Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.07.2022., 09:03   #6211
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
Zato jer navodno neznauju koji je password.
Kad daš zahtjev za bridge, kreiraju novi pass i jave ti ga.
Nisam nikad nakon toga vraćao nazad u router mod...

Ako je za v46 poznat supervisor onda možeš i tako doc do podataka. Za v45 i 51 je.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 09:25   #6212
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Zelim stavit tplink vr2100 umjesto v46. Tako da bridge mode mi ne igra ulogu. Nisam nasao nigdje supervisor za v46.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 09:31   #6213
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Zelim stavit tplink vr2100 umjesto v46. Tako da bridge mode mi ne igra ulogu. Nisam nasao nigdje supervisor za v46.
Pa traži bridge, dobiš drugi pppoe pass, i stavi tplink.
Di je problem?
I da, jasno mi je da potpuno izbacuješ njihov modem/router.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 09:49   #6214
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Htio sam malo testirat opcije bez stavljanja u bridge i vracanja. Sve je brze i lakse. Probas jedan router, skines ga, probas drugi i usporedis. Ovaj mi bude v46 u bridgeu pa ne mogu konkretno uspoređivat a i moram cekat svaki njihov korak jer zahtjev se daje preko aplikacije ili moj iskon. Cekanje na javljanje operatera mi je izgubljen zivot.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 10:24   #6215
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Sorry, al i dalje mi nije jasno.
Daš bridge zahtjev, jednom. Dobiš pppoe podatke, i nakon toga testiraj do mile volje. Pa nemoraš ponovo za svaki ruter tražit.
Ako ti jedan od rutera nema modem, staviš isp govno da glumi modem, iza toga svoj ruter.
Jedina komplikacije su iptv i iptelefon od providera za složit.
Internet ide bez beda.
Testirao bi rutere bez bridge moda? Isto može.
Dodaš samo difoltnu rutu, i pomiri se s duplim natiranjem.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 11:41   #6216
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Htio sam malo testirat opcije bez stavljanja u bridge i vracanja. Sve je brze i lakse. Probas jedan router, skines ga, probas drugi i usporedis. Ovaj mi bude v46 u bridgeu pa ne mogu konkretno uspoređivat a i moram cekat svaki njihov korak jer zahtjev se daje preko aplikacije ili moj iskon. Cekanje na javljanje operatera mi je izgubljen zivot.
e nemože.
čak mislim da bi ti kod vraćanja u router mod ponovno automatizmom generirali novi password.

prebaci u bridge i testiraj do mile volje sa tplinkom. čak i ako ti ne paše modem od tplinka, prebaci ga da koristi wan port sa istim podacima i zaštekaj v46 ispred njega na tel liniju. svejedno će bit stabilnije.

i edit:
ma nisi ti na optici? pred malo si komentirao da imaš i ht optiku, i da imaš gtnet wifi. di ti je onda taj dsl ostao? daj si digni ptp link od optike do doma i teraj taj dsl
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 12:12   #6217
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Sorry, al i dalje mi nije jasno.
Daš bridge zahtjev, jednom. Dobiš pppoe podatke, i nakon toga testiraj do mile volje. Pa nemoraš ponovo za svaki ruter tražit.
Ako ti jedan od rutera nema modem, staviš isp govno da glumi modem, iza toga svoj ruter.
Jedina komplikacije su iptv i iptelefon od providera za složit.
Internet ide bez beda.
Testirao bi rutere bez bridge moda? Isto može.
Dodaš samo difoltnu rutu, i pomiri se s duplim natiranjem.
Vr2100 ima modem u sebi. Ako za v46 zatrazim prebacivanje u bridge, taj router ce ostat u bridgeu pa ne mogu uspoređivat tplink vr2100 i v46 . Kad imas 80/20 nije problem, kad imas jedva 30/7 i to s greskama, onda testiras sve i svasta da izvuces najbolje za sebe.

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
e nemože.
čak mislim da bi ti kod vraćanja u router mod ponovno automatizmom generirali novi password.

prebaci u bridge i testiraj do mile volje sa tplinkom. čak i ako ti ne paše modem od tplinka, prebaci ga da koristi wan port sa istim podacima i zaštekaj v46 ispred njega na tel liniju. svejedno će bit stabilnije.
Ako ostavim v46 kao bridge, vr2100 nema smisla jer ima drugih routera koji mogu raditi kao wan routeri. Htio sam bas testirati usporedno vr2100 i v46 da vidim koje su razlike, a da se ne zajebavam sa prebacivanjem v46 u bridge. Znaci ako vratim iz bridgea gubim pppoe podatke, i opet sam na pocetku

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
i edit:
ma nisi ti na optici? pred malo si komentirao da imaš i ht optiku, i da imaš gtnet wifi. di ti je onda taj dsl ostao? daj si digni ptp link od optike do doma i teraj taj dsl
Optiku imam na poslu, radi mrak. HT Tehnicolor Nisam ga ugasio otkad je instaliran. I zica i wifi rade perfektno.

Doma imam 30/7 iskon sa errorima, i gtnet wifi 25/5 sezonski za turizam. Ping uzas, ali turisti ne gejmaju a sve ostalo radi ok. U pravilu sve radi ok, ali v46 je govno, ping se nakon par dana koristenja digne na 40-50 online gaming je neigriv pa treba reset, wifi nakon par dana je zaqurazz, a i imam spojen archer c20 na njega samo radi 5ghz i firesticka. Zelio sam elimirati i v46 i c20 i nabavio vr2100, pa sam mislio da se moze uspoređivati ali ocito ne moze. Ide vr2100 gore i bok.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 31.07.2022. u 14:27.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 12:28   #6218
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Uf šta mrzim te preserans sigurnost kombinacije, a nije ni čudno da su uveli to auto generiranje jer odavno Iskon nije normalna kompanija,
valjda formalno imaju 3,5 čovika, sve je prebačeno na HT ...
Probaj naći neku vezu ... da dođeš do user / pass za PPPoE ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 13:37   #6219
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Vr2100 ima modem u sebi. Ako za v46 zatrazim prebacivanje u bridge, taj router ce ostat u bridgeu pa ne mogu uspoređivat tplink vr2100 i v46 . Kad imas 80/20 nije problem, kad imas jedva 30/7 i to s greskama, onda testiras sve i svasta da izvuces najbolje za sebe.



Ako ostavim v46 kao bridge, vr2100 nema smisla jer ima drugih routera koji mogu raditi kao wan routeri. Htio sam bas testirati usporedno vr2100 i v46 da vidim koje su razlike, a da se ne zajebavam sa prebacivanjem v46 u bridge. Znaci ako vratim iz bridgea gubim pppoe podatke, i opet sam na pocetku
I dalje ne vidim problem sa dva poziva korisničkoj službi.
Nego, jesi probao eliminirati kućnu instalaciju, glede grešaka? Nisam jednom tako popravio siruaciju ljudima.
Isto tako, gledao bi po netu nabaviti uređaj s najboljim modemom, Nikky bi tu mislim znao dobar savjet dati.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 13:44   #6220
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Pa krenuo je "dobrim putem" sa tim VR2100
Savjet da prekontrolira, po potrebi izmijeni tel. liniju sa kvalitetnijim kabelom (barem koliko je dostupno) + dobri spojevi i dalje stoji.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 13:48   #6221
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,402
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
Zato jer navodno neznauju koji je password.
Kad daš zahtjev za bridge, kreiraju novi pass i jave ti ga.
Nisam nikad nakon toga vraćao nazad u router mod...

Ako je za v46 poznat supervisor onda možeš i tako doc do podataka. Za v45 i 51 je.
Negeneriraju novi password doslovno ti ga pročitaju.Probao na par mjesta.
"PLOT TWIST"PPPoE password je ISTI kao za Korisnički WebUI
Oni supervisor passwordi i dalje vrijede za SVE V45,V46,itd..... tako da možeš očitat username a password ti je sa Korsnikčkog WebUIa.

Code:
supervisor

b38NEjmYdJVjdB5r

Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Jedina komplikacije su iptv i iptelefon od providera za složit.
Internet ide bez beda.
Testirao bi rutere bez bridge moda? Isto može.
Dodaš samo difoltnu rutu, i pomiri se s duplim natiranjem.
Nije komplikacija samo treba nabaviti VR2100v EU ako se želi i VoIP za Net i IPTV VR2100 bez problema se naklika u 2 minute.
ČAK kod jednog forumaša sam se susreo da su mu Iskonovci dali VoIP username i password pozivom na SZK.

Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Nego, jesi probao eliminirati kućnu instalaciju, glede grešaka? Nisam jednom tako popravio siruaciju ljudima.
Isto tako, gledao bi po netu nabaviti uređaj s najboljim modemom, Nikky bi tu mislim znao dobar savjet dati.
U 99% slučajeva je uvijek do korisničke strane.Stari telefonski kabeli šta idu kroz zidove ili su zažbukani pa čak i nekad hvatani na brokve.
Ponekad zna biti samo terminirani dio gdje ide neki RJ11 podžbukni/nadžbukni šteker a sve su to lagane DIY stvari.
Trenutno najbolji modem router za najviše krznenih HRK je Asus DSL-AX82U cca 1600 HRK na Amazonu on drži vezu rock stable ma kakva bila.
Najbolje uloženo dobiveno je TPLink VR400 v3 a na Amazonu ga se može nabaviti za 450 HRK a ima sve Gigabitne portove,OneMesh support a može da odradi Net i IPTV bez problema.
Za Net+IPTV+VoIP trenutno može samo VR2100v EU verzija da odradi.Doma ga koristim i još na par mjesta sam ga ugradio i radi TipTop.Kod jednog Optima korisnika ping se prepolovio sa 80ms na 38ms gdje je smrdio V45 i V46.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Uf šta mrzim te preserans sigurnost kombinacije, a nije ni čudno da su uveli to auto generiranje jer odavno Iskon nije normalna kompanija,
valjda formalno imaju 3,5 čovika, sve je prebačeno na HT ...
Probaj naći neku vezu ... da dođeš do user / pass za PPPoE ...
Negeneriraju nove passworde a doslovno ti ga pročitaju kao da si stavio kvačicu na "Show Password"
Jedini zajeb može bit ako te jedan dan prebace na Bitstream pa moraš rekonfigurirat VLANove i dodat oni @bitstream na username za PPPoE sve ostalo je isto.


Evo jedna činjenica da se zna.

HT locka sve ostale ISPove koji unajme paricu od njih na profil 8a/8b tako da nemogu dati više od cca 60/15 dok HT svojima daje otvorene profile 17a i jače(SuperVectoring/Vectoring) sa G.INPom.
Niti jednog Iskonovca/A1/Optimu nisam vidio na 17a profilu ma koliko god on bio blizu centrali.Susjed do mene jedva ima 40/8 sa V45 Innboxom (Optima) sa profilom 8b.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 31.07.2022. u 14:47.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 14:33   #6222
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Šta daje tht vectoring? Ja sam na iskonu preko bitstreama, naravno nemam vectoring. Bez vectoringa imam 50/20 tako nešto, 99% profil 17a. Ako odem na tht sa vectoringom to bi moglo ići osjetno bolje.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 14:43   #6223
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,402
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Šta daje tht vectoring? Ja sam na iskonu preko bitstreama, naravno nemam vectoring. Bez vectoringa imam 50/20 tako nešto, 99% profil 17a. Ako odem na tht sa vectoringom to bi moglo ići osjetno bolje.

Sent using Tapatalk
Jesi siguran da imaš 17a profil i dali piše u GUIu rutera piše profil ili nagađaš?
Gdje god sam provjeravao uvijek je 8a/8b profil pa i kod susjeda mi.
Sa Vectoringom do 500m može se imat preko 150/50 ali većinom neugrađuju Vectoring pločicu u DSLAMe ako nije u pitanju stambena zgrada.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 14:45   #6224
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Kucna instalacija je 100% dobra jer kabel ide direkt iz kutije vani na stupu kroz zid kuce i u router. E sad onaj dio od kutije do sljedecih kutija ne znam . I to novi debeli adsl kabel, nekako sam navukao ht preko iskona da ga zamijene jer sam prijvaljivao greske. Imao sam prikazanu propusnost 43/8 ali iznad 30 brdo gresaka. Izvukao sam username preko supervisora xxxx%bit@iskon-dsl ,hvala @Karlo666. Kad kazes Korisnicki webui, na koji tocno pass mislis? Sorry malo sam out sa svime, učim u hodu a kad vec imam username da se ne zezam sa bridgeom, uzmem i pass.

Btw na 8b sam i ja.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 31.07.2022. u 14:50.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 14:51   #6225
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,402
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Kucna instalacija je 100% dobra jer kabel ide direkt iz kutije vani na stupu kroz zid kuce i u router. E sad onaj dio od kutije do sljedecih kutija ne znam . I to novi debeli adsl kabel, nekako sam navukao ht preko iskona da ga zamijene jer sam prijvaljivao greske. Imao sam prikazanu propusnost 43/8 ali iznad 30 brdo gresaka. Izvukao sam username preko supervisora xxxx%bit@iskon-dsl ,hvala @Karlo666. Kad kazes Korisnicki webui, na koji tocno pass mislis? Sorry malo sam out sa svime, učim u hodu a kad vec imam username da se ne zezam sa bridgeom, uzmem i pass.

Btw na 8b sam i ja.
Ajd na PM da nepišemo ovdje.

EDIT #1

Ugl dosta se pričalo da je i HT na xDSLu prije lockao po MAC adresi što NIKADA nije bilo istina.Ja sam prije VDSLa preko 5 rutera izmjenia 2xSE555,1xSX763,2xTompsona i 1xTPLink
Zato i jesam prije cca 8 godina pokušavao sa xDSLom vlastitu opremu tipa DSL-AC68U i drugi a radi i NIKADA nije bilo MAC locka.
Svakakve priča sam čuo tipa i od forumaša ovdje i dalje tipa "Lockano je na MAC pa nemožeš" i ostale gluposti jer ljudima je tako bilo rečeno pa ih je uvjerilo u gluposti.

Istina je da oni stvarno moraju u ACS ukucat MAC adresu(vidio na vlastite oči) rutera ali to neznači da lockaju vezu na određeni ruter već preko MAC adrese,SAP i S/N ruter se aktivira na ACSu tako da može primiti konfiguraciju i da može se remote upravljat njime.I dan danas se govore takve pizdarije da lockaju šta nije istina a čuo to i od HT tehničara.Ugl. koliko sam skužio ovime se koriste kada nabavite otuđenu ISP opremu preko njuškala ili na drugi način ona više nemože da se ulogira na ACS sa svojim podacima jer su taj ruter izbacili iz ACS sistema.
Kod A1 je malo drugačija igra.Kad ti pošalju ruter traže da ih nazoveš na SZK da ga aktiviraju na ACSu tek onda radi klasika sa Resetom.

Imam doma Iskon Innbox V45 i pokušao sam na dosta mjesta i naravno da nije mogao se ulogirati na ACS.Ista stvar se desila kada je
OuttaControl nabavio Iskon Zyxel preko njuškala i nije mogao da se ulogira na ACS pa sam mu morao ručno sve izkonfigurirat.

Da je to istina taj MAC lock ja nebi na 10ak lokacija šta Iskona šta Optime i A1 nebi mogao upogoniti TPLinkove i Asuse.
I da za kraj kažem svima ovdje BRIDGE NIJE RJEŠENJE već govno koje malo manje smrdi!!!
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 31.07.2022. u 15:58.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 16:00   #6226
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Jesi siguran da imaš 17a profil i dali piše u GUIu rutera piše profil ili nagađaš?
Gdje god sam provjeravao uvijek je 8a/8b profil pa i kod susjeda mi.
Sa Vectoringom do 500m može se imat preko 150/50 ali većinom neugrađuju Vectoring pločicu u DSLAMe ako nije u pitanju stambena zgrada.
Piše u routeru. Iskon bitstream.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 16:06   #6227
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,402
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Piše u routeru. Iskon bitstream.

Sent using Tapatalk
Onda super imaš 17a profil.
Može biti jedino da bude pošto je Iskon HTova firma pa mogu da puste im.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 31.07.2022. u 16:13.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 16:43   #6228
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
također iskon bitstream, 17a profil, prije bio na 8b

što mi ama baš ništa ne znači jer sam +900m od centrale i jedva vučem 21 mbit, tak da može bit profil Isus155c, parica je takva kakva je
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 18:22   #6229
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,402
Citiraj:
Autor Ico2005 Pregled postova
također iskon bitstream, 17a profil, prije bio na 8b

što mi ama baš ništa ne znači jer sam +900m od centrale i jedva vučem 21 mbit, tak da može bit profil Isus155c, parica je takva kakva je
Vidi kakvi ti je SNR

Ako je oko 6 dBm onda je 17a bez FR profila.

8dBm je FR1 i 12dBm je FR2
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 20:18   #6230
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
snr je uglavnom 9-10 db, tako je dogovoreno zbog stabilnosti jer je oštećen podzemni kabel pa ima problema na parici, bilo je pucanja veze i koječega

tu bi isto trebali raditi novi izvod i sanirati to oštećenje jer je blizu, ali vidjet ćemo kada će to biti
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2022., 21:09   #6231
Le0n
Groarrr
Moj komp
 
Le0n's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Pula
Postovi: 430
Jel se netko od ekipe prije uspio rješiti stutteringa na TVu?

Po nalogu tehničara zamjenio sam kabel u zidu iako nije trebalo jer OPET poslje 20h navečer TV je negledljiv.
Le0n je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 21:45   #6232
igiskor
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Ako se uzme sportski paket 2, jel idu uz njega kanali i u fhd-u?
igiskor je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 23:30   #6233
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Citiraj:
Autor Le0n Pregled postova
Jel se netko od ekipe prije uspio rješiti stutteringa na TVu?

Po nalogu tehničara zamjenio sam kabel u zidu iako nije trebalo jer OPET poslje 20h navečer TV je negledljiv.

Imam dojam da nisi na bakru ni optici već na LTE mobilnoj mreži .... pa to nije ništa čudno pogotovo ako je bazna postaja daleko.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 16:09   #6234
marios
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Kako na Iskon InnboxV45, znam koji imam DSL profile i dali je Vectoring koristen ili ne ?

marios je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 21:05   #6235
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,402
Citiraj:
Autor marios Pregled postova
Kako na Iskon InnboxV45, znam koji imam DSL profile i dali je Vectoring koristen ili ne ?



Vidim po brzini da si jako blizu centrale.Inače ovo ti je otvoreni profil 17a sa G.INPom.
G.INP znači impulse noise protection.
Vectoringa nema.

17a profil je max 100/50

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2022., 16:39   #6236
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Uzel sam Iskona za doma, optika, osnovna brzina 100/50.

Dobil sam ONT i Speedport router, a pošto sam htel svoju opremu malo sam istražival i naručil sam prek Amazona Fritzbox 7530 AX da zamjeni Speedporta.

Zamjena je bila prilično brza i jednostavna, maknul sam Speedporta, uštekal Fritza, pročital fanastičan post od Karlo666 i evo, uživam

U konfigu routera pod Internet -> Account Information dodal sam ovo:

Internet Service Provider
Select your internet service provider.
Internet service provider: Iskon

Connect via
Specify how the internet connection should be established.
Connection to an external modem or router
Select this kind of connection if the "LAN 1" port of the FRITZ!Box is connected to an already existing external modem or router.


Operating Mode
Specify whether the FRITZ!Box connects to the internet itself or shares an existing internet connection.
Establish own connection to the internet
The FRITZ!Box disposes over its own IP address range. The firewall remains enabled.


Account Information
Is account information required? Yes

Enter the internet account information you received from your internet service provider.

Username
xxxxxx%bit@iskon-dsl - potrebno je dodati ovaj '@iskon-dsl' sufiks iako na nekim mjestima piše da ne treba

Password
****


Internet Connection
Maintain permanently (recommended for flat rates)
Delay disconnection by provider to the period between: 1 - 2


VLAN Settings
Please note that a VLAN ID is required only in special cases. The required ID was supplied by your internet service provider.
Use VLAN for internet access, VLAN-ID: 3967


Vjerojatno je ovo svima poznata priča al evo, da potvrdim gradivo.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2022., 17:18   #6237
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Da, Karlo je to dobro istražio i složio ...

uživaj u novoj igrački > https://en.avm.de/products/fritzbox/...30-ax/details/
dobra osnova cijele mreže, po želji dalje graditi njihov Mesh, složiti VoIp (zahtjeva malo više gnjavaže), ...

EDIT: Ako se ne varam, poželjno je nabaviti International verziju, Karlo će znati precizno.

EDIT2: Cca € 150 - 160,
još bolja ponuda u IT za € 140 > https://www.mediaworld.it/it/product...ax-160070.html

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 19.08.2022. u 17:27.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2022., 21:39   #6238
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Ma može netko I de verziju ako zna njemački. Inače int ima više jezika ali najbitnije engleski pa se danas sutra može i prodati lakše.

Ja sam nedavno na forumu prodao 7590. Odlični ruteri, 7590 je bas mrcina. Svi oni imaju sve u jednom. Od sekretarice, interne telefonske centrale, fax to email, nas, dlna media centar, vpn, ddns ma nema šta nemaju

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2022., 22:42   #6239
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
@Mario92
Jesi li morao zvati SZK da te prebace u bridge mode?
Prije nekog vremena sam slicno pokusavao sa Asus routerom, čak i Nikkya privatno gnjavio, ali nije uspilo...
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2022., 23:25   #6240
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,402
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Ma može netko I de verziju ako zna njemački. Inače int ima više jezika ali najbitnije engleski pa se danas sutra može i prodati lakše.

Ja sam nedavno na forumu prodao 7590. Odlični ruteri, 7590 je bas mrcina. Svi oni imaju sve u jednom. Od sekretarice, interne telefonske centrale, fax to email, nas, dlna media centar, vpn, ddns ma nema šta nemaju

Sent using Tapatalk
Postoji bitna razlika između DE i International verzije.
Nije samo Hardwareska nego i Softwareska.
Jedan razlog je pošto u švabiji ISPovi za IPTV uslugu koriste DHCP vrstu veze dok kod nas i u ostalim EU državama zna biti Bridged,Static ili DHCP.

E sad možeš ti taggat VLAN ID i napravit novu LAN grupu za IPTV na DE verziji ali to nije sve jer ima više postavki IPTVa osim Bridgeane konekcije a to su:

Priority
IGMP Snooping
Multicast Routing
FastLeave
RTP Protokol

Dvije najbitnije su Priority i RTP Protokol a to nemožeš odraditi na DE verziji iako možeš upogoniti MaxTV ili bilo koji drugi.
Problem koji će se pojavljivati je kad netko krene SpeedTestat,skidat Torrent ili bilo šta drugo što jede sav Internet Bandwith a to je zamrzavanje slike,pad FPSa ili potpuni gubitak IPTV usluge sve dok klijent neprestane sa downloadom/uploadom/torrentiranjem.
Ovaj potpuni gubitak IPTV usluge je vrlo očit na ISP ruterima npr. na SpeedPortu svako mjesec do dva dana sve prestane raditi i moraš čupat iz struje MaxTV STB pa nekada i Resetirati SpeedPort ruter dok meni na Asusu samo piči mjesecima bez posustajanja.

Primjer u Asusu za postavljanje IPTV usluge
https://i.imgur.com/NxJTHoM.png

Zašto je ovo vrlo važno pa evo jedan razlog.
Tipa kad ja ugasim MaxTV STB dobijem full 84 Mbit u Downloadu/Torrentiranju.
Ali kad se MaxTV STB upali i prebaci se na tipa recimo HRT1 Max download zna spasti za 6Mbit pa čak ako se prebaci na NatGeo,RTL ili NovaTV Download po Speedtestu/Torrentiranju spadne još za 4Mbit do 6Mbit što upućuje da neki programi imaju veći bitrate.
Kad bi ugasio ove gore navedene opcije nastali bi problemi koje sam već opisao.

Prije otvorenih xDSL profila ja sam se stalno syncao na 68Mbit Download i 16Mbit Upload iako po niti jednom Speedtestu/Torrentiranju nebih nikad prešao 52Mbit Download i 11Mbit Upload bio MaxTV STB upaljen ili ugašen što upućuje da je bio rezervirani bandwith za IPTV uslugu a sada sa otvorenim profilima toga više nema ali i s ovim starim načinom nastajali bi isti problemi ako nije uredno konfigurirano.

Zato baš iz tog razloga postoji International verzija sa gore navedenim opcijama ili npr. kod TPLinka EU verzija koja u sučelju ima IPTV opciju.Možda se nevide te opcije kao u Asusa a kad se konfigurira IPTV usluga tebi ih daleko od očiju enablea.
E i da nemožeš preflashat DE verziju u EU/International

Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
@Mario92
Jesi li morao zvati SZK da te prebace u bridge mode?
Prije nekog vremena sam slicno pokusavao sa Asus routerom, čak i Nikkya privatno gnjavio, ali nije uspilo...
Koji Asus router je u pitanju?
Iskon/HT FTTH sa ONTom ili pak xDSL?
Ako imaš svoj PPPoE Username i Password vjerovatno nešto krivo radiš.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 19.08.2022. u 23:54.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na