Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.09.2008., 12:46   #1411
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Ko prica o uzimanju jeftinog marantza gledam 6xxx i 7xxx seriju. Samo pitam kakvo je u kombi sa wharfedalom...

Zadnje izmijenjeno od: Fleks. 26.09.2008. u 13:05.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2008., 13:26   #1412
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Ko prica o uzimanju jeftinog marantza gledam 6xxx i 7xxx seriju. Samo pitam kakvo je u kombi sa wharfedalom...


Diamond je zvučnik koji nema niti naglašene duboke tonove, a još manje visoke. Marantz kao sladunjavo pojačalo koje ima šminkerski izgled više voli metalne visokotonce, ili zvučnike svijetlijeg karaktera. U kombinaciji može zadovoljiti nekoga tko voli nenaporan zvuk, nešto što svira u pozadini.
A sami diamondi su zvučnici koji sviraju onako kako im daš. Uz lošu elektroniku zvuče loše, uz dobru zvuče dobro. Ne očekivati niti mnogo bassa, niti visokih, ali zato manji bendovi i ženski vokali briljiraju. Dakle, ako si svjestan da je to zvučnik za 200€, onda možeš biti siguran da ćeš dobiti onoliko koliko si platio, a to nije "veliki" zvuk, nego samo zvučnik "svjestan" svojih dimenzija i cijene.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2008., 13:56   #1413
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Diamond je zvučnik koji nema niti naglašene duboke tonove, a još manje visoke. Marantz kao sladunjavo pojačalo koje ima šminkerski izgled više voli metalne visokotonce, ili zvučnike svijetlijeg karaktera. U kombinaciji može zadovoljiti nekoga tko voli nenaporan zvuk, nešto što svira u pozadini.
A sami diamondi su zvučnici koji sviraju onako kako im daš. Uz lošu elektroniku zvuče loše, uz dobru zvuče dobro. Ne očekivati niti mnogo bassa, niti visokih, ali zato manji bendovi i ženski vokali briljiraju. Dakle, ako si svjestan da je to zvučnik za 200€, onda možeš biti siguran da ćeš dobiti onoliko koliko si platio, a to nije "veliki" zvuk, nego samo zvučnik "svjestan" svojih dimenzija i cijene.
Upravo to i zelim. Zelim zvucnik koji mi nece cupat bubrege van bez razloga. Naravno cuo sam zvucnike i imaju attacka kad im das takvu muziku. Pogotovo 9.2, 9.3 . Ali to je pitomo i mirno i svira ono sto mu das.

Ali ti i dalje audiofilski izbjegavas odgovor. Mislim daj napisi konkretno sa cime to dobro svira. Ime mark brand cijenu (normalnu cijenu <2500kn...)

Mislim napises pol strane, a reako si qurtza. Jednu rijec. Da je marantz sladunjav. Ok. Jesi politicar mozda?

Anyway ak ce svirat losije od Jama pomlatit cu sve forumase iz ove teme koji su me nagovarali na prelazak i pljuvali po Jamu (nemojte sad editirat postove u panici, zapisao sam si na papiric)
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2008., 18:33   #1414
Panzer
Premium
Moj komp
 
Panzer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Sv. Nedjelja
Postovi: 1,814
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Upravo to i zelim. Zelim zvucnik koji mi nece cupat bubrege van bez razloga. Naravno cuo sam zvucnike i imaju attacka kad im das takvu muziku. Pogotovo 9.2, 9.3 . Ali to je pitomo i mirno i svira ono sto mu das.

Ali ti i dalje audiofilski izbjegavas odgovor. Mislim daj napisi konkretno sa cime to dobro svira. Ime mark brand cijenu (normalnu cijenu <2500kn...)

Mislim napises pol strane, a reako si qurtza. Jednu rijec. Da je marantz sladunjav. Ok. Jesi politicar mozda?

Anyway ak ce svirat losije od Jama pomlatit cu sve forumase iz ove teme koji su me nagovarali na prelazak i pljuvali po Jamu (nemojte sad editirat postove u panici, zapisao sam si na papiric)
Probaj se dogovorit u trgovini da ti daju pojacalo na revers, mislim da ces morat ostavit neku kaparu koju dobis nazad kad vratis amp nazad. Ja sam tak uzel zvucnike u technomaxu, samo bez kapare. Najbolje da se sam uvjeris kak svira.
__________________



UPGRADED...
MBO: Gigabyte M59SLI-S4 cooled by HR-05 SLI & Zalman ZM-NBF47
CPU: AMD Athlon64 X2 3600+ cooled by Scythe Infinity @ 2.7GHz / 1.25V
RAM:2x 1GB Kingmax DDR2 800
VGA: Sapphire HD3850, 256MB Accelero S1 & 120mm AC @750/1900MHz
HDD:Western Digital 160GB (S-ATA, 8MB)
HDD 2: Western Digital 640GB AAKS
CD/DVD : DVD RW Pioneer DVR-112D Silver (Color match with case)
Powered by OCZ GameXtream 600W
Everything in Chieftec LCX-04SL-SL-A (HDD cooling – 3x92mm Sharkoon, ispuh 1x120mm CoolerMaster)
Coolers controled by Zalman ZM-MFC1
Visual expirience by Samsung 940BW

Notebook: Fujitsu Siemens Amilo Pro V3205 (12", CoreDuo 1.6, 1536MB RAM, 80GB) & Ubuntu 8.04

Audio sistem: Monitor Audio Silver RS1, Monitor Audio PureFlow Speaker Cable, Marantz PM310 pojacalo, Pioneer PD-S501 player, van den Hul M.C. THE BAY C5 Hybrid interkonekt.



Panzer je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2008., 18:44   #1415
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Ja bi slonya otkupio ako neće kod nekog poznanika .
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2008., 19:07   #1416
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Panzer Pregled postova
Probaj se dogovorit u trgovini da ti daju pojacalo na revers, mislim da ces morat ostavit neku kaparu koju dobis nazad kad vratis amp nazad. Ja sam tak uzel zvucnike u technomaxu, samo bez kapare. Najbolje da se sam uvjeris kak svira.
A daju u tehnomaxu? Tamo mi je ona yamaha koja me interesira ax497.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2008., 19:30   #1417
Panzer
Premium
Moj komp
 
Panzer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Sv. Nedjelja
Postovi: 1,814
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
A daju u tehnomaxu? Tamo mi je ona yamaha koja me interesira ax497.
Kolko sam vidio, daju. Samo se treba dogovorit. Inace, mislio sam uzet tog marantza kojeg gledas doma na test. Trebao bi ok radit s mojim zvucnicima. Ovaj stari marantz amp je dobar, al nemogu glasno slusat.
__________________



UPGRADED...
MBO: Gigabyte M59SLI-S4 cooled by HR-05 SLI & Zalman ZM-NBF47
CPU: AMD Athlon64 X2 3600+ cooled by Scythe Infinity @ 2.7GHz / 1.25V
RAM:2x 1GB Kingmax DDR2 800
VGA: Sapphire HD3850, 256MB Accelero S1 & 120mm AC @750/1900MHz
HDD:Western Digital 160GB (S-ATA, 8MB)
HDD 2: Western Digital 640GB AAKS
CD/DVD : DVD RW Pioneer DVR-112D Silver (Color match with case)
Powered by OCZ GameXtream 600W
Everything in Chieftec LCX-04SL-SL-A (HDD cooling – 3x92mm Sharkoon, ispuh 1x120mm CoolerMaster)
Coolers controled by Zalman ZM-MFC1
Visual expirience by Samsung 940BW

Notebook: Fujitsu Siemens Amilo Pro V3205 (12", CoreDuo 1.6, 1536MB RAM, 80GB) & Ubuntu 8.04

Audio sistem: Monitor Audio Silver RS1, Monitor Audio PureFlow Speaker Cable, Marantz PM310 pojacalo, Pioneer PD-S501 player, van den Hul M.C. THE BAY C5 Hybrid interkonekt.



Panzer je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2008., 19:38   #1418
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Panzer Pregled postova
Kolko sam vidio, daju. Samo se treba dogovorit. Inace, mislio sam uzet tog marantza kojeg gledas doma na test. Trebao bi ok radit s mojim zvucnicima. Ovaj stari marantz amp je dobar, al nemogu glasno slusat.
Ja fakat vise nisam pametan...

Al jednu stvar znam - audiofile ne slusati ni pod razno. Hrpa teoreticara sa cudnom orjentacijom. Bas je danas frend kod kojeg sam slusao focale imao dobru konstantaciju, ali bas i nije za forum...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2008., 19:49   #1419
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
....

Zadnje izmijenjeno od: McG. 12.01.2012. u 19:16.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2008., 19:55   #1420
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Ajde reci, pa nije da se bude neko uvrijedil, pogotovo ako lepo upakiraš ono kaj je frend imal za reći.
Osim toga, lako se tema okrene na pitanja oko ovih zvučnika (i popratnog pojačala) u slučaju da počne nepotrebna svađa i nadmudirvanja oko te frendove izjave.
Ma necu pisat jer bila zdravo seljacka i gotovo, ali istina vise manje.

Stvar je u tome sto Audiofili ne poznaju onu ''u granicama normale'' i nisu otvoreni prema alternativama. Cesto pretjeruju, a ustvari su takve ovce da je to prestrasno. Mislim nemozes vjerovat da neki proizvodjaci koji proizvode maglu zive od tih ljudi i to zive jako dobro.

Mislim onak zvucnicki kable od 200+kn po metru, naponski od >2000kn, stlaci za kablove (wtf) , šiljci na pojacalu (?!!?!) , zvuk stalka, samo CD kao izvor? bjesne razlike unutar cd playera??

mislim stvarno ima gluposti koje treba uzeti sa rezervom i to je cinjenica... Pa cijela ona teorija oko slusanja glazbe. Pa brijem da imaju i teoriju kako treba disati kad slusa muziku...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2008., 22:55   #1421
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Stigli mi zvucnici. Mnogo zadovoljan

Javim malo vise detalja kad dodju stalci...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2008., 23:21   #1422
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,480
Nebu ti slonyć zgoril?
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 07:16   #1423
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Nebu ti slonyć zgoril?
Bi volio mog sonya?
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 13:56   #1424
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Nebu ti slonyć zgoril?
Ako pocne gorit, bu ga Fleks polio vodom..

@Fleks Iako na netu ima milijun slika Diamonda, ne bi bilo lose da ih poslikas..Ono da vidimo kak su ti se uklopili u sobu..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 14:02   #1425
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ako pocne gorit, bu ga Fleks polio vodom..

@Fleks Iako na netu ima milijun slika Diamonda, ne bi bilo lose da ih poslikas..Ono da vidimo kak su ti se uklopili u sobu..
a kaj cu slikat zvucnike na stolu. velim ti da mi stalci nisu stigli...

al mogo bi napisati koju ono reda radi...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 14:06   #1426
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
a kaj cu slikat zvucnike na stolu. velim ti da mi stalci nisu stigli...

al mogo bi napisati koju ono reda radi...
pa to, da, a i mogao bi ih onako bezveze poslikat..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 14:08   #1427
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
pa to, da, a i mogao bi ih onako bezveze poslikat..
glupo mi ih je slikat ovako jadne na stolu u rusvaju. cak drzim papir ispod njih da se ne zgrebu jer skrti englezi ti nedaju gumice za ispod njih u paketu.

Inace neznam dal sam sljep, al su napravljeni u engleskoj. na njima nepise made in, samo na kartonskoj kutiji pise made in uk i gore od poste potvrda da su odazgora poslani uvozniku i to je to
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 14:17   #1428
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
da, poslani su iz UK, ali su napravljeni negdje u Kini, a kutija je mozda napravljena u UK. Tako je sa manje vise svim entry level zvucnicima. I ima ona fora kad pise desinged in Denmark ili slicno..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 14:25   #1429
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
da, poslani su iz UK, ali su napravljeni negdje u Kini, a kutija je mozda napravljena u UK. Tako je sa manje vise svim entry level zvucnicima. I ima ona fora kad pise desinged in Denmark ili slicno..
Pa i meni je cudno, mislim gle nema sanse da su uk napravljeni, al nigjde na kutiji ja nevidim di pise...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 14:27   #1430
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
To je tako.Bolje ne napisat nista, nego "made in China"..sasvim razumljivo..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 14:32   #1431
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
To je tako.Bolje ne napisat nista, nego "made in China"..sasvim razumljivo..
al moram jednu stvar napisat. Znas da je finish, dakle sama obrada zvucnika na jamotima bila na vecem nivou...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 14:36   #1432
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
al moram jednu stvar napisat. Znas da je finish, dakle sama obrada zvucnika na jamotima bila na vecem nivou...
A gle, ovi diamondi su najeftinij u ponudi Wharfedala.. To usporedi s najjeftinijim Jamom. Ista stvar.
A tvoji Jamoti nisu bas najjeftiniji..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 14:54   #1433
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
A gle, ovi diamondi su najeftinij u ponudi Wharfedala.. To usporedi s najjeftinijim Jamom. Ista stvar.
A tvoji Jamoti nisu bas najjeftiniji..
mislim da su im to jedni od skupljih bookshelfa. Nisu to bili nimalo losi zvucnici. Nebi htio o tome koji su bolji dok mi stalci za ove ne stignu...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 15:11   #1434
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Čuo sam kako Diamondi sviraju onoliko dobro, koliko je dobro pojačalo...
Nisam se uvjerio u tu tvrdnju, točnije nisam imao prilike.
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 15:42   #1435
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Čuo sam kako Diamondi sviraju onoliko dobro, koliko je dobro pojačalo...
Nisam se uvjerio u tu tvrdnju, točnije nisam imao prilike.
Ma to su audiofilska prenapuhavanja. Reagiraju na pojacalo isto kao i svaki drugi zvucnik...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 17:19   #1436
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Evoga dosao ja iz zagreba...bio sam kod kolege Josipa (bepone) sa audiofil foruma...isao po neko predpojačalo i na kraju ostao kod njega dva i pol sata...o čemu smo razgovarali? lampe i samo lampe...nebi vjerovali, lik je pun znanja o lampama a nesto sam i naučio te jos vise zaljubio u lampe...

prvo što sam rekao kad sam usao u sobu je bilo vauuuuuuuu. evo zašto

http://pce.hostili.com/images/Slika0025hxq.jpg
http://pce.hostili.com/images/Slika020n6dy.jpg

kutije sa fostexima fe207e, to je nesto nevjerovatno kako hebeno zvučiiiiii...preko čega smo slusali. prvo preko ovoga

http://pce.hostili.com/images/Slika021o0zy.jpg

onda preko njegovog diy ampa koji nisam slikao izbor je bio laptop i diy dac, na laptopu audio format ali ono vidim wmp, nisam htio nista reci

razlika između tvorničkog i ovog njegovog ampa nije velika ali bolji je definitvno njegov, sad da me ubijes nemrem se sjetit o kojim lampama se radi...impresionirao me taj driver, nevjerovatan zvuk, visoki, vokali tako čisti da nisam sebi mogao doc, bass nevjerovatno mekan, dubog (iako je na lampasu) ali ono paf sam ostao...čuo sam svašta ali lampasa i fostexe (bilo koji driver) nikad...

za one koji znaju šta je lampaaa, 100€ komad

http://pce.hostili.com/images/Slika029djgv.jpg
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 19:44   #1437
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Drazene, pa sta nisi rekao da dolazis u Zgb, Fleks i ja bi te bas htjeli upoznat.

Citiraj:
Čuo sam kako Diamondi sviraju onoliko dobro, koliko je dobro pojačalo...
Nisam se uvjerio u tu tvrdnju, točnije nisam imao prilike.
Ova tvrdnja dolazi od Juana, i naravno nije netocna, ali tako je manje vise sa svakim zvucnikom..S tima da Diamondi(9.1, 9.2) imaju stvarno predobar odnos ulozeno/dobiveno...
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 02:48   #1438
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Evo sutra mi dolaze Usher S520 na slusanje doma, i nadam se da ce tu moja potraga za idealnim zvucnicima za moju sobu stat..

Jedan prekrasan clan sa audiofil.net mi se javio (u biti on je jedini koji znam da ima te zvucnike) i nesebicno ponudio da ce doci do mene sa tim zvucnicima i pojacalom (Nad 315 bee). Ono clan ima 5 postova, ali eto, izgleda da mi se posrecilo. Pa javim sutra sta je bilo..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2008., 02:49   #1439
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
eh kud bas njih cuo ja i to

usporedili sa kef coda 7, po meni je bolje zvučalo, dok je tipu čiji su zvučnici ašer bolje zvučao...ašer je nekako potank na bassu, jaki vokali, midovi i visoki da ne pričam, ajd za visoke jos moze proć ali žali može na midovi jedva da se čuju...sve islo preko diy-a lm3886 i nad cdpa...

malo ot-a

http://pce.hostili.com/images/P1010092vvp4.jpg

ec92


Zadnje izmijenjeno od: bego2. 30.09.2008. u 03:25.
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2008., 04:22   #1440
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor bego2 Pregled postova
eh kud bas njih cuo ja i to

usporedili sa kef coda 7, po meni je bolje zvučalo, dok je tipu čiji su zvučnici ašer bolje zvučao...ašer je nekako potank na bassu, jaki vokali, midovi i visoki da ne pričam, ajd za visoke jos moze proć ali žali može na midovi jedva da se čuju...sve islo preko diy-a lm3886 i nad cdpa...

malo ot-a

http://pce.hostili.com/images/P1010092vvp4.jpg

ec92

Pa di si Drazene?

Nisam bas sad skuzio ovo gore sto si napisao, ali cini mi se da si usporedjivao Usher s520 i Kef Coda 7. Te kefove nisam cuo, ali eto jesam te Ushere i stvarno zvucnici su na mene ostavili jako dobar dojam, i to po cjelom spektru, muzikalnost,, brzina i transparentnost su stvarno na visini, uostalnom moji utisci (C/P) sa audiofil.net:

Citiraj:
Evo sad smo napravili iscrpno testiranje CM1 i Ushera S520 pa evo rezultata.

Kao prvo, za vecinu vas koji ste sudjelovali na ovom threadu, a ja sam to stalno ponavljao, pojacalo nema gotovo nikakav utjecaj na boomy bas u mojoj sobi.

Prvo smo Relaxo i ja poslusali moj sistem onakak kakav je. Znaci Cm1 i moja CA elektronika. Ja znam kako taj sistem zvuci, to je bilo samo da kolega stekne sliku o systemu.
Nakon toga smo probali Cm1 i Nad 315 bee, razlike je bilo, ali , slozili smo se da je gotovo neprimjetna, znaci odnos Ca/Nad.

Nakon toga stavili smo Ushere i kolicina basa je bila znatno manja, ali opet nije nestala. Osvrnuo bi se malo na karakter Ushera, zvucnik je stvarno jako dobar, muzikalan, prozracan, nista na njemu nesmeta, iritira, stvarno komplatan, probali smo raznorazne vrste glazbe. Prednost nad CM1 je u tome sto u tim nepovoljnim uvjetima ne dolazi kao kod Cm1 do guranja odeđenih podrucja, tako je kod Cm1 bas stalno nekako naglasen, zbog toga su srednji dosta povuceniji (iako kod Bowersa i u za njega idelanoj slusaoni srednji malo povuceniji) a visoki malo napadni, vjerovatno zbog metalnog DNK visokotonca.

Ali ne govorim da je Usher bolji zvucnik, nego da jednostavno u mojim uvjetima svira znacajno bolje, nema stiskanja srednjih..

Zatim smo otisli malo dalje, pa smo zvucnike stavili (ushere) na kracu stranicu sobe, odnosno ispred radiatora i ono..cudo!!

Ni traga vise bommy basu, ostatak zvucne slike ostao je isti jer Usher se jako dobro snalazi u nepovoljnim uvjetima. Stvarno pomak koji se nije mogao rijest ni jednom komponentom, nego samo boljim smjestajem, u sobi.. Iskreno, navikao sam na bommy, pa mi je u par prvih minuta jednostavno falilo basa, ali nakon par uvodnih minuta sve je sjelo na svoje.
Onda smo naravno u taj polozaj stavili Bowerse, i oni su tu pokazali napredak, ali opet ne kao Usher, jer ipak za CM1 treba imat mjesta iza i sa strane, a to u mojoj sobi nema..

Zakljucak:

Usher U 520 je potvrdio sve ovo sto sam o njemu procitao po raznim testovima, kao njegu najvecu prednost bi itakao-muzikalnost. Znaci jednostavno trazi daljne slusanje, bez ikakvih i najmanjih tragova zamaranja slusatelja. Detalji, prozracnost, brzina, stvarno sve na nivou.Jos je plus sto je stavrno jako zahvalan za smjestaj. Ujednacenost po cijelom spektru, stvarno nista ne smeta, a svega ima, posebno finih detalja. Stvarno jako dobar zvucnik.

Bowers je isto potvrdio ono sto sam vec znao o njemu. Znaci to je mali zvucnika za nemale sobe, odnosno ako mu date 4m2 iza i sa strane onda ce vas on nagradit jako dobrim, detaljnim zvukom. Ako mu to ne date (kao ja) onda dobivate pravise basa, koji stisce srednjetonsko podrucje i ono je povuceno, a visoki su sami po sebi malo zivlji i na kraju u neadekvatnom smjestaju od Cm1 dobijete meni jako neugodan loudness efekt.. Znaci izdignuti bas i visoki, sredina suha i povucena.

Soba
Soba mi je stvarno koma, problem je u razmjestaju, taj straznji zid, znaci zvucnici lupaju direktno u taj prakticki goli zid i tu se iza mojih usiju stavara taj bommy. Da je soba umjesto 3x4, 4x4, odnosno metar dublja uvjeren sam da bi taj problem bio puno manje izrazen..

Ako cemo objektivno gledat, Usher definitivno bolje lezi mojoj sobi.Definitivno. i to u bilo kojem razmjestaju. I prelazak nsa CM1 na te Ushere bi donio odredjeni pomak nabolje.

Ali opet ostaj taj bommy, istina puno manje izrazen, ali opet prisutan. Imam par ideja kako bi se to moglo rijesit, naravno trebao bi vasu pomoc:

1. Zamjena Cm1 za Usere je vise nogo opravdana, jer se puno bolje snalaze u mojoj sobi, tako da cu to vjerovatno napravit.

2. Kad dodju Usheri, imam puno bolju situaciju i manje boomy basa za rijesit. Nacin na koji bi ja to rijesio je mozda dodatno iznutra dampirat kutiju, znaci jos unutra damping materijala, iako trebao bi mi netko iskusniji da mi to potvrdi ili negira, zapravo koliko to uopce ima smisla. Mozda probat sa nekim spuzvama u Br otvoru. I onda mozda neke difuzore po sobi, da se taj bas malo smiri.

3. opcija je razmjestaj po sobi, tako da zvucnici dodju na kraci zid, ali to je ujedno i najteze i najkompliciranije rijesenje i kao takvo bih ga ja izbjegno, iako bi s tim dobio mozda i najbolje rezultate, ali stvarno to je toliko komplicirano da, neznam, radje bi probao sa dampingom/difuzorima..

Jos jednom zahvala gosp. Ivanu (Relaxo) na volji i trudu..
Inace Drazene, vidim da si sad zabrijao na lampe, ali nadam se da znas da to ne rusi i da te lampe nemaju 300W RMS-a..To ti sluzi za HIFI, ne za nabijacinu nekog jeftinog komercijalno orijentiranog trance-a i sl..

Jel to neka nocna lampa za citanje?

Inace sljedeci put kad ces dolazit u Zgb obavezno se javi..
srale7 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na