Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.07.2022., 11:26   #1561
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Koja mi je najpovoljnija banka ako želim imati tekući + Mastercard(odgoda plaćanja)? Trenutno sam na Zabi i tu privilegiju plaćam 30kn mjesečno.
30 x 12 = 360 kn godišnje za odgodu. Za 250 kn godišnje dobiješ ili Diners ili PBZ Premium Visa (bivši Amex) koji ti nude i obročne otplate bez naknade i odgodu plaćanja.
Dakle, SuperSmart za dž i nešto od ovoga ako baš moraš imati i opet si u plusu.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2022., 12:06   #1562
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,149
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
30 x 12 = 360 kn godišnje za odgodu. Za 250 kn godišnje dobiješ ili Diners ili PBZ Premium Visa (bivši Amex) koji ti nude i obročne otplate bez naknade i odgodu plaćanja.
Dakle, SuperSmart za dž i nešto od ovoga ako baš moraš imati i opet si u plusu.
Diners ti ima cashback od 0.5 ili 1% (provjeri nisam siguran). Ja kako sve što plaćam i kupujem dajem na Diners dobijem više novaca nazad od njih nego što platim članarine.

Još ako ti uleti neki od popusta na Diners svako malo (muller 10%, konzum 10%, pevex) ispadne da se ful isplati imati neovisno o članarini.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2022., 15:45   #1563
definho
Premium
 
definho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: /
Postovi: 155
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Diners ti ima cashback od 0.5 ili 1% (provjeri nisam siguran). Ja kako sve što plaćam i kupujem dajem na Diners dobijem više novaca nazad od njih nego što platim članarine.

Još ako ti uleti neki od popusta na Diners svako malo (muller 10%, konzum 10%, pevex) ispadne da se ful isplati imati neovisno o članarini.

Sent using Tapatalk
ako u trenutnom platnom razdoblju (mjesecno, ovisno kad si postavio datum naplate računa) potrosis 1000 KN ili vise cashback je 0.5%, sve ispod 1000 KN ne dobivas cashback.
ako imas Diners Club Gold karticu, onda je cashback 1%
__________________
Respect the Raise...!
definho je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 11:09   #1564
blue239
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 1
Citiraj:
Autor definho Pregled postova
...ako imas Diners Club Gold karticu, onda je cashback 1%
Cashback od 1% kod Diners Gold kartice je samo za obročne kupnje. Za pojedinačne je 0.5% kao i kod standardne kartice.

Za one kojima obročna kupnja ne treba, a plaćat će kompletnu mjesečnu potrošnju i zapravo koristiti karticu kao "charge" zgodna je Diners revolving kartica - nema članarine, a cashback je isto 0.5%.
blue239 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 12:54   #1565
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,149
Citiraj:
Autor blue239 Pregled postova
Cashback od 1% kod Diners Gold kartice je samo za obročne kupnje. Za pojedinačne je 0.5% kao i kod standardne kartice.



Za one kojima obročna kupnja ne treba, a plaćat će kompletnu mjesečnu potrošnju i zapravo koristiti karticu kao "charge" zgodna je Diners revolving kartica - nema članarine, a cashback je isto 0.5%.
Ovo je fora caka. Nisam znao za ovu karticu u Diners ponudi. Posto je članarina free, korisnik koji plati sav generirani trošak bez korištenja revolvinga nema apsolutno nikakvih troškova.

Osobno beskamatne rate ne koristim često i nisu mi "o glavu" no opet je korisno bez kamatno razbiti 2000-3000kn na X rata čisto da ti ne sjednu "prejako" tekući mjesec.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 13:22   #1566
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Ovo je fora caka. Nisam znao za ovu karticu u Diners ponudi. Posto je članarina free, korisnik koji plati sav generirani trošak bez korištenja revolvinga nema apsolutno nikakvih troškova.
Ima i PBZ istu foru za svoje klijente - charge kreditne kartice su 150 kn godišnje, revolving nema članarinu, a obje možeš otplatiti u punom iznosu na kraju mjeseca.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 13:38   #1567
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Ima li ta revolving neku drugu razliku zbog koje bi radije uzeo npr. standard?

Fora je imati za slučaj nekih diners akcija pa bi definitivno uzeo.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 13:46   #1568
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Nije li revolving kartica na kpjoj se unaprijed u banci odredi na koliko rata ces placati?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 13:50   #1569
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Je.
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 14:14   #1570
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Nije li revolving kartica na kpjoj se unaprijed u banci odredi na koliko rata ces placati?
Ne, revolving je kartica kod koje na kraju mjeseca možeš otplatiti određeni dio ukupnog duga prema želji, minimum 150 kn (kod PBZ-a), a maksimum cijeli dug. Ako otplaćuješ cijeli račun, onda ti se revolving ponaša kao charge. Otplata na rate je stvar koju kartice obično nude, ali nije njena "glavna" značajka.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 17:56   #1571
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,149
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ima li ta revolving neku drugu razliku zbog koje bi radije uzeo npr. standard?

Fora je imati za slučaj nekih diners akcija pa bi definitivno uzeo.
Standard ima otplatu na rate bez kamata. Kažeš u dućanu koji ima ugovoreni s Dinersom, peglaj na 24rate. To peglanje i rate su bez kamata. Revolving ima kamatnu stopu, to je sličnije gotovinskom kreditu jer dućan nemora imati rate. Dućan pegla puni iznos a ti plaćaš koliko želiš na mjesečnom računu.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2022., 13:52   #1572
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Da li koristi tko ovaj leanpay? Plaćanje na rate kod kupnje na webu u trgovinama koje nude leanpay uslugu.


Koristio tko? Ima sitnih slova?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2022., 19:56   #1573
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Odusevljen sam kako mi je zaba uzela 59 kn na dignutih 2000 kn na bankomatu OTP-a, bez ikakvih upozorenja i obavijesti. Cak i push notifikaciju nisam dobio, samo ovu da sam digao 2000 kn.

Ulozio sam prigovor, al po svemu sudeći vrijeme je za HPB supersmart, ionako vecinom koristim curve i crypto.com
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2022., 20:02   #1574
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
HPB ima kronični nedostatak bankomata, pa uzmi u obzir to, jer ćeš uredno plaćat naknade kad digneš na "tuđem" bankomatu keš.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2022., 20:25   #1575
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Citiraj:
Autor simpleplan Pregled postova
Odusevljen sam kako mi je zaba uzela 59 kn na dignutih 2000 kn na bankomatu OTP-a, bez ikakvih upozorenja i obavijesti. Cak i push notifikaciju nisam dobio, samo ovu da sam digao 2000 kn.

Ulozio sam prigovor, al po svemu sudeći vrijeme je za HPB supersmart, ionako vecinom koristim curve i crypto.com
Kako bi OTP mogao znati koje naknade naplaćuje druga banka? Bankomat može samo znati samo ono što on naplaćuje.

Push ne dobijemo za naknade, kamate i uplate. Tako da niti za ovu naknadu nećeš dobit obavijest.
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2022., 20:30   #1576
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ne razumin cemu cudenje? Kad je to dizanje na bankomatima drugih banaka bez naknade bilo?
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2022., 21:21   #1577
hrwii
Registered User
 
hrwii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ne razumin cemu cudenje? Kad je to dizanje na bankomatima drugih banaka bez naknade bilo?

U vrijeme lokcdowna nije postojala naknada ali to su bile izvanredne situacije…ova kolegina je sasvim obična višegodišnja praksa svih banaka kod korištenja bankomata koji nisu bankomati banke izdavatelja kartice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
hrwii je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2022., 22:27   #1578
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor simpleplan Pregled postova
Odusevljen sam kako mi je zaba uzela 59 kn na dignutih 2000 kn na bankomatu OTP-a, bez ikakvih upozorenja i obavijesti. Cak i push notifikaciju nisam dobio, samo ovu da sam digao 2000 kn.

Ulozio sam prigovor, al po svemu sudeći vrijeme je za HPB supersmart, ionako vecinom koristim curve i crypto.com
59kn ti je naplatila ZABA ili OTP?
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2022., 23:16   #1579
hrwii
Registered User
 
hrwii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
Kolega je napisao uzela mu Zaba na bankomatu OTP banke…ne budem lijen pa bacim oko na tarifni stavak…2,5% na iznos + 9kn…nažalost u pitanju je kolegino neiskustvo…ili možda viša sila…bilo kako bilo stavak stoji u naknadama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
hrwii je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2022., 23:39   #1580
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Lihvarsko, jer recimo kad ides s crypto.com dignit na otpu, upozori te na 5 eura provizije na bankomatu.

Kako bilo, taman mi je zgodno prebacit neka primanja na hpb, pa ce zaba u zaborav.
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 10:15   #1581
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor hrwii Pregled postova
Kolega je napisao uzela mu Zaba na bankomatu OTP banke…ne budem lijen pa bacim oko na tarifni stavak…2,5% na iznos + 9kn…nažalost u pitanju je kolegino neiskustvo…ili možda viša sila…bilo kako bilo stavak stoji u naknadama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
upravo to mi jest cudno. Inace "samo" banka od tog bankomata (OTP u omo slucaju) uzima proviziju. Barem je meni tako poznato. Ako obje strane uzimaju onda je to kategorija 'gadljiva pohlepa"
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 10:51   #1582
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Nedavno je došlo do promjene naknada

https://www.poslovni.hr/financije/za...ljnija-4284131
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 11:21   #1583
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
upravo to mi jest cudno. Inace "samo" banka od tog bankomata (OTP u omo slucaju) uzima proviziju. Barem je meni tako poznato. Ako obje strane uzimaju onda je to kategorija 'gadljiva pohlepa"
Tebi trosak podizanja na bankomatu druge banke u hrvatskoj naplacuje uvijek tvoja maticna banka, ne ova ciji je bankomat. Vjerovatno se oni medjusobno kasnije namire ali to nema veze s tobom.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 11:23   #1584
hrwii
Registered User
 
hrwii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
Ne postoji dupla naplata naknade…naknadu ne zaračunava banka vlasnik bankomata već banka gdje je otvoren tekući račun. To je u odnosu sa klijent-banka.U odnosu banka-banka one se same “raskusuravaju” koja će kojoj naplatiti koju uslugu preko naše grbače.

Članak iz posljednjeg posta je iz travnja 2021 godine tako da mislim da nije baš informativan.

Prilažem Zabin aktualni “troškovnik” sa tarifnim stavkom koji je predmet teme.

Uglavnom da, deru nas gdje god stignu jer mogu.





Sent from my iPhone using Tapatalk
hrwii je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2022., 09:30   #1585
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
upravo to mi jest cudno. Inace "samo" banka od tog bankomata (OTP u omo slucaju) uzima proviziju. Barem je meni tako poznato. Ako obje strane uzimaju onda je to kategorija 'gadljiva pohlepa"

A tko uzme proviziju kad ideš s crypto.com karticu na OTP bankomat, pa te upozore?

Otvoren SS, idem do poslovnice, lagano zbogom zabi nakon 10+ godina, ionako sam bio na rubu


Blaženi APN, imam kredit u OTP-u gdje nisam morao ni plaću prebacit
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2022., 11:24   #1586
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,538
SuperSmart + napraviš si Revolut za dizanje na bilo kojem bankomatu do 1700kn mjesečno i/ili Keksica s kojom džabe dižeš na Erste bankomatima
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2022., 13:20   #1587
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Imam Revolut, Curve, i Crypto.com, tako da mogu dignit junačke iznose


Keks koristim, možda naručim i ovu Keksicu koju spominješ. Živcira me što je dosta bankomata bez contactless dizanja, previše kartica imam i ovako u novčaniku.


Ova online je sve krivo odabrala za supersmart, al su mi u poslovnici ispravili sve. Naravno da sam došao na dan kad penzićima idu penzije, navikao sam da u Zabu ne idem oko 10tog


Znam da prelazimo na euro, ali jel se može na ovaj supersmart dodat i neki devizni (uz plaćanje, naravno).
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2022., 13:54   #1588
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,479
Ne može. Ako dodaš devizni ili bili što drugo što nije predviđeno uvjetima, prebacuju te na standardni paket.
Netko je napisao da mu je prošlo na način da otvori deviznu štednju mjesec dana (mislim 500€ minimalno) i onda mu po automatizmu moraju devizni otvoriti, ali to više ne igra.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2022., 09:08   #1589
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Tebi trosak podizanja na bankomatu druge banke u hrvatskoj naplacuje uvijek tvoja maticna banka, ne ova ciji je bankomat. Vjerovatno se oni medjusobno kasnije namire ali to nema veze s tobom.
opet se moram vratit na DKB
nemaju provizije kod podizanja gotovine, bilo koji bankomat, bilo gdje u EU.
Dodem s tom karticom na bankomat od HR banke, pise da ce banka koja nudi uslugu bankomata naplatit 22kn.
I tako mi je u ugovoru s DKB.
Uostalom, kakva je to opet izvrnuta HR logika? Zasto bi mene moja banka "kaznjavala" (naplacivala naknadu) jer ne dizem kod svoje banke lovu. Koristi se bankomat od trece banke i ta ima pravo naplatit ili ne , jer ipak oni nude bankomat i moraju placat troskove odrzavanja navedenog. Ocito ima razlog zasto ne dizem kod svoje banke - npr jer nema u blizini bankomata.

btw, ovo sam i frendu nedavno spominjao s bankomatima i naknadama. On je sa svojom Revolut karticom digao gotovinu sa bankomata od ZABA te mu je tecaj bio 7.53 i nije bilo nikakve naknade.
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2022., 09:13   #1590
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Što je DKB?


BTW, uredno sam s Austrijskom Unicredit karticom dizao po svim bankama Francuske i prolazilo je bez ikakvih naknada (u Francuskoj uopce nije postojao Unicredit).
simpleplan je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na