Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.03.2009., 20:09   #331
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Samo za info ... badave kakva je roba. Jedino sto je bitno je procijenjena carinska vrijednost.

Dakle, ako carinik procijeni da artikl vrijedi vise, on ce to komotno i ocarinit po toj svojoj procijenjenoj vrijednosti (znam iz iskustva) koja komotno moze premasit stvarnu vrijednost (uz ukljucene troskove dostave) cak i za 50%.

Sve ovisi kakav mu je dan ... jbg

Eto to je mozda cak i najbitnija stavka.
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 20:11   #332
vedo
FC Bayern supporter
 
vedo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Kutina
Postovi: 454
@svebee

Ako se paket šalje kao gift i ako se navede vrijednost paketa manja od 300kn, paket se oslobađa plaćanja carine. Carinici su već odavno prokužili da trgovci stavljaju manju cifru na pakete pa šalju onaj papir da dokažeš koliko si to u stvarnosti platio. Ako si robu platio manje od 300kn, nećeš platit carinu. U suprotnom te čeka dodatni trošak koji je btw. povezan sa stvarnom vrijednošću paketa tj. cifrom koju si dao za njega.
__________________
Pozdrav!
Vedran
vedo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.03.2009., 20:14   #333
vedo
FC Bayern supporter
 
vedo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Kutina
Postovi: 454
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Samo za info ... badave kakva je roba. Jedino sto je bitno je procijenjena carinska vrijednost.

Dakle, ako carinik procijeni da artikl vrijedi vise, on ce to komotno i ocarinit po toj svojoj procijenjenoj vrijednosti (znam iz iskustva) koja komotno moze premasit stvarnu vrijednost (uz ukljucene troskove dostave) cak i za 50%.

Sve ovisi kakav mu je dan ... jbg

Eto to je mozda cak i najbitnija stavka.
Vjerujem da ima i ovakvih slučajeva, samo je pitanje da li se možeš žalit ako možeš dokazat da si robu platio manje od 300kn...
__________________
Pozdrav!
Vedran
vedo je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 20:33   #334
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Naravno, i gleda se koliko često naručujete, tj. kako se dogovorite s carinom /carinikom. Ja sam bio naručio u početku oko 5 predmeta u danu od raznih sellera, i svi dolazili isti tjedan, pa me fino pozvali i rekli da ne naručujem često, jer će mi onda na svaki ići JCD, koja i nije baš prejeftina .

Zavisi o stanju na carini, ljubaznost, i uljudnost puno znače s njima ako su nadrk*ani, paše im kad se prema njima odnosiš ko prema carevima tak da vjerujem isplati se preć preko tog 5 minutnog guranja u šupak za manje problema ubuduće .

Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 02:41   #335
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
100$ na paketu.

EDIT: što bi bilo da je poslano kako gift?
Da je poslano kao gift onda ti nebi carinili do vrijednosti od 300kn tj $50

Fora je u tome što pošteni USA selleri ne šalju kao gift jer je to kažnjivo > krivotvorenje customs deklaracija...zato ih treba prije kupnje priupitati i onda vam kažu hoće li declarati kao gift ili ne.

A teta o kojoj ti pričaju je Jadranka Posavec...izguglaj malo. U principu ti se ne piše ništa dobro...budući da ti nisu javili kolko treba platiti, probaj se nekak izvuć, ali sumnjam da ćeš uspjet. pripremi se da ćeš morat platit carinu i to je to. drugi put pametnije

borisko je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 11:15   #336
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
Da je poslano kao gift onda ti nebi carinili do vrijednosti od 300kn tj $50
čuo sam da znaju unatoč tome što je manje od 300kn otvarati pakete i ako vide (procijene) više od 300kn, opet šalju da treba platit carinu. kako ste rekli - to je prije upalilo, ali sada su skužili pa teško...?

Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
pripremi se da ćeš morat platit carinu i to je to. drugi put pametnije
ma budem prešel preko toga, nego za drugi put - kako postupiti "pametnije"? što u slučaju da se paket "zagubi" i na njemu stoji gift od 10$? dobim 10$?

EDIT: malo guglao i našao svašta o dotičnoj gospođi "" nego, čujem da paketi iz Europe (Njemačka, UK) se teško "zagube" pa je dobro stavit it bez osiguranja (mislim na poštu) i stavit malu vrijednost, dok ovi iz USA su mali problem...?

EDIT2: i da, na žigu pisamca od carine piše gospodin - "Anđelko Zetić" (soba broj 27/33) ima li nade?

Zadnje izmijenjeno od: svebee. 14.03.2009. u 11:27.
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 12:00   #337
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Ima, nadaj se da on bude tamo kad dođeš, tj. da te ne prosljede Jadranki
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 12:01   #338
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Citiraj:
Autor Facelessone Pregled postova
I reci da je informatička roba
manja carina tj. čak možda i oslobođeno pa samo pdv, na to je kolega mislio
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 12:57   #339
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Kao sto bi bi gibonni rekao: tu nema pravila tu nema pameti, imate i mozete procitati na stranicama carine propise, no u stvarnosti nista nije tako jednostavno....
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2009., 16:53   #340
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Ima li netko pojima ?

Primjer: aukcija traje na ebayu 3 dana, prodaje se nova roba. Vi ponudite nešto, bubnimo 50 €, što je realno, no cijena tog uređaja u roku 2-3 dana svugdje padne na recimo 35 €.

Postoji li neka zaštita od toga ili nešto slično ?
Kova je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.03.2009., 16:58   #341
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Kova Pregled postova
Ima li netko pojima ?

Primjer: aukcija traje na ebayu 3 dana, prodaje se nova roba. Vi ponudite nešto, bubnimo 50 €, što je realno, no cijena tog uređaja u roku 2-3 dana svugdje padne na recimo 35 €.

Postoji li neka zaštita od toga ili nešto slično ?
Koja zaštita?
Ista stvar kao kupovina bilo kakve robe - danas platiš punu cijenu, a već sutra se desi da je sniženje 30% na to... loša sreća

No kod tih aukcija, preporuka je da svoju maksimalnu ponudu predaš tek pri kraju aukcije.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote