Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2017., 15:07   #1
Brad
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 181
Prije sam imao samo 1 problem s kompom, koji sam mogao zanemariti. No sad se stvorilo malo više toga.

Imam Win10 free s microsoft servera.
Problemi su:

1. Imam 2 HDDa od 1TB svaki. I kad izbrišem sve particije u Windows setupu, dobijem 3 unlocated spacea, umjesto 2.

2. Miš se čudno ponaša. Za neke stvari kliknem samo jednom, a miš to registrira kao 2-3 puta. Tipa, otvorim 2 taba u chromeu. Zatvorim samo jedan. A miš to registrira kao 2, pa mi izbriše oba 2 taba i izađe iz browsera.

3. Neki dan sam surfao po netu, skidao neke dijagnostik toolove, i nije htjelo baciti download, a trebalo je iz prve. Pa sam kliknuo više puta. I samo odjednom 4-5 downloada otvoreno.

4. HWMonitor. Danas sam krenuo provjeravati komponente, tj temperature. I jučer je normalno sve radilo. Ali danas sam 3 puta probao otvoriti. 3 puta stop responding prije nego što je uopće očitalo temperature.

5. Čudan ulazak u Windowse. Prije mi je automatski ulazilo u Windowse, klasično ono delete za bios, zatim reklama matične i onda Win10 mini menu i unutra sam. Dobio sam na to dodatak prije 2-3 dana, što mi se nikad nije desilo. Kao da sam u command promtu. Sve je crno, samo 1 bijela donja crta na ekranu. I moram stisnuti ctrl + alt + del da izađem brže iz tog. Nikad prije mi se to nije desilo.

Moja dijagnostika.

Radio sam neke dijagnostike sam.

HDD healt je u super stanju. 100% healt na oboje.
HW Monitor je jučer pokazivao ok temperature u idileu.
RAM test sam radio prije jedno 4-5 mjeseci vezan uz drugi problem. Nije stvarao probleme.
Procesor nema šanse da rikne.
Ostaje matična, grafa i napajanje. Svo troje je već mrvicu starije. 3 godine matična i grafa, i napajanje 4 i pol godine.
Dal' ovi simptomi mogu biti znak hardware umiranja ili?
Jel' imaju kakvi testovi da ih odvrtim? Zbilja se komp ponaša čudno zadnjih 5-7 dana.

MSI R7 260 OC 1GB
Asus H81 MK
Intel Celeron G1840 + stock cooler.
Toshiba "obična" 1TB + Toshiba P300 1TB
XFX Core PRO 450W
Corsair Vengenance DDR3 4GB 1600MHz + Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1866 MHz.

Zadnje izmijenjeno od: nino. 13.11.2017. u 01:19.
Brad je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 15:08   #2
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,408
2. mogao bi miš bit faulty
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2017., 15:09   #3
Brad
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 181
Ma lako za miš, više me ovo ostalo brine.
Brad je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 15:24   #4
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,273
Probaj drugog misa.
Bios reset, nadi nesto sto detaljno bencha maticnu
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 15:29   #5
Brad
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 181
Citiraj:
Autor Chuby Pregled postova
Probaj drugog misa.
Bios reset, nadi nesto sto detaljno bencha maticnu
BIOS je jednom updatean radi RAM nadogradnje. Frend je radio update, član je PCeksperta, tako da.

Ok, naći ću neki bench matične onda. Hvala.

Zadnje izmijenjeno od: nino. 13.11.2017. u 01:19.
Brad je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 21:33   #6
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ajd pusti malo OCCT da se izvrti čisto da malo stisne sve.

Kod HDD.a pretpostavljam kad je health na 100% nema realocated niti pending sectora ? I šta je sa Ultra DMA crc error count atributom ?
4-5 mjeseci do RAM testa ? Pa pusti jednog sad .... iako sumljam da je RAM on se drugačije obično manifestira ....
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 16:22   #7
Brad
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 181
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Ajd pusti malo OCCT da se izvrti čisto da malo stisne sve.

Kod HDD.a pretpostavljam kad je health na 100% nema realocated niti pending sectora ? I šta je sa Ultra DMA crc error count atributom ?
4-5 mjeseci do RAM testa ? Pa pusti jednog sad .... iako sumljam da je RAM on se drugačije obično manifestira ....
OD * sam napisao.

Prije 4-5 mjeseci sam imao problema s grafom. Pa su mi svi sugerirali da odvrtim RAM test ... izvrtio ih nekoliko, sve je okej.

Nisam trenutno doma. Javim se nešto kasnije ili sutra .... Izvrtit ću neke testove.
Brad je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2017., 14:56   #8
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Idle/load temperature chipseta, procesora, diska su?

Probaj malo i Malwarebytes provrtit čisto da isključimo softverske uzroke...
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2017., 15:16   #9
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor Brad Pregled postova
Imam Win10 free s microsoft servera.
Gdje si to dobio free windows i kako? I ja bih par komada odmah, naravno free

Citiraj:
Autor Brad Pregled postova
Problemi su:

1. Imam 2 HDDa od 1TB svaki. I kad izbrišem sve particije u Windows setupu, dobijem 3 unlocated spacea, umjesto 2.
https://www.partitionwizard.com/free...n-manager.html
čudo od programa, free i možeš pobrisati sve particije koje ne možeš iz windowsa.


Citiraj:
Autor Brad Pregled postova

2. Miš se čudno ponaša. Za neke stvari kliknem samo jednom, a miš to registrira kao 2-3 puta. Tipa, otvorim 2 taba u chromeu. Zatvorim samo jedan. A miš to registrira kao 2, pa mi izbriše oba 2 taba i izađe iz browsera.
neispravan miš, nabavi novi

Citiraj:
Autor Brad Pregled postova
3. Neki dan sam surfao po netu, skidao neke dijagnostik toolove, i nije htjelo baciti download, a trebalo je iz prve. Pa sam kliknuo više puta. I samo odjednom 4-5 downloada otvoreno.
vezano je na brzinu interneta i na izvor tj server s kojeg skidaš. Registrirao je on i prvi put samo dok ne počne downloadati, treba mu neko vrijeme. Zato i je registrirao nekoliko downloada s istog izvora. Za probu probaj npr sa nvidie skinuti nove drivere. Oni imaju dobre i brze servere.


Citiraj:
Autor Brad Pregled postova
4. HWMonitor. Danas sam krenuo provjeravati komponente, tj temperature. I jučer je normalno sve radilo. Ali danas sam 3 puta probao otvoriti. 3 puta stop responding prije nego što je uopće očitalo temperature.
skini noviju verziju ili probaj sa aida64 ili sličnim programima


Citiraj:
Autor Brad Pregled postova
5. Čudan ulazak u Windowse. Prije mi je automatski ulazilo u Windowse, klasično ono delete za bios, zatim reklama matične i onda Win10 mini menu i unutra sam. Dobio sam na to dodatak prije 2-3 dana, što mi se nikad nije desilo. Kao da sam u command promtu. Sve je crno, samo 1 bijela donja crta na ekranu. I moram stisnuti ctrl + alt + del da izađem brže iz tog. Nikad prije mi se to nije desilo.
može biti masa problema. Obično su mi takve stvari uzrokovane kad korisnik počne koristiti intezivno cc cleanere ili slične gluposti. Tad osim reinstala ništa ne pomaže. Eventualno proskeniraj komp sa nod32 i malwarebytes-om.

Citiraj:
Autor Brad Pregled postova
Moja dijagnostika.

Radio sam neke dijagnostike sam.

HDD healt je u super stanju. 100% healt na oboje.
HW Monitor je jučer pokazivao ok temperature u idileu.
RAM test sam radio prije jedno 4-5 mjeseci vezan uz drugi problem. Nije stvarao probleme.
Procesor nema šanse da rikne.
Ostaje matična, grafa i napajanje. Svo troje je već mrvicu starije. 3 godine matična i grafa, i napajanje 4 i pol godine.
Dal' ovi simptomi mogu biti znak hardware umiranja ili?
Jel' imaju kakvi testovi da ih odvrtim? Zbilja se komp ponaša čudno zadnjih 5-7 dana.

MSI R7 260 OC 1GB
Asus H81 MK
Intel Celeron G1840 + stock cooler.
Toshiba "obična" 1TB + Toshiba P300 1TB
XFX Core PRO 450W
Corsair Vengenance DDR3 4GB 1600MHz + Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1866 MHz.
Ovi gore simptomi ne mogu biti uzrokovani grafičkom. Matičnai ram su ispravni ako su prošli memtest i pogotovo jer nakon famoznog ulaza dobro rade.

Moj savjet bi ti bio da skineš najnoviju vezrziju 10-tke, te free kako je ti zoveš, i instaliraš ispočetka sve opet gore. I što manje gore software-a za optimizaciju rada windowsa to bolje. Frend je nedugo ubio praktički friške windowse jer je svakojakih aplikacija stavio gore i sve je počelo bacati BSOD svako malo.
Nakon reinstalacije, poslušao me i nije ništa instalirao, već je 3 mjeseca zadovoljan i veli da je požalio kaj me nije prvi put poslušao.

Tak da napravi s diskom kako sam ti gore rekao, stavi nove windowse i nemoj nikakve gluposti za optimizaciju instaliravati. Pusti windowse da se sami "održavaju". Slobodno javiš rezultate nove instalacije tj kako poslije toga radi komp. Uvjeren sam da će ti raditi odlično. Sretno!
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 15.11.2017., 15:16   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Winsi u banani? Stavi live Linux pa vidi da li miš, surfanje, download i sl. radi u njemu bez problema.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.11.2017., 20:44   #11
Brad
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 181
Reinstalirao sam i očistio oba drivea kompletno. Sad ću ostaviti kako je jedno 3-4 dana. Da vidim kako će se sad ponašat. Baš sam se danas zezao s tim malo. I da, hvala dečku sa onim format toolom, rješio sam problem sa nekim drugim stvarima, pa sam formatirao oba HDDa, tako da sad oba mogu imati Win10. A prije je 1 bio formatiran za Win7, a drugi za Win10. Sad su oba za Win10.
Brad je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 13:13   #12
Brad
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 181
Čisto da se javim. Bilo je okej prva 2-3 dana, a onda opet po starome. Jedino sam rješio particiranje. Smrzavanje na otvaranje videa je ostalo, onaj crni artafekt tj nekakav mini menu se maknuo, ali je zato došao drugi. Miš i dalje zeza. HW monitor nisam probao. Jer mi je komp kompletno prazan.

Ugl. čisto da stavim sliku jedne stvari koja se desila. Da ne bi bilo da opet pričam gluposti.

https://ibb.co/mnd0aG

Ovo je između toga kad matična odvrti svoje reklame, i prije ulaska u Win10 menu. Između se ovo sivo pojavi, što mi se prije nikad nije desilo.

Za**b je što mi u 1. tjednu 2018te istjeće garancija grafe. A grafu vrlo vjerojatno ne smijem otvarati/raskopati jer bi poništio garanciju. -.- Čisto ako sumnjate na grafičku.
Brad je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 13:58   #13
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
1. već sam ti rekao da staviš live Linux na komp pa vidiš hoće li ti se i dalje dešavati problemi sa grafikom i mišem. Ako ne, onda su problem winsi. Ako da, onda je u pitanju hardverski problem.

2. jesi probao miša i grafu na nekom drugom kompu? Nisi? Probaj pa javi rezultate.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 14:01   #14
Brad
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 181
Nemam gdje drugdje probati grafu, živim u rupi s 400 stanovnika. ^^ Nitko živ blizu mene nema komp, svi laptope i ps4.
Brad je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 14:24   #15
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Probaj Linux

Citiraj:
Autor Brad Pregled postova
Nemam gdje drugdje probati grafu, živim u rupi s 400 stanovnika.
Odseli u Irsku
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 14:45   #16
Brad
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 181
Irska skupa do bola. Sigurno 2.5k € treba mjesečno za normalan život. Španija i Portugal u pola cijene toga, a opet su civilizirane zemlje.
Brad je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 15:51   #17
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
ES i PT imaju birokraciju sličnu našoj (kao i ostale mediteranske zemlje - IT, FR, GR) pa zato dobro razmisli jesu li one dobra rješenja.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na