Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.06.2016., 10:18   #661
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
ovo će im biti console seller ogroman, crash bandicoot edition fakjea
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2016., 04:19   #662
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Kakava blasfemija...??? kao što rekoh, nisu me zanimali kompjuteri tijekom osnovne i srednje. Budući sam se intenzivno bavio sportom, a i financijske prilike su bile nedajbožedaseikadponove, nit sam komp imao nit mi je trebao. U školi je informatika bila informativni predmet tada.
Pa tako i ti časosipi, koji su pisali o nečemu što mi je bio SF.

Taj Hacker sam kupio ne znam ni sam zašto... mislim da je bilo nešto za Playstation u njemu, ne sjećam se... i to je bio prvi i zadnji PC časopis kojeg sam ikad platio. Eto. Sad znaš sve

Bio sam konzolaš do 2001/02 i sad vidim da mi niš ne fali tako da ja 90-te pamtim po Mario Kartu64, ISS-u, Tekkenu, Super Mariju Bros 3 i najjačoj igri ikad - Contri
I tko je tebe stavio za moderatora ovdje to me zanima.
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.06.2016., 04:20   #663
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Listam neke stare Hackere, iz '97. godine, pa reko da okinem koju fotku ovih igara starih gotovo 20 godina.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Jel bi ti se dalo skenirati?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2016., 07:07   #664
N!NO
Premium
Moj komp
 
N!NO's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 274
Je li se netko sjeca igre s C64 gdje se igralo u areni s mechovima, pogled odozgo. Mogla su igrati 2 igraca, split screen. Robota su bila 3 vrste, znam da je jedan imao bacac planena. Cak nisam siguran da igra nije i s PC-a tamo negdje u vrijeme Star Controla 2.


Sent from my iPhone using Tapatalk
N!NO je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2016., 19:01   #665
vcendaki
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: u svemiru :)
Postovi: 197
sječam se vremena kada je harao RED ALERT 2
pare za komp se nije imalo jer je koštao kao od zlata
pa se igralo po igraonicama
i čupao sam taj red alert2 i svaki put kad bi došao netko bi mi presnimio save
i poludio sam hehe
dok se nije kupio floppy i stavio save na to
aaa dobri stari dani
vcendaki je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2016., 19:09   #666
tigo95
Premium
Moj komp
 
tigo95's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 142


Ovoga se sjećam... A igrao se i nekakav golf.

A na sam mnoge noći probdjeo..
tigo95 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2016., 19:42   #667
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
a kada se sjetim koliko sam joysticka pokidao na ovo
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2016., 14:15   #668
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Listam neke stare Hackere, iz '97. godine, pa reko da okinem koju fotku ovih igara starih gotovo 20 godina.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * *
hmmm.. s ove slike gdje je nintendo 64 i popis igara ispod, piše Folden Eye igra.. da to nije Golden Eye iliti stari dobri James Bond koji se pičio u split screenu u lokalnim igraonicama?

edit: omg dungeon keeper i daikatana!

edit2: jel se tko sjeća onoh članka o AvP2 igri, tj kako ubrzati loadanje levela (editiranjem nekog fajla).. koja su to vremena bila.. i kupovanje igara preko u bosni za 10km po cd-u, pa dođeš kući a ono izbaci crc error, pa čekaš kad će starci opet za bosnu da možeš zamijeniti igru :P
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2016., 20:06   #669
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Sjećam se da bih kupio od dilera, 5+2 ako si imao sreće, i onda se nadao da će raditi svaki CD, jer je bilo najgore kada bi uzeo 3 igre, 2 ne rade i 1 radi. I onda popisi u notepadu ili excellu/wordu i onda gledanje što bi uzeo, što ne, koliko bilo CD-a, koji popust dobiti itd.
Pa ono kada nađeš novog dilera koji ima wow neke igre. Good old days
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2017., 18:07   #670
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Baš je bilo,Shaq kroz sve video igrice.... majketi danas mi grafika tog vremena izaziva mrenu i glaukom simultano,a tada se ganjalo godinama. Ja na tasti frend na joyu...ili mišu(svako ko je probao NBA 95 il Fifu na kugličnom mišu...zna....the struggle is real). Danas spojiš 2K17 na dva gamepada i nema više te draži da ga jebeš....možda smo i ostarili ko konji,biće kombinacija toga dvoje...

P.S: tražio sma HL3 temu da zatrollam malo,ako je otključana,zaustavio se ovdje
trouble je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.08.2017., 19:26   #671
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Commodore 64, California games, Decathlon (il kako se zvao po naski, ubojica joysticka), Pirates, Elite, Laser Squad, Pool of Radience, Curse of Azure bonds, Strike fleet, Lotus racing, pole position 2 (dodam igre kako se koje sjetim).... ovoga ce se samo stari jarci od 40g sjetit sa nostalgijom.

Jos se sjecam Elite i kako sam krv propisao da se izvjezbam da dockam u stanicu, izrudario okolo asteroide i skupio za docking computer, kupio, izasao vani i aktivirao docking....pocne ona legendarna mjuza, Na plavom dunavu...i comp me zabije u stanicu i mrtav, u to doba nije bilo savegamea.



Kao djete sam imao takve psovke da se mater krstila. C64 se nije cijelo ljeto gasio. Na Ciglu od napajanja smo stavljali kese sa ledom Kako bi zavrsila skolska godina tako do prvog dana skole se nije gasilo comp.

Good fucking times.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me


Zadnje izmijenjeno od: BladeRy. 05.08.2017. u 19:34.
BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2017., 19:45   #672
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
ja sam poceo, sjecam se sredinom i drugom polovicom 90-ih, Road rush, mortal compat, Earthworm Jim, i mozda najveci impakt na mene ostavio Half-Life
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2017., 19:59   #673
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
HL mi je "diler" dopeljal u Ruđer,skupa sa Janes IAF(ćifuti simulacija)....noć je bila a ono 4.sat....u ruke i kuć,otvorio bolovanje ostatak tjedna
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2017., 21:02   #674
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Decathlon (il kako se zvao po naski, ubojica joysticka)
Hehe kad se sjetim

Moram spomenuti i Pitstop 3, revolucionarna igra. Po prvi put se moglo (i moralo) u pit na mijenjanje guma i dolijevanje goriva.


Citiraj:
Kao djete sam imao takve psovke da se mater krstila. C64 se nije cijelo ljeto gasio. Na Ciglu od napajanja smo stavljali kese sa ledom Kako bi zavrsila skolska godina tako do prvog dana skole se nije gasilo comp.

Good fucking times.
Moja cigla od napajanja se sva izvitoperila od usijanja, čak i ispucala mjestimično nakon par godina.

A stari nosio kablove od kompa na posao da ne bude upaljeno baš cijeli dan. Nije se moglo drukčije spriječiti.

Good fucking times.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2017., 21:11   #675
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor cro_ryder Pregled postova
Hehe kad se sjetim

A stari nosio kablove od kompa na posao da ne bude upaljeno baš cijeli dan. Nije se moglo drukčije spriječiti.

Good fucking times.
Tak su i mene moji pokušavali spriječiti da sam stalno na kompu, a ja imao backup kabel od napajanja u ormaru
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2017., 01:06   #676
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Ja se najviše sjećam Dune2000 što sam igrao na prvom kompjuteru (tamo negdje 2001g)



a prije toga sam nekad znao iz videoteke iznajmit konzolu (Sega) i igrat Urban Strike (helikopter u đungli pa kasnije u gradu)...
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2017., 12:06   #677
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
ova
bila je i dvojka koja je bila bolja od jedinice
Mislim da je mozda mislio na Reunion, jer u toj igri se salju te sonde, pa moras kolonizirat planete...bila je poznata po tada ludo dugom uvodu od nekih 20-ak minuta

A sto se mene tice, tu su najvise bili razno-razni Apogee-evi platformeri (Comander Keen, Cosmos Cosmic Adventure, Alien Carnage aka Haloween Harry...), prvi C&C, Doom, Heretic...ali definitivno sam najvise vremena utukao na X-Com i X-Com : Terror from the deep, pogotovo ovaj podvodni jer volim tu tematiku.



EDIT: I mislim da sam vec negdje postao, ali da stavim ovdje opet. Dakle, ko je zeljan Quakea i Quake 2 u dobrano poboljsanoj grafici, neka proba ova dva moda za doticne igre.

Quake 2 XP mod:

http://www.youtube.com/watch?v=xiV0i6t2bQY

I Quake 1 DarkPLaces mod:

http://www.youtube.com/watch?v=vjY85hd6UTI
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 10.08.2017. u 08:40.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2017., 13:54   #678
gazda099
Premium
Moj komp
 
gazda099's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 163
international karate na c64



platoon, grafikom sam bio oduševljen



vec gore spomenuti decathlon

gazda099 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 19:57   #679
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Vidim brdo odličnih postova i dobrih sjećanja. Ne čudi me i da ovdje ima puno ljudi koji su odrasli na C64. Moj put je sličan. Igralo se pun kufer kompilacija od Astora od kojih mi je stari uzimao kazete. Ali najviše se sjećam ovih stvari, kojima sam se uvijek vraćao:













Početkom 90ih sam na amigi 500 vidio Flashback i Desert strike i to je bio najveći šok koji sam doživio do danas, kad su igre u pitanju. Jednostavno nisam mogao vjerovati da nešto može imato takvu grafiku, animaciju i zvuk. Od te dvije igre nisam mogao spavati. I naravno, od tog trenutka imao sam jedan cilj u životu - nabaviti amigu haha. Što je i uspjelo negdje 1992. ako se ne varam - A1200.

Tada me najviše uzelo:









Naravno, još gomile toga, ali ovo je bilo najformativnije.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 20:18   #680
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor gazda099 Pregled postova
international karate na c64



vec gore spomenuti decathlon

Ovo je bilo prejebeno i jedno i drugo. International karate među ostalim i jebena muzika. Legendarno. A Decathlon je bio najomraženija igra moje rodbine jer se znalo da kad me uhvatila ta igra, uskoro će biti kupovina novog Joysticka haha. Onda su mi starci uzeli kamion onih jeftinih Sigma joysticka iz Austrije, pa je stvar trajala neko vrijeme haha.


EDIT:

Reunion je bila zakon igra. Super muzika, atmosfera, planiranje, ali onda nakon nekih 10ak igara skužiš da u njoj apsolutno SVE moraš raditi u optimalnom i ispravnom roku / poretku jer ako nešto fulaš, za par sati si u takvom qrcu da se ni pod razno ne možeš izvući. To je ozbiljna mana igre...zapravo uopće nema prostora za disanje, ustvari si na jebenom timeru, ali to niti ne kužiš. Ali svejedno, jebena igra.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 20:28   #681
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
vau. nakon ovog posta otiso na youtube vidjet flashback, another world i indiana jones and the fate of atlantis. suza mi je kanula .

kako je to dobro bilo majko mila, a ne ovo stancanje bezumno danas.

nazalost ja sam krenuo sa 486 tek tamo negdje izmedu 91 i 93. ne sjecam se tocno. znam da je bila 486 DX2 66mhz i 4mb RAM-a. puno kasnije upgrejdano na 12mb RAM-a da mogu vrtit silent hunter. kakva magicna vremena. kucanje po dos-u i ucenje svega iz nule, bez ikakvog neta, fačabuka i sl.
nemaju danasnje generacije pojma kakvu prednost imaju samo zbog neta...

geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 23:28   #682
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
vau. nakon ovog posta otiso na youtube vidjet flashback, another world i indiana jones and the fate of atlantis. suza mi je kanula .

kako je to dobro bilo majko mila, a ne ovo stancanje bezumno danas.

nazalost ja sam krenuo sa 486 tek tamo negdje izmedu 91 i 93. ne sjecam se tocno. znam da je bila 486 DX2 66mhz i 4mb RAM-a. puno kasnije upgrejdano na 12mb RAM-a da mogu vrtit silent hunter. kakva magicna vremena. kucanje po dos-u i ucenje svega iz nule, bez ikakvog neta, fačabuka i sl.
nemaju danasnje generacije pojma kakvu prednost imaju samo zbog neta...

Uf, to su bile igre, da. Inače, 486 i to još DX2 u to vrijeme je bila jebena mrcina. 91/92 je i 386 DX40 bio jeben stroj i te DOS igre ranih 90ih sam iskusio kod dva frenda upravo na 386DX40.

Tu negdje počinje i zlatno doba tog DOS PC gaminga - nešto što sam propustio u vrijeme kad se izvorno događalo (bio sam na amigi full dugo - negdje do 97') pa sam puno kasnije sve to igrao preko DOSboxa i GOG verzije. Neke ranije RPGove kojih nije bilo na amigi tipa Anvil of Dawn, Lands of Lore, Betrayal at Krondor i sl.

Ovo što kažeš - 80e na C64 i Amigi 500, pa onda prva polovica 90ih na Amigi i PCu, to su sve bila neka druga vremena, ne samo radi nostalgije već tu još uvijek nije bila primarna "industrija igara" već ponekad istinski neobuzdana kreativnost. To se vidi iz aviona.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 09:18   #683
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Uffff, kad se sjetim prvih igara koje sam igrao na svakoj konzoli ili arkadnom automatu krenu mi curiti nostalgične suze Malo ću se raspisati, pa možda upalim kakvu nostalgičnu iskru kod još nekoga hehe.

Prvih 6 igara koje sam ikada zaigrao su bile kod prijatelja na 386-ici i 486-ici u razdoblju od 2-3 godine u osnovnoj školi. Sjećam se kao da je bilo danas. Pošto nisam imao svoj PC, bio sam "motorički nesposoban" za neke kompliciranije radnje na tipkovnici, pa sam većinom gledao njega kako igra. To su bile:

The incredable machine - frend i ja bi razbijali glavu prije popodnevnog turnusa u školi dok su mu roditelji bili na poslu

Prince of persia - ovo je bilo i meni i njemu tako teško za igrati da smo odustali

Wolfenstein - tu sam znao igrati na način da je on vodio Blaskovitcha, a ja sam lupao tipku za pucanje. Ctrl ako se dobro sjećam.

Doom - još me više oduševio od Wolfensteina jer sam (i još uvijek) obožavao SF tematiku i usta su mi bila do poda.

The lost wikings - također razbijanje glave zagonetkama prije škole, ali lakša i zabavnija od ranije spomenutog TIM-a, pa smo ovu igru igrali češće-

X-COM: Terror From the Deep - A što reći, legenda. Prekomplicirano za mene i frenda u to vrijeme, ali to su bili prvi počeci našeg strateškog razmišljanja.


Kod brata od jednog drugog poznanika (ne znam kako sam završio u njegovoj kući) sam prvi put u životu vidio Diablo. Ako mi je Doom izbacio ralje do poda, Diablo je probio temelj tog istog poda. Nisam mogao vjerovati da tako dobra igra postoji.

Nakon toga sam se prvi puta ozbiljno zakačio na Arkadne automate - prvi je bio u jednom hotelu u Medulinu 90-ih kada sam s bratom igrao Ghosts 'n Goblins sa još jednom ekipom iz Pitomače s kojima smo se sprijateljili. Nikad nismo daleko stigli, ali je bilo predobro.

Drugi je bio u Zagrebu u jednoj videoteci gdje smo igrali WESTERN EXPRESS sa....... karate kaubojem......hmmm, da, zlatno doba Hollywoodskih ideja i tu je cijeli kvart silovao jadni arkadni automat sve dok videoteka nije propala.

Prvi "gaming" set koji sam dobio je bio "super action set" s placa koji je bio kopija SNES-a i vjerojatno je poznat svima koji su živjeli u ex-Yu i posjećivali tržnice s asvojim roditeljima. Ako se netko eventualno ne može sjetiti, to je bila ona konzola sa "1000 igara u jednoj", ali u biti su se igrali tenkići, bomberman, super mario, gađanje pataka i kauboja s pištoljem itd......za tu cijenu nezaboravno iskustvo, ali dva su mi se pokvarila u vrlo kratkom roku, pa naravno da mi roditelji nisu htjeli kupiti i treći

Prvi "pravi gaming set" je bio žuti originalni 1st generation gameboy i Wario land, stargate, kirby's dream land, yoshi's cookies, Castlevanina na JAPANSKOM (zvali smo igru "čovjek s bičem" jer nismo mogli pročitati naziv), skate or die.......pošto sam tu već ozbiljno bio zakačen za gejmanje, počeo posuđivati igre u videotekama (za mlađe generacije - da, u to vrijeme ste čak mogli posuditi Sega game gear, Segu megu drive ili kasnije čak i playstation u nekim videotekama), igrao po cijele dane, shvatio sam da mi roditelji baš i ne mogu priuštiti nove 4 baterije svako malo, a punjive su bile skupe ko sam vrag, pa su mi kupili strujni adapter. Zbog monokromatskog ekrana bez osvijetljenja morao sam često igrati pod noćnom lampom, a frend je kupio čak i ono povećalo koje se natakne na ekran sa ugrađenim svjetlom

Nakon toga je došao moj prvi PC i prve igre na njemu - C&C Red alert i Half life, koje su mi službeno i danas najbolje igre i serijali koje sam ikada igrao. Riječi nisu potrebne. Do tada sam već bio dovoljno "motorički sposoban" da se uhvatim u koštac sa Diablom, FPS-ima i ostalim kompliciranijim igrama....

Eh, to su bili dani. U međuvremenu sam imao u posjedu PS1 i PS2 debelo nakon što su izišli iz mode čisto da ih kupim po maloj cijeni i odigram neke ekskluzive koje sam oduvijek htio, a nije mi se isplatilo imati konzolu samo zbog njih, ali u pravilu od Red alerta do danas sam orijentiran isključivo na PC gaming. Tko zna koliko će to još potrajati, ali već sada traje dva desetljeća.
__________________
Free your mind and open your eyes

Zadnje izmijenjeno od: Morpheous. 24.01.2018. u 09:24.
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 09:35   #684
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
u da... flashback kad sam vidio prvi put sam pao na dupe i isto mislim da je to bio posljedni čavao u lijes za c128d kojeg sam imao.

isto tako kad sam nakon posjedovanja iste (500+) krenuo u nabavu igara i upoznao syndicate ili dune 2000 recimo... hijao in love momentalno.

generalno mi je amiga najdraže računalo koje sam ikada imao, a grafika i raspon igara je u to vrijeme gazilo bilo koji pc. neću nikad zaboraviti kad sam imao prvi susret sa ozbiljnim pc-jem kod frendovog starog, imao je neki studio i dao nam da se igramo na kompu, a ono raskoš 486 dx4, rama na kante, zvučna i zvučnici neki bijesni, 19" crt ako se dobro sjećam, e reko ajde da vidimo kako radi nedostižan stroj i pokrene frend mk3 na tom ogromnom ekranu i ja paf na pod... ama kakvo je ovo smeće od grafike, pa prevaren si prijatelju
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 09:42   #685
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
u da... flashback kad sam vidio prvi put sam pao na dupe i isto mislim da je to bio posljedni čavao u lijes za c128d kojeg sam imao.

isto tako kad sam nakon posjedovanja iste (500+) krenuo u nabavu igara i upoznao syndicate ili dune 2000 recimo... hijao in love momentalno.

generalno mi je amiga najdraže računalo koje sam ikada imao, a grafika i raspon igara je u to vrijeme gazilo bilo koji pc. neću nikad zaboraviti kad sam imao prvi susret sa ozbiljnim pc-jem kod frendovog starog, imao je neki studio i dao nam da se igramo na kompu, a ono raskoš 486 dx4, rama na kante, zvučna i zvučnici neki bijesni, 19" crt ako se dobro sjećam, e reko ajde da vidimo kako radi nedostižan stroj i pokrene frend mk3 na tom ogromnom ekranu i ja paf na pod... ama kakvo je ovo smeće od grafike, pa prevaren si prijatelju

A zamisli kakvo je bilo moje iskustvo s MK3 kada sam ga igrao na gameboy-u i onda se otvorila lokalna igraonica sa Sega Mega Drive II i hi-res Mortal kombatom u boji Nisam se micao dok frend i ja nismo sve novce potrošili. U to vrijeme smo uglavnom igrali MK i Streets of rage jer su Kung-fu i Karate bili u modi hehe.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 09:46   #686
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Tu Amigu u životu nisam vidio u živo. Za komodorac sam sjeo 2x u životu.

Ali... cijela Modul 8 ekipa mi je pušila što sam radio na NESu i SNESu i kasnije na N64

Iz tog vremena izdvajam Super Mario Bros 3, Super Mario Kart, Mario World, Street Fighter Turbo, Metroid, Alien3, Donkey Kong i naravno Zelda.

Sa NESa onaj ludi World Cup nogomet sa onim specijalnim putanjama lopte i onaj ludi motokros...kak se zvao... Excitebike ili tak nekak.

A N64, Goldeneye 007 (tada nijedna PC pucacina nije bila do koljena tom remekdjelu), Super Mario 64, Mario Kart 64, ISS (preteča PESa), Turok, Wave Race i meni najjača igra ikada na N64 - Star Wars Rouge Squadron. Na njoj imam valjda 500 sati dok nisam sve zlatne medalje dobio i sve ulockao na sva 3 save slota

Uz to, Plejka 1 i Twisted Metal 2 World Tour... najjača igra ikad na plejki. No tu se nisam dugo zadrzao.

I onda je 2002 došlo govno zvao PC... ali dobro, i tu je bilo odličnih naslova. ali to više nije bilo djetinjstvo

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 09:48   #687
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
a da zaboravih, 486 sa pc speakerom. kakav zvuk je to bio .
nesto prehebeno .
onda kasnije upgrejd na sound blaster neki no name i cd citac sony 2x . kostalo ko svetog petra lijevo jaje i to sve islo samo jer je starome za firmu trebalo.
to me spasilo u biti jer nikad nisu htjeli kupovat te konzole, amige, komodorce i spectrume. zao mi je sto sam propustio taj dio hebga.

a prve igre su mi bile kod susjeda/frenda na onom nekom 586 ili 686 ne sjecam se vise. onaj cyrix, bugovito do bola .

indiana jones and fate of atlantis, nekakav motogp (imalo stazu na grobniku ), nekakav NBA, civilization 1. to su bile prve igre koje sam igrao u zivotu onako posteno. zakon.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 10:57   #688
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Uffff, kad se sjetim prvih igara koje sam igrao na svakoj konzoli ili arkadnom automatu krenu mi curiti nostalgične suze Malo ću se raspisati, pa možda upalim kakvu nostalgičnu iskru kod još nekoga hehe.
Gušt bio za pročitati, . The incredible machine sam isto igrao sa frendom na njegovoj 386ici. Lost Vikings se igralo doma na Amigi, legendarna igra, da.


Citiraj:
Autor syss Pregled postova
u da... flashback kad sam vidio prvi put sam pao na dupe i isto mislim da je to bio posljedni čavao u lijes za c128d kojeg sam imao.

isto tako kad sam nakon posjedovanja iste (500+) krenuo u nabavu igara i upoznao syndicate ili dune 2000 recimo... hijao in love momentalno.

generalno mi je amiga najdraže računalo koje sam ikada imao, a grafika i raspon igara je u to vrijeme gazilo bilo koji pc. neću nikad zaboraviti kad sam imao prvi susret sa ozbiljnim pc-jem kod frendovog starog, imao je neki studio i dao nam da se igramo na kompu, a ono raskoš 486 dx4, rama na kante, zvučna i zvučnici neki bijesni, 19" crt ako se dobro sjećam, e reko ajde da vidimo kako radi nedostižan stroj i pokrene frend mk3 na tom ogromnom ekranu i ja paf na pod... ama kakvo je ovo smeće od grafike, pa prevaren si prijatelju
Syndicate je bio jeben...mislim da mi i danas feeling cyberpunka potječe iz feelinga te igre haha. Dune sam igrao samo klasični Dune 2 na 6 jebenih disketa...koja je to zajebancija bila sa jednim floppyem i mijenjanjem dok nisam nabavio prvi hard na Amigi (raskoš od 210mb). Ali meni jedna od najdražih igara, unatoč jebeno braindead AI-u.

Inače isto, Amiga (pogotovo AGA amige) je bila grafički, zvukovno i po glatkoći scrollanja debelo superiorna PCima tog vremena. Ja se isto sjećam komedije od neke verzije Street Fightera 2 na PCu u to vrijeme. Jao! Ono što je promijenilo stvari je Doom s jedne strane i Commodore kao firma nadrogiranih hipija sa svojim genijalnim idejama, luđačkim propustima, nevjerojatnim zajebima i ostalim s druge strane. Među ostalim predugo čekanje do A1200, A600 kao potpuna besmislica, nehtijenje da se guraju proširenja poput 68040 kartica za popularne Amige, pa tio što su u jednom trenutku totalno zaspali, zajeb sa proizvodnjom CD32...Stvarno nevjerojatna firma, meni iznimno draga. Nešto potpuno drugačije. Još imam svoju A1200 sa Blizzardovim 68020 proširenjem (to je 68020 ali na 28MHz i 4mb fast ram-a).

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Tu Amigu u životu nisam vidio u živo. Za komodorac sam sjeo 2x u životu.

Ali... cijela Modul 8 ekipa mi je pušila što sam radio na NESu i SNESu i kasnije na N64
Bemti, Modul 8, sad sam se toga sjetio. O čemu se tu radilo, ti si bio natjecatelj?

Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
a da zaboravih, 486 sa pc speakerom. kakav zvuk je to bio .
nesto prehebeno .
onda kasnije upgrejd na sound blaster neki no name i cd citac sony 2x . kostalo ko svetog petra lijevo jaje i to sve islo samo jer je starome za firmu trebalo.
To je bilo jebeno skupo sve u to vrijeme, da.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 11:17   #689
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@piydek

Prijavili se frend i ja. Oba smo imali SNES i ubijali smo u igrama koje su bile u M8. Pozvali nas, ali je on zajebo u školi, imo komada par na polugodištu pa su ga starci odjebali, spremili mu SNES i naravno, nisu nas htjeli voziti u ZG na snimanje... mislim da sam jedino u životu ikada tako fat and furious bio nakon 2:2 09.10.1999...
To je bila zadnja sezona na SNESu. Nakon toga nešto još malo je to kapalo, par emisija i onda je crklo.

I onda gledaš kako ekipa igra, i da ti u 20 sekundi napraviš ono kaj oni naprave u cijeloj rundi od 90 sekundi, dođe ti muka.

Ali dobro, bilo prošlo... još se znamo sa tugom toga sjetiti kad se sretnemo

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 11:18   #690
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
@piydek

Prijavili se frend i ja. Oba smo imali SNES i ubijali smo u igrama koje su bile u M8. Pozvali nas, ali je on zajebo u školi, imo komada par na polugodištu pa su ga starci odjebali, spremili mu SNES i naravno, nisu nas htjeli voziti u ZG na snimanje... mislim da sam jedino u životu ikada tako fat and furious bio nakon 2:2 09.10.1999...
To je bila zadnja sezona na SNESu. Nakon toga nešto još malo je to kapalo, par emisija i onda je crklo.

Sent from Mobara
Haha, jebeno . Sjećam se da je nekoliko sezona bilo na Amigi, tada sam gledao...Ne znam je li to bilo prije ili poslije sezona na SNES-u.
piydek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na