Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.01.2013., 18:57   #1
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
20-pinski PSU i 6-pin grafička kartica

pozz

nije bas problem (jos), ali:

buraz ima maticnu sa 24-pinskim prikljuckom. ima i 20-pinsko napajanje hiper HSU-3S350 sa peak load-om od 400W. ne znam koliko je staro. mrcina radi, ali sad bih vjerojatno stavio jos 9600GSO, pa sad - koliko je to pametno? na internetu pronalazim svakojake "bisere". neki cak navode da je losije imati adapter nego samo direkt spojeno napajanje u plocu. pa onda da su ona 4 dodatna pina za napajanje za PCI-e. Trenutno je u stroju i graficka i radi komp vec 2-3 tjedna skoro po cijele dane i nema nikakvih problema. uglavnom, u manualu od maticne se ne spominje nikakvo OBAVEZNO koristenje 24-pinskog napajanja ako je grafa spojena niti ikakva upozorenja u vezi toga.

zanima me da li netko ima negativnih iskustava sa takvim nacinom spajanja?
Zagorhac je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2013., 19:14   #2
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
razlika izmedu 20 i 24 pinskog konektora je u tih 4 pina koja dovode struju na PCIe X16, tj za graficku karticu. recimo da imas 9600GSO ili GT koje nemaju dodatno napajanje, vrlo je upitno da li bi takva graficka radila u kompu, posto nema tih dodatnih konektora.

ali, ne moras se previse zamarati. eventualno provjeri napone multimetrom (+12V prvenstveno), kakav je na full loadu. i naravno, ako napajanje ima vise railova, kod ovog molex-PEG adaptera je svakako pozeljno da se spajaju na dva razlicita raila (izvoda). i to ti je to, sama graficka uopce nije veliki potrosac, napajanje nije bajno (ali nije niti shit), sljaka i prakticki nema razloga za brigu.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2013., 22:06   #3
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
jos jedno pitanje: sto sa onim plocama koje imaju PCIe utore, a NEMAJU 24-pinski prikljucak nego sa standardnim 20-pinskim radi bilo koja grafa na njoj?

Zadnje izmijenjeno od: Zagorhac. 12.01.2013. u 22:09.
Zagorhac je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2013., 18:47   #4
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Imam doma 4CoreDual-SATA2 R2.0 i ploča je poprilično izbirljiva po pitanju novijih PCI Express grafički
ShanTech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na