Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.11.2008., 09:46   #1
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
2 kompa isti problem

pozdrav,evo probat ću što kraće opisati problem koji mi je zaista čudan...(da nije ne bi bio problem )
napominjem,sve komponente korištene su rabljene ali su do trenutka slaganja radile u drugim kompovima bez problema..

dakle,slagao sam jedan komp koji prilikom paljenja nije davao signal na monitor.. pošto sam mislio da je do grafičke zamijenio sam je drugom..bez rezultata..onda sam vidio da ni hard disk niti dvd ne rade ukoliko su spojeni ide kabelom,ukoliko su samo na napajanju, vrte...

e sad ok,mislio sam taj komp je kakav je i to je to,ali... dofurao sam drugi komp,sa svim djelovima osim grafičke...pa sam spojio jednu iz gornjeg kompa..naravno,nije davalo sliku pa sam probao i drugu..napominjem:grafička je jedini isti dio koji povezuje ta dva kompa,ovaj drugi je RADIO dok nisam uštekao istu..ali zašto i u ovom drugom NE RADE ni hard disk ni dvd ukoliko ih spojim IDE kabelom(rade samo pod napajanjem)...

možda mala pomoć (na matičnoj se ispisuje FF )

e da i možda potencijalno riješenje problem i utvrđivanje moje gluposti WTF is P6 kabel...nisam pronašao adekvatno mjesto za uštekati isti pa sam možda i pridonio situaciji...
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 10:09   #2
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Jesi spojio kabele sve iz napajanja? imas 20-pinski na maticnu i jos jedan 4 pinski(dvi zute i dvi crne zice) isto na maticnu negdje oko procesora se spaja.ako njega nisi spojio nije ni cudo sto se nedize sustav.zatim provjeri sve one male kabelcice za power i reset i tako...a moga bi i navest bar o kojim se maticnim radi (a i cijele konfiguracije ipak nemamo kristalnu kuglu ispred sebe) Zatim spojis sve ventilatore(CPU ,chipset) na maticnu...???javi kad sve to provjeris sto je ispalo.
webstartm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.11.2008., 10:36   #3
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Jesi spojio kabele sve iz napajanja? imas 20-pinski na maticnu i jos jedan 4 pinski(dvi zute i dvi crne zice) isto na maticnu negdje oko procesora se spaja.ako njega nisi spojio nije ni cudo sto se nedize sustav.zatim provjeri sve one male kabelcice za power i reset i tako...a moga bi i navest bar o kojim se maticnim radi (a i cijele konfiguracije ipak nemamo kristalnu kuglu ispred sebe) Zatim spojis sve ventilatore(CPU ,chipset) na maticnu...???javi kad sve to provjeris sto je ispalo.
svi kabeli iz napajanja nisu spojeni (nemam toliko hard diskova)..ali su 20-pinski i 4 pinski spojeni u odgovarajuće utore...mali kabelčići za power i reset nisu micani a radili su prije stavljanja grafičke....matična nije sad ispred mene ali ne znam točno čija je znam samo da je na starijem kompu asusova p4xs8x i da je i ta radila prije... ventilatori su spojeni....tj ovaj iznad procesora drugog nema(osim u napajanju).. još jedna stvar..da li je moguće loše spojit grafičku,iako sumnjam da je to jer sam kod jednog spajanja loše spojio i tada se komp nije mogao ni upaliti...

znam da bi pomoglo da imam modele komponenti ali probani su u tim kombinacijama da mi se čini da to skoro nije ni bitno već da ja jednostavno negdje žešće griješim...
e da, što je taj P6 kabel
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 10:44   #4
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
svi kabeli iz napajanja nisu spojeni (nemam toliko hard diskova)..ali su 20-pinski i 4 pinski spojeni u odgovarajuće utore...mali kabelčići za power i reset nisu micani a radili su prije stavljanja grafičke....matična nije sad ispred mene ali ne znam točno čija je znam samo da je na starijem kompu asusova p4xs8x i da je i ta radila prije... ventilatori su spojeni....tj ovaj iznad procesora drugog nema(osim u napajanju).. još jedna stvar..da li je moguće loše spojit grafičku,iako sumnjam da je to jer sam kod jednog spajanja loše spojio i tada se komp nije mogao ni upaliti...

znam da bi pomoglo da imam modele komponenti ali probani su u tim kombinacijama da mi se čini da to skoro nije ni bitno već da ja jednostavno negdje žešće griješim...
e da, što je taj P6 kabel
Ako je jaca graficka ona na sebi ima dodatan utor za napajanje... i sad pogledaj sve kablove iz napajanja i graficku ,i ako graficka ima utor samo odgovarajuci kabl iza napajanja ustekas u graficku. Cek jel na hladnjaku od CPU ima ventilator? koje je cpu ,graficka ? o maticnoj nisan nist nasa na googleu... mozda se maticna dira negdje s kucistem i pravi kratko spoj (na jednoj od onih noga sa pricvrscivanje)
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 10:49   #5
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Ako je jaca graficka ona na sebi ima dodatan utor za napajanje... i sad pogledaj sve kablove iz napajanja i graficku ,i ako graficka ima utor samo odgovarajuci kabl iza napajanja ustekas u graficku. Cek jel na hladnjaku od CPU ima ventilator? koje je cpu ,graficka ? o maticnoj nisan nist nasa na googleu... mozda se maticna dira negdje s kucistem i pravi kratko spoj (na jednoj od onih noga sa pricvrscivanje)

nije jača grafička pa tako ni nema taj dodatni utor za hlađenje...na hladnjaku od CPU se nalazi ventilator koji radi..sorry na nedostatku ostalih info ali trenutno nisam doma gdje su ti uređaji...grafička je neka ati-eva ali imam i drugu koja je nemam pojma ni čija..

a ovo za diranje s kućištem mi se čak čini i moguće.. probat ću to kad dođem doma...
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 11:07   #6
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Nemogu ti nista pomoc bez komponenata...nista ,kad dodjes doma ,lipo napisi obe konfiguracije i neko ce ti pomoc.
edit: i nije dodatni utor za hladjenje na grafickoj nego dodatni utor za napajanje.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 11:20   #7
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
edit: i nije dodatni utor za hladjenje na grafickoj nego dodatni utor za napajanje.
lapsus
schetz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na