Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.11.2010., 12:51   #1
Marin!!!
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 179
Ovlasti računa

Pozdrav!
Imam jedan problemčić pa ako netko zna kako ga riješit.
Htio bi napravit dva računa ali da svaki račun ima sve ovlasti,znači instaliranje softwara i sl. ali da jedan račun nema veze s drugim, znači ništa zajedničko. Ni programi ni mape.
Ovo prvo bi mogao napravit tako da napravim dva administratorska računa ali onda se opet oni diraju jedan u drugi. Što jedan admin instalira to drugi može izbrisat, ako jednog pogodi virus utječe na cijeli komp,itd.
Jedino što se mogu sjetit je dual boot ali onda se kod promjene korisnika treba resetirat komp, a kod dva korisnika se samo odjavi i prijavi drugi.
Ima tko kakvu ideju kako to napraviti u istim windowsima (7)?
Marin!!! je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 14:17   #2
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Što je veća ovlast korisnika, to je manja sigurnost operativnog sustava, čak i da možeš složiti ovu priču koju želiš, tako da je to prva greška koju moraš izmijeniti. Kao drugo, virus na svojem računalu nisam vidio godinama, dakle, problem leži negdje drugdje, i razlog je poviše opisan. Osobni dokumenti se bez problema vežu na samog korisnika, pa čak i enkriptiraju. Aplikacije isto. Ali neke stvari su jedinstvene.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na