Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.02.2020., 13:33   #1
Ergometar
Premium
Moj komp
 
Ergometar's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Iskon - prekid konekcije

Dragi svi,

za početak unaprijed zahvaljujem na odgovorima.



Situacija ide ovako, prije 10-ak dana ostali smo bez interneta i dva TV-a jer je pukla veza sa Iskonom te se nakon ne znam koliko poziva (čekanja po 30 min. da se jave) i mailova ustvrdilo da je problem ''negdje drugdje'' (što god to značilo) te da se ne može sanirati tako brzo radi imovinsko-pravnih odnosa??



Uglavnom,

kako susjed (kuća do moje) koristi istu Iskonovu uslugu a sa njegovog krova parica ide prema mom krovu, sumnjam da mi ekipa iz Iskona laže te da prikrivaju pravi problem. Ako netko ima slična iskustva molim za pomoć.



Kuća se nalazi u ZG-u - Prečko, uredno su uvijek plaćani svi računi te do sada nekih bitnijih problema sa pružateljem usluga nije bilo.
__________________

Ergometar je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 14:09   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Imaš prekid (tvoje) parice od tebe do centrale.
Jesi li pitao susjeda (ako je isto na Iskonu) jeli njemu radi usluga ?

Mada su ista kompanija, Iskon traži od HT - a da (ako može) sanira paricu,
HT pak se formalno - pravno pokriva da mora imati dozvolu / privolu pvt. vlasnika ako se "penje" na pvt. objekt, za primjer na krov susjeda ako se procjeni (izmjeri) da bi tu mogao biti kvar.
Još ako radove ne odrađuje sam HT nego prosljeđuje kooperantu, jasno ti je da se sve skupa može odužiti.

U međuvremenu ne možeš ništa nego samo čekati, pitati "kad će",
zabilježi / zapamti kada je nastupio prekid usluge i kasnije traži smanjenje računa za period bez usluge.

Zgodno bi bilo ako imaš stanje / statistiku parice kako je bilo prije a kako bi usporedio sa stanjem nakon popravka.
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2020., 14:24   #3
Ergometar
Premium
Moj komp
 
Ergometar's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Kod susjeda radi sve najnormalnije, ima istu uslugu kao i ja.
Dakle ti smatraš da je moja parica u prekidu a susjedova nije mada su unutar istog kabela?

Meni pada na pamet da su me skinuli sa stare centrale radi priključenja nekog njima važnijeg jer su me čak zvali iz njihove pravne službe želim li raskinuti ugovor??
__________________

Ergometar je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 14:41   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Pa zna se desiti prekid jedne ili više parice(a) u kabelu a da su ostale čitave / ispravne.
Ako ima rezervnih parica u kabelu to se lako / relativno brzo riješi.

Oho, ta priča sa pozivom, pravnom službom baca sumnju na muljažu,
lako moguće da nekom "pajdi" treba izmisliti priključak a da stvar bude gora ni ne mora to biti u tvojoj blizini. Ne smijem napisati šta / ako je to stvarno razlog ...
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 14:50   #5
Ergometar
Premium
Moj komp
 
Ergometar's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Da da,

meni se isto čini da je muljaža tako da mislim da to neću moći riješiti bez nekog iznutra.



Još jedno pitanje, ako je ''pajdo'' dobio moj priključak na staroj centrali na kojoj nema više mjesta onda ja neću moći dobiti uslugu (preko parice) i od drugih pružatelja usluga?
__________________

Ergometar je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 15:15   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Prvi je problem "spojni put" tj. parica od tebe do centrale,
sad ta centrala može biti bliže ili dalje,
jasno šta je duljina parice veća to manje možeš dobiti (čitaj bandwith i kvaliteta).

Šta se tiče bilo kojeg ISP - a, ovisno o odr. centrali različite su situacije sa kapacitetom na pojedinom DSLAM - u.
Drugim riječima, ako nema kapaciteta na Iskon - u možda ima na T-Komi ili Optimi.
O cijenama i kvaliteti pojedinog sad nećemo.

Na žalost ako ne riješiš pristojno jedino ti ostane ruska varijanta baba + sjekira
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 19:46   #7
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,888
Ako su stvarno išli u tom pravcu da idu "pajdi" na ruku, pa to je stvarno katastrofa. Od države bih takve stvari očekivao po normalno ali od privatnog poslovnog subjekta, šta da kažem nego majko mila. Možda kada biš se slučjano spotaknuo s pajserom na izvolte jedno 20-30 puta u generalno pravcu ormara. Onda skulirano nazoveš službu da provjere ima li sada mjesta na stanici
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2020., 15:47   #8
Ergometar
Premium
Moj komp
 
Ergometar's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Bok svima,

mali update situacije, dakle ništa se nije promjenilo, sada sam već mjesec dana offline, i rješenje se ne nazire, a nemam nikakva prava jer su oni zaštićeni stavkom u ugovoru da je za prekid parice kriva treća strana, u ovom slučaju t-com, nebitno što je to ista firma, katastrofa...
__________________

Ergometar je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2020., 15:53   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Slična situacija u jednoj od susjednih tema (mada prekid tamo kraće traje),
dati u medije / novine pa neka se barem malo sramote,
raskid ugovora bez penala, mogu oni trkeljat šta hoće ali imaš pravo na rakid jer ti ne isporučuju uslugu, ...
uzet Homebox / pokućni ...
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 11.03.2020., 15:03   #10
Ergometar
Premium
Moj komp
 
Ergometar's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Share-am po kući preko nekog starog Acer Zesta bonbon flat (70kn tjedno) jer sam računao da će brže biti riješeno pa da ne kupujem LTE router i neku pretplatu odmah, al evo me već na 350kn čekajući idijote da me prikopčaju.

Najsmješnije od svega je to da su mi uredno poslali račun za 2mj. u punom iznosu (293kn) radi smetnji u korištenju usluge (ja nemam nikakve smetnje nego imam prekid linije) te su mi nakon što sam slao prigovore (opet i opet i opet) odlučili umanjiti račun za 3mj. u iznosu od 150kn, dakle trebat ću im platiti za 2mj. 293kn te za 3mj. 143kn a ja usluge nemam :-D
__________________

Ergometar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.03.2020., 05:23   #11
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Oni su tebi dužni a ne ti njima

Pošalji mail službi za korisnike i upoznaj ih sa njihovim obvezama.

Kako se žaliti operateru https://www.hakom.hr/default.aspx?id=127 ⬅ novo , ubaci u STICKY

Malo bolje proučite novi zakon koji vrijedi od 1.1.2020


@ Nikky ako može prijedlog ,
... ubaci malo teksta i nove linkove , jer očito većina forumaša nije primjetila tj. nije otvarala linkove od STICKY -a starog 8 mjeseci kojeg si napravio na moj prijedlog http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=299481


Citiraj:
Po novom (od 1.1.2020), korisnici mogu telekomima naplatiti 240 kuna ako ne otklone kvar u 15 dana

https://novac.jutarnji.hr/novcanik/p...-dana/9158945/ ⬅ imaš vec taj link , dodaj samo tekst u STICKY
Citiraj:
Dosad je operator bio obvezan otkloniti kvar na opremi dodijeljenoj korisniku u roku od 5 dana, a od 1. siječnja i sve druge kvarove iz područja njegove odgovornosti mora otkloniti u roku od maksimalnih 15 dana od dana prijave kvara. U protivnom, nakon isteka 15 dana, korisnik ima pravo na raskid pretplatničkog ugovora ili pravo na obeštećenje u visini od 240 kuna po svakom naknadnom danu kašnjenja ako kvar nije bio uzrokovan višom silom ili krivnjom korisnika. Nakon prijave kvara, operator je obvezan u svakom trenutku korisniku telefonskim i/ili elektroničkim putem omogućiti praćenje statusa prijave kvara.

https://www.hakom.hr/default.aspx?id=10167 ⬅ imaš vec taj link , dodaj samo tekst u STICKY
Citiraj:
Izdvajamo izmjene koje se počinju primjenjivati od 1. siječnja iduće godine, a vezane su uz rokove. Propisana je obveza operatorima da u roku od 15 dana moraju otkloniti kvar, a ukoliko kvar ne otklone u predviđenom roku korisnik ima pravo na raskid ugovora bez naplate naknade za prijevremeni raskid (osim u posebnim slučajevima definiranim Pravilnikom) ili na naknadu zbog kašnjenja u iznosu od 240 kuna po danu ukoliko nakon 15 dana i dalje želi čekati da operator otkloni kvar. Propisani su i rokovi za određene radnje koje je operator trebao izvršiti, poput prijenosa ugovornog odnosa s jedne osobe na drugu ili davanja informacija o visini naknade za prijevremeni raskid ugovora. Ugovor sklopljen na daljinu moći će se raskinuti na jednak način kao što je i sklopljen (telefonski i slično), a rok za uspostavljanje usluge u nepokretnoj elektroničkoj komunikacijskoj mreži skraćen je sa 45 na 30 dana.

https://www.hakom.hr/default.aspx?id=9892 ⬅ novo , ubaci tekst i link u STICKY

Citiraj:
Popravak kvara u roku od 15 dana
Propisana je obveza operatorima da u roku od 15 dana moraju otkloniti kvar. Ako u tom roku ne uspiju popraviti liniju, imat ćete pravo na raskid ugovora bez naplate naknade za prijevremeni raskid.

To se ne odnosi na posebne slučajeve koji su definirani Pravilnikom. Ako unatoč kašnjenju ipak odlučite pričekati da operater otkloni kvar, imat ćete pravo na naknadu od 240 kuna dnevno.

https://kompare.hr/savjetnik/iz-hako...ra-na-daljinu/ ⬅ novo , ubaci tekst i link u STICKY

HAKOM informativne publikacije za građanstvo u PDF-u https://www.hakom.hr/default.aspx?id=1504 ⬅ novo , ubaci tekst i link u STICKY

Nisu napravili novu brošuru za 2020 godinu , ali sve piše u Quotu br 2


Citiraj:
Prava korisnika u elektronickim komunikacijama 2018 Klikni za PDF ⬅ novo , ubaci u STICKY

Operator je obvezan ponuditi umanjenje mjesečne naknade na računu razmjerno broju dana nemogućnosti korištenja
usluge ako tehničke smetnje i/ili smanjenje kakvoće usluge za koje je odgovoran nije otklonio u roku od 24 sata od prijave.
Također je dužan otkloniti kvar na opremi koja je u najmu korisnika u roku od pet dana od prijave kvara (osim ako za
prekoračenje tog roka nije odgovoran korisnik), u protivnom, korisnik može raskinuti ugovor bez plaćanja penala.


Citiraj:
Upoznajte svoja prava 2013 klinki za PDF


__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 15.03.2020. u 08:20.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2020., 06:11   #12
Ergometar
Premium
Moj komp
 
Ergometar's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Hvala puno na informacijama mada čitam sve to već 35 dana koliko sam offline.
Posebni slučajevi (kada taj zakon ne vrijedi) definirani pravilnikom su viša sila (udar groma i sl.), kvar koji je prouzročio korisnik i imovinsko-pravni odnosi, e sad ovo zadnje je najsmješnije, jer se odnosi na nemogućnost pristupa parici radi toga što im netko neda pristup na što se oni u mom slučaju vade, a kad ih tražim dokaz za to prebacuju lopticu na t-com...
__________________

Ergometar je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2020., 14:53   #13
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
U drugom mjesecu imao si internet prvih 10 dana, ostatak mjeseca bio si bez neta, sukladno tome trebali su ti smanjiti račun po broju dana a ne naplatit puni iznos.

Žalosno je da ti još planiraju naplatit pola od pune cijene za uslugu koju nisu i vrlo vjerojatno ni ne mogu isporučiti i za cijeli 3-ci mjesec.



Nazvao sam TELE 2 centar i pitao koliko bi došlo probnih 5 dana za pokućni i kažu da je po novome besplatno.
Ako bi trajno uzeo danas, s obzirom da je pola mjeseca prošlo da bi naplatili pola od pune cijene ( 169kn ) tj naplatili bi 84.5kn.

Nisam stigao nazvati HT i A1 da provjerim kako to kod njih ide, ali lako se može i od njih dobiti podatak kako to oni računaju.



U mjesečni račun obračunava se cijena održavanja sustava + potrošnja za taj mjesec.


BEZOBRAZLUK - Kako mogu naplatiti paušal (održavanja sustava) 50% cijene za punu uslugu koju nisu ni isporučili !!!


Lijepo im zaprijeti da da češ ih prijaviti HAHOM -u i Društvu za zaštitu potrošača

ako ti ne smanje račun za 2. mjesec jer si imao/koristio internet samo 10 dana te preostalih 19 dana nisi imao interent / uslugu / proizvod.

Za 3. ci mjesec u kojem uopce ti nisu pružili uslugu trebali bi naplatiti samo naknadu tj paušal za održavanja sustava tj po nekoj mojoj logici max 33% cijene pune usluge.


Lijepo pitaj i prijavi sve na donje linkove:


http://potrosac.mingo.hr/hr/potrosac/




Citiraj:
https://www.hakom.hr/default.aspx?id=61

HAKOM je nadležan rješavati sporove između korisnika i operatora tek nakon što je korisnik iscrpio mogućnost rješenja prigovora sa operatorom.

Uputu kako se žaliti operatoru možete naći u našoj rubrici Kako se žaliti.

Ukoliko se ne slažete s odlukama operatora možete se obratiti nama. U postupku rješavanja sporova HAKOM može donijeti odgovarajuću odluku, koja je obvezujuća za operatora.
Upute kako HAKOM podnijeti prigovor na iznos račun za pruženu uslugu ili na kakvoću pružene usluge od strane operatora nalaze se ovdje.


https://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp






Kako se žaliti operatoru https://www.hakom.hr/default.aspx?id=127





Društvo za zaštitu potrošača Hrvatske
https://www.potrosac.hr/



HRVATSKA UDRUGA ZA ZAŠTITU POTROŠAČA I GRAD ZAGREB
http://www.huzp.hr/
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 16.03.2020. u 15:11.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2020., 15:24   #14
Flatline
Premium
Moj komp
 
Flatline's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 191
Kod mene je bio sličan slučaj.
Nama se desio prekid sa subote na nedjelju prošle godine u 8 mjesecu i crkle 3 telefonske linije od kojih dvije imaju paket sa internetom.
U srijedu znači 4 dan je popravljena linija ali ne kompletno.
Naime meni je sve radilo dok kod strica samo internet a kod bake koja ima samo telefon nije radilo.
Nakon mjesec dana natezanja dobiven je odgovor da zbog imovinsko pravnih odnosa trenutno nije moguće sanirati kvar.
Dobiven je raskid ugovora koji je bio na optimi i prebačeno na iskon jer kao moja linija koja jedino radi je na iskonu ista popravljena. Međutim ni iskon nije mogao ništa napraviti i nakon mjesec dana opet je dobiven raskid ugovora.
Tek je tcom napravio ali na način da je dovučen novi kabel i morao ići novi telefonski broj.

Uglavnom kada nemogu odmah riještit problem vade se na te imovinsko pravne odnose.
Flatline je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2020., 15:53   #15
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Mogu se oni vadit na to, ali nemaju pravo naplacivati takve cijene za uslugu koju nisu isporucili.

Ima opciju:

0) Od susjeda žicat net, nije idealno ali može probat dok ne rješi...

1) Zamrznut uslugu sljedecih 3 ili 6 mjeseci ne sjecam se tocno, radio sam to prije 3 godine.

2) Raskid ugovora.

3) Prec na HT pa da vidi dal oni to mogu riješiti, onako može u nekom roku otkazat ako mu ne uspostave net ali isto tako HT može mu ponudit opciju 4).

Ako nece moc ni na HT preko fiksne linije onda:

4) HT, A1 ili Tele 2 mobilni internet preko rutera sa SIM karticom.
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 16.03.2020. u 21:16.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2020., 11:28   #16
Ergometar
Premium
Moj komp
 
Ergometar's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Poslao sam im prigovor na odluku o plaćanju računa za 2. i 3mj. te sam zahtijevao da mi isplate ono što su po zakonu dužni, tj. 240kn x 15 dana = 3600kn za svaki dan nakon isteka roka za otklanjanje smetnji (maksimalna isplata je za 15 dana) pa ako ne budem zadovoljan rješenjem šaljem to sve na HAKOM.



Danas ili sutra uzimam Homebox, kako sada stvari stoje TELE2 jer mi je dobar signal doma, ali me zanima ako netko ima iskustva sa njihovom FLAT opcijom koju mi žena ima na mobitelu, znam da je bilo nešto da moraš slati SMS nakon potrošenih 5Gb svaka slijedeća 2Gb što me je dosta nerviralo kada bi stalo usred filma...
__________________

Ergometar je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2020., 11:38   #17
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Hehe, neka, treba ih kazniti za bahatost i aljkavost.

Mislim da ima opisano u temi o teletini, nema toga kada se uzme data sim / pokućni ...
Isto tako imaš opisano u vezi routera.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 17.03.2020., 17:31   #18
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Citiraj:
Autor Ergometar Pregled postova
Danas ili sutra uzimam Homebox, kako sada stvari stoje TELE2 jer mi je dobar signal doma, ali me zanima ako netko ima iskustva sa njihovom FLAT opcijom koju mi žena ima na mobitelu, znam da je bilo nešto da moraš slati SMS nakon potrošenih 5Gb svaka slijedeća 2Gb što me je dosta nerviralo kada bi stalo usred filma...

Na Tele2 i Data SIM karticom (NE Voice+Data kao za mobitele) preko routera nema tlake slanjem SMS-a za flat, tj za 1Tera kolko daju pod imenom "Flat". Taj paket sa routerom ili bez njega (samo SIM kartica) se na Tele2 zove "Pokucni Internet"
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2020., 17:02   #19
Ergometar
Premium
Moj komp
 
Ergometar's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Update situacije...
Poslano sve HAKOM-u pa čekam rasplet situacije. I dalje sam offline, već preko 60 dana. Poslao sam zahtjev T-COM-u mogu li kod njih prijeći i uzeti NET + MAX TV a odgovor je da su stornirali zahtjev radi toga što je parica u prekidu.
Pitao sam za mogućnost uvođenja optike ali sam dobio odbijenicu od A1 i T-COM-a.
U današnje vrijeme je ovo sve stvarno prestrašno i sada više nemam ideja što dalje.
__________________

Ergometar je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2020., 20:59   #20
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Svakako javi krajnji ishod.

Tele2 pokucni , flat internet, WiFi ruter sa 4G sim karticom 169kn mjesecno https://www.tele2.hr/privatni-korisn...-uz-pretplatu/
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2020., 22:02   #21
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
I A1 ima neku akciju na homebox, daju 1TB prometa po punoj brzini.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2020., 22:13   #22
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
I A1 ima neku akciju na homebox, daju 1TB prometa po punoj brzini.
nedaju. čitat mala slova...
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2020., 23:25   #23
Ergometar
Premium
Moj komp
 
Ergometar's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Dragi svi,
da zaključim temu, dobio sam napokon odluku od HAKOM-a koji je odlučio po novom zakonu u moju korist i Iskon mi mora u roku 15 dana isplatiti 3.600kn.
I nije neka naknada s obzirom da sam gotovo 3 i pol mjeseca bio offline, al se osjećam dobro i zadovoljno.
Gasim EVO-TV i TELE2 pokućni internet koji su me služili i više nego dobro.
U svakom slučaju HAKOM je valjda jedina regulatorna agencija u HR koja radi svoj posao mada im je trebalo gotovo 4 mjeseca za konačnu odluku koja je od samog početka bila jasna kao dan.
Moram napomenuti da sam već imao s njima posla prije 7g. kada sam preselio (promijenio mjesto prebivališta) na novu lokaciju gdje ondašnji B-NET nije imao infrastrukturu a naplatili su mi naknadu za prijevremeni raskid ugovora gdje je HAKOM isto donio odluku u moju korist te nisam morao platiti ništa.
Uglavnom, ne želim reklamirati nikoga, niti mi je to namjera već želim samo pomoći onima koji se nađu u sličnim problemima, a ako imate pitanja u vezi cijelog postupka, žalbi, dopisa slobodno mi se javite na PM.
__________________

Ergometar je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2020., 15:22   #24
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Hvala na povratnoj informaciji.

Lijepo je za vidjet da je pravda na strani potrošaca.

Jedino da je malo brža.
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2020., 16:04   #25
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
A koje sranje sa tom maksimalnom isplatom.... normalno da ih je briga kad ih se nece pošteno po džepu udarit.
Al koja ti je sad situacija sa netom? HT ti koliko ja znam uvesti internet kako znaju i umiju zbog nekih ljudskih prava nešto nešto
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2020., 10:48   #26
Ergometar
Premium
Moj komp
 
Ergometar's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
A koje sranje sa tom maksimalnom isplatom.... normalno da ih je briga kad ih se nece pošteno po džepu udarit.
Al koja ti je sad situacija sa netom? HT ti koliko ja znam uvesti internet kako znaju i umiju zbog nekih ljudskih prava nešto nešto

Radi sada sve, popravili su paricu, ostao sam na Iskonu...
__________________

Ergometar je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2020., 12:54   #27
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Aha mislio sam da si raskinio ugovor sa njima.
Ma i ja imam problem samo manji, meni veza puca cca 20 puta dnevno i redovita tjedna procedura
1. zovi službu služba radi mjerenja, ok nešto nije u redu
2. poslat ćemo tehničara jeli to ok, je ok je
3. tehničar se nikad ne pojavi ali dobijem poruku da je kvar popravljen
4. veza i dalje puca kao i prije

Sad cu jedno 5-6 put prijavit isti kvar, osjecam se ko don quijote
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2020., 15:54   #28
kassad
marked one
Moj komp
 
kassad's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ck
Postovi: 220
Zanimljiva mi je taj prekid konekcije...
Jucer me zvali iz Tcom-a da kao da li bi ja prešao na njihovu mrežu uz objašnjenje da Iskonu puca veza a da kod njih toga nema..
Još zanimljivije je cim sam rekao da sam na optici, kao onda nema veze i da zanemarim poziv.
kassad je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2020., 19:19   #29
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Čist fišing, app varijanta da bi gospon dobio "bodove" ...
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 09:40   #30
Ergometar
Premium
Moj komp
 
Ergometar's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Aha mislio sam da si raskinio ugovor sa njima.
Ma i ja imam problem samo manji, meni veza puca cca 20 puta dnevno i redovita tjedna procedura
1. zovi službu služba radi mjerenja, ok nešto nije u redu
2. poslat ćemo tehničara jeli to ok, je ok je
3. tehničar se nikad ne pojavi ali dobijem poruku da je kvar popravljen
4. veza i dalje puca kao i prije

Sad cu jedno 5-6 put prijavit isti kvar, osjecam se ko don quijote

Oni su mi odmah nudili raskid ugovora bez penala ali da sam prihvatio nebi dobio naknadu...



Najgore je to kad malo radi pa malo ne, što da ti kažem, sretno.
__________________

Ergometar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na