad pa valjda "znam" nešto na temelju toga...

Naravno da je laptop bolji zanekoga, ali ovisi u kojim uvjetima i trenutcima je za nekoga iPad bolji (npr. za mene kada sam na putu i imam pristup serveru u roku 2 sekunde te riješavam situaciju, dok bi na laptopu to potrajalo), znači od ergonomije do efikasnosti ipad jednostavno razvaljuje...

Molim te ovo da je na ipadu "problem" pisati ili odg na mailove, nemoj pisati ako ne želiš ispati smiješan...
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 03:14   #328
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Iako znam da će naći svoje mjesto ponajprije u filmovima i serijama kao cool gadget.. ali funkcionalno mu ne vidim neku svrhu.. ovo bi moga biti flop a'la Macbook Air
Ne znam kako da ovo kazem a da ne dobijem karton ili slicno, ali ja da sam ovo napisao probao bi biti ipak malo suzdrzaniji sto se tice iznosenja svojih nekih predvidjanja na forumu. Ma makar bi se potrudio biti vise objektivan bezobzira radi li se o proizvodjacu prema kojem imam neku averziju. NHF
__________________
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 08:30   #329
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Isuse, oko čega se vi svađate. Nema idealnog tableta. Unatoč odličnom hardveru, iPadova Ahilova peta je poprilično zatvoren OS. Droidi ne pate od softvera, već od hardvera. Nadam se da će novi Tegra 3 tableti biti bolji od dosadašnjih po pitanju potrošnje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2012., 11:14   #330
nathan
IT Consultant
Moj komp
 
nathan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Geneva, Petit-Lancy / Zagreb , Dubrava
Postovi: 323
Novi proizvodni proces A5 chipa produzuje trajanje baterija na iPadu 2 do 2 sata, vise o tome na linku: http://m.iclarified.com/entry/index.php?enid=21761
__________________
"All we have to decide is what to do with the time that is given us" J.R.R. Tolkien
nathan je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na