Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.02.2006., 09:38   #31
terminator
Spermich Termich
Moj komp
 
terminator's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Bistra
Postovi: 884
Citiraj:
Originally posted by Voki
ako platiš licencu za Nod, imat ćeš jedan vrhunski antivirusni program

bez zezanja...
to i kažem : cheers2 : goood :
__________________
terminator je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 18:44   #32
Shinichi
Taiketsu Master
 
Shinichi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Suzuka, Japan
Postovi: 150
Re: NOD ili Avast???

Citiraj:
Originally posted by Hrubi
Koji je po vama antivirusni program bolji i zasto?
Koristim dosta dugo NOD32 i vrlo sam zadovoljan. Ne zauzima puno resursa i dosta je brz. Integrira se dobro u Outlook i odlično provjerava poštu. Avast sam koristio kratko i također se pokazao solidnim.

Dajem prednost NOD-u.
Shinichi je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2006., 19:49   #33
dspacek
Premium
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Daruvar
Postovi: 106
Ja sam za Nod.Isprobao sam ih dosta ali Nod je odličan .Pozdrav
__________________
Špačo
dspacek je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2006., 22:52   #34
AC Thunder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: InTheAir
Postovi: 206
NOD32 je jedini antivirus na svijetu koji ima čak 36 Virus Bulletin 100% Free certifikata. Niti jedan drugi proizvođač antivirusnih programa nema takav izuzetan rezultat na testiranjima Virus Bulletina, jedine nezavisne svjetske institucije koja već godinama kontinuirano testira antivirusne programe na raznim platformama. Prema rezultatima, NOD32 je najbrži antivirus, s najvišim stupnjem detekcije i nevjerojatno malom potrošnjom
(NORT d.o.o)

Jedan od razloga za NOD32.

P.S. Istina da je quote skinut sa stranice distributera ali je istinit.
AC Thunder je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2006., 23:15   #35
Sand
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: ZG Travno
Postovi: 332
Ja sam imao pola godine NOD, i nije se uopće pokazao korisnim. Surfam stvarno po svakakvim stranicama, i par puta je sj*** mi stvar. Probao Avast po preporuci frenda i ajme što sam se iznenadio!! Nikakav virus me nije dotaknuo otkad ga imam, a cim sam ga instalirao maknu mi je 2 trojanca što ih NOD niti ja ručno nismo mogli. Avast rulz, i još je i besplatan!
Sand je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2006., 02:11   #36
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Originally posted by Sand
Ja sam imao pola godine NOD, i nije se uopće pokazao korisnim. Surfam stvarno po svakakvim stranicama, i par puta je sj*** mi stvar. Probao Avast po preporuci frenda i ajme što sam se iznenadio!! Nikakav virus me nije dotaknuo otkad ga imam, a cim sam ga instalirao maknu mi je 2 trojanca što ih NOD niti ja ručno nismo mogli. Avast rulz, i još je i besplatan!
A da instaliraš firewall?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2006., 12:48   #37
damir1
Ancient
Moj komp
 
damir1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Đakovo-097 7881186
Postovi: 867
ma Nod treba podesiti i onda je sve pet.Inače ne vidim ćemu uspoređivati ova dva.
1.Nod32 najbolji komercijalni
2.Avast najbolji nekomercijalni
3.točka
damir1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2006., 19:21   #38
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
Bitdefender 9
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2006., 10:30   #39
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
ja vec 3 mjeseca koristim novi zone alarm pro. aha platio sam ga... : lol2 : .
kroz njega nista nije uspjelo proci ali definitivno nije za gamera jer pegla za svaku pizdariju.

283 programs secured for internet access kaze. to znaci da sam 283 puta morao reci: da pokreni igru, hostaj server, spoji se na server. za 283 razlicite igre i programa.

firewall has blocked 7844 access attempts sto reci previse sam online : quake : MEGAKILL
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2006., 21:51   #40
axe counter
Premium
 
axe counter's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 452
koristim Avast 4.6 Pro i meni se pokazao izvrsnim ... prije sam imao i segateov firewall ali sam ga skinuo (ni sam ne znam zasto) i od tada me stiti samo avast i zasada veoma dobro-nikakvih problema
axe counter je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2006., 17:40   #41
yaya101
Registered User
 
yaya101's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Wink

Citiraj:
Autor axe counter
koristim Avast 4.6 Pro i meni se pokazao izvrsnim ... prije sam imao i segateov firewall ali sam ga skinuo (ni sam ne znam zasto) i od tada me stiti samo avast i zasada veoma dobro-nikakvih problema
ja isto imam Avast 4.6, a probala sam svasta, posebno sam se neugodno iznenadila kad sam kupila licencirani Bitdefender koji je kao bio super antivirusni program, katastrofa, on se sam zarazio virusima uzassss, s Avastom sam super zadovoljna
yaya101 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2006., 19:19   #42
D.Lucky°_°
Premium
 
D.Lucky°_°'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 57
AVAST

: cheers2 Po meni je avast bolji ! Pogotovo zbog fore: postaviš ga ko screensaver i skeniraš PC dok radi. : hello2 :
__________________
® .:Lucky:. ™
D.Lucky°_° je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2006., 09:57   #43
zox1000
Premium
 
zox1000's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Koristio sam NOD32 i dobar je!
Ali, ipak koristim AVAST. Ne zato što je besplatan nego zato što unazad pola godine nije ništa propustio. Kad sam imao NOD-a znalo mi se par puta desiti smrzavanje računala. Iz puke znatiželje instaliram Avast (maknem NOD) i Avast mi nađe neke viruse i obriše ih. Od tada samo AVAST.
Volio bih da mogu oba dva biti istovremeno jer, po mom mišljenju, su za sada najbolji na tržištu ne gledajući da li su komercijalni ili ne.
zox1000 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2006., 11:28   #44
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
I samom ti je jasno prema tvom vlastitom iskustvu da ne propuštaš ništa što NOD-a nema.

Da je situacija obrnuta, da daju nod badava, onda bi to imalo smisla da se podrzi netko tko daje besplatno, al ovak, fakat nema rezona.



Citiraj:
Autor zox1000
Koristio sam NOD32 i dobar je!
Ali, ipak koristim AVAST. Ne zato što je besplatan nego zato što unazad pola godine nije ništa propustio. Kad sam imao NOD-a znalo mi se par puta desiti smrzavanje računala. Iz puke znatiželje instaliram Avast (maknem NOD) i Avast mi nađe neke viruse i obriše ih. Od tada samo AVAST.
Volio bih da mogu oba dva biti istovremeno jer, po mom mišljenju, su za sada najbolji na tržištu ne gledajući da li su komercijalni ili ne.
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2006., 07:50   #45
zox1000
Premium
 
zox1000's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Citiraj:
Autor BrunoZG
I samom ti je jasno prema tvom vlastitom iskustvu da ne propuštaš ništa što NOD-a nema.

Da je situacija obrnuta, da daju nod badava, onda bi to imalo smisla da se podrzi netko tko daje besplatno, al ovak, fakat nema rezona.
Da pojednostavnim, fučkaš novi mercedes ili bmw s kojim si svako malo na servisu. A auti su brzi....... istina je! A fičeki još i dalje voze..... i voze.... :burn:
Ono što sam htio naglasiti je to da mi je NOD propustio virus, nije ga prepoznao. Avast je prepoznao, obrisao i točka!
zox1000 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2006., 19:40   #46
AC Thunder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: InTheAir
Postovi: 206
Citiraj:
Autor zox1000
Da pojednostavnim, fučkaš novi mercedes ili bmw s kojim si svako malo na servisu. A auti su brzi....... istina je! A fičeki još i dalje voze..... i voze.... :burn:
Ono što sam htio naglasiti je to da mi je NOD propustio virus, nije ga prepoznao. Avast je prepoznao, obrisao i točka!
Jesi imo licencu za NOD?
AC Thunder je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2006., 11:32   #47
zox1000
Premium
 
zox1000's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Naravno!
zox1000 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2006., 16:07   #48
AC Thunder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: InTheAir
Postovi: 206
Da, jedino što neznaš o kojem se virusu radilo. I još si deinstalirao nesto za sto si platio licencu, ha ha, dobra fora.

PS Nemoj više koristiti usporedbe mercedesa, bmw-a sa fićekima jer će ti se ljudi smijati.
AC Thunder je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2006., 17:03   #49
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Ja koristim avasta duže vrijeme, redovito ga apdejtam i mogu reći da je najbolji ( po meni ) prva stvar što je besplatan , druga što je kvalitetan !

imao sam i NOD neko vrijeme, otkrio mi je par virusa što avast nije program je super ali nije free !

Željac je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2006., 08:42   #50
zox1000
Premium
 
zox1000's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Citiraj:
Autor AC Thunder
Da, jedino što neznaš o kojem se virusu radilo. I još si deinstalirao nesto za sto si platio licencu, ha ha, dobra fora.

PS Nemoj više koristiti usporedbe mercedesa, bmw-a sa fićekima jer će ti se ljudi smijati.
Nisam zapamtio o kojem se virusu radilo, niti me zanima jer je to prošlosvršeno vrijeme. A to što sam platio licencu... na greškama se uči. Znaš kako se kaže... nije zlato sve što sija! Ak se tebi sviđa NOD, koristi ga.
A što se tiče usporedbe mercedesa, bmw-a i fičeka nek se ljudi smiju, jer je i meni to smješno, ali ta usporedba stoji i dalje...: hello2 : sjeti se samo onih ljudi koji su htjeli zapaliti svoje nove "brze" aute jer su im non-stop bili na servisu... itd...itd...
zox1000 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2006., 19:52   #51
AC Thunder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: InTheAir
Postovi: 206
Citiraj:
Autor zox1000
Nisam zapamtio o kojem se virusu radilo, niti me zanima jer je to prošlosvršeno vrijeme. A to što sam platio licencu... na greškama se uči. Znaš kako se kaže... nije zlato sve što sija! Ak se tebi sviđa NOD, koristi ga.
A što se tiče usporedbe mercedesa, bmw-a i fičeka nek se ljudi smiju, jer je i meni to smješno, ali ta usporedba stoji i dalje...: hello2 : sjeti se samo onih ljudi koji su htjeli zapaliti svoje nove "brze" aute jer su im non-stop bili na servisu... itd...itd...
Znao sam da ce odgovor biti takav jer nitko nezna koji je virus imao od ovakvih kao sto si ti, zato moja recenica nije niti bila upitna, a bas sve i jedan je platio licencu (cast iznimkama), a isto tako neznaju kako im je bio konfiguriran NOD (i to bas niti jedan) i nitko nezna u kojem je nacinu skeniranja bas NOD propustio virus. Neki bi se iznenadili da to sto je pronasao AVAST zapravo uopce nije bio virus.
A sto se tice AVASTA i on mi se sviđa i preporucam ga svim svojim prijateljima. Jedino sto zelim pronaci na ovom forumu je to: koliko je zapravo moje racunalo zasticeno sa NOD-om, jer ima dosta ljudi koji se zale na njega, a jos nitko nije dao konkretne dokaze za svoje tvrdnje. Yaya cak tvrdi da je BitDefender sam sebe (?!?) zarazio virusom.

PS Nemoj mi molim te drzati predavanje o kvaliteti kragujevacke industije automobila (ispadas glup), a da ne govorim o usporedbi sa AV softwareom. Puno ti je bliza usporedba ona koju si upotrijebio "nije zlato..." iako zapravo NOD ne spada u zlato, ima tu nekih drugih zlatnih AV programa koji su skuplji od NOD-a, ipak je NOD orjentiran vise na "kućne" korisnike (za razliku od Sophosa) iako radi odlicno i u mrezi, tako da analogija sa BMW-ima i Mercedesima ne stoji. (BTW jos nitko nije uspio napraviti auto koji se ne kvari i uvjek ce biti jeftinih auta koji se kvare a i skupih auta koji se kvare ali mrcvariti off-t stvarno nema smisla.) Ispricavam se svima sto sam ovak dosadan.
AC Thunder je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2006., 11:51   #52
zox1000
Premium
 
zox1000's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Citiraj:
Autor AC Thunder
Znao sam da ce odgovor biti takav jer nitko nezna koji je virus imao od ovakvih kao sto si ti, zato moja recenica nije niti bila upitna, a bas sve i jedan je platio licencu (cast iznimkama), a isto tako neznaju kako im je bio konfiguriran NOD (i to bas niti jedan) i nitko nezna u kojem je nacinu skeniranja bas NOD propustio virus. Neki bi se iznenadili da to sto je pronasao AVAST zapravo uopce nije bio virus.
A sto se tice AVASTA i on mi se sviđa i preporucam ga svim svojim prijateljima. Jedino sto zelim pronaci na ovom forumu je to: koliko je zapravo moje racunalo zasticeno sa NOD-om, jer ima dosta ljudi koji se zale na njega, a jos nitko nije dao konkretne dokaze za svoje tvrdnje. Yaya cak tvrdi da je BitDefender sam sebe (?!?) zarazio virusom.

PS Nemoj mi molim te drzati predavanje o kvaliteti kragujevacke industije automobila (ispadas glup), a da ne govorim o usporedbi sa AV softwareom. Puno ti je bliza usporedba ona koju si upotrijebio "nije zlato..." iako zapravo NOD ne spada u zlato, ima tu nekih drugih zlatnih AV programa koji su skuplji od NOD-a, ipak je NOD orjentiran vise na "kućne" korisnike (za razliku od Sophosa) iako radi odlicno i u mrezi, tako da analogija sa BMW-ima i Mercedesima ne stoji. (BTW jos nitko nije uspio napraviti auto koji se ne kvari i uvjek ce biti jeftinih auta koji se kvare a i skupih auta koji se kvare ali mrcvariti off-t stvarno nema smisla.) Ispricavam se svima sto sam ovak dosadan.

"NOD32 je jedini antivirus na svijetu koji ima čak 36 Virus Bulletin 100% Free certifikata. Niti jedan drugi proizvođač antivirusnih programa nema takav izuzetan rezultat na testiranjima Virus Bulletina, jedine nezavisne svjetske institucije koja već godinama kontinuirano testira antivirusne programe na raznim platformama. Prema rezultatima, NOD32 je najbrži antivirus, s najvišim stupnjem detekcije i nevjerojatno malom potrošnjom
(NORT d.o.o)

Jedan od razloga za NOD32.

P.S. Istina da je quote skinut sa stranice distributera ali je istinit."
Fićo je fićo... i uvijek će biti fićo.... prizano to ili ne! A glup si ti ispao jer iz svega ovoga ne vidim kakvog ti imaš iskustva sa NOD-om jer samo znaš napraviti ctrl+C pa ctrl+V sa stranica distributera NOD-a. Ja govorim iz iskustva i opekao sam se na marketinškom oglašavanju dotične firme za NOD32 po časopisima. A da malo bolje pročitaš što sam napisao vidio bi da sam preporučio Avast i NOD!
Sorry svima, samo sam htio prenijeti svoja iskustva sa NOD-om.
E, da, da ne zaboravim još nešto.... fićo je još uvijek fićo....živio fićo..... iz BB!: hello2 :
zox1000 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2006., 19:12   #53
AC Thunder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: InTheAir
Postovi: 206
Nazalost, off topic: Nisam htio nikoga vrijeđati, i ono "ispadas glup" ti se cisto odnosi na kvalitetu materijala i izrade jer uspoređuješ žabe i babe, ne mislim da si glup ali mjesati babe i zabe je glupo, za usporedbu uzmi proizvode iste klase, mislim da bi bile neke druge analogije bile pune bliže (npr. ako vec uzimas primjere iz auto svijeta onda bi po meni bila puno bliza analogija: fiat tipo=avast, a golf=NOD32, tipo jeftin, jeftino odrzavanje, ima i mnoge kvalitete iako i neke nedostatke golf razvikan i precijenjen ali ima veliku skupinu obozavatelja koji reklamiraju njegove kvalitete) ali ovo je covjece potpuni OFF-TOPIC, jer kao sto kazes fićo je fićo i 100% se slazem s tobom (BTW to je bio jedini auto koji su imali moji starci, ne mrzim ga ali mi ne pada napamet da takav komad metala kujem u zvijezde). Daj molim te sjaši sa kragujevca. Jel ono pozdrav iz BB=Bajna Bašta?

To sto ja znam sto to znaci copy-paste i kako se koristi skracenicama na tipkovnici je isto off-topic, ljepo sam napisao da je to reklama proizvođača ali je provjerena. Ako imas argumenata da je VB pristran slobodno iznesi sumnje ili jos bolje argumente pa da i mi ostali neznalice znamo ono sto ti tako ljubomorno cuvas od nas, a kao spreman si podjeliti svoja iskustva s nama. Zasto sam ja iskopirao doticnu cinjenicu (?), samo zato sto su ljudi trazili argumente i cinjenice, a nitko na ovom threadu nije niti spomenu VB kao nezavisnu organizaciju koja se specijalizirala za testiranje AV softvera (ponavljam: ako netko zna nesto drugo o VB neka objavi, pa da znamo).

Zelis podjeliti svoja iskustva s nama o Avastu i NOD-u, pa daj vec jednom, cekam, pocni. Sto ti to znaci: "e ja sam imo NOD i propusta viruse" gdje su tu konkretni detalji, ak zelis pomoc pa daj informacije, kak sad da mi znamo da tvorci NOD-a nisu ponudili definicije za neke viruse, pa daj reci koje, a ak nisi siguran - suti, jer ak ti neznas zapravo o kakvom se malwareu radilo, kako cemo onda mi. Da upotrijebim tvoju omiljenu analogiju: imo ja auto koji mi je stalno crkavo, nis nevalja, al kad sam preso na ovaj sad - preporodio se. Na kraju se ispostavilo da covjek nije mogo upalit zbog praznog akumulatora, a ovaj je bio prazan zato sto je klema na akumulatoru bila skroz labavog kontakta. Znaci, mozda tvoj problem sa NOD-om i nije bio tako dramatican jer kako sam ti rekao mozda je Avast stvorio zabunu jer je napravio gresku. Na tvom iskustvu nikad necemo saznat sto se zapravo dogodilo. I sada ti svojim iskustvom zbunjujes ljude, jer od takvih autoriteta kao sto si ti nisu saznali sto se dogodilo a ti tvrdis da je bila katastrofa. Malo o autoritetima: kada Costa nesto kaze na ovom forumu o toj temi tada znamo da covjek zna o cemu prica. Zato ja ne iznosim svoja "velebna" iskustva vec postavljam pitanja i na njih ocekujem argumentirane odgovore (izgleda da sam skroz neskroman u ocekivanjima).

Iskreno ja bih stvarno presao na Avast ima dvije meni prilicno vazne prednosti: pouzdanost i cijena. Ali jos uvjek ocekujem argumente za pouzdanost, ljudi naklapaju i pricaju svasta, a nitko ne iznosi argumente. Pa kakva je to pomoc, ok, reci otkad koristim Avast nemam problema, na kraju krajeva ako Avast nemoze otkriti neki virus, onda je vrlo vjerojatno da ako ga imas da neces biti svjestan njegovog postojanja i mislit ces da si potpuno siguran. Ne postoji AV program koji garantira potpunu sigurnost, sto kada pokupis virus za koji jos nemas update u svom AV softveru, to neznaci da taj program nista nevalja, vec da jos uvijek nije osvjezen novim virusnim definicijama.

I zadnje: velis da preporucas Avast i NOD, mislim da nije korektno od tebe da preporucujes NOD za koji si se osvjedocio da nevalja.

P.S. Mogu ti poslati na e-mail sve svoje licence za NOD, za sto nisam siguran da ti mozes.
AC Thunder je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2006., 19:59   #54
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
i onda je admin zamotao thread u katanac
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2006., 20:31   #55
AC Thunder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: InTheAir
Postovi: 206
Citiraj:
Autor tutix
i onda je admin zamotao thread u katanac
Mislim da nema potrebe, necu se s nikim svađati, niti zauzimam strane, niti sam odgovaro na hrpu postova koji su samo pljuvacki ili po NOD-u ili po Avastu, mislio sam samo potaknuti raspravu u nekom konstruktivnijem smjeru, tak da ljudi stvarno imaju neke koristi od ovog, ali *ebiga nejde, zakopavam se u off-topic (bas sam blesav), necu vise, casna pijonirska.

EDIT (nakon tora): Nisam htio nikog nazvati glupim, ali izletilo mi nesmotreno, prvi sam poceo, mislio sam samo da je uspoređivanjne s autima glupo a ne autor doticnog posta. Zox ak sam te uvrijedio sorry.

Thx, Tor.

Zadnje izmijenjeno od: AC Thunder. 07.04.2006. u 21:08.
AC Thunder je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2006., 20:43   #56
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Pratim topic već duže vrijeme i stvarno lutate ko ovce u magli.
Prvo, potpuno je neutemeljeno tvrditi "imao NOD a propustio virusa". NOD po defaultu dolazi nepodešen za korisnike i teka nakon njegovog podešavanja možeš tvrditi jel on dobar ili ne. Možda je glupo od strane ESET-a da to tako radi, ali ja osobno više volim takve alate nego one koji su kao "tvornički podešeni najbolje za korisnike". Ne ulijevaju mi povjerenje, jednostavno.
Da je AVAST dobar-dobar je i uz to je besplatan, što mu je veliki adut. I koristio sam ga, dobar je, ali meni osobno NOD je puno bolji baš zato što se može podesiti "osobnije". Ali, to je opet moje mišljenje s kojim se netko može a i ne mora složiti. Njegov izbor.
Ja samo znam da u firmi koristim NOD već godinama i ne pada mi na pamet mjenjati ga, jer sam njegovim uvođenjem napokon dobio odličan alat, a prije njega smo koristili Nortona, PC C i još par, sve naravno licencirano. Tak da je krajnji izbor opet na svakom korisniku posebno.
Mislim da s ovim možemo zaključiti ovu temu, rasprava je OK ali bez daljnjeg vrijeđanja, nazivanja glupim sudionike foruma itd. Tome nije mjesto ovdje…
tor je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2006., 07:54   #57
zox1000
Premium
 
zox1000's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Citiraj:
Autor AC Thunder
Mislim da nema potrebe, necu se s nikim svađati, niti zauzimam strane, niti sam odgovaro na hrpu postova koji su samo pljuvacki ili po NOD-u ili po Avastu, mislio sam samo potaknuti raspravu u nekom konstruktivnijem smjeru, tak da ljudi stvarno imaju neke koristi od ovog, ali *ebiga nejde, zakopavam se u off-topic (bas sam blesav), necu vise, casna pijonirska.

EDIT (nakon tora): Nisam htio nikog nazvati glupim, ali izletilo mi nesmotreno, prvi sam poceo, mislio sam samo da je uspoređivanjne s autima glupo a ne autor doticnog posta. Zox ak sam te uvrijedio sorry.

Thx, Tor.
Ma sve OK!: hello2 :
zox1000 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2006., 10:14   #58
Gladius-
Premium
 
Gladius-'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Ja imam konfu staru 4 godine i mogu reci da mi NOD32 uspori za samo 4! posto sto rulz! A uisitinu je stvarno odlican AV program,: hello2 :
Gladius- je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2006., 22:58   #59
kony
bacc. ing. comp.
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 310
NOD


NOD je NOD


Imo oba dva ,NOD naso 3 puta vise virusa nago AVAST
kony je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2006., 23:44   #60
Panzer
Premium
Moj komp
 
Panzer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Sv. Nedjelja
Postovi: 1,814
Imao NOD32, naravno lincesciran. Odlican antivirusni, po meni najbolji. Ne trosi puno resursa i brz je, da se dosta detaljno podesit i dobro otkrva viruse. Bio je u kombinaciji sa zone alarmom, ubojita kombinacija... Steta kaj mi je istekla licenca sad u 3-cem mjesecu.

Trenutno koristim Avast iz razloga jer je besplatan, posto mi je NOD-u istekla licenca... Isto tako dobar antivirusni, ali nod mi je bolji.
__________________



UPGRADED...
MBO: Gigabyte M59SLI-S4 cooled by HR-05 SLI & Zalman ZM-NBF47
CPU: AMD Athlon64 X2 3600+ cooled by Scythe Infinity @ 2.7GHz / 1.25V
RAM:2x 1GB Kingmax DDR2 800
VGA: Sapphire HD3850, 256MB Accelero S1 & 120mm AC @750/1900MHz
HDD:Western Digital 160GB (S-ATA, 8MB)
HDD 2: Western Digital 640GB AAKS
CD/DVD : DVD RW Pioneer DVR-112D Silver (Color match with case)
Powered by OCZ GameXtream 600W
Everything in Chieftec LCX-04SL-SL-A (HDD cooling – 3x92mm Sharkoon, ispuh 1x120mm CoolerMaster)
Coolers controled by Zalman ZM-MFC1
Visual expirience by Samsung 940BW

Notebook: Fujitsu Siemens Amilo Pro V3205 (12", CoreDuo 1.6, 1536MB RAM, 80GB) & Ubuntu 8.04

Audio sistem: Monitor Audio Silver RS1, Monitor Audio PureFlow Speaker Cable, Marantz PM310 pojacalo, Pioneer PD-S501 player, van den Hul M.C. THE BAY C5 Hybrid interkonekt.



Panzer je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na