Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.07.2022., 18:36   #62281
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Svaka zastita se probije, prije ili poslje 😀

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2022., 19:09   #62282
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
+2 cm na Spideru mi je dobro leglo, čak i vizualno. Za volanom mi je na prvu bilo čudno ali je i to brzo postalo normalno. Ne žalim radi investicije




Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2022., 19:39   #62283
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Čuvaj taj stroj. Cijena će mu samo rasti
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2022., 20:13   #62284
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Samo neka krenu, kupiš osnovni pa aktiviras sve

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2022., 21:18   #62285
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Svaka zastita se probije, prije ili poslje 😀

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

Problem je što sve ide preko interneta, bar dok traje garancija.

Auto je gotovo stalno povezan na server, šalje gore sve, od tlaka u gumama do razine goriva u rezervoaru. Koliko znam, i ugrađena kamera šalje informacije BMW-u, pogotovo u slučaju sudara.

Par puta ove godine me spasila aplikacija i mogućnost da preko aplikacije aktiviram svjetla i trubu. Parkirao na parkingu nekakvog festivala. Tisuće auti parkirano na livadi. Nema šanse da u mrklom mraku nađeš auto isprve.

Ne znam jel bih na takvom autu riskirao potencijalni softverski problem i ograničio si ostale mogućnosti. Tko ima za auto više klase, ima i za te subscriptione.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2022., 21:51   #62286
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Cuvaj svoju, 3.2 ima bolju alternativu, stedljiviji po gradu, s vise okretnog, za nijansu brzeg ljepotana kojeg Englezi i dalje zovu mini Ferrari, 2.0 20 V Turbo.


...
Isto rođak, 2. koljeno, loza Pininfarina

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Čuvaj taj stroj. Cijena će mu samo rasti
Čuvam ga i previše, prošlu godinu manje od 200Km odvozio
Još je na China gumama, dobro služe za ležanje. Mislim da ću ići na all season gume jednom kad ga krenem ozbiljnije voziti
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2022., 22:34   #62287
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ne znam jel bih na takvom autu riskirao potencijalni softverski problem i ograničio si ostale mogućnosti. Tko ima za auto više klase, ima i za te subscriptione.
imho: "Tko ima za auto više klase, ima i pare da odmah u cijelosti kupi dodatnu opremu"
ne podrzavam nimalo ove subscriptione/micro-transakcije i sl.
imas dodatni hw u autu koji je zakljucan sw-om. Sto ako taj hw prouzroci probleme na nacem sto koristis a auto van garancije?
ne mirise mi nimalo na dobro osim za proizvodaca da zaradi vise

@murina fin stroj sretno i puno gusta s njim!
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2022., 21:59   #62288
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,876
Ne znam jesam li u krivu, ali zar nisu naveli da svi ti "dodatni" featurei imaju opciju lifetime kupovine? Ako auti imaju pripremu, dodatne opcije kasnije možeš aktivirati po potrebi/želji.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 07:01   #62289
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Cijela autoindustrija ide u smjeru vehicle-as-a-service i da je sve moguce aktivirati kao subscription based, to se nazalost nece promijeniti...

A ovo da se moze crackirati, vjerojatno ce naci neki rus nacina i za to. Ali onda to isto vjerojatno BMW vidi, pa se pozdravi sa njihovim supportom i servisom.

Na danasnjem modernom autu, "meho" moze samo gledati ko tele u sarena vrata. Jako malo stvari se moze servisirati, a bilo koji elektronicki dio se mora kodirati sa vezom na server OEM-a...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 08:23   #62290
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Onda očekujemo "free to play model", auto je đabe, a fićre aktiviramo/plaćamo.

A ne da je cijena ubi bože (250.000kn +), i onda moraš još nadoplaćivati klimu ko kod majmuna s apartmanima na moru. 5 eura i hladi se.

Jučer gledam novi citrač c5 karavan (c5x), 330.000 kn, 181 KS, ogroman, izgleda primamljivo.

Možda odem na probnu vožnju, samo moram nagovoriti ženu ... njoj da ostavim xceed, sebi da uzmem c5x.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 08:45   #62291
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Danas je to grijanje siceva, sutra ćeš doplaćivati za volan, pedalu gasa i brzine na mjenjaču

Karikiram, ali s vremenom će vrlo vjerojatno takav model postati normalna praksa
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 09:07   #62292
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Na žalost to je točno ono kaj je jedan kolega pričao prije pet godina da će se dogoditi. Auto kao servis, a ne kao nešto što posjeduješ.

Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Jučer gledam novi citrač c5 karavan (c5x), 330.000 kn, 181 KS, ogroman, izgleda primamljivo.

Možda odem na probnu vožnju, samo moram nagovoriti ženu ... njoj da ostavim xceed, sebi da uzmem c5x.
Kaj je to SUV karavan?

Mislim fora zgleda ali šteta što nema dizela. I još k tome samo pljugin inbrid.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 09:42   #62293
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Danas je to grijanje siceva, sutra ćeš doplaćivati za volan, pedalu gasa i brzine na mjenjaču

Karikiram, ali s vremenom će vrlo vjerojatno takav model postati normalna praksa
Nije ni cudo da raste prodaja auta koji imaju deset zica ukupno.
A remote iskljucivanje auta i opcenito nadzor od strane proizvodjaca je vec godinama dostupno. .
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 11:46   #62294
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Automobili

Nedavno je auto javio da mu je vrijeme za promjenu zadnjih pakni.
I ok, javim u firmu, organiziraju servis i zamjenski auto (termin za mjesec dana od prijave).

Iako je fleet manager tražio da se napravi kompletan servis s obzirom na kilometražu (30k km) u servisu su to odbili jer kad je stavio ključ u čitač, sustav automatski kreira nalog prema onome što auto kaže da treba. Niš drugo ne treba veli čovjek. Rekoh ok, ali tražili ako kompletan servis. Nema potrebe, sve je ok kaže čovjek (veliki ovlašteni BMW servis tipa Tomić)

Tjedan dana nakon tog, auto javlja da ima nisku razinu ulja i da dodam ulje. Nisu na servisu ni pogledali stanje ulja, ali sam dobio u aplikaciji obavijest da pogledam video kako serviser radi na autu i objašnjava opće stanje auta

Naravno, šipka za kontrolu razine ulja više ne postoji. Auto kaže ulij litru i to je to. Vjeruješ autu. Na kraju izbaci digitalni prikaz razine ulja i vozi dalje.

__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 25.07.2022. u 11:52.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 12:42   #62295
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Ali je bitno da su već predvidjeli stavku: Software update .... slijedeće će biti "mora biti zadnja verzija" a ti pogađaj šta su poboljšali a šta makli / usrali ... > BSOD
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 15:29   #62296
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
To je budućnost i realnost. Kako je generalna populacija sve ležernija tj. mutavija tako će i automobili postati sve više "idiot proof".

Znam ljude koji nisu u životu gumu napumpali. Od žene kolegica nikada u životu gorivo u auto natočila nije. To su radili otac, brat, muž ili djelatnik na benzinskoj.

I sad zamislite koja je šansa da ti mutavci idu prije puta ili recimo jednom u pola godine provjeriti stanje ulja? Kolika je šansa da tim ljudima padne na pamet provjeriti tlak u gumama prije puta? Znam da tlak u rezervnoj gumu 90% vozačke populacije nikada ne provjeri.

Prije par mjeseci su na benzinsku u Samoboru stali cura i dečko recimo koji 25 godina. Niti jedan od njih nije znao kako napumpati gume na nekom seatu ak se dobro sjećam.

Teta s benzinske im je to napravila, a dok je to radila pogledala me s "koji je ovo k" pogledom.

Tako da ako želite automobil koji nije za ekipu nakon lobotomije ili pazite kaj kupujete ili kupite nekaj "malo starije".
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 15:38   #62297
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,876
I ne samo to, ako pumpaju, pumpaju na 2.5, bez obzira što preporuča proizvođač.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 16:03   #62298
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Ili natovare auto do max pripisane težine i gume ostanu na 2,3-2,5 bar. Pa se čude kada ode guma ali da to je realnost. Najbolje da ugrade i "vagu" u automobil i mali kompresor koji će nadrukati tlak u gumama ako dođe do povećanog opterećenja.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 16:15   #62299
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,161
Ma najbolje se vratiti na konja i kočiju, mogu i oni vrišteći jarci iz novog Thora umjesto konja
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 16:39   #62300
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
To je budućnost i realnost. Kako je generalna populacija sve ležernija tj. mutavija tako će i automobili postati sve više "idiot proof".

Znam ljude koji nisu u životu gumu napumpali. Od žene kolegica nikada u životu gorivo u auto natočila nije. To su radili otac, brat, muž ili djelatnik na benzinskoj.

I sad zamislite koja je šansa da ti mutavci idu prije puta ili recimo jednom u pola godine provjeriti stanje ulja? Kolika je šansa da tim ljudima padne na pamet provjeriti tlak u gumama prije puta? Znam da tlak u rezervnoj gumu 90% vozačke populacije nikada ne provjeri.

Prije par mjeseci su na benzinsku u Samoboru stali cura i dečko recimo koji 25 godina. Niti jedan od njih nije znao kako napumpati gume na nekom seatu ak se dobro sjećam.

Teta s benzinske im je to napravila, a dok je to radila pogledala me s "koji je ovo k" pogledom.

Tako da ako želite automobil koji nije za ekipu nakon lobotomije ili pazite kaj kupujete ili kupite nekaj "malo starije".
U autoskoli treba uvesti i test izmjene kotaca, provjera i nadolijevanje ulja, rashladne i tekucine za stakla te provjera tlaka u gumama.

To su osnove koji bi svaki vozac osim ako nije invalid trebao moci napraviti, sto bi dovelo i do discipline vozaca da kad ide na put provjeri sve sto treba na automobilu.
Cesto sam imao slucajeve da vlasnik sa skuterom dode na servis sa rastopljenom masinom jer je s vremenom propisala pumpa vode i nema rashladne tekucine.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 17:09   #62301
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Gledam susjeda sa skuterom, vec godinu dana mu je prednja guma montirana u krivom smjeru rotacije. Kazem mu "mijenjaj vulkanizera, zajebo te", a njegova je "ma ne brini pajdo, dobro drze, nove su". Digao sam ruke od covjecanstva
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 17:15   #62302
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova
U autoskoli treba uvesti i test izmjene kotaca, provjera i nadolijevanje ulja, rashladne i tekucine za stakla te provjera tlaka u gumama.

To su osnove koji bi svaki vozac osim ako nije invalid trebao moci napraviti, sto bi dovelo i do discipline vozaca da kad ide na put provjeri sve sto treba na automobilu.
Cesto sam imao slucajeve da vlasnik sa skuterom dode na servis sa rastopljenom masinom jer je s vremenom propisala pumpa vode i nema rashladne tekucine.

Da išta od toga ljudi znaju, servisi ne bi imali posla, auti bi trajali 30+ godina i ne bi došli gdje danas jesmo.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 17:47   #62303
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova
U autoskoli treba uvesti i test izmjene kotaca, provjera i nadolijevanje ulja, rashladne i tekucine za stakla te provjera tlaka u gumama.
Osim izmjene kotača, sve to je nekaj kaj te može pitat ispitivač na vozačkom. Frendicu je prije par godina pitao prije ispita da mu pokaže gdje je rashladna i gdje se dotače ulje
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 17:59   #62304
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
A ovo da se moze crackirati, vjerojatno ce naci neki rus nacina i za to. Ali onda to isto vjerojatno BMW vidi, pa se pozdravi sa njihovim supportom i servisom.
Da, u ovlastenom servisu, ako bi se omasovilo cascenje kod garaza mestrova solucijom otkljucavanja, moglo bi se gledati u "izvornost" pa odbiti servis, ili naplacivati "kaznene bodove" iz 80-tih, zbog neovlastenog interveniranja u sustav. Trebat ce citati sitna slova preciziranju koristenja i ogranicenja prema korisniku u buducnosti.

Ma moze se kod mestrova stosta danas, samo, veliki broj vozaca ce ipak u ovlastene.

Sad kad se sjetim, kraj 90-tih, Audi A2 osim tocenja tekucine, sve ostalo je bilo verboten za vlasnika, sto me je bas zacudilo i iznenadilo tada.



....
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 18:01   #62305
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Kako je rekao Klaus Schwab, you will own nothing and be happy.


Pokušavaju uvesti kancerogene pretplatničke modele na nadopalte koje si platio u cijeni auta - ako će uvoditi pretplate onda očekujem da će auto biti ili besplatan ili će sve biti po cijeni baznog modela pa si pretplaćuj koliko ti odgovara. Naplatiti nekone 60k+€ pa imati obraza još naplaćivati pretplate je krajnji bezobrazluk. Da velike proizvođače boli briga za išta osim profita je dokazano već sto puta, počevši od emisijskih skandala pa nadalje. Sve to ide na štetu krajnjeg kupca a u korist korporativnih overlordova.



Sramota.
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 19:36   #62306
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Ma najbolje se vratiti na konja i kočiju, mogu i oni vrišteći jarci iz novog Thora umjesto konja
Pa za one koje ne znaju gume napumati i nije bolje od toga.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 19:42   #62307
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Gledam susjeda sa skuterom, vec godinu dana mu je prednja guma montirana u krivom smjeru rotacije. Kazem mu "mijenjaj vulkanizera, zajebo te", a njegova je "ma ne brini pajdo, dobro drze, nove su". Digao sam ruke od covjecanstva
Michelin Made in Balkanium je imao verziju gume City Grip za koju je bilo preporuceno da se montira naopako na prednjem kotacu skutera, kasnije su valjda u proizvodnji okrenuli strelicu za smjer na gumi
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 19:47   #62308
markotornic
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Gledam susjeda sa skuterom, vec godinu dana mu je prednja guma montirana u krivom smjeru rotacije. Kazem mu "mijenjaj vulkanizera, zajebo te", a njegova je "ma ne brini pajdo, dobro drze, nove su". Digao sam ruke od covjecanstva
Neke gume zaista imaju suprotnu stranu sare tako da treba provjeriti.
markotornic je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 19:50   #62309
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
Kako je rekao Klaus Schwab, you will own nothing and be happy.


Pokušavaju uvesti kancerogene pretplatničke modele na nadopalte koje si platio u cijeni auta - ako će uvoditi pretplate onda očekujem da će auto biti ili besplatan ili će sve biti po cijeni baznog modela pa si pretplaćuj koliko ti odgovara. Naplatiti nekone 60k+€ pa imati obraza još naplaćivati pretplate je krajnji bezobrazluk. Da velike proizvođače boli briga za išta osim profita je dokazano već sto puta, počevši od emisijskih skandala pa nadalje. Sve to ide na štetu krajnjeg kupca a u korist korporativnih overlordova.



Sramota.
Tehnologija, globalizacija i digitalni smjer zivljenja koje su korporacije uvele postepeno se odrazavaju u svim proizvodima.
Obaviti popravke na vozilima ili uredajima je sve teze i neisplatljivije, sto dovodi do vise otpada.

Korporacije su ti koje vlade trebaju pritiskati, ali i vlade su usle pod vlast korporacija, korisnici su postali radilice i mindless-botovi
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 20:14   #62310
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
I ne samo to, ako pumpaju, pumpaju na 2.5, bez obzira što preporuča proizvođač.
Ili sto vecina ljudi ne zna da se tlak mjeri na hladnim gumama. Pa onda napumpaju na "tlak koji preporuca proizvodjac", ali kontrolu i pumpanje rade na zestoko zagrijanim gumama.
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na