Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.02.2024., 12:24   #601
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Pred 5 minuta prošao overseas dostavljač i dostavio paketić
Tracking je bio onaj dugački s našim poštanskim brojem na kraju. Uspio sam ga nekako naći, prvo taj broj pa je tamo na aliju link na neki HU expressone i tamo se prikazao tracking gdje se vidjelo jutros rano da je lokalni OE ured zaprimio i poslao van na dostavu.
Iznenadila me brzina obzirom da sam naručio 8.2., taman pred početak kineske nove godine i da je jedina opcija bila onaj Alijev Choice delivery.
Palac gore za OE ovaj put
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 16:24   #602
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
bok,

molio bih savjet

naime evo već dva puta Overseas ostavlja paket sa Aliexpressa na oex shopu
odnosno na Tisku... a meni je taj Tisak 6km udaljen.
zanima me dali se mogu pozvati na neki zakon, da mi dostave paket na kućnu adresu ?

hvala
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 17:31   #603
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Pogledaj svoj drugi post, bolje i tisak nego crna rupa
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 18:16   #604
Groowix
Premium
Moj komp
 
Groowix's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bednja
Postovi: 235
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
bok,

molio bih savjet

naime evo već dva puta Overseas ostavlja paket sa Aliexpressa na oex shopu
odnosno na Tisku... a meni je taj Tisak 6km udaljen.
zanima me dali se mogu pozvati na neki zakon, da mi dostave paket na kućnu adresu ?

hvala

I mene zanima, meni ostavili paket u oex shopu 20 km od mene tako da me put do tamo i natrag kosta pola cijene paketa.
Kako mogu samovoljno tako ostavljati pakete di kojem dostavljacu pase, i ne moze im se nista... nek idu u pm.
Groowix je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 18:27   #605
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Pogledaj svoj drugi post, bolje i tisak nego crna rupa
djelomično istina

Citiraj:
Autor Groowix Pregled postova
I mene zanima, meni ostavili paket u oex shopu 20 km od mene tako da me put do tamo i natrag kosta pola cijene paketa.
Kako mogu samovoljno tako ostavljati pakete di kojem dostavljacu pase, i ne moze im se nista... nek idu u pm.
da, i još sam im slao e-mail.... ali se samo ispričavaju
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 19:22   #606
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 239
Citiraj:
Autor Groowix Pregled postova
I mene zanima, meni ostavili paket u oex shopu 20 km od mene tako da me put do tamo i natrag kosta pola cijene paketa.
Kako mogu samovoljno tako ostavljati pakete di kojem dostavljacu pase, i ne moze im se nista... nek idu u pm.

Nisu te valjda iz Bednje poslali za Krapinu? Makar ni Ivanec nije nešto puno bliže. Meni je srećom najbliži oex shop skoro da mogu pljunuti do njega ali voziti 20 km je bezobrazno od njih. Najgore kaj vozač može reći da je zatrpan paketima i sve ostaviti na jednom oex shopu a vi ljudi se jebite. Baš bi to trebalo istražiti koliko oni imaju slobode i ovlasti da to rade.
__________________
Trgovine: 1, 2, 3
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 19:32   #607
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Ja nemogu vjerovat da nema niti jednog tiska tu, u trogiru ih ima 5 u krugu 500 metara.... A zbrojis Bednju i Lepoglavu i imas skoro stanovnika ko Trogir...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 19:42   #608
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 239
Lepoglava inače ima status grada a nijedan kiosk Tiska. Da nije smiješno bilo bi za plakati, ili ak okreneš dođeš na isto
__________________
Trgovine: 1, 2, 3
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2024., 12:48   #609
Groowix
Premium
Moj komp
 
Groowix's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bednja
Postovi: 235
Citiraj:
Autor viper84 Pregled postova
Nisu te valjda iz Bednje poslali za Krapinu? Makar ni Ivanec nije nešto puno bliže. Meni je srećom najbliži oex shop skoro da mogu pljunuti do njega ali voziti 20 km je bezobrazno od njih. Najgore kaj vozač može reći da je zatrpan paketima i sve ostaviti na jednom oex shopu a vi ljudi se jebite. Baš bi to trebalo istražiti koliko oni imaju slobode i ovlasti da to rade.

Pogodio si, iz Bednje fino do Ivanca jer bliže nema ni jednog Tiska.
Nadam se da se neće više ponoviti jer to nema fakat smisla...a totalno mi je van puta jer putujem svaki dan na posao relaciju Zagreb - Bednja i onda još moram voziti do Ivanca po paket. Milina...
Groowix je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2024., 12:52   #610
Groowix
Premium
Moj komp
 
Groowix's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bednja
Postovi: 235
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ja nemogu vjerovat da nema niti jednog tiska tu, u trogiru ih ima 5 u krugu 500 metara.... A zbrojis Bednju i Lepoglavu i imas skoro stanovnika ko Trogir...

Nažalost ali istinito, a poštare možeš tražiti povećalom, ako imamo sreće dostave eventualno jednom tjedno poštu.
Groowix je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2024., 13:59   #611
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Meni danas stigne paket i biser ga ostavi u tisku koji radi do 14 sati a u krugu 1 km ima 2 mjesta koja rade do 21.

Sad se požalio korisničkoj da dostavljači pripaze na koja mjesta će dostavljati. I s tim da taj gdje je ostavio nije najbliži.


Žalite se na telefon da stisnu dostavljače da paze koji je najbliži. Što više nas se potuži valjda se budu popravili. I svaki puta ću ih zvati kada tak ostave na nekom koji nije najbliži i koji mi ne paše jer ne rade cijeli dan.



Telefon +385 1 3454 555
Besplatni telefon0800 33 66 33 <- ovaj ni ne pokušavajte zvati iz mobilne jer ne podržava, piše na stranici.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2024., 14:01   #612
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Vjerovatno je njemu bio najbliži
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2024., 14:04   #613
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Vjerovatno je njemu bio najbliži

Nije, jer ima jedan kraj kojeg prolazi ali mu je problem stati na tom mjestu. lakše je bilo se odvesti na ovaj drugi gdje je stao ispred i predao paket(e).
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2024., 14:40   #614
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
To što je fizički bliži kiosk, tj. oex shop, ne znači da je njegov rajon. Jer ako nije, onda se paket mora vratiti u centar pa ide na dostavu tek.

Jel ne dobijete link za preusmjeravanje u jutro? Pa preusmjerite u koji god želite oex.
Ne sjećam se kad zadnji put nisam dobio link da sam mogu redirektat u shop koji ja hoću.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2024., 14:53   #615
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Pupo... T1 (do 21) a T2 (do 14). On prolazi kraj T1 da bi došao do T2. T1 mi je bliži kiosk a na drugih 300 m od stana je imao i trgovinu koja isto radi do 21.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2024., 14:19   #616
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 476
status : dostavljeno

Katastrofa, prvo mi je CPU vridan 400€ doslovno ostavio na kapiji na zidu bez da me ikako obavijesti da je ostavio paket, i sada saznao d aje isti taj dostavljač ostavio opet paket koji je netko "pokupio"
zvao dostavljača, lipo kaže ostavio sam na kapiji, ali ničime me na to nije upozorio , a sada se i Overšit čudi kako on još radi kada ima brdo pritužbi na njega.
Pa nije moj pproblem što on tamo radi več što sam platio dostavu da mi je uruči, a ne baci na portun .
Ovo treba podignuti neku tužbu da se toj firmi zabrani rad, jer to što u mojem slučaju djelatnik izvodi je kriminal.
Sada ne želim ništa naručivati jer ako opet ide preko tog "idiota" doslovno je da je bolje da dam pare za djecu kojoj su potrebnije , jer plačeno neću dobiti osim status: Package delivered
__________________
Brzi Picek
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2024., 15:09   #617
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
Prilikom svake dostave paketa (6-7 pošiljki) od 13.01. dobivam poruku od njih da će "zbog povećanog opsega pošiljaka" paket biti dostavljen u OEX shop. Plaćena je dostava na kućnu adresu. Išao sam nekoliko puta na kioske po 5km dalje. Zvao, pisao, dostavljeni su mi neki paketi doma jer sam odmah po primitku poruke reagirao. Dakle, situacija koja traje 2 mjeseca, a imam osjećaj da će povećani opseg biti cijelu godinu . Jer ne mogu više uzimati prejeftinu radnu snagu u koja je voljna raditi u lošim radnim uvjetima. Ima toga, naravno, sve više i posvuda. Poslodavci komentiraju: neće niko radit.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2024., 15:33   #618
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Meni svaki put stigne ista poruka ali ga na kraju donesu na kućnu adresu.
Navodno ih je Temu "uništio", zatrpani su njihovim paketima posljednja 3 mjeseca i situacija neće biti bolja.
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2024., 15:38   #619
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Pa kad vam stigne u OEX shop jednostavno nemojte preuzeti posiljku i narucite negdje drugdje. To sam 2 puta napravio. Nema s njima labavo. Sto vise to ekipa napravi nece vise ni shopovi koristiti taj kramp od firme....
Kad sam preuzimao masinu iz Future, prica covjek na preuzimanju sa strankom, i veli: Da znas sta ovi specijalci (to je moj izraz a ne njegov) iz Overseesa rade sa masinama. Kucista dodju skoro pa prepolovljena. Kaze da su sve posiljke osigurane i da tu nema problema ali da opet onda oni narucuju/slazu a ekipa onda naravno pizdi jer moraju jos par dana pricekati novu masinu.
Jednostavno je nevjerojatno da oni jos posluju, koja smo mi prcija od zemlje.
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 26.03.2024., 16:41   #620
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,250
meni isto pred 2-4 tjedna kapali aliexpress paketi i sve u shop i stvarno nije bilo kombija u kvartu. Sada evo vec drugi tjedan maltene svaki dan kombi u kvartu haha. Vjerojatno su "valovi". Eto sad je mir pa ce opet krenuti dok cu ja ocekivati aliexpress haha
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2024., 06:21   #621
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,061
Uvijek ima goreg scenarija.
Ja prošle godine prvi put naručio nešto skuplje od 50€ i OE ekipica uredno izgubila paket.
Trebalo im je dva mjeseca da status pošiljke promijene u "package lost" pa da mogu pokrenut refund.
AE vratio novce u roku dva dana.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2024., 09:35   #622
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 476
ekipica očito ima informacije što je vrijedno za popaliti !
ne treba mnogo logike da se to zaključi , a u tome ih očito i firma štiti, djele zaradu?
Ako smo na to došli onda stvari počinjem rješavati na svoj način.
provjeren
__________________
Brzi Picek
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2024., 10:36   #623
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,792
Cudno je to kako sve ovisi o dostavljacu, regiji, kvartu...

Meni je OE bio koma dosta dugo tamo prije par godina. Umjesto da udje u slijepu ulicu, on bi me cekao na autobusnoj 50m dalje i tamo iskrcavao robu za 10ak kucnih brojeva. Onda se jedan dan promjenio vozac i sve se opet vratilo u normalu.

Unazad 2-3mj mi je OE donio robe sa Alije (100-150 eura po posiljci, kompovi, razni procesori...), uvijek neki razliciti vozaci, ali sve doslo na adresu i zovu ranije. Jedan mi je cak pustio po dogovoru narudzbu iz ljekarne od ~200 eura ispod stepenica (djecja hrana i lijekovi, kutija je imala valjda 10+ kila).

Jednom sam i ja zajebao pa sam zaboravio da paket ima pouzece i online platiti karticom prije dostave. On dosao, ja posegnuo za paketom, on kaze "pouzece toliko i toliko" i pridrzi paket. Bruka i sramota. Kako kuriri ne primaju kartice nego samo kes, rekao je da ce pustiti paket na Tisku u toliko i toliko sati. I nije lagao!

Sad nakon 4 godine sam se preselio u drugo mjesto i evo u mjesec dana dosle mi tri dostave malo skupljeg hardvera, doduse iz hr shopova, ne sa Alije. Razliciti kuriri, sve ok proslo, uvijek zovu. Sad sam u kuci, moze baciti paket preko ograde, u smece, ne nazvati, ali ipak ne rade to. Nadam se da nece ni poceti

I dalje mi ne GLS drazi. 4 godine mi je isti covjek nosio pakete, i bome se naradio. Pa ostavi u hodnik, pred vrata, nemoj zvoniti mala spava, na sastanku sam otkljucat cu ti auto pa ubaci u gepek itd...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2024., 10:50   #624
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
U mom mjestu nema problema s OE, nadam se da će tako i ostati. Dobri su, zovu, ali i ja u zadnje vrijeme dosta preusmjeravam u OE Shopove da se ne moramo tražiti.

GLS mi je bio zanimljiv nedavno. Napravio povrat za neki web shop, momci došli poslije podne pokupiti. Predao im kutiju, ovaj otvorio vrata kombija i bacio tricu unutra. Srećom da su cipele bile, ne IT.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2024., 14:32   #625
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 476
1.
Poštovani,

molimo Vas broj paketa kako bismo mogli izvršiti provjeru.

Unaprijed hvala.

Srdačan pozdrav / Best regards,


Agent u odjelu reklamacija
Claim Agent

2.
Poštovani,

isprike na krivo upućenom mailu prije.

​Molimo Vas presliku narudžbe u kojoj je vidljiva cijena koju ste platili za navedeni paket.

Unaprijed hvala.

Srdačan pozdrav / Best regards,


Agent u odjelu reklamacija
Claim Agent

dakle njih ne zanima zašto je to djelatnik učinio nego dal je paket, nakon isprike, dal je opće išta plačeno ? pa ovo je prejadno
__________________
Brzi Picek

Zadnje izmijenjeno od: Brzi Picek. 27.03.2024. u 14:39.
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2024., 14:44   #626
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
Nemoj se sekirati u vezi njihovog postupanja prema radniku i što bi trebalo makar ti bilo logično. Svašta bi tu i svuda trebalo... Oni su možda zadovoljni kaj radnici relativno malo kradu za te plaće . Ak buš tak razmišljao u RH, buš se sav razje*o od sekiranja.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2024., 18:31   #627
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Ako Overseas ne dostavi pošiljku, nego je ostavi na Tisku.
imate pravo na povrat sredstava u visini shippinga.
primjerice ako je pošiljka sa Aliexpressa, i ako tamo
piše da ste platili 3 eura shippimg, onda i 3 eura možete dobiti.
također ja imam neke nadolazeće pošiljke, i poslao sam
Overseasu da želim da se dostave na kućnu adresu. i oni su rekli da bude.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2024., 19:08   #628
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 476
Kada je status "dostavljeno" , nemate nikakvih prava povrata

opet ponavljam, niti sam bio na adresi po google mapu, niti sam dobio ikakvu poruku da je dostava, apsolutno ništa!
Sve što znam da je paket "dostavljen", ali ja sam nakon dostave došao 2 dana posljije, dakako paketa nema
ovo je čisto krivično djelo dostavljača , ako to overšit dozvoljava onda svi imamo problem

dakle nisam govorio da mi je nešto ostavljeno, nego doslovno je pokradeno !
__________________
Brzi Picek
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2024., 19:45   #629
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
ja sam ih u par navrata pitao hoće li mi refundirati trošak osobnog odlaska u njihovu sortirnicu, kad nisu bili sposobni dostaviti paket. naravno sva komunikacija bi umrla nakon tog pitanja.

i onda su luđaci jednom prilikom, nakon šta sam sam otišao po paket, poslali upit da li je paket uspješno dostavljen

na šta sam rekao da je uspješno dostavljen tako da sam otišao po njega i da očekujem da mi uplate za trošak benzina za 50km vožnje, naravno nakon toga je komunikacija opet uspješno umrla.



onda sam jednom prilikom počeo davit trgovca sa upitom gdje je paket svaka 2 dana, jer je paket uredno zaglavio u sortirnici, pa su mi dali povrat sredstava i naručio opet sa dostavom na tisak. (gdje je stiglo za 2 dana).



to sve u 2023. i ovaj tisak početkom godine.

nakon toga mi se čini da su se popravili, u firmu nam svakih par dana stigne nešto sa dostavama i sve 3 dostave uredno stižu, kao i paketići iz kine. čak su vozači pristojni, nećemo reć ljubazni ali pristojni, mada po tom pitanju GLSovci su premija, oni stvarno jesu ljubazni.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2024., 21:25   #630
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 476
gledam i slušam , da ne vjerujem kako sada branite Ovrešit...
ovo je krađa jasno je.
jednom uspjeli ukrasti krast će sve više !
__________________
Brzi Picek
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na