Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.05.2011., 21:36   #1
socox11
Premium
 
socox11's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Osijek/Široki Brijeg
Postovi: 53
Printer plastičnih kartica

Pozdrav svima,

zanima me da li bi mi netko mogao reći nešto više o ovim printerima, cijena (nekog malo boljeg printera), da li je potreban poseban sofware za printanje, itd...

Hvala!
__________________

socox11 je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2011., 21:55   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.05.2011., 22:40   #3
socox11
Premium
 
socox11's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Osijek/Široki Brijeg
Postovi: 53
gledo sam to, naso par hrvatskih stranica ali nema bas cijena, na njuskalu sam nesto naso ali mi cijena odudara od naprimjer ovih sto si ti link stavio, pa me zanima da li netko ima iskustva s tim??
__________________

socox11 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2011., 08:18   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
A ćuj, kao i kod drugih stvari, vani ćeš skoro sigurno naći jeftinije dok je ovdje prilika da te ogule jer ne treba baš svakom i jer je ponuda / potreba manja.
Pri odabiru nemoj gledat cijenu samog uređaja nego koliko te dođe cijena po izrađenom komadu id card, npr. printer + 1.000 "praznih" + izrada + ketriđi / tinta.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2011., 09:50   #5
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor socox11 Pregled postova
Pozdrav svima,

zanima me da li bi mi netko mogao reći nešto više o ovim printerima, cijena (nekog malo boljeg printera), da li je potreban poseban sofware za printanje, itd...

Hvala!
Koja količina je u pitanju Ne printera nego otisaka. I kavih. Pojedinačnih ili serijskih.

Zadnje izmijenjeno od: Adriatix. 11.05.2011. u 15:00.
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2011., 09:54   #6
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
http://www.safecardid.com/store/prod...d-Printer.html
2k ojra..imamo ga mi u firmi za naše potrebe.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2011., 16:20   #7
socox11
Premium
 
socox11's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Osijek/Široki Brijeg
Postovi: 53
Citiraj:
Autor Adriatix Pregled postova
Koja količina je u pitanju Ne printera nego otisaka. I kavih. Pojedinačnih ili serijskih.
Pa na početku bi se isprintalo cca 1000 kartica, a posle godisnje 200-300...neznam sad tocan broj ali tako nekako...ono, mjenja se slika i ime i to je to...

Jos me zanima da li se može na njega printati iz svih programa ili bas trebaju te posebne aplikacije?
__________________

socox11 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2011., 16:37   #8
socox11
Premium
 
socox11's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Osijek/Široki Brijeg
Postovi: 53
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
http://www.safecardid.com/store/prod...d-Printer.html
2k ojra..imamo ga mi u firmi za naše potrebe.
je li taj isplativ za ovu količinu?
__________________

socox11 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2011., 18:59   #9
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor socox11 Pregled postova
Pa na početku bi se isprintalo cca 1000 kartica, a posle godisnje 200-300...neznam sad tocan broj ali tako nekako...ono, mjenja se slika i ime i to je to...

Jos me zanima da li se može na njega printati iz svih programa ili bas trebaju te posebne aplikacije?
Jesi li pogledao koliko te dođe potrošni materijal. Naime moraš znati da gore navedeni printeri imaju sublimacijsku boju u roli. Znači da bi otisnuo jednu karticu recimo u crnoj boji u istoj dužini formata kartice imaš cyan yellow magenta black i često overcoat viška. Tako da ti sve drugo osim crne boje odlazi u vjetar. Odnosno jedna rola za cca 100 kartica košta cca $50 . Znači kalkulacija na bazi 1000 komada printer + role boje == cca $3 -4

Usporedbe radi recimo da ideš na inkjet sublimaciju 10 - 12 kartica po A4. Treba ti 100 A4 listova za 1000 komada. A to ti je nekih sat vremaena printa. Cijena jednog sublimacijskog printera je 600 - 1200 kn kompletno sa potrošnim materijalom. A u startu dobiješ kapacitet barem 300 - 400 A4 listova. Jedina kvaka je u tome što tu ima puno šljakerskog posla. Znači napraviš šablonu. Umetneš kartice. Preko toga centriraš sublimacijski predložak. Uložiš u termo prešu. Zagriješ. Izvadiš kartice. I tako 100 puta.

Sa druge strane kao je ipak nepraktično doštampavanje teksta na ovaj način, možeš uzeti neku B&W opciju samo za doštampavanje. A takav printer košta znatno manje i iskoristivost ribona je veća
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2011., 19:12   #10
socox11
Premium
 
socox11's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Osijek/Široki Brijeg
Postovi: 53
da li se mogu naručiti kartice sa gotovim designom na njima, pa onda ovo što kažes ja doštampam ime i sliku(može i crno bjela)?? i ako znas kakva je cjena takve kartice, tj da li se to isplati??

###########

Da se nadopunim, naso sam da se mogu narucit gotove kartice, koje treba samo nadopunit, ali ne mogu nac cjenu, pa i dalje ovo stoji...da li se to isplati?? ako neko ima iskustva...
__________________


Zadnje izmijenjeno od: socox11. 11.05.2011. u 20:00.
socox11 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.05.2011., 21:26   #11
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor socox11 Pregled postova
da li se mogu naručiti kartice sa gotovim designom na njima, pa onda ovo što kažes ja doštampam ime i sliku(može i crno bjela)?? i ako znas kakva je cjena takve kartice, tj da li se to isplati??

###########

Da se nadopunim, naso sam da se mogu narucit gotove kartice, koje treba samo nadopunit, ali ne mogu nac cjenu, pa i dalje ovo stoji...da li se to isplati?? ako neko ima iskustva...
Napravi malu pretragu. Vidio sam neku Poljsku firmu što to nudi kao uslugu. Kažu super povoljno.

200 kom je minimum
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2011., 21:29   #12
socox11
Premium
 
socox11's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Osijek/Široki Brijeg
Postovi: 53
a dobro kad bi tako uzimo odma bi uzeo 2k i miran...


I hvala na pomoći...
__________________


Zadnje izmijenjeno od: socox11. 11.05.2011. u 21:39.
socox11 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2011., 10:00   #13
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Sorry, nisam vidio poruke. Na manje količine se ne isplati jer je tinta skupa i trosi se dosta.
Inace u firmi ja nisam radio s tim printerom niti racunao isplativost. Godišnje smo printali preko 2-3k kartica, za brodogradilista. Printer radi preko 4 godine tako da se vec isplatio. Sada više nemamo takvu potrebu.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2011., 08:16   #14
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Da dignem malo temu iz mrtvih.
Pojavila se potreba u firmi za puno identifikacijskih kartica (brzo rastemo). Budući da često dolazi po nekoliko ljudi, ne mogu naručivati velik broj odprintanih kartica, nego naručim potreban broj imenovanih i 20-30 zamjenskih. Ta praksa mi se ne sviđa, a preskupo je naručivati manje od 100 kartica u paketu.
Molio bih vas preporuku sublimacijskog printera za ovakve kartice i čitača/enkodera za iste. Trenutno znam da će biti barem još 150 dodatnih zaposlenika u firmi, kroz par mjeseci, ali ne znam njihova imena unaprijed (nisu još zaposleni ), pa mi treba enkoder i printer.
Jedini uvjet je da otisak po kartici (cijena kupnje printera, kartica, enkodera/čitača i boje) ne prelazi 40 kn na 150 komada.

Unaprijed zahvalan za svaki prijedlog.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2011., 08:38   #15
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Kontaktiraj usera atha. U njegovoj firmi se dosta koriste plastične kartice sa slikom, pa će ti moći reći nekakva iskustva i koju opremu koriste. Prije su imali magnetske sa slikom, a ove nove imaju nekakve čipove (vjerojatno RFID) u sebi. Obzirom da je firma prilično velika (cca. 600 ljudi) te imaju puno kooperanata (još 300-400 ljudi), oni to štancaju masovno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2011., 08:53   #16
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ok, hvala.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na