Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.12.2021., 19:59   #1471
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Nisam to znao, internet S mi je sasvim dovoljan kad svugdje gdje jesam imam wifi a za tamo gdje ga nema promet koji se ne iskoristiti i ovako i onako se skuplja pa imam dosta buffera, tako da nisam to skužio.
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2021., 20:01   #1472
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,368
I računaj da ht ov 5g negdje radi, negdje ne iako pokazuje 5g.
axo je online   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 17:32   #1473
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 356
Pozdrav,
Imam ZTE MF283+ router i Tele2 sim karticu. Sve je funkcioniralo cca 2godine. Router je zicano spojen na PC.Kada se PC ugasi, ostajem bez intereta.
Sim karticu sam stavio u mobitel i internet funkcionira.

Pretppstavljam da je do routera.
Je li mi možete preporučiti router koji bih kupio kao zamjenu. Budžet cca 400 kn, ako se za to da nešt best buy kupiti.

Hvala.
trebampomoc je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2022., 20:33   #1474
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Koja bi bila sad aktualna opcija za mobilni internet, trebao bih nešto bez ugovorne obveze preko ljeta, 2-3 mjeseca za apartman, vidim da je Tele2 ograničio na 200GB svoju neograničenu pa ima li nešto bolje za sličan novac? Kakav je sad router aktualan za do 500kn, htio bi nešto da može uhvatiti bandove koji su dostupni kod nas da bude okej veza koliko može biti.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2022., 12:49   #1475
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Eto, naručio i ja za probu A1 5G outdoor. Danas napokon došao njihov vanjski suradnik iz ZG na instalaciju (točno mjesec dana nakon što je usluga zatražena). Naravno, ništa o svega toga, kao što sam i pretpostavljao sukladno dostupnim podacima na cellmapperu. Nakači se ta antena na "5G" no brzine su cca 30-40mbps, ni pola od tih "do 200" koje spominju pa smo na kraju odustali od uključenja. Zanimljivost (i info za ostale koji planiraju možda uzeti ovakvo rješenje) jest da se instalacija vrši isključivo sa opremom koja se dobije u kutiji od proizvođača: znači 2m (ili max. 3m, više od tog nije sigurno) flat LAN kabela pa ukoliko eventualno prozor/mjesto gdje se nalazi ovaj fritz kojeg isporučuju je veće udaljenosti oni uslugu zbog toga ne mogu ni isporučiti. A da ne govorimo o nekim situacijama gdje bi eventualno trebalo staviti nekakav stup/nosač za antenu, ovisno o položaju objekta... i tak

Izgleda da ću veoma brzo ići u nabavku Iskre P60 i adekvatnog routera...
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 10:54   #1476
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,800
Opet ja s ovim:

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Koristi netko voice flat tarife s modemom kao pokucni net, ali da to koristi na duze staze? Zezaju li operateri zbog toga jer cuclam samo net i koristim uslugu kao data tarifu?

Konkretno me zanima tmobile flat tarifa/e.

Drugo pitanje, manje vjerojatno, moze li se na takvoj tarifi maknuti iz cgnat-a?
Odlucio sam se probati Unlimited iz TM na mjesec-dva, ali jedna stvar me "brine".

Brzina pada na 64 kb/s (8 kB/s) i to je kriminalno sporo. Zamisljam worst case scenario, vani sam i moram na daljinu pristupiti modemu i poslati sms za povecanje brzine. Samo sucelje modema kod loadiranja ima 10 MB (ako je vjerovati browseru). Kuzite kuda ovo ide - loadiranje sucelja modema bi teoretski trebalo trajati 20ak minuta, a tu ne racunam browsanje medju stranicama dok dodjem do sms-a.

Kako to rijesiti, a da ne mora netko biti doma i lokalno pristupiti modemu?

Je li taj limit brzine bas toliko nizak u praksi? Sudeci po ToS-u, brzina je DO 64 kb/s....

Ima netko iskustva s dobivanjem public IP-a na voice sim-icama kod TM-a?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 10:58   #1477
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Sučelje modema (192.168...) ne ulazi u taj data plan i on ti se uvijek otvara max brzinom.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 11:49   #1478
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 635
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Opet ja s ovim:



Odlucio sam se probati Unlimited iz TM na mjesec-dva, ali jedna stvar me "brine".

Brzina pada na 64 kb/s (8 kB/s) i to je kriminalno sporo. Zamisljam worst case scenario, vani sam i moram na daljinu pristupiti modemu i poslati sms za povecanje brzine. Samo sucelje modema kod loadiranja ima 10 MB (ako je vjerovati browseru). Kuzite kuda ovo ide - loadiranje sucelja modema bi teoretski trebalo trajati 20ak minuta, a tu ne racunam browsanje medju stranicama dok dodjem do sms-a.

Kako to rijesiti, a da ne mora netko biti doma i lokalno pristupiti modemu?

Je li taj limit brzine bas toliko nizak u praksi? Sudeci po ToS-u, brzina je DO 64 kb/s....

Ima netko iskustva s dobivanjem public IP-a na voice sim-icama kod TM-a?
Namjestiš neki program da šalje SMS kad dođe poruka da si potrošio sav internet iz tarife.

Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Sučelje modema (192.168...) ne ulazi u taj data plan i on ti se uvijek otvara max brzinom.
Problem je u tome što on hoće izvana pristupit routeru, a onda se koristi internetska veza da bi došao do istog.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 12:23   #1479
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,368
https://www.ltehmonitor.com/en/
Kupit licencu za 20eur, javit se vlasniku programa i kaze ti sve sta želiš.
Dosada pozitivna kominikacija sa vlasnikom te brza. Sms triger radi super kod frenda.
Ako ne znas taj tool proucit ga prvo u free verziji.
Opcija b je install hilink na mob i preko nje poslat sms kad je neko doma.
Prvo ti koristi tarifu pa ces lako dalje.
axo je online   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 15:16   #1480
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,800
Meni na B818 Hilink nikako ne radi (bugovi kod logina), a noviji AI Life mislim da niti ne radi kad je modem u bridgeu, ne sjecam se. Iz nekog razloga sam ga davno prestao koristiti.

Preko wireguarda/openvpna bi pristupao mrezi izvana.

Lte monitor sam zaboravio, tnx! To sam pokusavao osposobiti na B715, nisam uspio. Bilo je nesto s pokretanjem monitora direktno s usb-a ili tako nekako, neke komplikacije.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 16:04   #1481
scarwin
Premium
Moj komp
 
scarwin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Zagora
Postovi: 165
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Meni na B818 Hilink nikako ne radi (bugovi kod logina), a noviji AI Life mislim da niti ne radi kad je modem u bridgeu, ne sjecam se. Iz nekog razloga sam ga davno prestao koristiti.

Preko wireguarda/openvpna bi pristupao mrezi izvana.

Lte monitor sam zaboravio, tnx! To sam pokusavao osposobiti na B715, nisam uspio. Bilo je nesto s pokretanjem monitora direktno s usb-a ili tako nekako, neke komplikacije.
Preko koje stranice najbolje naručit B818, znam da se pisalo o nekoj iz inozemstva al zaboravia san?

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
scarwin je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 16:07   #1482
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,800
satshop.fi

Znaju nekad imati i povrat robe s kracom garancijom (3-12mj) i nesto nizom cijenom.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 16:44   #1483
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Je li taj limit brzine bas toliko nizak u praksi? Sudeci po ToS-u, brzina je DO 64 kb/s....
Ne odnosi li se limit od 64kb/s na download, no ukoliko planiraš pristupiti modemu iz vana onda se koristi upload
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 16:47   #1484
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,800
S mog moba/kompa saljem upit kucnoj mrezi. Upload s moba je download mom kucnom modemu.

A ne znam je li limit samo za download, mislio sam da je specificirano ako je brzina asimetricna kao sto je npr kod gigaboxa navedeno 4/1 Mbps.

Kakogod, uzmem sutra tarifu na mjesec dana pa cu testirati kako to funkcionira u praksi, nema druge
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 21:34   #1485
23 Joke
Talični Tom
 
23 Joke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Split
Postovi: 85
Citiraj:
Autor The AC Pregled postova
Eto, naručio i ja za probu A1 5G outdoor. Danas napokon došao njihov vanjski suradnik iz ZG na instalaciju (točno mjesec dana nakon što je usluga zatražena). Naravno, ništa o svega toga, kao što sam i pretpostavljao sukladno dostupnim podacima na cellmapperu. Nakači se ta antena na "5G" no brzine su cca 30-40mbps, ni pola od tih "do 200" koje spominju pa smo na kraju odustali od uključenja. Zanimljivost (i info za ostale koji planiraju možda uzeti ovakvo rješenje) jest da se instalacija vrši isključivo sa opremom koja se dobije u kutiji od proizvođača: znači 2m (ili max. 3m, više od tog nije sigurno) flat LAN kabela pa ukoliko eventualno prozor/mjesto gdje se nalazi ovaj fritz kojeg isporučuju je veće udaljenosti oni uslugu zbog toga ne mogu ni isporučiti. A da ne govorimo o nekim situacijama gdje bi eventualno trebalo staviti nekakav stup/nosač za antenu, ovisno o položaju objekta... i tak

Izgleda da ću veoma brzo ići u nabavku Iskre P60 i adekvatnog routera...
I meni došli nakon mjesec dana, kad su napokon došli nisu mogli uhvatiti 5G, kažu da nema signala. Smijeh od usluge i brzine kojom su došli montirati uređaj, ovo je test faza a ne usluga.
__________________
23 Joke je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2022., 18:36   #1486
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Koliko imam info ta usluga funkcionira na N77 standardu frekvencije. Znaci govorimo o pravome SA modelu frekvencije a ne ovome NSA hibridnom 5G. E sada probao jesam gdije i treba biti signala ali nisam uspio dobiti mrezu sa tom karticom. Homebox 5g. Tako da pustili su nesto ali stvar ne radi jer jednostavno nisu jos pustene te frekvencije na 3600mhz pa se niti mreza nemoze aktivirati. Situacija se mjenja stalno na nekim lokacijama da se nesto radi ali to jos nije u pogonu.

Do 900 metara od odasiljaca ide indor ZTE801A a do 1800metara od odasiljaca ide ova vanjska oprema.

Na pitanje sa P60 iskra antenama. Antene hvataju sav spektar signala 700-3700mhz. Obican gsm, 3g, lte wifi i ono sto je najvaznije novi 5g na 3600mhz. Pojacanje signala na 3600mhz je nekih 7db(nisam ziher tocno ali odprilike)

I sada ruteri koji su trenutno dostupni u Hr za 5G koji nam je financiski uredu su ZTE801A koji ima skrivene postavke za lokanje frekvencija ali vanjske antene kada se spoje na tom ruteru rade samo na N standardu koji je 3600mhz i trenutno nemaju smisla jer ne postoji usluga bilo gdije barem koliko znam za sada.

Glupoga primjera dobra vecina ima mogucnost opticke vidljivosti prema sljemenu. Da postoji N77 pravi 5g signal na sljemenu pokrio bi dobar dio grada bez obzira sta je to visoka frekvencija koja nemoze dobaciti daleko ali ako je solidna snaga na odasiljacu i sa P60 antenama mislim da bi dobar dio korisnika mogao imati visoke brzine.

Dok opet druga stvar je sta komplet repetitor da i to naprave i spoje ga na 10gb link deset ljudi bi bilo u stanju povuci 1gbit a to je premali postotak ljudi koliko nas ima u gradu. Ocito cemo morati jos malo pricekati.

PS: Vjerovatno i mnogi neznaju i nemogu doci do te informacije ali cisto da si imate okvirnu sliku koliko kosta 1gibt na mjesecnoj bazi ako zelite imati prije svih i naravno morate biti poslovni korisnik. Sada smo vec kod optike i zice sto i svi naravno zele jer se nebi ovako zezali sa internetom. IP Adresa je fiksa ali je i cijena paprena cc 2500kn plus zazvlacenje kablova i slucajno bilo kakva intervencija koja se radi ako nesto nije uredu se dodatno placa.

Eto bas zbog toga nisu privatni korisnici interesantni jer premalo placaju i treba prvo pospajati poslovne i uzeti finu lovu na njima da mogu nas financirati

Nije tema ta ovaj dio posta ali A1 preko antenskoga kabla (koaksijalca) na nekim lokacijama uz fritz ruter nudi brzine od 1gbit. Znaci netreba optika da imate 1gibt doma. Dovoljno je da je optika dovedena do ormarica negdije blize vasoj lokaciji. Potrebno je samo podnjeti zahtijev dali je moguce zbog opterecenja.

Malo je poduzi post. Nadam se da sam nekome pomogo sa nekim inf a ako sam nesto krivo reko ispravite me
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2022., 17:42   #1487
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Poz ekupa imam jednu zamolbu ako može, trebale bi mi dimenzije od askey rtl 6300 ako ga netko ima, imam ga i ja ali mi je trenutno nedostupan na krovu, treba mi: dimenzija rupa na nosaču i sam razmak između gornjih i donji rupa.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2022., 18:55   #1488
vuljanic989
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: Karlovac
Postovi: 36
trebao nih savjet. koristim a1 homebox sa starih 1TB prometa, bez UO.....dal mi se isplati uzimat što drugo? da li ima što drugo bolje? koliko vidim sada nema veće ponude od nekih 300-400GB po punoj brzini....ovaj 1TB mi je ok, ali moram pazit sa EON-om jer guta promet dosta....a1 5G ne dolazi u obzir, jer nemam pokrivenost, a isto je 1TB, što se tiče brzina svi operateri su mi tu negdje, na svima je priblizno isto, a1 nekih 30-60/10, dok bonbon i tele mi uhvate po 20 uploada, sve testirano na istom ruteru....sve u svemu brzinom sam zadovoljan, samo bih volio više prometa, nek se nadje
vuljanic989 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2022., 20:34   #1489
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,368
Citiraj:
Autor vuljanic989 Pregled postova
trebao nih savjet. koristim a1 homebox sa starih 1TB prometa, bez UO.....dal mi se isplati uzimat što drugo? da li ima što drugo bolje? koliko vidim sada nema veće ponude od nekih 300-400GB po punoj brzini....ovaj 1TB mi je ok, ali moram pazit sa EON-om jer guta promet dosta....a1 5G ne dolazi u obzir, jer nemam pokrivenost, a isto je 1TB, što se tiče brzina svi operateri su mi tu negdje, na svima je priblizno isto, a1 nekih 30-60/10, dok bonbon i tele mi uhvate po 20 uploada, sve testirano na istom ruteru....sve u svemu brzinom sam zadovoljan, samo bih volio više prometa, nek se nadje
Ne
axo je online   Reply With Quote
Staro 12.01.2022., 21:15   #1490
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,800
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova

Kakogod, uzmem sutra tarifu na mjesec dana pa cu testirati kako to funkcionira u praksi, nema druge
Odustao od TM-a i flat tarifa, neda mi se ni zajebavati i ganjati s njima. Vise puta ih pitao za public ip za unlimited tarifu i onu flat nomad data tarifu (240kn cisti flat mjesecno, bez poruka, prepaid) - nula bodova. Mislim ono, tarifa za digitalne nomade nema fakin public ip po defaultu.

Ostajem na gigaboxu i za backup ostavljam internet posvuda.
Fun fact, agentima ne ide u glavu kako kao privatna osoba imam public ip na gigaboxu. Ako vi ne znate, kako da ja znam

Da mi je bar A1 bolji na ovoj lokaciji. Jednostavno mi nije ni blizu kvalitetna opcija (trazim stabilnih 30-50/10)
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 10:32   #1491
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Evo za one koji imaju A1 5G Internet sa vanjskom jedinicom Askey RTL 6300 ima u sučelju routera sasvim ok podešavanje frekvencija i biranje načina dali 4G ili 5G.

Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 10:33   #1492
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Ali kartica od 5g homeboxa se nece spojiti na 4g
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 10:37   #1493
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Nikox, kako si ušao u sučelje, ja nemogu.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 12:17   #1494
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Nikox, kako si ušao u sučelje, ja nemogu.
Spoji Lan kablom direkt Askey u PC ili laptop a ne u frica. Ostalo isto kao i kod svih routera IP upišeš u preglednik i trebao bi ići u sučelje Askey
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 12:45   #1495
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Spoji Lan kablom direkt Askey u PC ili laptop a ne u frica. Ostalo isto kao i kod svih routera IP upišeš u preglednik i trebao bi ići u sučelje Askey
Thanx, uspio, i vidim kod mene su svi bandovi označeni, ali je spojen na 4g, vjerovatno signal slab za 5g.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 14:57   #1496
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Thanx, uspio, i vidim kod mene su svi bandovi označeni, ali je spojen na 4g, vjerovatno signal slab za 5g.
Stavi Network mode samo 5G pa bi se trebao spojiti na 5G

antunhr kaže da 5G internet se može spojiti samo na 5G ne i na 4G??????
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 16:07   #1497
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
A1 ima neki 4G+

npr, kod mene doma se na iPhone-u uredno pokazuje 5G, dok ZTE pokazuje 4G+, a 99% sam siguran da se spajaju na isti odašiljač. Kartica u routeru je poslovna pretplata - officebox 5G

Kad dođem doma, mogu na ZTE provjeriti koji je to točno band
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 17:22   #1498
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor antunhr Pregled postova
Ali kartica od 5g homeboxa se nece spojiti na 4g
Kako znaš da se ne može spojiti na 4G tarifa 5G internet?

Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
A1 ima neki 4G+

npr, kod mene doma se na iPhone-u uredno pokazuje 5G, dok ZTE pokazuje 4G+, a 99% sam siguran da se spajaju na isti odašiljač. Kartica u routeru je poslovna pretplata - officebox 5G

Kad dođem doma, mogu na ZTE provjeriti koji je to točno band
antunhr kaže za 5G Internet tarifu od A1. a to je sasvim druga tarifa od officebox 5G koju ti imaš.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2022., 10:51   #1499
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
antunhr kaže za 5G Internet tarifu od A1. a to je sasvim druga tarifa od officebox 5G koju ti imaš.
Znam, zato sam i napisao koju tarifu imam.

Od bazne stanice sam udaljen cca 300m, s time da nije čista vidljivost

Ovo je rezultat speedtesta:


Router pokazuje sljedeće:

Citiraj:
3G/4G frekvencija - 1749

Povezani pojas - 3G/4G 20.0MHz@1800(B3) + 20.0MHz@2100(B1) + 15.0MHz@800(B20)

Jačina signala 3G/4G - 74 dBm

3G/4G ECIO/SINR - 22.4 dB

3G/4G PCI - 373
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2022., 17:17   #1500
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
RimtuTiTuki Očito taj toranj nema 5G. Na koji toranj eNBID se spajaš?
Nikox je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na