Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.12.2007., 16:31   #1
CPU
Varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 214
*Official* public Windows Vista SP1 RC Download i Windows XP SP3 RC1

CPU je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 17:23   #2
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Kako je vec sluzbeno kad je receno da ce oba servise packa bit dostupna pocetkom iduce godine???
lujito je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2007., 18:06   #3
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Skida se, pa javim dojmove SP3jke
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 18:09   #4
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Citiraj:
Autor lujito Pregled postova
Kako je vec sluzbeno kad je receno da ce oba servise packa bit dostupna pocetkom iduce godine???
Pa ovo nisu finalne verzije, ovo je tek RC1, iliti release candidate 1. Ja to ne bih stavljao na svoj komp...
gog je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 19:06   #5
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Samo jedno malo pitanjce za skidam-pa-javim-dojmove likove...

Koji to tocno qurac ocekujete? 2k 3D Marka vise? +350 kbps na p0rn torrentima? Vjecnu ljubav i mir u svijetu?

Jedini razlog za skidanje service packa je da bi skup kumulativnih zakrpa i eventualno jos nekih patcheva i drka (koje i onako svi svakodnevno skidate preko automatic updatesa, zar ne?) dobili na jednom mjestu, tako da ne vidim point u ispoljavanju dojmova o service packu ako se racunalo svodi na Start-Games-Xy->Play->Exit->Start->Programs->Firefox->Bookmarks->P0rn->mokre maramice za pobrisati tipkovnicu i monitor. Ozbiljne studije o Windows SPovima se provode mjesecima nakon izbacivanja istog (tko to vice SP3 za Windowse 2000?) i stvarno je rijetko kad uz redoviti update potrebno grlom u service pack cim izadje, tim vise sto je isti prije namjenjen velikim korporacijama nego malim (l)userima.

Pitam jer vec vidim 12789564 postova u stilu: "Skin'o sam. Men' radi! Ne vidim nista novog." i varijacije kao i oni koji ce ipak imati manje srece pa ce biti "Skinuo sam i vise mi ne radi krekovani Simsi 2 Jebem ti sve, pocevsi od srvis peka, windoza, bila gejca i nadalje...".
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 19:22   #6
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Nisam niti skinuo, jer sam tek kasnije vidio da je RC,
a to šta ti misliš o mojoj qiti ilitiga akcijama koje izvodim s njom me malo i zabrinjava O_o, da me ne pratis slucajno preko NSA-inig satelita pa se zadovoljavas,

Al sutra me neces ulovit, garant, ponjet cu kisobran sa sobom da ispadnem kul wanabi super duper njub s škrlakom na glavi.
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 19:37   #7
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Nisam baš očekival od tebe tak njubovski pristup Service packovima Bubba.

Naime SP je skup svih zakrpa, ali nerijetko dodaje i nove funkcije. Tako kad veselo napraviš format c:, umijesto da skidaš 800+ Mb patcheva preko live update - pokreneš SP sa CD-a, particije, čega već.

To kaj dječica isprobavaju RC i nemaju pojma u čemu je razlika - neka te ne brine. Ako ih to veseli i kasnije psuju OS koji nisu platili - nek im bude...
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 19:52   #8
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Paske Pregled postova
Nisam baš očekival od tebe tak njubovski pristup Service packovima Bubba.


Citiraj:
Naime SP je skup svih zakrpa, ali nerijetko dodaje i nove funkcije.
Nisam primjetio. Eventualno SP2 kod WXPa. Ali i to je dubiozno. Iztelivsi 6 komada kod NT4 i 4 kod W2k - SP je skup zakrpi i ostalih govana koji u odredjenom trenutku moze uci kao kandidat za embedanje ili kao opcija neposredno nakon instaliranja operativnog sustava.

Koristiti SP out of the box (sto je trenutni hype i point mog posta) cim izadje je... nepromisljeno, da budem blag, ako se radi na operativnom/produkcijskom racunalu. Kazem, za (koliko to ozbiljno moze biti) ozbiljne primjene Windblowsa.

Citiraj:
Tako kad veselo napraviš format c:, umijesto da skidaš 800+ Mb patcheva preko live update - pokreneš SP sa CD-a, particije, čega već.
Svakako. No ja nisam pricao o tome...

Citiraj:
To kaj dječica isprobavaju RC i nemaju pojma u čemu je razlika - neka te ne brine. Ako ih to veseli i kasnije psuju OS koji nisu platili - nek im bude...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 20:47   #9
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Osobno volim SP - jerbo je lakše koristiti sve na jednom mjestu nego čupati individualne zakrpe.

Osim toga zakrpaju više nego kaj za*ebu, pa eto i neke rupe veličine Aljaske više nisu toliko dostupne. Barem ne kao prijetnja malim korisnicima. Veliki ionako imaju svoje sisteme zaštite.

Iako se moram složiti da je stavljanje gore RC SP-a blago blesavo - jerbo ne znaš kaj krpa, a kaj ostavlja otvoreno. Iako su RC poprilično blizu finalnom proizvodu - bolje pričekati da "veliki dečki" pogledaju taj SP, jave MS-u adekvatnim kanalima rupe i propuste ( neke ostave sebi ) i dobijemo finalni proizvod.

Velim - SP riješava više stvari nego kaj pokvari.

Sad to kaj neki pričaju da se XP diže 10% brže nakon patcha - mogu same reći sranje. Koga briga - spasio sam 2 sekunde boota, WWWOOWWW - hold the press.

Osobno se više nadam kompatibilnosti Viste sa raznim Firewallovima ( ZA napokon radi ) i da AV ne popije 80% proca kad radi na Visti. U svakom slučaju - svakako se isplati staviti SP i ne mora se čekati sljedeća verzija. Jerbo su dobitci veći nego potencijalni problemi ...
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 21:18   #10
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Mislim da si malo pobrkao lonce, Bubba je mislio na glupost poput "imam Vistu i sve update gore" no "izašao je RC1 SP1 i moram ga imati"
S druge strane, naravno da ćeš prilikom instalacije novog sistema staviti integrirani SP u samu instalaciju i gotovo
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2007., 21:27   #11
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Mislim da si malo pobrkao lonce, Bubba je mislio na glupost poput "imam Vistu i sve update gore" no "izašao je RC1 SP1 i moram ga imati"
!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 23:35   #12
CPU
Varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 214
Ako se nekome ne sviđa SP bio on u beti ili final nek piše blog....
Ovdje bi mogli pisati ljudi koji su dotične SP instalirali i našli neki bug, poboljšanje i upozorili ljude na probleme kompatibilnosti s nekim software-om i sl.,a ne SP je dobar SP je loš.
CPU je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2007., 12:17   #13
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Vidim da i muški mogu imat pms..bubba..te boli guza ili je pijesak otišao na nezgodno mjesto?
Mislim stvarno oko čega nervoza..
Slažem se s cpu-om na "Ovdje bi mogli pisati ljudi koji su dotične SP instalirali i našli neki bug, poboljšanje i upozorili ljude na probleme kompatibilnosti s nekim software-om i sl.,a ne SP je dobar SP je loš."
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”

Zadnje izmijenjeno od: Brown Acid. 13.12.2007. u 14:29.
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2007., 12:33   #14
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
zašto bi itko skidao rc verzije ffs?

ja testiram već par tjedana sp2 za xp i oke je... da, koliko god to čudno zvučalo imao sam xp sp1 i preživio sam ljudi, preživijo!!!
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2007., 15:14   #15
CPU
Varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 214
Na ovakva pitanja zašto moraš nažalost sam naći odgovor.
A to što ti testiraš i što je ok je
CPU je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2007., 15:25   #16
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
oprosti mi beta testeru i one-man-razvojni-team, neću više offtopičarit kako ne bi uprljao thread gdje korisnici testiraju razno-razne release kandidate i traže glitcheve na svojim plaćenim software-ima i još k tome se veselo jave "evo našo sam grešku, našo sam!", a microsoft kaže "bravo sine, nađi još koju pa nam dojavi".
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2007., 15:46   #17
CPU
Varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 214
Ne! Nema oprosta sve si zaprljao s rječju "offtopičarit".
CPU je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2007., 15:56   #18
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor CPU Pregled postova
Ovdje bi mogli pisati ljudi koji su dotične SP instalirali i našli neki bug, poboljšanje i upozorili ljude na probleme kompatibilnosti s nekim software-om i sl.,a ne SP je dobar SP je loš.
Mislim da Kolmogorov i ekipa nisu nasli model vjerojatnosti kojim bi se mogla opisati (ne)mogucnost da se takvo sto zapravo i dogodi na PiSiEkspert forumu...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2007., 16:03   #19
CPU
Varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 214
et bubba tristo posto si u pravu,ali se treba i dalje trudit.
CPU je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2007., 22:58   #20
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Mislim da Kolmogorov i ekipa nisu nasli model vjerojatnosti kojim bi se mogla opisati (ne)mogucnost da se takvo sto zapravo i dogodi na PiSiEkspert forumu...
o tome ja pričam, jednostavno mislim da je uzorak od 3-4 čovjeka premalen za ikakvo ozbiljnije testiranje
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2007., 13:37   #21
darQ
I'm nightrider
Moj komp
 
darQ's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 718
ev da i ja malo oftopičarim
ko prvo, vistu još ne koristim primarno zato što nemog instalirat se što imam na xp-u, al ono, prtljam po njoj, i neću ju primarno koristiti bar još kojih godinu dana dok ne izađe taj sp1 i dok ne krenu s igrama i programima isključivo za vistu.

e tak, a sad malo o sp-ima
ko prvo, na xp-u
ja koristim sp2, i moja iskustva su pozitivna, ali sam ak se ubije onaj neki koji prati fajrvol i antivajruse i apdejtove, to sve kilneš i radi ko sat
naime, ak nema tog sp-a, na puno novih ploča nemoš instalirat zvuk i usb2.0 protokol, i to je jedino čem men taj sp2 služi...
e da, i ima malo veću bazu drivera
u odnosu na xp bez sp-a, moram primjetit da se ovi sa sp-om puno manje blesiraju
dakle, isto očekujem od sp-a za vistu, da se puno manje blesira i da prepoznaje puno više hardware-a neg do sada
__________________
plug & pray

Lenovo L440

Intel iCore i7 4702MQ
16GB DDR3
Intel HD 4600 GPU
14-inch LED-backlit fHD IPS (1920 x 1080, 300 nit) matte display
Intel Wireless-N 7260, BlueTooth
Samsung 850PRO 1TB
Logitech M705
6cell baterija
Windows 10 Pro 64bit

Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4
darQ je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2007., 01:21   #22
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Samo jedno malo pitanjce za skidam-pa-javim-dojmove likove...

Koji to tocno qurac ocekujete? 2k 3D Marka vise? +350 kbps na p0rn torrentima? Vjecnu ljubav i mir u svijetu?

Jedini razlog za skidanje service packa je da bi skup kumulativnih zakrpa i eventualno jos nekih patcheva i drka (koje i onako svi svakodnevno skidate preko automatic updatesa, zar ne?) dobili na jednom mjestu, tako da ne vidim point u ispoljavanju dojmova o service packu ako se racunalo svodi na Start-Games-Xy->Play->Exit->Start->Programs->Firefox->Bookmarks->P0rn->mokre maramice za pobrisati tipkovnicu i monitor. Ozbiljne studije o Windows SPovima se provode mjesecima nakon izbacivanja istog (tko to vice SP3 za Windowse 2000?) i stvarno je rijetko kad uz redoviti update potrebno grlom u service pack cim izadje, tim vise sto je isti prije namjenjen velikim korporacijama nego malim (l)userima.

Pitam jer vec vidim 12789564 postova u stilu: "Skin'o sam. Men' radi! Ne vidim nista novog." i varijacije kao i oni koji ce ipak imati manje srece pa ce biti "Skinuo sam i vise mi ne radi krekovani Simsi 2 Jebem ti sve, pocevsi od srvis peka, windoza, bila gejca i nadalje...".
baš htjedoh napisat ovo
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na