Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.09.2019., 00:26   #1
mlajo
Registered User
 
mlajo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zemlja
Postovi: 156
4G mobilni router preporuka?

4G Mobile routeri

ZTE MF927 White MiFi CAT4

ili

TP LINK 7350

cijena tu negdje između 550 i 620 kn. kao najpovoljnije kod nas 2 god.garancije.



Po stranim testovima TP Link djeluje bolje i kvalitetnije ima li tko kakva jača

saznanja ili postoji na stranim web shopovima nešto bolje i jeftinije.

U obzir dolaze samo 4G mobile routeri .

Čitam ......
__________________
Mlajo
mlajo je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2019., 08:48   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Koliko ti je bitna njegova mobilnost? Ako će ti stalno biti na jednom mjestu, onda ti je bolje uzeti polovni TP-Link MR3220 i u njega ubosti 4G USB stick. Kombinacija provjereno radi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2019., 10:43   #3
mlajo
Registered User
 
mlajo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zemlja
Postovi: 156
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Koliko ti je bitna njegova mobilnost? Ako će ti stalno biti na jednom mjestu, onda ti je bolje uzeti polovni TP-Link MR3220 i u njega ubosti 4G USB stick. Kombinacija provjereno radi.
Baš to bitna mi je mobilnost za laptop i tablet its..
, u stvari koristim Tele2 mobilnu tarifu Bezbroj GB i Raspali za 169 kn a kad bi išao na ugovor 24 mj. tarifa bi bila149 kn /mj.
Tele2 ima ovaj mobilni
4G router ZTE MF 927 na ugovor dođe 360 kn a za keš 549 kn ali e sad ne znam kakve je kvalitete taj ZTE
a ovaj TP LINK M7350 je u Neutrino mobile 619 kn.
Na Kineski webshopovima ima 4G mobilnih routera iz Kine za duplo manju cijenu ali mi je upitna njihova kvaliteta pa garancija pušiona.
Bitno mi je da ima veći domet,brzinu i jaču bateriju a ovaj TP LINK ima a za ovo drugo ne znam.
Što misliš....
__________________
Mlajo
mlajo je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2019., 12:10   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ako tablet ima SIM utor, napravi si dodatnu SIM karticu (MultiSIM). Jedan SIM staviš u tablet, a drugi u USB stick pa u laptop.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 23:26   #5
Lucijan Kinik
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: UMAG
Postovi: 4
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Koliko ti je bitna njegova mobilnost? Ako će ti stalno biti na jednom mjestu, onda ti je bolje uzeti polovni TP-Link MR3220 i u njega ubosti 4G USB stick. Kombinacija provjereno radi.
Koristim Hibribox t-com-a (Huawei) - stoji uvijek na jednom mjestu. Ugovor je istekao. Svaki puta kada sam mjerio brzine, s isključenim wifi-jem, mreža je bila puno brža. Molim za savjet i odgovor može li se u smislu spajanja s drugim routerom ili nekim stickom nešto postići (mislim na vaš savjet). Izmjereno prije sat vremena: LTE: 14,2/4,38 WIFI: 2,17/2,79. Nije uvijek tako, ali zna biti.
Lucijan Kinik je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 23:27   #6
Lucijan Kinik
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: UMAG
Postovi: 4
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Koliko ti je bitna njegova mobilnost? Ako će ti stalno biti na jednom mjestu, onda ti je bolje uzeti polovni TP-Link MR3220 i u njega ubosti 4G USB stick. Kombinacija provjereno radi.
Koristim Hibribox t-com-a (Huawei) - uvijek stoji na jednom mjestu. Ugovor je istekao. Svaki puta kada sam mjerio brzine, s isključenim wifi-jem, mreža je bila puno brža. Molim za savjet i odgovor može li se u smislu spajanja s drugim routerom ili nekim stickom nešto postići (mislim na vaš savjet). Izmjereno prije sat vremena: LTE: 14,2/4,38 WIFI: 2,17/2,79. Nije uvijek tako, ali zna biti.
Lucijan Kinik je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 11:57   #7
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 978
Citiraj:
Autor mlajo Pregled postova
Na Kineski webshopovima ima 4G mobilnih routera iz Kine za duplo manju cijenu ali mi je upitna njihova kvaliteta pa garancija pušiona.
Bitno mi je da ima veći domet,brzinu i jaču bateriju a ovaj TP LINK ima a za ovo drugo ne znam.
Što misliš....

Od Kineza imam dobra iskustva sa GL.inet routerima (https://www.gl-inet.com/), nisam uzimao nijedan sa SIM slotom (imaju par modela) nego one što im spojim USB 4G modem (konkretnije GL-AR750S i GL-AR150) i to mi radi super. Routeri dođu sa instaliranim OpenWRT, podržavaju OpenVPN i Wireguard po defaultu i još gomilu aplikacija za OpenWRT.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 17:29   #8
Lucijan Kinik
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: UMAG
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Night Pregled postova
Od Kineza imam dobra iskustva sa GL.inet routerima (https://www.gl-inet.com/), nisam uzimao nijedan sa SIM slotom (imaju par modela) nego one što im spojim USB 4G modem (konkretnije GL-AR750S i GL-AR150) i to mi radi super. Routeri dođu sa instaliranim OpenWRT, podržavaju OpenVPN i Wireguard po defaultu i još gomilu aplikacija za OpenWRT.
Bili ovo moglo moglo pomoći i što bih trebao učiniti? Pitanje iznad, Kinik.
Lucijan Kinik je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 17:48   #9
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Vise o toj problematici ces saznat u ovoj temi
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na