Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.12.2023., 23:41   #871
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Dobra prilika posto je kod nas najjeftiniji 350 eura,ako se može kako riješiti iz DEClick image for larger version

Name:	IMG-20231229-WA0008.jpg
Views:	251
Size:	63.3 kB
ID:	26962

Poslano sa mog SM-A546B koristeći Tapatalk
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 07:35   #872
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor joolka Pregled postova

Ako ti je dolce gusto izbor, uzmi genios S PLUS aparat. Imas program za espresso posebno, zatim XL funkciju kao i podesavanje temperature. Dobar mu je i mehanizam za izbor duzine kafe, meni puno bolji od S TOUCH
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 14:41   #873
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Dobra prilika posto je kod nas najjeftiniji 350 eura,ako se može kako riješiti iz DEPrivitak 26962

Poslano sa mog SM-A546B koristeći Tapatalk

Koja prodavnica je ovo u DE
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 14:57   #874
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor DSA Pregled postova
Koja prodavnica je ovo u DE
pise u linku u privitku, Metro
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 19:07   #875
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Za Metro ti treba kartica da mozes uci, i placas ovu "crnu" (vecu) cijenu. Mislim da je i u HR Metro isto tako, ali svejedno da napomenem da se netko ne bi zaletio.
Ako je slucajno netko blizu Stuttgarta i zeli kupiti ovaj aparat (ili bilo sto drugo) u Metro, slobodno se javite. Imam karticu, a i Metro mi je tu blizu. Ne kupujem nikome ni ne saljem, iskljucivo ako se tu i zelite osobno otici kupiti.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 19:28   #876
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
U HR kartica nije potrebna nekih godinu dana, mozda i vise. Samo se na blagajni trazi maloprodajni racun
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 19:36   #877
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Crvena cijena je bez PDV kao i kod nas što je

Poslano sa mog
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2024., 16:18   #878
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
https://www.amazon.de/Electric-Grind...ws_feature_div

Jel ima ko iskustva sa ovakvim mlincima?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2024., 20:59   #879
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Koga zanima, nakon neuspješne sage sa Philips EP5443/90 gdje je u 6mj u 3 navrata promijenjeno sve što se može, žena je dobila povrat novca i vratili smo aparat nazad gdje smo ga kupili. Usprkos cijelom remontu, curila je voda uokolo, onaj pretinac za otpatke kave je bio pun vode i kave (a trebala bi biti čista kava). I meni je kava bila loša, vjerojatno radi tog modula koji je puštao vodu po svuda.

Žena se nije htjela pomiriti da nemamo potrebe za kafe aparatom, te je odlučila kupiti onda za manje love Delonghi Magnifica Evo ECAM290.81.TB EX:2, direktno sa stranice iz Italije.

Njoj je Philips kao bolji (ima ekran, profile, postavke razno razne na ekranu, lakše se čisti za mlijeko posuda), ali svima ostalima pa i meni je Delonghi bolji. Ionako pijemo ili capuccino ili caffe latte u 99% slučajeva. Pjenica je puno bolja kod Delonghija, ali i caffe latte/cappuccino je puno finiji (ista kava u zrnu kao i na Philipsu - Starbucks Blondie iz Malla). Aparat je tiši od Philipsa.

Ženu živcira što joj je kava prevruća kad je gotova (vjerojatno radi te pjene koja je gro toplija nego kod Philipsa).

Zanimljivo je da sam kod Philipsa imao mljevenje na skoro najfinije (pa pred kraj na nagovor servisa na 4 od 12), a ovdje imam na 7/7 kod Delonghija jer inače nije skoro ništa mljeo. U pretinac za otpatke su padale četvrtine sprešane kave, nakon što je kava bila napravljena...

Za sada, više kave pijem kod Delonghija jer mi je finija. Razlika je oko 150e u korist Delonghija.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2024., 21:32   #880
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
https://www.amazon.de/Electric-Grind...ws_feature_div

Jel ima ko iskustva sa ovakvim mlincima?
Svačija baba I kod skupljih je problem sa konzistentnosti, a mogu mislit kod ovih po 20ak eura. Ne znam kakvu ces kavu tocno pravit, al evo ti primjer sta se meni dogadja sa espressom. Imam 1zpresso J-Max, moze se namjestat finoca mljevenja po 8.8 mikrona. Kupujem svjeze mljevenu kavu iz specialty shopova, bude oko 2-3 tjedna stara max. Kroz mjesec dana koliko mi treba da spalim vrecu, svakih par dana moram za jedan zub (8.8 mikrona) promjeniti finocu da mi i dalje ekstrakcija ostane idealna jer kako se zrno susi i bude sve manje masnije, tako mi brze iscuri espresso i cak krene malo neurednije curit van pa sprica okolo. Pomaknem za 1 zub u tom slucaju, i opet imam idealnu ekstrakciju sa finim mlazom koji ne curi nigdje okolo. Mozda si vec i procitao u temi da je uglavnom bitiniji mlin od kafe aparata, i evo mogu i ja koji nisam toliko duboko zasao u svijet kave reci da je to stvarno istina.
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2024., 08:14   #881
nikoss
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 42
Vi koji koristite philips aparate za kavu na koliko vam je namjesten mlinac za kavu. Meni je jos na tvornickim postavkama. Aparat je 4300 serija.

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk
nikoss je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2024., 13:42   #882
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Isto na tvornickim postavkama

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 10:50   #883
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39