Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.03.2010., 10:13   #1
Gainwarder
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Čakovec
Postovi: 4
(riješeno) Porast temperature VGA i problem s napajanjem

Poz! Ovo je screenshot temperatura čim sam upalio komp (slika lijevo),ovo su temperature (slika desno)) nakon samo 10min igranja MW2 pojavili su se raznobojni kvadratići ,baš kao kad se grafa pregrije.Nakon restartanja temp grafe je opet bila donekle normalnih 40°C.Inače hladnjak je accelero s1,rev2 sa scythe slip stream 120mm ventilatorom (110CFM,37dBA).Drugi problem je vjerojatno napajanje,ukratno kad su spojena dodatna 3 venta za kučište i dvd pržilica,monitor je upaljen ali nema slike (6-pinski PCIE konektor je uštekan u grafu) Napajanje je ovo .Hvala.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	TEMP1.JPG‎
Views:	122
Size:	85.2 kB
ID:	10706   Click image for larger version

Name:	TEMP2.JPG‎
Views:	116
Size:	71.3 kB
ID:	10707  

Zadnje izmijenjeno od: Gainwarder. 27.03.2010. u 14:03.
Gainwarder je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2010., 10:28   #2
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
najvjerovatnije hladnjak ne sjeda kako treba (sto se tice temperatura), i/ili je memorija pred smrti, i/ili ima neka nekompatibilnost na relaciji maticna-graficka.

najbolje - rastavi cijelo hladenje, ispusi sve ako ima prasine, promijeni pastu i kod uvrtanja vijaka pazi da su ravnomjerno stegnuti (ne odjednom zavrnuti maksimalno).
i da, corsair (ako je ispravan) mora i moze vuci podosta jacu konfu od ove tvoje, bez obzira na par ventilatora koju su prakticki zanemarivi potrosaci . napajanje najvjerovatnije (ponavljam, ako je ispravno) nije krivac.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2010., 12:04   #3
Gainwarder
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Čakovec
Postovi: 4
Upravo sam stavio novu pastu - Arctic Silver Ceramique,istu količinu kao i na proc.,valjda je u redu tako ,jel ta pasta u redu? Jako je gusta,teško se razmaže za razliku od Arctic Silvera 5ice,kojeg nije bilo u dučanu pa sam kupio Ceramique.Temp je pala,sad je nakon 10min igranja MW2 65-67°C ,sa stock coolerom,stock pastom nisam vidio temperaturu grafe iznad 55°C ni nakon
4-satnog igranja GTA 4 na med-high.Vent stalno vrti na 1900rpm,i okrenut je prema hladnjaku ...
Gainwarder je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2010., 15:28   #4
Gainwarder
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Čakovec
Postovi: 4
(Riješeno)
Morao sam skinuti pasivni hladnjak sa VRAMa koji je smetao heatpipeu,tako i bazi da ravnomjerno 'sjedne' na gpu .
Gainwarder je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na