Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2005., 12:02   #1
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
64-bitni pogled kroz 64-bitne prozore

Važno je i napomenuti da je Microsoft sasvim OK betu imao i nekoliko mjeseci nakon izlaska Athlon 64 procesora, ali je prvi release candidat izašao tek sada. Ako nije riječ o zadržavanju proizvoda s ciljem čekanja Intela, jednostavno nam nije jasno što su radili svo ovo vrijeme.

Joooooj, novinarskog li razmisljanja.
Svejedno mi je dali je MS "cekao" Intela, mislim na nesto drugo.

Windows 2000 je kasnio preko pola godine od onoga sto je najavljena, a bete su izlazile tijekom dugog razdoblja. Ipak, Win2000 je kasnio jer su ga htjeli zgotoviti, i s dolaskom SP1 Win2000 je bio gotov proizvod (a bilo je to 6 mjeseci nakon izlaska samih Win2000).
S druge strane, WinXP se pojavila 6 mjeseci ranije nego sto je bilo najavljen, i jos niti sa SP2 nije dosao do zgotovljenog stanja na kojem je Win2000 bio s SP1.

Ako je WinXP-64 kasnio, ne gledam na to kao favoritiziranje procesora, vec se veselim sto su u MSu imali vise vremena pozabaviti se samim Windowsima. To sto nema pravih 64-bitnih aplikacija, to je drugi par rukava.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2005., 12:16   #2
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Mislim da još ne treba žuriti s tim Windowsima. Ima vremena. Neka rađe malo kasne, ali da budu napravljeni "kak Bog zapoveda". Sve ove verzije su postale funkcionalne (ili bolje napisano funkcionalnije) tek nakon brojnih service packa, pa bi MS-u to trebala biti pouka. Premda sumnjam da će ovi proći bez nekog SP-a.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2005., 12:16   #3
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Cinjenica je da nije nikom bilo stalo da zaživi 64 bitni OS prije nego kaj intel uspije implementirat AMD-ove 64 bitne instrukcije u svoje procesore, nakon sto su uvidjeli da je Intelovo vidjenje 64 bita fijasko...

Dakle da je bilo prije 64bit OS-a i interesa za to, bilo bi i prije 64 bitnih aplikacija. I teoretski je da su svi zapeli vec moglo doc do toga da su 32 bitni strojevi "neupotrebljivi"

Mozda ni samom AMD-u nije bilo previse stalo do toga, jel su se tako rjesavali starih 32 bitnih procesora, a da je zavladalo 64 bita kak treba, zavrsili bi u smeću...

A windowsi bez zakrpa neće proć pa taman da cekaju sa izdavanjem jos 10 godina, svijet software-a je takav , kropas krpas , pa onda uzmes nekej novo kaj opet treba krpat i tak u nedogled. ne odnosi s eto samo na windowse , nego i na druge OS-ove, iako su windowsi po pitanju krpanja definitivno u prednosti
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42









Zadnje izmijenjeno od: BrunoZG. 10.02.2005. u 14:17.
BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2005., 14:02   #4
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Ono kaj je meni zanimljivo je da Intelovi 6xx procesori gube glavu sa real-world 64-bitinim aplikacijama. Bit će zanimljivo gledati tekstove dual-core Extreme Editiona na 3,73 GHz protiv FX-a 57 na 64-bitinim Windozama.

Ako se situacija puno ne promjeni, razlike će biti više od 40% u korist AMD-a.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2005., 14:42   #5
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Re: 64-bitni pogled kroz 64-bitne prozore

Citiraj:
Originally posted by gpremec
Joooooj, novinarskog li razmisljanja.
Svejedno mi je dali je MS "cekao" Intela, mislim na nesto drugo.
/cut/
da, samo što oni nisu više radili na XP-64 nego su prebačeni na SP2
da su nekaj radili, nema beda. ali baš i nisu. si vidio onu prvu betu? ista stvar samo bez SP2
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2005., 22:01   #6
Bart
PC maher
Moj komp
 
Bart's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: N.Gradiska
Postovi: 272
Jos je zaista rano za neke velike izjave, ali duboko sam uvjeren da 64 bita imaju lijepu buducnost pa bila ona na AMD ili Intel strani. Malo mi smrdi ovo cekanje na izlazak 64-bitnih Windowsa, mozda je Intel ipak imao umijesane prste u cijelu stvar,ali i AMD se ponasao dosta pasivno i mislim da je trebao malo vise forsirati 64-bitne aplikacije i naravno same Windowse64. Osobno mi se iz vise razloga Intel zamjerio svojom bahatoscu i zato zelim lijepu buducnost Athlonu 64.
Bart je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na