Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.05.2016., 09:48   #1
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Madrac preporuka?

Pozz forumasi, s obziron da se razumite u klime, fotelje i stolove pretpostavnjan da se razumite i u madrace jer ipak nakon svih igrica i programiranja trebalo bi i dobro odmorit

Uglavnom gledan si neki madrac uzet, trenutno iman Meblo Aktiv Plus (HR pjena) koji trenutno pradajem jer mi je zeni pretvrd dok je meni dobar.
http://www.meblo.hr/madrac-aktiv-plus/pid/2534

E sad san gleda uzet Meblo Clima Hybrid (ima dzepastu jezgru) i uzet dva komada (200x90) pa ja sebi stavit tvrdju stranu a ona meksu.
http://www.meblo.hr/madrac-clima-hybrid/pid/3283

E sad ima li netko jos koju marku za preporucit jer ja iman samo iskustva sa Meblom.

Svaka preporuka dobro dosla samo umjereno sa cijenom jer i ovi sta gledan mi je malo skup
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2016., 11:50   #2
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Oriolik je dosta zanimljiv, ima kvalitetne madrace po povoljnim cijenama. Koga god znam da ih je kupio svi su zadovoljni
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2016., 12:12   #3
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496
do koliko novaca? na madracu ti ode 1/3 života grupo računano moja preporuka da kupiš kvalitetan. Pogledaj latex madrace eko certifikatima jest da su skupi ali kvaliteta je tu. Nedavno je došao u HR harvey norman king koil cijena je oko 5000 kn. Uglavnom kada staviš u uži odabir nekih 10 komada obavezno do trgovine i na svakom desetak minuta odleži jer odgovara svakom sve i svašta. One priče da će se tijelo prilagoditi su gluposti.
intel freak je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2016., 12:24   #4
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Problem je sta u meni ima cca 85kg a u zeni jedva 50kg tako sta je meni dobro njoj tvrdo,a sta je njoj dobro meni meko tako da bi mi trebalo ic na 2 madraca.

Tako nesto san i gleda do 5000kn + popust

Ovaj u mebla kosta 4758 + popust cca 20%. i ovaj u mebla ima dvi strane meku i tvrdju i prakticki su ist tako da nebi trebala bit rupa izmedju
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2016., 13:00   #5
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496
Jesi gledao možda da uzmeš odvojene podesive podnice. Rupa možda ne bude ali će biti drugačije teksture jer je obrub pa će biti tvrđi na stisak.
intel freak je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2016., 17:46   #6
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Nemogu minjat podnice jer je oni krevet na dizanje sta ima sanduk unutra.
Triba mi samo madrac i ovaj put bi uzea dva odvojena 90x200 umisto do sad 180x200 pa ako zeni nebude pasalo neka onda sama prodaje i minja
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2016., 18:10   #7
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Prije dvije godine sam kupovao, i nakon isprobavanja svega i svacega izbor je pao na perfecta dreams stella. Iznimno zadovoljan, bio mi je daleko najudobniji od svih isprobanih (u biti stella plus mi je bila mrvicu bolja, ali zbog cijene smo uzeli obicni model).
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2016., 18:45   #8
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Ono sto ja imam i mogu preporuciti je dormeo isilver. isto sam trazio prije nekoliko mjeseci i sad sam prezadovoljan..
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2016., 18:48   #9
chika7ilo
Premium
Moj komp
 
chika7ilo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 177
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Prije dvije godine sam kupovao, i nakon isprobavanja svega i svacega izbor je pao na perfecta dreams stella. Iznimno zadovoljan, bio mi je daleko najudobniji od svih isprobanih (u biti stella plus mi je bila mrvicu bolja, ali zbog cijene smo uzeli obicni model).
Taj Stella nije los, ja zena ga imali ali smo morali promjeniti jer ga je uhvatila vlaga. Sad je narucen madrac Fortuna Lux iz Happy Dreams, bila akcija 40% snizenja pa je madrac od 200x160 placen oko 2050Kn, madrac je od HR pjene, navodno bi trebalo biti bolje od Stelle koja je od PU pjene.
Ti madraci od PU pjene nemaju neku prozracnost, dok ovi od HR pjene imaju, HR pjena je navodno najbolja imitacija Lateksa.
U biti to sto ti ljudi govore, odi probaj lezi na njega u vise polozaja pa ces naci ono sto ti pase.
chika7ilo je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2016., 19:09   #10
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
rendula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2016., 19:24   #11
chika7ilo
Premium
Moj komp
 
chika7ilo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 177
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Prije dvije godine sam kupovao, i nakon isprobavanja svega i svacega izbor je pao na perfecta dreams stella. Iznimno zadovoljan, bio mi je daleko najudobniji od svih isprobanih (u biti stella plus mi je bila mrvicu bolja, ali zbog cijene smo uzeli obicni model).
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Pa da postoje Stella i Stella exclusive.
Stella je od PU, dok je exclusive od HR.
chika7ilo je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2016., 19:31   #12
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Definitivno ici na HR pjenu, PU je dosta nezahvalniji, krace traje, opcenito stara tehnologija materijala.

Meni se savrsenim pokazao madrac od HR pjene (17 cm) i gore 4 cm memory pjene. HU mu daje dubinsku tvrdocu, a memori pjena povrsinsku mekoću Uglavnom, preporodio sam se.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2016., 19:41   #13
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Citiraj:
Autor chika7ilo Pregled postova
Pa da postoje Stella i Stella exclusive.
Stella je od PU, dok je exclusive od HR.

Ma to sam mislio, napisao plus u prvom postu, mislio na exclusive

Uglavnom, preporucam autoru teme da proba. U biti najbitnije kod madraca je isprobati, meni recimo dormeo nikako nije odgovarao, a znam da ga puno ljudi voli.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2016., 10:27   #14
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Naravno da cu ic probat madrace, nego ja osobno iman iskustva samo sa Meblom pa san tia cut i druga misljenja i iskustva je ni neznam koje sve marke postoje i koje su dobre.

A sta se materijala da tako recen ovaj madrac mi je HR pjena i ok je iako san se mislija pribacit na dzepaste opruge. Ali recimo za Latex san cua tek prije 4 dana
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2016., 10:34   #15
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Ja sam sebi u Primi kupio madrac prije 7 godina (njihova marka, Prima Extra mislim, hrvatski proizvod), najskuplji koji su imali, cca 2200kn,mislim, tezak sam preko 130kg, ima me
A madrac je kao i prvog dana, oblik nista promjenio nije, a o spavanju da i nepricam, kao bebica se naspavam. Ima dvije strane, zimsku i ljetnu, presvlaku dvaput godisnje skinem, operem, i madrac "izluftam".
__________________
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2016., 10:47   #16
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Ja sam prije x-y godina dobio hespo neki vulgaris, i nekidan smo kupili stellu. Drugačije je spavat, a sad da je stella bolja toliko, pa nisam siguran. Čak si gledam da smo trebali kupit Bernarda madrac.


PS Ovo isprobavanje madraca zaboravi, svi su oni dobri kad ležiš na njima par minuta, pol sata

PS2 Neće vam ni jedan madrac pomoći da se naspavate ak ste u glavi sje*ani.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2016., 12:16   #17
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Pošto sam kod kupnje madraca dost dućana prošao i to je sve kod nas tak tak a cijene, boli glava.. Uglavnom dost sam proučavao i donio neki zaključak:

Ako tražiš madrac, probaj se rastegnut i uzet od latexa, imao ga..
http://ergoactiv.net/proizvodi/royal-latex-madrac/
zvijerski madrac..

Ovaj imam, HR50 pjena metzeler pjena vrhunski materijali kako navlaka tako i pjena..
http://ergoactiv.net/proizvodi/revital-duocell-madrac/
Odličan madrac, ovo je neka viša klasa madraca u pogledu materijala..
Imam mekšu varijantu i nemam riječi..

http://ergoactiv.net/proizvodi/revital-madrac/
Žena ima ovaj, tak da smo kombinirali 2x80, po meni je čak bolje uzet dva odvojena madraca, pa si kombinirate tvrdoću..


Kod nas vlada pretežito HR35 pjena s upitnim materijalima tj njihovom kvalitetom, tak da ne znaš što kupuješ kod nas, izuzev nekih dućana..

Nije da reklamiram EA, al kod njih bio par puta i dečki su odlični, objasne ti sve kaj te zanima, uglavnom odvoje vremena za tebe..

Imal sam dost problema oko kupnje madraca, tak da sam u tom dućanu dost vremena proveo..
Nek vas osjećaj ne zavarava, ono kaj probate u dućanu ležat na njemu 15tak min. doma je sasvim drukčije, a u mom slučaju je došlo do te mjere, da imam novi madrac koji je (stoji zapakiran) na prodaju, naravno kod njih nema povratka madraca, nemaju probni period, tak da tu dost treba pripazit oko kupnje i ne slušat slijepo druge, zato kaj je to stvar pojedinca, a svi mi imamo drugačiji osjećaj za spavanje, tak da nekom je madrac tvrđi, nekom mekši, obavezno je probat madrac prije kupnje..

Žena uzela EA Revital, tvrđi, njoj je super, ja sam uzeo revital duocell A2 tvrđi naravno u dućanu je bilo sve ok, al doma, nakon dva tjedna spavanja, počeli bolovi, sva sreća pa je madrac bio na popustu tak da sam ga još i jeftino dobio...

Poslije otišao po pravu stvar, madrac od latexa Royal, sve ostalo je nemjerljivo spram latexa, spavanje na njemu ludnica, točno osjetiš pod potkoljenici kako noge utonu lagano, e nakon dva tjedna počeli problemi, madrac izgubio svojstvo, a vratio se u prvobitno stanje nakon kaj sam ga okrenuo na drugu stranu, bio je kao novi Zval tipa za reklamaciju, frajer došao, pitao sam ga jel može zamjena, veli nema frke, bilo mi je ponuđen isti madrac, samo iz druge serije, nisam se htio kockat, na kraju zamjenio za revital Duocell HR50 pjena Tencel C navlaka, al mekša varijanta, imam ga već više od mjesec dana i madrac je strahota..

Kolko sam vidio/isprobao madraci u EA su odlični a materijal je iz (latex) Belgije a neki madraci od metzeler pjene su od poznatog njemačkog proizvođača pjeni, ovo bi bila gornja klasa madraca, naravno ima i skupljih al ovo je ajmo reć za naše tržište cjenovno prihvatljivo a dobiješ vrhunski madrac; dok bi te u nekim dućanima oderali pošteno za taj tip madraca..

Inače spavao na madracu 160x200 (Oriolik) obična šroteks pjena PU, nakon 7god dala je svoje, a podnica je bila obična, fiksne letvice 18kom, a razmak je bio 7cm, tak da sam tu izbacio van i kupio dvije podnice u istom dućanu (EA) šteta bi bilo da upropastim madrac, a kad već kupujem, onda sam uzeo na duže staze i madrac i podnice, naravno da nisam bio ograničen lovom, vjerojatno bih uzeo skuplje, al kolko sam probao, skuplji madrac ne bi nužno značio i da je bolji..

Probao madrac i od 7kn, Oxygen Trio, većini je odličan, meni je tak tak, bolji mi je ovaj od 3tkn koji sad imam, tak da sve to ima svoje, skuplji madrac ne znači da će bit vama bolji a u mom slučaju se to i pokazalo..

Vodi računa i o podnici, letvičasta i fleksibilna bar razmak između letvica 4.5-5cm a neke i dolaze sa podešavanjima tvrdoće (prava stvar), obično ak se kupuje podnica, dolazi sa 26-28 letvica.. Na prijašnjoj staroj podnici, sam radio modifikacije, al to je sve tak tak, ni vrit ni mimo kak se veli.. Tak da je ona završila na tavanu..
Imamo ovu i odlična je podnica
http://ergoactiv.net/proizvodi/spinea-s-podnica/

Ak se gleda madrac, preporuka HR pjena, čim bolja (42-50) mada ni ove od 35 nisu loše, al to su sve početni modeli i većina naših dućana dolazi sa tim pjenama, mada sam našao i sa HR50 al i cijena je daleko veća..

Bit nije samo da je madrac udoban, neg i da dok legneš da je kralježnica ravna, a ne da ti donji dio leđa upadne dublje, pa se ujutro probudiš u bolovima, tak je meni bilo na lateksu, nakon dva tjedna spavanja ima; mislio sam, ma madrac je madrac nema tu neke filozofije, na kraju, madraci su me koštali glavobolja i bolova u ramenima i donjim dijelu leđa, već sam lagano bio lud od tolko istraživanja i isprobavanja madraca..



Btw, imam na prodaju zapakiran madrac duocell rez revital HR50 pjena, 80x200 tvrđi, dajem ga povoljno, imam i račun, a garancija je dvije godine ak ko treba..

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 28.05.2016. u 12:26.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2016., 15:39   #18
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Hvala ti na iscrpnom odgovoru proucit cu i tu firmu samo nebudi ti tesko sta ti znaci 42-50 oznaka za HR pjenu? jel to kg/mł? ako je to onda svi do cca 2000kn (govorim o 90x200) su 35kg/mł.

Da ti je madrac 90x200 mozda bi se i dogovorili

Meni su letvice razmaka 5cm i ima ih 18 ali podnicu nemogu minjat.
Ovo je moj krevet:
http://www.meblo.hr/UserDocsImages/p...t.jpg&mode=max
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2016., 19:46   #19
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Gustoća pjene naravno, istovremeno i kvaliteta pjene, veći HR broj, veća gustoća, bolja kvaliteta, kolko sam videl, kod nas je dostupno većinom HR35, to je neki standard..

gustoća pjene kvalitetna kategorija madraca
do 35 kg/m3 isključivo za površinske slojeve madraca
oko 35 kg/m3 low cost ili standard HR madrac
40 do 50 kg/m3 quality to high quality madrac
50 kg/m3 i više high quality to premium quality

Imamo skoro pa isti (ovaj koji imam je Oriolik krevet) krevet, samo je razlika u tome, kod mene se podiže na stranu (bok) podnica...

Maknuo sam tu podnicu i ugradil još poprečne dvije štafle i podložil ispod radi čvrstoće i stavil dvije odvojene spinea podnice 2x80.. Jest da je zeznuto malo ak trebaš nekaj uzimat, žena baš nije nekaj oduševljena s tom kombinacijom.. Ak trebam nekaj uzet samo madrac prebacim na drugi i podignem podnicu

Mada, dala bi se ta podnica koju imaš, sredit, izbaciš te letvice i staviš druge, uže, stavit gurtnu po dužini; imao tu kombinaciju, al ne znam, nisam baš nekaj oduševljen bio, pa je na kraju podnica završila zapakirana na tavanu.. Druga solucija ti je, složit po mjeri istu takvu sa više letvica, al cifra bi bila veća od 1000kn, e sad, kolko ti se da zafrkavat s tim, ovisi o tebi...

http://shop.bioflex.hr/ Osim prodaje madraca, imaju i servis, a oni ti rade podnice, modificiraju i sve vezano uz to..

A gle, možeš ti stavit madrac na postojeću podnicu, al vjerojatno bi ga morao češće okretat, a onda bi i vijek trajanja madraca bio (mislim da bi ga uništio znatno prije) kraći, pošto većina takvih kreveta dolazi sa običnim podnicama naravno, a s njima i najjeftiniji madraci od PU pjene...

Ak uzimaš madrac na duže staže, znači ne neko sranje, onda uzmi u obzir to da ćeš se trebat i za podnicu pobrinut..
Nemoj kupovat madrac tek tolko da imaš na čem spavat, ja sam tak praktički cijeli život spaval na ležajima, zadnji "top madrac" je bio onaj od PU pjene, a bolovi po tijelu su mi bili pod normalno, dojdem s posla umoran, probudim se strgan, već mi je pun kufer tog bilo..

Sad napokon mogu reć da imam odličan madrac, a ovi madraci po raznim dućanima i šoping centrima bolje da ne komentiram. Najgore je to što specifikacije nisu točne ili nisu ispisane, tak da ne znaš kaj kupuješ al bitno je da vele: "ovo je vrhunski madrac od HR35 pjene" a cijene su abnormalne visoke...
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2016., 01:04   #20
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Jel ima kakve veze u odabiru madraca cinjenica da ce bit direktno na podu, bez kreveta i podnica?
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2016., 10:10   #21
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor fran123456 Pregled postova
Jel ima kakve veze u odabiru madraca cinjenica da ce bit direktno na podu, bez kreveta i podnica?
Naravno, madrac i je zamišljen da je na krevetu tj na podnici...
Prije ćeš ga uništit a i neće bit udoban ko na podnici..

Jedino sad ne znam za ove madrace kaj imaju džepičaste opruge, njih nisam puno istraživao, al kolko sam čitao, vele da čak mogu bit položene na krevetu na običnoj šperploči, znači ne zahtjeva letvičaste podnice, a nema ni potrebe tolko kad ima minimalno spužve a većina stvari u samom madracu su opruge..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2016., 22:46   #22
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Nakon gledanja, raspitivanja i probavanja sad san gluplji nego prije
S obziron da san u splitu onda san malo i ogranicen tako da nemogu pogledat sve madrace.

Uglavnom Dormeo izbjegavam jer ima samo memori pjenu koja nedise i vruca je liti, od mebla ostajem pri Clima Hybrid (djepasti ali jedna strana je memori pjena) iako san cua da za djepaste razmak izmedju letvica nebi trebala biti sira od 4cm.

I novi sta mi je zapea za oko je od Perfecta dreams Fenix. Po svim specifikacijama izgleda odlicno cak san ga i proba i nije bia los (samo podnice u ducanu su puno bolje od mojih).
I uzica san 30% popusta za fenixa tako da bi me dosa 4142kn (za 2x 90x200) samo moran odlucit u iduca 3 dana.

Uglavnom kakva je Perfecta Dreams i kakve su njihove pjene? Cua san da su iz njemacke?
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2016., 23:08   #23
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Perfectu Dreams sam imao i propao mi je na jednom dijelu.Uglavnom vise kod njih ne kupujem.

Poslano sa mog MediaPad T1 8.0 koristeći Tapatalk
RAUL je online   Reply With Quote
Staro 01.06.2016., 09:46   #24
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
To je dosta sirok pojam. Koji madrac, od kojeg materijala, nakon koliko vrimena, jel uvazena garancija?

Ja u mebla uzea 3 madraca 2 bonnell koji su jos kao prvog dana i jedan sa hr pjanom koji je riknija nakon 4 miseca i na garanciju dobija novoga bolje serije i nakon god dana je jos ko novi.
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2018., 13:14   #25
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Kupio bi krevet u Perfecta koji dolazi sa madracom džepićaste jezgre ukupne visine 22 cm, te nadmadracom visine 5 cm. Problem je što zena zeli taj design kreveta i ti kreviti obicno dodu sa madracima. Ja bio najradije kupio sam krevet, a madrac negdi drugdi. Zadnji dobar madrac kojeg sam koristio je bio Wollbett Pental, 5 zona latex i s njim sam bio prezadovoljan, ali to je bilo pred 7 godina . Kako citam na forumu kvaliteta madraca je opala otada tako da me zanima jel ovaj madrac koji dolazi sa ovim krevetom vrijedi sta? Cini mi se suvisnim da imam madrac i nadmadrac...
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2018., 15:46   #26
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
kakav nadmadrac - glupost na nadkvadrat.
latex ko može nema kaj razmišljati. 5 zona ili 7 zona.
imaš u mesničkoj dućan - hrvatski. uđi, legni na tri madraca i uzmi koji ti paše tvrdoćom.
ja sam tamo uzeo diplomata za cca 3000 kuna po madracu - rađe sam uzeo dva po 90cm nego jedan od 180.
osobno džepičasta jezgra mi se ne dopada - rađe ako se nema novaca memory pjena sa dobrom gustoćom. mislim da je preko 40 išla vrijednost - zaboravio sam.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2018., 11:31   #27
Chuxonja
Pajcek
Moj komp
 
Chuxonja's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 935
zadnje kad sam madrace vremo sam prošeto i isprobo na nekoliko lokacija i JYSK mi je imao najbolji izbor čak i madraci su mi najviše pasali.
__________________


CPU: i7 4790 @4.3 GHz + Scythe Ninja 3
MBO: ROG Maximus VII Ranger
RAM: 2x8GB Hyperx Fury 1866MHz
GPU: 2x XFX R9 280 3G BOOST
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Fury 240GB
HDD: WD Purple 1TB
PSU: FSP Hyper 700W
CASE: Antec 1200
OS: Windows 10 Pro



CPU: i5 4690k @4.5 GHz + Raijintek Themis
MBO: ASRock Z87 Pro3
RAM: 4x4GB Corsair Vengeance 1600MHz
GPU: Intel HD Graphics 4600
SND: Creative X-Fi Xtreme Music + 5.25 Front panel
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Savage 240GB
PSU: Corsair TX 650W
CASE: Zalman Z3 Plus
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon X5675 lapped + Arctic Freezer A30
MBO: Gigabyte GA-X58A-UD7
RAM: 3x2GB Corsair XMS3 1600MHz
GPU: Gigabyte HD 5450 1024MB
SSD: Corsair Force GT 120GB
HDD1: Toshiba P300 2TB
HDD2: Hitachi DeskStar 2TB
HDD3: Hitachi DeskStar 2TB
HDD4: WD Green 2TB
HDD5: WD Red 2TB
HDD6: WD Purple 4TB
PSU: Corsair CX 600M
CASE: Chieftec Bravo
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon E5450 @3.0 GHz + Xigmatek Achilles
MBO: Asus P5Q SE/R
RAM: 2x2GB G.Skill 1000MHz + 2x2GB KingMax 800MHz
GPU: PoV Geforce GTX 550Ti 1024MB
FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD: LITEON iHAS124
SSD: Kingston SSDNow V300 120GB
HDD1: Maxtor DiamondMax 21 250GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.8 250GB
HDD3: Maxtor DiamondMax 20 80GB PATA
PSU: Fortron Blue Storm II 500W
CASE: Antec Sonata
OS: Windows 10 Pro + Windows Server 2012

LINK



CPU: Athlon 64 X2 6000+ @3.3 GHz + Zalman CNPS7000C-Cu
MBO: Epox EP-AF550 Pro/G
RAM: 2x1GB OCZ Platinum 800 + 2x1GB OCZ Gold 800MHz
GPU: Sapphire HD 4850 1024MB
FDD: Alps DF354H 3.5"
ODD: LG GH22LP20
HDD: Maxtor DiamondMax 21 250GB
PSU: Levicom VP450B.BL
CASE: Xilence X1
OS: Windows 7 Pro

LINK



CPU: Pentium 4 3.00E @3.3 GHz + Zalman CNPS7000B-Cu
MBO: ASRock P4V88
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz + 2x512MB Kingmax 400
GPU: Gainward 7600GT 256MB AGP
SND: Sound Blaster Live! 5.1 SB0100
FDD1: TEAC FD-235HF 3.5"
FDD2: TEAC FD-55GFR 5.25"
ODD1: Pioneer DVD-106S Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-112DBK
HDD1: Seagate Barracuda 7200.9 160GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.7 80GB
HDD3: Hitachi DeskStar 80GB SATA
PSU: Enlight 400W
CASE: Chieftec Dragon
OS: Windows XP SP3

LINK



*work in progress*
CPU: Athlon XP 3200+
MBO: Matsonic MS8177C
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz
GPU: Ati 9800 Pro 128MB
>FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD1: Aopen DVD-9632 Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-107D
>HDD1: HDD 150GB
>PSU: Powermax 450W
>CASE: vulgaris kanta
OS: Windows XP SP3



CPU: Pemtium MMX 233
MBO: Vtech VIB804DS
RAM: 2x32MB SDRAM
GPU: ATi AIW 3D Rage Pro
SND: Sound Blaster 16
FDD1: Mitsumi D359T5 3.5"
FDD2: Mitsumi D509V2 5.25"
ZIP: Iomega Z100ATAPI
ODD: Mitsumi CRMC-FX400
HDD: Seagate U4 6.4GB
PSU: DTK PTP-2008 200W
CASE: ES-COM AT case
OS: Windows 98SE + Dos 6.22

LINK



Dell Inspiron 5370
13.3" 1920x1080
CPU: i5 8250U
RAM: 2x8gb Hynix 3200MHz
NVME: KingDian 256GB
OS: Windows 10



Lenovo ThinkPad x250 + Pro Dock
12.5" 1366x786
CPU: i5 5300U
RAM: 1x8gb DDR3
SSD: Xishuo XS870-128GB
HDD: Seagate 500GB
OS: Windows 10 Pro


Dobri trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Živi bili pa umrli!
Chuxonja je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2018., 11:40   #28
S3arch1ng
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Međimurje
Postovi: 171
Obavezno isprobaj madrac... Bez par spavanja na njemu ne budeš baš znao da li ti odgovara... Traži da ga možeš zamijeniti ako ti ne odgovara...
Lateks stara varijanta, hladno prešana pijena nova... Rekli da se lateks previše grijao... Ja imam nadmadrac s memorijskom (3cm), i ok je... Ali razmišljam da ga maknem, paše mi više tvrđi madrac...
S3arch1ng je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2018., 14:18   #29
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
Ja sam kupio ovo https://www.medico-madraci.hr/proizvod/indigo-lux/
i prezadovoljan sam.

Nisam htio nista sa memory pjenom, ovo ima HR pjenu koja mi bolje pase za ledja i ima sloj latexa da bude malo hladniji.

Ja sam 90+kg i dobar mi je, ali je tvrd, pa kome pase tvrdo super, kom ne, nije bas za njega.
Cura ima 50kg, ali i njoj je isto dobar i kaze da joj je ugodno spavat na njemu (jos da mene hrkala makne iz kreveta bilo bi jos bolje)..

Upare je sa Ikea Leirsund podnicama...
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2018., 15:52   #30
Majti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
kakav nadmadrac - glupost na nadkvadrat.
latex ko može nema kaj razmišljati. 5 zona ili 7 zona.
imaš u mesničkoj dućan - hrvatski. uđi, legni na tri madraca i uzmi koji ti paše tvrdoćom.
ja sam tamo uzeo diplomata za cca 3000 kuna po madracu - rađe sam uzeo dva po 90cm nego jedan od 180.
osobno džepičasta jezgra mi se ne dopada - rađe ako se nema novaca memory pjena sa dobrom gustoćom. mislim da je preko 40 išla vrijednost - zaboravio sam.
Također bih ti preporučio Ergoactiv u Mesničkoj, imam dva njihova madraca Optimal i Diplomat, oba su odlična. I uzmi što mekši

http://ergoactiv.net/madraci/
Majti je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na