Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2012., 14:38   #1
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Europatrade Samsung i famozna oksidacija

Poslao sam Galaxy S2 prošli tjedan na servis zbog problema sa usb konektorom. Danas sam primio poziv kako se radi o laganoj oksidaciji koja je vjerojatno ušla kroz otvore tipki te je potrebno zamijeniti neki modul o mom trošku.


Nevjerojatno...

Rekao sam da sam čuo već dosta takvih priča pa ću im se javiti, ujedno sam mailom tražio fotku i očitovanje.

Znam da je takvih i sličnih iskustava bilo podosta, jeste li uspjeli dobiti popravak pod garancijom?
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2012., 16:17   #2
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Taj konektor cesto crkava,sto zbog oksidacije,sto zbog grubosti korisnika. Taj modul se cesto mijenja i nije skup. Ako ti traze malo novaca, a garanciju produze,onda ok,ako ti traze puno novaca,i jos ukinu garanciju,onda si probaj nekako izvuci popravak pod garancijom (snadji se ) ili daj nekom lokalnom serviseru koji ce ti u ovom slucaju barem ustedjeti malo novaca.
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2012., 17:04   #3
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
konektor najurednije puni ali spajanje s kiesom i slično, tj podatkovni način nema kontakt- ili ga dobije kada se malo stisne unutra i prodrma.
Traže 200kn, nisam telefonski razumio vezano uz garanciju, ali četkam fotku i očitovanje mailom.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2012., 11:35   #4
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Ma garancija pismena od ovlastenog servisa sve vise ne vrijedi cak ni za guzobris jer izgleda da uredjaji oksidiraju prelako,cak i od stajanja doma ili u kutiji.Kak je meni reko gelipter u mobisu - ne mora bit da vam se mob okupao bas,divoljno vam je recimo znoj dok pricate na mob ... super za znati,fuckas garanciju koja pokriva kao i famozne garancije privatnih servisa na sverane. uredjaje i njihov samo softver
Router je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2012., 12:27   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Po opisu znači da kontakti napajanja u usb - u imaju kakav - takav spoj ali data (dva srednja) nemaju dobar spoj.
Možda treba dio mijenjati a možda je dovoljno samo ponovo zalemiti.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2012., 12:32   #6
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
A i 200 kn nije neki trošak kad se gleda cijena samog uređaja. Ak ti ne ukinu garanciju, šta ćeš bolje?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2012., 15:48   #7
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
A što sa onim kontaktnim sprejevima koji očiste taj sloj od oksidacije ? Ugasiti mob, izvaditi bateriju, posprejati i malo čekati da se osuši? Bi li to funkcioniralo?
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2012., 17:00   #8
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Bolje bi bilo naravno, da Samsung mobiteli i servis nisu smeća, koja normalnu uporabu mobitela/njegovu nekvalitetu pokrivaju i popravljaju jamstvom.

Možda je koja kap ušla kod tipki, ili mobitel čak može pasti u vodu pa raditi- serviser objašnjava?!
Nemam volje ni živaca tražiti da šalju natrag pa slati u Agram (po preporuci Samsunga Hrvatska da tražim mišljenje drugog ovlaštenog servisa) pa ću platiti i tražiti da pošalju zamijenjeni dio (na kojem jedino ima oksidacije dok na ostatku mobitela nema, zanimljivo) koji ću onda pogledati i poslati Agramu.

Zaključak:

Europatrade više ne hvala, a o Samsungu ću ubuduće dvaput razmisliti.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2012., 17:49   #9
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ne znam sta ti uopće bi da posaljes mob u Europatrade, kad imas mogućnost Agram servisa.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2012., 18:29   #10
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Možda bi oni to riješili ali zašto nisam:

1. Europatrade je naveden na jamstvenom listu i ima otpremu overseasom o njihovom trošku u oba smjera, agram samo povrat.
2. Agram mi je zadnji Samsung poslao u Europatrade pa sam na tom čekanju izgubio dodatnih desetak dana.
3. Imao sam kroz godine iskustva s Agramom ali vrlo šarena, od par vrlo dobrih i brzih servisnih intervencija, do jednog SEa kojem su poslije servisa tipke imale zamjenjene funkcije, do unošenja u servisne naloge da su uređaji izgrebani čak i za one bez crtice, pa do toga da su poslali 3 nejeftina mobitela u 2 paketa na posve krive adrese na kojima su i uručeni i na kraju da su poslali uređaj nezašarafljen, bez jednog šarafa kojem se stražnja maska do kraja nije htjela zatvoriti...

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 01.08.2012. u 18:39.
Munjara je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.08.2012., 20:01   #11
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Evo ovo se mijenja:

http://www.parts4ipods.com/WebRoot/S...MF-I9100-1.jpg

Moze se doduse i prelemiti kontakti jer su vani,ali nema garancije da ce raditi jer se znaju pojesti vodici/lemne tocke ispod kontakta ili ih voda izgrize unutar konektora. Odnos vrijeme <-> cijena popravka je bolji ako se zamijeni cijeli modul. 200 kn nije neki trosak za zamjenu. Pogotovo ako se ne izgubi garancija iako sumnjam u to. Mozes i sam zamijeniti,ako gubis garanciju. Traje oko 15 minuta a komad nabavi ne netu
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2012., 20:11   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ajd, to sve skupa nekako i vrijedi 200 beštija
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2012., 10:24   #13
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Ne radi se tu toliko o iznosu već da nakon podosta godina i raznih mobitela, uz ono što smatram posve normalnim korištenjem kao i do sada, prvi put mi je odbijena garancija za nešto i to Samsung u Europatradeu.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2012., 11:16   #14
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Onda si imao sreće, vidiš šta ekipa piše i to ne samo za mob nego cijelu konzumnu / zabavnu elektroniku.
Sve se radi po principu da krepa šta prije kako bi kupio novo + balkan servis (mogli bi se tako ponašati u usa, moš mislit) i rezultat je tu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2012., 11:56   #15
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Jasno mi je da je sve potrošno, ali zato služi garancija da te pri normalnom korištenju zaštiti od nekvalitete u određenom normalnom roku, i to je minimum koji mi kao potrošači i korisnici moramo zahtijevati.
Do sada sam garanciji vjerovao jer za sve mi je priznavana. Naravno ne govorim o slučajevima ako ti uređaj padne u vodu ili bude pregažen autom.
Ali za mene, a mislim da treba biti i za sve neprihvatljivo je da nam podvaljuju ovakve proizvode i ovakav servis.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2012., 15:17   #16
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Ako si dobio slike i ako postoji oksidacija stvar je čista, neznam na temelju čega bi ti uvažili garanciju osim dobrom voljom koju očito nisu imali.
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2012., 15:29   #17
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Nisam dobio slike, poslati će mi modul kad ga zamjene.
Ako je uistinu do nje došlo na nekom lokalnom mjestu: na temelju nekvalitetnog proizvoda koji nema svojstva za svakodnevnu uporabu, nešto od ovoga, inače bi svaki mobitel trebao oksidirati kad na njega padne kap kiše, kad bude sad masan i znojan od ljetnih razgovora ili pak zimi prilikom ulaza iz toplog u hladno zar ne?!
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2012., 15:34   #18
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Kakve to veze ima s servisom?
Da pojasnim.....kako ćeš ti dokazati da ti pas nije lizao mobitel i zašto bi ti oni vjerovali da nije...
Ako je stvar oksidirala bila je u doticaju s vodom znojem ili slinom tvoga psa...nije bitno....nemoj krivit servis...nije on kriv za tvoju oksidaciju
Ako je pak nema onda je to druga stvar

Zadnje izmijenjeno od: Alvin. 04.08.2012. u 15:42.
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2012., 15:51   #19
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Kolega hoće reći da često ljudi izvuku "deblji kraj" sa servisom a zapravo se radi o krivo / loše projektiranom / napravljenom uređaju.
Veza sa servisom je u tome šta proglase slučaj da je korisnik kriv i da ga garancija ne pokriva a zapravo se radi o poviše navedenome.
Naročito poludiš kad čuješ različitu politiku ovisno o tržištu, npr. nešto će mukte zamjeniti / popraviti u usa a ovdje će te izmust xy nofčića.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2012., 16:02   #20
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Opet je to stvar samog proizvođača, servis će naplatit svoj rad bez obzira da se garancija i prizna.
Ja znam da je kolega isfrustriran svojim lošim proizvodom, i da je imao potrebu se negdje požaliti ali mislim da je trebao proizvođača prozivati a ne servis
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2012., 16:12   #21
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Da ali je jako bitno jeli nedostatak priznat pod garanciju jer bi se tada servis trebao naplatiti od dobavljača / proizvođača kao i dobiti zamjenski komad a ne od stranke.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2012., 16:18   #22
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Nikky ima pravo.
Alvine, neka se servis naplati, ali ne od korisnika koji ima garanciju.
Kriv je i proizvođač i servis. Posebice ako se taj servis ograđuje time u mnogim slučajevima, naplaćuje korisnicima a npr, što je samo nagađanje, uredno se od samsunga naplati.
Primjer:
HTC Sensation od par tisuća kuna, prašina ispod ekrana. Je li kriv korisnik što je bio u okruženju u kojem ima prašine (npr džep ili bilo gdje) a ne u hermetički zatvorenom laboratoriju?
HTC je priznao nedostatak, pojeo govno i servisi uredno mijenjaju ekrane bez ijedne riječi.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2012., 16:26   #23
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
@Nikky Šta ti misliš jeli priznat?
Samsung je potvrdio nedostatak službeno negdje?

@Munjara
Želim reći da će se servis naplatit u svakom slučaju, a mislim da im nije u interesu naplatit stranci ako to nije neophodno
U daljnja nagađanja ne želim ulazit jer će uvjek biti samo nagađanja.
Moraš još shvatit njihovu stranu, a kad je u pitanju oksidacija stvar je jasna a oni vjerovatno imaju mobitela iz bazena ili školjke kojima vlasnici tvrde da mobitel čuvan ispod staklenog zvona.
Ako Samsung prizna to kao nedostatak vjerujem da će servis isti otkloniti na njihovu štetu.

Zadnje izmijenjeno od: Alvin. 04.08.2012. u 16:42.
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2012., 17:11   #24
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Tako bi trebalo biti, ali nažalost mnogobrojna Europatrade iskustva govore da se prečesto pojavljuje ta oksidacija.
Na mobitelima postoje "naljepnice" za vlagu na par mjesta. Ako je mobitel bio u vodi tragovi su jasni: naljepnica i oksidacija na mnogim mjestima, kao i da vrlo vjerojatno neće raditi.
Ali ako, je u pitanju kako mi rekoše, blaga oksidacija koja je mozda zbog kapi (znoj, vlaga u zraku, kondenzat, kap kiše....) koja je prošla kroz tipke, onda za mene je to problem uređaja i servisa.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2012., 17:35   #25
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Sve ti je to rekla kazala, namam iskustva s tim servisom pa gledajuć s strane(možda malo naivne) za mene je problem ili u tebi ili u Samsungu nikako u servisu.
Naravno kad dođu slike na forum možda i ja promjenim mišljenje.
Inače što se mene tiče....Samsung radi moderne i lijepe uređaje
Kvalitetne uređaje kupujem od drugih brendova:-)
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2012., 14:59   #26
krikesa
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 34
Činjenica je da je gomila ljudi imala negativna iskustva sa Europatrade servisom. I ja sam među njima te i nakon par godina iskorištavam svaku priliku da ih maksimalno popljujem.
Isto sam imao reklamaciju, mobitel nije imao apsolutni nikakvo fizičko oštećenje, ali su oni našli oštećenja na ploči, nisu priznali garanciju.
Bilo je natezanja i sa drž. inspektoratom i potrošačkim kodom. Na kraju mi mobitel pao u kanalizaciju i tako se završila cijela priča.
Osim mene, čitao sam da dosta ljudi ima loša iskustva , a čak sam jednom gledao i na potrošačkom kodu, gdje su rekli liku da se možda tuširao sa mobitelom. Bila je riječ o tadašnjem top modelu (mislim da je bio neki armani ili tak nešto) od 5000kn.
krikesa je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2012., 09:18   #27
Elder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Krapina
Postovi: 167
Predivno, kad citam sve to kaj ste napisali sve me vise strah da budu me zajebali. Moj s2 gubi svako malo signal vec sam jednom bio u servisu i rekli su da su rjesili. I opet isto, sad sam ga jos jednaput odnio kod njih na servis pa budemo vidli kaj bude bilo sad. Nadam se da bude popravljeno.
Ali ja se ne planiram predati, i nebudem im dopustil da me sjebu. Posteno sam platil mobitel i ocekujem da radi.
Elder je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2012., 12:23   #28
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Hehe da vas sada čuje destroyer kako bogohulite o servisima...odmah bi se pohvalio da je i on vjerojatno zasluzan za odbijanje vasih garancija zbog vlage......

Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na