Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 24.09.2008., 18:22   #91
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Zbilja nema
Kakvo smeće od ploče.

http://www.xtremesystems.org/forums/...d.php?t=109099

Probaj povisit ovaj FSB termination,ali sumnjam da će to pomoć.
žile je offline  
Staro 24.09.2008., 21:20   #92
Fox
Staff Sergeant
 
Fox's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Sisak
Postovi: 261
Ploca je obicna p5b, hebiga, budem malo pročaćko po ovom forumu sta si preporucio. Jel ima mozda jos tko kakvu ideju?
Fox je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2008., 12:52   #93
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Win (Vista) OC problem

Isao sam malo prckati po BIOS-u u svrhu OC-a procesora, tocnije testa OC-a, jer cekam jos da nabavim drugu 8800GT pa cu se tada ozbiljnije pozabaviti time, i sto se dogodilo, Windowsi mi se nece dici. Cim imalo promjenim takt procesora (najmanje probao dici frekvenciju sa 200 na 210, mnozitelj je 11, zakljucan), Windowsi mi se nece bootati. Tj izbaci mi na crnom ekranu poruku da je "recent hardware change resulted in failed system boot" ili tako nesto, i trazi me da ubacim Vista DVD. E sad, meni se nije dalo ubacivati DVD nego sam vratio takt na stock i isao radje ovdje pitati, ima li smisla? Ima li netko slicnih iskustva, sto moram napraviti? Jer ovo bi mogao biti ozbiljni problem kada slozim SLI jer ce mi se dvije 8800GT vuci na 2,2HGz procu i SLI mi nece imati bas tolkog smisla. Slicno mi se dogodilo kada sam stavio novu plocu prije nesto manje od mjesec dana, ali sam ubacio DVD tada, i pokusavao repairati i sve te gluposti, ali nije uspjelo, njo tada sam zakljucio zbog drivera stare ploce na hdd-u pa sam lijepo formatirao sve i reinstalirao windowse, ali evo, sad mi opet javlja slicnu poruku no sve sto sam napravio je promjenio takt, te je proc mozda prepoznat kao neki drugi, sto ne bi trebao biti problem s obzirom da nikakvi driveri koji bi se mogli klati ne postoje.

Ugl, sto da radim, zna li tko? Je li to do Viste ili neceg drugog, i kako rijesiti to?
ABuser je offline  
Staro 25.09.2008., 15:28   #94
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Loša ploča.Upucaj malo struje NB i ramu pa da vidiš,kod mene obično to dovodi do traženja DVD-a.Da je CPU,ili bi ti zablokiraka ona crta,ili bi ti se skršio na ulazu u windowse.
žile je offline  
Staro 25.09.2008., 16:29   #95
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
ali ja sam jedva digao - 100MHz ukupno, a isto tako sam citao reviewe na netu za ovu plocu i moze se cisto solidno clocknuti. A nije problem u Visti? JEr kaze mi hardware change - to mi zvuci kao da windowsi zaje...
ABuser je offline  
Staro 25.09.2008., 17:08   #96
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
lockaj PCI-E na 100mhz pa probaj
Citiraj:
Autor ABuser Pregled postova
i SLI mi nece imati bas tolkog smisla
SLI gotovo nikad nema bas nekog smisla
Astral je offline  
Staro 25.09.2008., 17:42   #97
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
lockaj PCI-E na 100mhz pa probaj

SLI gotovo nikad nema bas nekog smisla
...osim jeftinije nadogradnje
ABuser je offline  
Staro 25.09.2008., 20:15   #98
bail
Premium
Moj komp
 
bail's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Novigrad
Postovi: 129
ovako malo sam krenuo klokati masinu(prckam naokolo) i oglavno digo malo fsb s 333 na 350 i ok boota poslje 350 mi nece,multi mi je 9,5 stock voltaza procesora ili ti na auto,memorija radi za sada na 1500MHZ kod 1,8V, voltazu NB nisam dizo...i jos jedno dok mi komp nis ne radi mi multi ode s 9,5 na 6 kako to ukloniti mislim da je cijelo vrijeme taj 9,5?
bail je offline  
Staro 25.09.2008., 20:26   #99
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Forumaši nisu ovdje da svako malo recitiraju jedno te isto. A Tražilica, i sticky nisu ovdje za ukras.
Razer je offline  
Staro 26.09.2008., 18:14   #100
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Ovako, vezano za moj problem gore, uspio sam startai windowse nakon clockanja, ali tek nakon sto sam promjenio jednu opciju u BIOS-u. E sad, ne znam dali je to zbog te opcije, ili se nesto drugo "slucajno" poklopilo pa su mi se digli windowsi, pa zato ovdje pitam. Te me isto tako zanima, ako je to zbog te opcije, ima li kakvih nuspojava zbog njene promjene? Da ne bih ja mislio ono "super, evo, sad mi se dizu windowsi sa clockanim procesorom", a kad ono u pozadini se vrti neki cuspajz unutar cipova proca i maticne te mi krepa nakon nekog vremena...

O cemu se radi - ovo ovoj opciji. Ja sam ju promjenio iz disabled u enabled, i nakon toga su mi se digli windowsi, e sad, zasto sam nju dirao - zbog pojasnjenja opcije sastrane, iako ga ne razumijem bas najbolje sto tocno zele time reci, ali sam skuzio ovo "enabled to boot saome OSes..."

Nadalje, ako nije problem, moze li mi netko pojasniti i opcije sa sljedecih slika. Hajlajtane opcije - sastrane pise isto nesto, ali bas i ne kuzim o cemu se radi. Zadnji put kada sam ja clockao, to je bio proc Barton 2500+ te odgovarajuca ploca, a tamo pola ovoga nije bilo.

Opcija1

Opcija2

Opcija3

Opcija4


Te poslijednje - ove opcije iznad sam highlitao da se vidi sto pise, ako netko ne zna po nazivu slucajno, no razumije objasnjenje, no isto tako me zanimaju opcije sa "spread spectrum" u nazivu, koje takodjer ne znam sto sluze, no kod njih ni nema objasnjenja, imam smao mogucnost "enable i disable, te ponegdje auto".

Ugl, najsavrsenije bi bilo kada bi netko dobar objasnio sve opcije koje se vide na tom ekranu, osim prvih 3, jer to jedino u potpunosti razumijem. Sada, posto to odnosi dosta vremena i truda, necu to traziti, smao ako netko ima volje i viska vremena, no ono za sto bih stvarno bio zahvalan je da netko napise samo sto da stavim kako (enable, disable ili nesto trece). Cilj mi je samo dici takt procesoru, i to ciljam na 3GHz ili barem blizu tome, vidjet cu kolko ide bez mijenjanja voltaze, a koliko sa. Tako da, smao jendostavno odgovorite u stilu 1 ili 0, da ili ne.

Napomena: Ovo sve sto mi se nalazi u doticnom izborniku, nista od toga (mislim da stvari koje razumijem) nisam nasao u stickyu o clockanju, a ako slucajno postoji tamo, nije potrebno ni pisati mi sto sto radi, ili sto da stavim enable sto disable, nego bih bio vise nego zadovoljan i sa jednim linkom na stranicu gdje je to objasnjeno. Eto, nadam se da ne gnjavim previse, samo me zanima sto trebam imati ukljuceno a sto iskljuceno, i treba li nesto biti mozda drugacije ako prckam po voltazi. Sve iz drugih menija mi je jasno, tako da ne trebam tu pomoc, samo ovi neki nazivi me zbunjuju.

Živjeli

EDIT:
U redu, skuzio sam Intel Speedstep opciju, tj nasao ju u OC stickyu, smao je bila pod kraticom EIST pa ju nisma skuzio. Te isto tako Enhanced Halt State koja je tamo pod kraticom C1E. U redu, dakle njih razuimjem, no druge nisam nasao, pa eto, i dalje vrijede sva moja pitanja osim za tu opciju..

Zadnje izmijenjeno od: ABuser. 26.09.2008. u 18:28.
ABuser je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2008., 18:44   #101
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Clockanje P4 Northwood-a, Intel D865Perl maticne i Kingmax memroije

Što mislite o clockanju ovih komponenti. Sada mi sve radi na defalt, proc na 3 GHZ, ja bi ga diga na 3.6 Ghz. Hladnjak na njemu je Scythe MINE koji bi go morao drzat hladnog. Za maticnu neman pojma kakva je za ovakve stvari, nisam nikad uopce clockao nista, isto tako ni za memoriju neznam. Sto vi mislite? Inace igrice ne igram, samo internet i Office, tako da mi nesto specijalno i ne treba!
lujito je offline  
Staro 26.09.2008., 18:44   #102
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,964
S maticnom zaboravi OC, jedino sa Clockgenom (SetFSB-om ili slicnima) mozes nesto, ali iz samih Windowsa... a to nije neka sreca.
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk