Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2023., 03:45   #1
softwaremaniac
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Doma
Postovi: 134
HT neuspješni pozivi

Pozdrav!


Već gotovo godinu dana imam problema s pozivima unutar firme. Ljudima povremeno ne prolaze pozivi. HT je odlučio privremeno rješavati problem restartom uređaja (LOL) ili kartice na centrali. Problem je dakako prijavljen više puta. Nikad konkretno rješenje. Na nekim brojevima unutar poslovnog VPN-a se problem ne događa ili se događa izuzetno rijetko (jednom-dvaput godišnje), a na nekima izuzetno često (barem jednom tjedno). Probali smo mijenjati SIM kartice, igrati se s VoLTE postavkama, izvanmrežnim načinom i sl. U jednom slučaju je i uređaj zamijenjen. Događa se to da najčešće jedan od brojeva zove drugi i poziv s njegove (pozivatelj) strane prolazi, a druga strana (primatelj) ne dobije nikakvu informaciju o tome pozivu. Niti uređaj zvoni niti daje obavijest o propuštenom pozivu. Tek nekoliko minuta nakon poziva, najčešće 5-10, dolazi poruka Tko Je Zvao i osoba vidi propušten poziv.


Eskalirano do Uprave, vrlo malo toga do ništa su napravili i nemaju ideja.

Ima li još netko na HT-u problema da je na poslovnoj tarifi?


Uređaj koji ima najviše problema je S22 Ultra, zadnja verzija FW-a. Imam još jednog korisnika s identičnim mobitelom, nikakvih problema...


Više sam lud i ne znam kome se obratiti za pomoć.


Koliko im je optika savršena i sve radi bez problema, toliko im je mobilna usluga grozna.
softwaremaniac je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2023., 05:42   #2
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,562
koliko vidim i izosobnog iskustva dešava se na svim mobilnim i čvrstim paketima povremeno kod ht veliki pad kvalitete i kad se pojave problemi nevidim neku želju
da nešto isprave,što se tiće s 22 prijatelj mi ima isto na t-comu kupljen od t-coma i redovito mu puca veza u tel. razgovorima,kad zove desi se da kod njega zvoni ,
a kod onog koga zove ništa,tek kasnije stigne poruka o propuštenom pozivu.moj savjet bi ti bio za početak izvaditi sim karticu i staviti u drugi mob i probati ,
ako radi mob je kriv ako neradi ni na drugom mobu otiči u t-centar i tražiti da ti zamjene karticu i pred njima probati,ako i to neupali promjena operatera
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 30.07.2023. u 05:48.
skalar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2023., 15:13   #3
softwaremaniac
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Doma
Postovi: 134
Stvar je u tome da imam nekoliko S22 Ultra u firmi i na tom jednom je za popizdit koliko problema ima. Nije ih bilo dok oni nisu počeli prčkati po nadogradnjama s VoLTE-om. Tako da znam da nije do uređaja. SIM smo probali mijenjati, nije pomoglo. Događalo se i na drugim markama. Ja isto imam Samsung S23U i nikad problema.



Simptomatično je da ne dolaze obavijesti o pozivu.
softwaremaniac je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 02:02   #4
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,562
nisam rekao da je s 22 loš tel.samo da je moguće da pojedini primjerci imaju neke greške,naglasak je na moguće,a ovo sa naknadom obavjesti se i meni dešava na a1 ali vrlo rijetko ,bit će da je do zauzetosti stupa,meni je danas došla obavjest o propuštenom pozivu prije 10 dana sa bon-bon mreže(spada isto pod t-com),mada me je 5 minuta kasnije nazvao i dobio normalno,i sad imamo iskustva već mjesesec dana na optici novouvedenoj
za brzinu 1gb da dobija 70 ,10 izlazaka tehničara obečanja da će nešto napraviti provjeriti,osim pretnje da će raskinuti ugovor ako još jednom prijavi kvar nisu ni taknuli liniju,navodno mu je tehničar rekao da je trebalo ugraditi nekakav modul u ormarić u ulazu da bi premium router (speedport) radio normalno,a to t-com neželi napraviti na tim novim linijama to ti objašnjavam jedino iz razloga da na tehničku podršku s njihove strane slabo možeš računati,možeš jedino ako baš želiš kod njih ostati pisat pritužbe i dati im razuman rok da isprave greške ,i ako se nepopravi situacija nakon 3 pritužbe prijaviti na hakom,bitno je da imaš pritužbe i odgovore u pisanom obliku(mailove),to je jedini svrsishodni pritisak koji kao korisnik možeš napraviti,telefonske pritužbe su 0 bodova.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 31.07.2023. u 02:16.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 03:04   #5
softwaremaniac
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Doma
Postovi: 134
Znam ja to sve. Prigovor je već poslan. Htio sam samo vidjeti iskustva drugih...
softwaremaniac je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2023., 15:40   #6
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Imam problema sa primanjem poziva, bonbon mreža uključen volte. Javlja da trenutno nisam dostupan. To se događa ponekad. S druge strane isto tako kad ja hoću zvat pise mi calling a ništa se ne događa. Ako cekam pola minute nekad ostvari poziv ako ne onda napravim on/off airplane mode pa opet sve proradi. Identično je sa slanjem SMS poruka. Ponekad ju neće poslat dok opet ne resetiram mrežu. Kod mene je problem u uređaju. Odnosno u Volte opciji.
Tualatin je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2023., 17:12   #7
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Isto tako sam imao poteškoće. Isključio VoLTEi sad je ok. Prekidao mi u pozivu, nedostupan.... Tamo gdj radim malo je slabija mobilna mreža pa se vjerojatno stalno prebacivao s mreže na wi fi. Bolje i na "slabijoj" mreži bez prekidanja nego da prekida i da se spaja na data.

Radi se o mobu A52s

https://pcchip.hr/helpdesk/sto-je-vo...ti-iskljuciti/
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2023., 18:35   #8
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Bit ce da su i A1 i Tcom smrdali pozive kad je ukljucen volte. Koji im je vrag. Da nije zbog cackanja i prelaska na 5G?!
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2023., 11:11   #9
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Ne znam očito se nešto i sa mrežom događa. Jučer poslao ženi SMS poruku (sa bonbon-a na HT) dobila ju je točno nakon 10 minuta.
Tualatin je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2023., 11:16   #10
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Citiraj:
Autor Tualatin Pregled postova
Ne znam očito se nešto i sa mrežom događa. Jučer poslao ženi SMS poruku (sa bonbon-a na HT) dobila ju je točno nakon 10 minuta.
Ja sam jučer prešao s A1 na bonbon. Dobio sam SMS od frenda koji mi je tu poruku poslao prije mjesec dana, a druge su mi poruke kasnile po nekoliko minuta. Nazvat ću SZK da vidim što se događa.
djzuza je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.08.2023., 12:18   #11
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor djzuza Pregled postova
Ja sam jučer prešao s A1 na bonbon. Dobio sam SMS od frenda koji mi je tu poruku poslao prije mjesec dana, a druge su mi poruke kasnile po nekoliko minuta. Nazvat ću SZK da vidim što se događa.
Redovni događaj na bonbonu. U zadnjih mjesec dana imao sam tri SMS-a koji su stigli nakon 72 sata ili kasnije.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2023., 11:03   #12
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Redovni događaj na bonbonu. U zadnjih mjesec dana imao sam tri SMS-a koji su stigli nakon 72 sata ili kasnije.
Zvao SZK, javio se jedan koji kaže da mu je sve uredno zabilježeno i da sam mu prvi koji prijavljuje takvu poteškoću.
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2023., 02:55   #13
softwaremaniac
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Doma
Postovi: 134
Pozdrav, da updateam temu. Jedan od uređaja je zamijenjen. Dodan je novi uređaj u mrežu (novi korisnik), odmah isti problemi, jak signal, novi iPhone 14, 5G full.


Korisnik s S22U i dalje ima najizraženije probleme. Ja sa svojim S23U, kao ni druga osoba (Fold3) na istoj lokaciji nema problema. HT vidi probleme u mreži, ali ne znaju ih riješiti. Zasad izgleda da je 4G jedini privremeni fix, a i taj test je vrlo kratko u pogonu, pa ne mogu biti siguran da je do toga.
softwaremaniac je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2023., 01:54   #14
softwaremaniac
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Doma
Postovi: 134
Sve smo sigurniji da je do 5G mreže, korisnici koje smo testno prebacili na 4G nemaju problema. Vraćanjem na 5G mrežu, problemi se opet pojavljuju.
softwaremaniac je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2023., 17:17   #15
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Citiraj:
Autor softwaremaniac Pregled postova
Sve smo sigurniji da je do 5G mreže, korisnici koje smo testno prebacili na 4G nemaju problema. Vraćanjem na 5G mrežu, problemi se opet pojavljuju.
Super kaj si povratno javio. Kad sam pročitao isključio sam 5G i sad sam na 4G+Volte. Dva dana već nazivam i nijednom mi se nije dogodilo da poziv nije prošao što bi prije u kombinaciji 5g+volte bio relativno čest slučaj. Isprobat ću još ovaj tjedan pa javim.
Pozivi na 5G bez volte-a rade najnormalnije.
Tualatin je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2023., 09:53   #16
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Noćas je HT radio na mreži vezano za Volte i vowifi

Tualatin je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2023., 17:46   #17
softwaremaniac
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Doma
Postovi: 134
Riješeno prije 3 tjedna. Bio je problem na jezgrenoj mreži. Nevezano za kolegin post gore.
softwaremaniac je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2023., 16:04   #18
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Ja sam prijavio kvar, napravili su "reset kartice na centrali" i od tada imam drugi problem a to je da u razgovoru nakon nekog vremena sugovornik me jednostavno više ne čuje. Kao da sam upalio mute. I to mi se jako često događa. Zatražio sam prijenos u A1 pa ću onda vidjet jel stvarno do mreže ili telefona. Jer više ni sam ne znam od kuda krenut.
Tualatin je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2023., 16:10   #19
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 631
Citiraj:
Autor Tualatin Pregled postova
Ja sam prijavio kvar, napravili su "reset kartice na centrali" i od tada imam drugi problem a to je da u razgovoru nakon nekog vremena sugovornik me jednostavno više ne čuje. Kao da sam upalio mute. I to mi se jako često događa. Zatražio sam prijenos u A1 pa ću onda vidjet jel stvarno do mreže ili telefona. Jer više ni sam ne znam od kuda krenut.
Meni se to znalo događati na aplikaciji za Telefon od Googlea (zadana na Xiaomi i još nekim uređajima). Trebalo ju je samo ažurirati i od tad sve radi bez problema.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2023., 16:38   #20
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Ne koristim google dialer već Oneplus iako je google po defaultu. Ali koristio sam ga i prije pa mi se nije ovo događalo, ovo sad je nešto novo. Al vidjet ću za par dana kad me prebace u A1 kakva će biti situacija.
Tualatin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na