Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 21.01.2015., 14:33   #1
blueshadow
Premium
Moj komp
 
blueshadow's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 214
prijedlog za Toshiba satelite c850d-104

Imam taj laptop,
procesor e1-1200 1.40ghz
4 gb rama
Graficka hd 7310
Gore su orginal win7 home premium, ali ga ubijaju. Koji windowsi bi bili ok za taj laptop?

LP
blueshadow je offline  
Staro 21.01.2015., 15:08   #2
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Stavi Win8.1. Nece bas puno bolje raditi, ali ce biti pomaka. Moja preporuka je da ubacis SSD disk. Time ces ga znacajno ubrzati.
WraGG je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2015., 15:37   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Badava ti bilo što dok ti je procesor krama.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 21.01.2015., 16:42   #4
blueshadow
Premium
Moj komp
 
blueshadow's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 214
Da, poklonjenom se konju ne gleda u zube... pricekat cu win10, pozda naprave neki pomak...

Hvala ljudi
blueshadow je offline  
Staro 21.01.2015., 17:10   #5
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ja sam na tom laptopu probao SSD , win7 ,win 8.1. Nista ne pomaze. Proc je takacv. Eventualno XP da probas ako ima drivera za njega.
spawn je offline  
Staro 21.01.2015., 17:12   #6
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
(smijuljim se )

sada ozbiljno. zove mene jedna starija gospoda koja misli da se kuzi nesto u kompove, svijet informatike i tako, jer je bila jedna od naprednijih i nije radila na ruskom kompu nego na WIN 95 .

nego, kupili ona i muz (zapravo ona, ona je sefica i uvijek zna sve) laptop da se moze preko skypa cuti sa kceri koja je negdje. i sada, ONA NE MOZE NACI SKYPE! uz skype, ne moze se spojit na internet, nema browsera, sve joj je cudno, nista nije kako treba i tako..... ajd ti Burko u svoj auto i do nje.
ajd.

dosao tamo, ona tu isprica da je kupila laptop. finu lijepu Toshibu, u KTC-u ga je uzela i to na gotovinu! cak 1999 kuna!!!

mislim si u sebi, glupaco. prvo sto si isla u KTC kupovat laptop. drugo sto se hvalis ko' da si iskesirala 40000 eura, trece sto mislis da to sto si dala 2000 kuna - ispada kao da si dala 2000 eura.


negoli, ne znam koji je tocno model. ali laptop UMIRE koliko je spor, za sve mu treba pun k vremena, ukljucujuci i najjednostavniji zadatak - ulazak u My Computer. google otvara 5 sekundi, domace portale (vecernji, jutarnji, 24sata) loada i dopusta skrol nakon minute i pol do dvije (i to jos nije sve ucitao), zivi shit na desetu.

sad ja gledam, tu nesto ocito ne valja. moram reci kako je lap dosao sa legalnim win 8.1, ali umire. desni klik, kad ono - 1GHz. jel single ili dual nisam gledao, ali 1GHz..... ma dzabe i dobra integrirka, dzabe i SSD kada je unutra zivo sranje. imam osjecaj da bi P3 radio zivlje uz 2GB rama (koliko je ovdje bilo u toshibi) i nekim HDD-om, SATA, danasnjim. ma da je i green......

ne znam sta je napravila. ja sam joj preporucio da ode ga vratit i doplati za drugi ili ako moze dobit pare, da uzme pare. i dzasto nije mene nije trazila, ovo je bio vrhunac:

MENI JE TRGOVAC BAS OVOGA PREPORUCIO, DA JE DOBAR, JA VJERUJEM TRGOVCIMA TAKVE ROBE.

gledam i tisina mi u glavi, vjerovatno njoj 24/7. rezime je - Boze sacuvaj kolika su sranja ti laptopi, jedan polovnjak sa nekim intelom (i to 775 era, znaci stari po 6-8 godina) dual core i sa dovoljno rama (3-4GB) vrti sedmicu ko' od sale, surfas po covjek, imas sve sto ti treba i platis koliko, 1000 kuna? cak i ispod, sve ovisi naravno koliko staro i sta je pod haubom.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 21.01.2015., 18:54   #7
blueshadow
Premium
Moj komp
 
blueshadow's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 214
Slazem se, danasnji laptopi su onak jeftinjak teski, a nista ni ne daju. Naguraju dosta rama i grafu a ostalo ubi me njezno. To je zato sto vecina ljudi misli to mu je dovoljno... za 2000 kn se da slozit lijepa konfa koja ce vrtit i cod

P.S. ovo ne mozes ohladit, kad laptop ne radi nista je 55°C, a kad mu das posla onda je na 62°C. Zao mi je tih novaca koji su baceni uzalud...
blueshadow je offline  
Staro 21.01.2015., 19:37   #8
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
govno.

mislim, da budemo nacisto, nije niti atom nesto bolji jer njega imam u HTPCu. finjak sa sodimm ddr3 ramima (dva slota cak), dva micro pci, DVI+VGA, la-la.... radi na adapter ili unutarnje napajanje, iako je najbolje preko adaptera jer onda napajanje mora raditi ili preko svog prekidaca ili biti upaljeno konstantno (napajanje se spaja preko pola P4 konektora, tako da nema kontrolu za paljenje, sto 99.9% ploca ima).

nego, to je dual core atom na 1.6GHz po jezgri. komp mi je HTPC, ode na net i najcesce se muci sa 720p streamom, inace vrti flash kako treba. surfanje preko njega je inace patnja pa niti ne surfam, povezan je s mojim kompom i vrti filmove na LCD .

ali cisto za usporedbu bas za laptop, bas imam jedan HP nx7400 sa T5600 i dvije gige rama, 80GB sata. vrti sve sa AV-om u pozadini vise nego dobro i brzo, nema cekanja, nema brejkanja, nema niti toliko grijanja . i sta, ne vrijedi 700 kuna......
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 22.01.2015., 03:06   #9
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
E1 se zna trgnut s chipset driverima. Opet nista spektakularno al primjetno.
smuchac je offline  
Staro 22.01.2015., 06:36   #10
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
E1 se zna trgnut s chipset driverima. Opet nista spektakularno al primjetno.
kako rekoh, toshiba je dosla sa predinstaliranim win 8.1 i komplet driverima od toshibe, sluzbeno. tako da nije do toga, ili bi vjerovatno radio jos gore posto su ti driveri ocito dignuti .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.01.2015., 07:28   #11
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Ma ok 1ghz, ali smijesno je zapravo to da je win neoptimiziran i da tu treba x ghz da bi normalno tj. ugodno radio. Da stavis xp na takav laptop preporodio bi se, a za uredski rad ti win7,8,10 bas nista ne znace. Ali, ili ne mozes upalit ide mod u biosu ili je security boot, ili nemas drivere i onda muku mucis da ti 99% resursa pojede OS.Heh, probaj ubutnu
zbuzanic je offline  
Staro 22.01.2015., 07:50   #12
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Citiraj:
Autor zbuzanic Pregled postova
Ma ok 1ghz, ali smijesno je zapravo to da je win neoptimiziran i da tu treba x ghz da bi normalno tj. ugodno radio. Da stavis xp na takav laptop preporodio bi se, a za uredski rad ti win7,8,10 bas nista ne znace. Ali, ili ne mozes upalit ide mod u biosu ili je security boot, ili nemas drivere i onda muku mucis da ti 99% resursa pojede OS.Heh, probaj ubutnu
Nije uopce neoptimiziran niti prezahtjevan, a da ce mu XP raditi ista bolje, nece.
Samo zato sto je stariji OS ne znaci automatski i da bolje radi na slabijim masinama.
Ja sam cisto iz zajebancije na svom prastarom phenome 940 ugasio 3 jezgre i ostavi0 ga da radi na 3.0 Ghz i jednoj jezgri i wim 8.1 radi sasvim solidno.
VedranO je offline  
Staro 22.01.2015., 10:20   #13
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
kako rekoh, toshiba je dosla sa predinstaliranim win 8.1 i komplet driverima od toshibe, sluzbeno. tako da nije do toga, ili bi vjerovatno radio jos gore posto su ti driveri ocito dignuti .
Laz cuo,laz govorim. AMD/ATi drivere ne vjerujem da stavljaju u kompletu iz paketa id 200+ mb tj. mislim da stavljaju samo .inf fajlove. Kako mi je frend rekao,bilo je razlike...
smuchac je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na