Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.03.2011., 00:50   #811
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Kad bi mi netko pomogao pri instalaciji Gigabyte U8000 na Windows 7 64x bio bih mu zahvalan do neba...

Već satima pokušavam, sa svim mogućim driverima i redoslijedom i stalno isto kaže, NO TUNER DEVICE...

Molim za pomoć, bilo kakvu
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2011., 01:28   #812
wiseman
Premium
Moj komp
 
wiseman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: SL/ZG
Postovi: 445
Citiraj:
Autor acer Pregled postova
Uzeo sam ovu karticu NOt ONLY TV LV32TDLX, i mogu reci da sam razocaran,ne hvata aposolutno nista (mozda je neispravna?), dok na istoj anteni Leadtek 2000H hvata sve kao i LG tv.
Ima li netko kakvih iskustava sa ovom karticom jer mi je cudno da nista ne hvata?
Ja imam tu karticu i skroz je OK za moje potrebe. Čak koristim onu antenu od 10-ak cm koja je došla s njom i sve je uredu.
Može bit da nije ispravna...
wiseman je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2011., 02:26   #813
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Citiraj:
Autor wiseman Pregled postova
Ja imam tu karticu i skroz je OK za moje potrebe. Čak koristim onu antenu od 10-ak cm koja je došla s njom i sve je uredu.
Može bit da nije ispravna...
Koji program koristiš za gledanje programa?
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2011., 09:11   #814
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor lujito Pregled postova
Kad bi mi netko pomogao pri instalaciji Gigabyte U8000 na Windows 7 64x bio bih mu zahvalan do neba...

Već satima pokušavam, sa svim mogućim driverima i redoslijedom i stalno isto kaže, NO TUNER DEVICE...

Molim za pomoć, bilo kakvu
Banalno pitanje, ali bitno za usb tv kartice - da li si prvo instalirao drivere PA TEK ONDA stavio karticu u usb?
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2011., 11:57   #815
wiseman
Premium
Moj komp
 
wiseman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: SL/ZG
Postovi: 445
Citiraj:
Autor lujito Pregled postova
Koji program koristiš za gledanje programa?
Total Media, taj sam i dobio s njom na CD-u.
wiseman je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2011., 14:21   #816
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor lujito Pregled postova
Kad bi mi netko pomogao pri instalaciji Gigabyte U8000 na Windows 7 64x bio bih mu zahvalan do neba...

Već satima pokušavam, sa svim mogućim driverima i redoslijedom i stalno isto kaže, NO TUNER DEVICE...

Molim za pomoć, bilo kakvu
Hmm, meni je windows update najnormalnije povukao drivere na dva kompjutera, cd nisam izvadio iz kosuljice.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2011., 19:24   #817
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Problem otkriven a bio je u kretenskom programu Power Cinema 5.

Ne radi na Windows 7, tj. ne prepoznaje karticu. Kartica se uredno instalira preko Windows Update-a. Prova sa drugim programom, odma prepoznalo karticu i pokrenulo traženje kanala.

Inače, ovaj program Power Cinema 5 mi je fantastično radio na XP-u. Baš je ono User friendly, a još je i šminkan tako da mi se baš svidia, al eto, košta me živaca i živaca na 7-ci...

Imam orginalnu verziju koju samo dobio sa karticom, možda da je pokušat nabavit zadnju verziju, vjerojatno bi radila na 7-ci...
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2011., 20:33   #818
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Ima tko kakvu preporuku?! Do sad sam imao gigabyte hybrid, bila je ok osim daljinskog. Poslije toga Terratec XXS koja je bila odlična u svim pogledima, ali je crkla srećom na vrijeme pa sad u zamjenu dobio avermediu volar. Nije mi radila ok, smetnje u slici i zvuku, daljenski loš i eto sad sam na lifeview lv3D čisto prolazno, iako je sama slika i zvuk ok, nemam smetnji, ali je program dosta loš(malo funkcija, ne radi na tipkovnicu), a ne volim baš media centar... Sve kartice su bile na istu vanjsku antenu, ali bilo je razlika u kvaliteti signala.
Da li postoji nešto PCI/PCI-e do kojih 250kn a da je relativno ok?!

Ima li tko iskustva s Avermedia PCI duo?
__________________


Zadnje izmijenjeno od: domy1. 09.03.2011. u 21:34.
domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2011., 11:32   #819
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
TV tuner daljinski

Ovak, jel zna tko od vas neku tv karticu (nije mi bitan proizvođač) da ima daljinski i software koji mi omogućuje mapiranje komandi daljinskog i da ga mogu koristiti sa drugim aplikacijama tipa winamp, gomplayer i sl.

Naime, treba mi daljinski za komp, pošto IMONa bas i nema, jedina opcija na koju sam naletio je USB Uirt, al to moram naručit iz vana, IR receiver nemrem radit za serijski port jer ga nemam na ploči, a nekako sumnjam da bi sve to skupa radilo kad bi kupio onaj kontroler za PCIex1 pa da mi emulira serijske portove.
tako da, zanima me jel ima koja tv kartica s čijim daljinskim mogu kontrolirat i druge aplikacija.

Prijatelj mi ima jednu takvu od Gigabyte, pa sam i njima poslao mejl, no međutim njegova kartica je već poprilično stara i nisam uspio nigdje na nju naletit.
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2011., 11:52   #820
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Terratec ti ima takve daljince. Mapiraš za svaku tipku na daljincu shortcut tipkovnice za određenu akciju u programu kojeg želiš.

Znači, dok god program ima keyboard shortcutove, ti možeš sa njime upravljati preko daljinca.

Ja imam Terratec HT PCI koji ima IC senzor koji ide u utor u karticu iza, no buraz ima isti daljinski koji ima IC prijamnik koji se spaja na USB. Instalirao je program za daljinski od Terrateca i sve mu šljaka bez problema.

http://www.dinokomp.si/images/TerraT...20HT%20PCI.png

Ovaj bijeli kabel je IC prijamnik. Velim, buraz ima isti daljinski samo je prijanik preko USB-a. On čak niti nema TV tuner, već gleda telku preko mene i MediaPortala.

Jedini nedostatak jest što možeš upravljati samo jednim programom. Ako npr. otvoriš ručno 2-3 programa koje si mapirao (Winamp, MediaPortal i GOM player recimo) i onda ćeš moći upravljati samo jednim - ne možeš "switchati" kojeg želiš upravljati.

Evo ti par slika upravljačkog programa:
http://img138.imageshack.us/g/terratecremote1.jpg/

P.S. Čak ima mogućnost da i miša pomičeš preko daljinskog, no ne u opet nekom drugom programu, već samo kad si na destkopu.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2011., 12:57   #821
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
ovo mi se sviđa :d

e sad, čak je ova opcija koju tvoj buraz ima (USB receiver IR) još i bolja, u tom slučaju mi kartica nebi bila ni potrebna. Pa bi mozda probao sa onim Girderom (onaj programčić koji vidi može za svaku tipku na daljinskom mapirati funkciju), jesi ti možda sa njim probao?

Kaj se mapiranja tiče, vidim da se shorcuti mogu davati i CTRL+X, ALT+X, to je fakat odlično.

Jedino kaj ne kužim, ovo da se ne može upravljati sa drugim programom onda...
dal to znači, da kada recimo imaš upaljen GomPlayer i Winamp i gledam film na Gomu, ne mogu pustiti pjesmu u winampu, iako sam u winampu definirao shortcut recimo CTRL+X, i na daljinskom za neku tipku CTRL+X ?
kak onda funkcionira Application detection?
dal radi samo za aplikaciju koja je trenutno otvorena? il moram u softweru mijenjati svaki za koju aplikaciju ga hoću korisiti?
Gledao sam i slike koje si mi poslao, sve super, jedino si kontam to swi