Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.05.2017., 12:51   #1
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Infinity Engine igre i sve o njima

Dakle, pretraga mi veli da ima par dretvi o balduru, icewindu i slicnima, ali sve je staro i rastrkano, a ee edicije polako izlaze, pa reko sto ne bi otvorio novu dretvu...

Neki dan sam skinuo nearinfinty i dltcep i obradio bp series ai skriptu sa spellhold stranice...Izbacio sam neke specificne spellove vezane za pojedine likove u igri, popravio bugovito kodiranje tog nekog nesposobnog tko je to radio, i sad skripta radi kak spada. I ktome mora radit i u balduru i u icewindu i u 1 i 2 i ee ili ne ee. Neki bugovi su ostali i vide se u igri kao "invalid nesto", a radi se o predefinirom tekstu koji ekipa ispise iznad sebe. Bila mi je muka ziva to izbacivati van koda pa sam ostavio. Radi se o preko 20 000 linija koda. Enivej, ako koga zanima, skriptu moze skinuti s mog gugl drajva, ovdje:

https://drive.google.com/open?id=0B5...WpMdFdLbHBfQzA


Takodjer sam se zezao sa universal script od Rich Martela sa sorcerers place stranice. Izbacio sam greske iz koda i kod njega i popravio sto se popraviti dalo. Mozete je skinuti ovdje:

https://drive.google.com/open?id=0B5...zNGRllka25jVDA

Ova universal skripta je puno manja, ima puno manje spellova, ali gospon Rich se hvalio pametnom borbom likova, pa eto, nek stoji.

Instaliraju se tako da ih ubacite u scripts subfolder u folderu gdje vam je igra instalirana, a pokrecu se tako da unutar same igre kliknete na svog lika, pa njegov character screen, i tamo odaberete script, i tu bi na dnu svih njih tribale bit ove dvi. Postoji botun u igri za automatsko paljenje i gasenje AI-a, ukoliko zelite svima iskljucit skriptu nakratko.

Zadnje izmijenjeno od: Igneos Eructid. 18.05.2017. u 13:02.
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2017., 21:40   #2
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Uf, koliko godina nisam pogledao IE igre....i onda ulijeću ovakvi postovi, sad ak se navučem opet ne bu dobro
Koliko vidim, taj EE nije baš neke reviewe pobrao. Obzirom da nisam igrao dosta godina, kakva je situacija s modovima?
Zadnje sam igrao još dok su se razvijali TDD, TBP i slični.
A te AI skripte nisam nikad koristio, gdje je gušt igranja kod toga?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.05.2017., 01:02   #3
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Vidim da ti je i avatar iz baldura....a ne znam za modove, ja sam presao baldur 1 i 2, expanzije nisam, a icewind 1 i 2 nisam nikad presao pa sam sad krenuo sa ee...a u biti ne igram nego gledam kako se skripta ponasa, i nisam zadovoljan pa sad radim vlastitu A to mi je veci gust od micromanagementa....pratim pricu, dijelim ajteme ekipi i gledam ih kako se fajtaju. Ko interaktivni film...
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2017., 16:02   #4
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Nema većeg gušta nego kad uletiš u neki dobar fight nepripremljen pa nakon sat vremena micromanagementa izlaziš van s dva preživjela člana ekipe 😃
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2017., 01:50   #5
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
to je imalo svoju draz dok sam bio mladji i imao zivaca za to...i sad mi tu i tamo netko izgine pa ucitam, ali ako je kraj kvesta, jednostavno raise dead u temple-u ili ako sam visok lvl, onda to moj cleric obavi. Zajebano je kad naletis na ogrea pa ti raznese lika na komade, onda nema majci resurrecta

Enivej, napravio sam nekakvu skriptu sam, tj. pokupio sam dijelove raznoraznih skripta i poslozio sve u neku vlastitu...iz nekog razloga mi se ekipa vrati do thiefa nakon fajta, ali sve ostalo poprilicno uredno obavljaju...ako koga zanima, moze je skinuti ovdje:

https://drive.google.com/open?id=0B5...VVtOWFVcUtBcm8

skripta je potpuno automatizirana, ekipa medjusobno dijeli i koristi potione, ako nalete na neprijatelja, sami staju i krecu u fajt, a ako su rastrkani po mapi, svi ce doc pomoc onome tko se fajta. koriste se mage i cleric spellovi te ranged i melee oruzja, cleric heala koga triba, thief trazi zamke kad nema neprijatelja, a kad ih ima se pokusava sakriti i backstabati ili koristiti ranged oruzja...ktome ce cleric i paladin raditi turn undead ako ih ima u blizini, a bard ce svirati...s obzirom da u jednoj igri nema ajtema kojih ima u drugoj, skroz sam izbacio iz skripte uporabu ajtema (osim potiona)..takodjer nema ni kit specific spellova, iz istog razloga...

Zadnje izmijenjeno od: Igneos Eructid. 20.05.2017. u 05:33.
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2017., 19:57   #6
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
https://drive.google.com/open?id=0B5...DFybWwtU2psUzQ
Update skripte, radio sam zadnja dva dana na njoj da mi bude po gustu

Zadnje izmijenjeno od: Igneos Eructid. 22.05.2017. u 00:15.
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2017., 02:12   #7
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
https://drive.google.com/open?id=0B5...GNTenNvNXZYQ1U

i jos jedan, nadam se zadnji apdejt skripte...
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na