Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.03.2009., 14:24   #1
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Osposobljavanje fake usb stickova

Dosta ljudi je na ovaj ili onaj način došlo u kontakt sa fake usb stickovima kojih masivno ima na internetu, a što se u više navrata spominjalo i na forumu.
Radi se o sticku koji je modificiran da prikazuje više memorije nego što stvarno posjeduje što čini stick praktično neupotrebljivim
Prije svega potrebno je testirati stick, a jedan od najboljih načina je hwtest.
Nakon toga dajem link za kolekciju alata za provjeru i ososobljavanje usb memorije koja je meni bila dostatna da osposobim dva fake 4gb usb sticka- stvarni kapacitet 2gb.
Prilažem i raniji skup downloadanih fileova koji su se pokazali neuspješnima u mom slučaju.
NAPOMINJEM: Nije nužno da će vama isto uspjeti kao i meni i u svakom slučaju savjetujem guglanje i informiranje.

Princip je jednostavan- treba vam alat proizvodjaca chipseta kojim cete upogoniti stick i vratiti ga na stvarni kapacitet.
U mom slučaju se radilo o icreate-u te su u linku PDK 2 verzije toga alata.
Pokrenuo sam noviju verziju, odabrao simple mode- kliknuo low level format i voila - to je bilo to. (napominjem - alat se znao kao zbrejkati - ali pustite ga na miru i strpljivo)

Prije toga sam potrosio dosta vremena i zivaca na skidanje i isprobavanje svega i svacega.

(Rastavio sam modul i pročitao podatke sa chipa (bitno) i memorije( sporedno) i prema tome guglao)

Alternativa je paragon partition manager te da u njemu smanjite- napravite particiju do stvarno iskoristivog kapaciteta ali to je zadnje rjesenje ako gornji postupak ne uspije.

Napominjem, nemam vremena te ovo nije step by step tutorial nego samo upute sa osnovnim smjernicama.

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 05.03.2009. u 14:41.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 07:31   #2
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Što odabrati kod flešanja sticka, da bude optimiziran za kapacitet ili za brzinu ?
Pitam zato jer u oba slučaja kapacitet sticka mi ostaje isti dok je razlika u brzini velika.

Uspio sam za sad vratiti dva sticka na stvarnu veličinu (cca 2GB) i oba su prošla hwtest (bez obzira bili optimizirani za kapacitet ili za brzinu) pa me zanima kolika je sad pouzdanost takvih stickova?
tintin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2009., 10:21   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
. . . pa me zanima kolika je sad pouzdanost takvih stickova?
Dobio ga mukte ko nekad sat il idiot foto aparat u prašku za robu i sad bi još i garanciju
Zezam se ali ni kristalna kugla ti nemože odgovorit na to pitanje.
Ako je "prošao" test vjerojatno će funkcionirat ok.
Izbjegavaj(te) "čupanje" nego koristi Safe Remove proceduru.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 11:11   #4
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
kolika pouzdanost je pojma nemam - ali nije da ces na njima spremati podatke od zivotne vaznosti (kao ni općenito na usb stickove) - vise na to gledaj kao smeće koje si igrom slučaja osposobio da bude funkcionalno
Testiraj ga s glupostima neko vrijeme, ako sve sljaka, sljaka dok ne otkaze

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 06.03.2009. u 13:40.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 11:39   #5
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Takav stick koristi kao recimo DOS Boot uređaj... Za flashanje, upisivanje MAC adresa i ostalih govanaca... Za važne stvari si kupi pravi stick i gotovo... Voyager je odličan...
Valg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na