Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.04.2009., 16:04   #361
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
imam pitanje...
ploca mi ima 2xpcie-e utora, jel moguce stavit ATI (recimo hd4850) kao primarnu karticu i ovu moju 8800gts kao sekundarnu da vrti samo fiziku?
Pa to sam upravo ja uradio, samo sto je kod mene 4870 i 8800gts. Medjutim to sam uspio uraditi samo sa Mirrors Edge i to brisanjem 2 physx fajla. U physx properties mi je sivo ono Geforce physx ali radi u ME. Ima li jos neka igra ili test u kome bih mogao isprobati da li radi ova kombinacija?
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2009., 16:26   #362
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
UT3.
Radi samo na XP-u i Win Se7en, na Visti mnogo hebava.
Ja sam sa integrirkom radio.
Dobio oko 10ak FPS-ova više u GTA 4.
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2009., 16:32   #363
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
a i ja sam sljep...nisam opce gledo prijasnjih par postova

lijepo, dakle radi, super

btw. i 3dmark vantage dobi boost pa i tamo mozes provjerit dal radi ako ti se da stavljat sedmicu
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2009., 16:35   #364
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Ma zahebi čmarkove, nije pc za testanje, pc je za igranje.
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2009., 16:42   #365
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
hehe, istina

ali mislio sam tek toliko da moze potvrdit da mu radi
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 13:02   #366
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Evo konacno uradio novu instalaciju winXP . Sada idu i noviji driveri za nvidiu i sada mogu ukljuciti i iskljuciti physx, nije vise sivo . Nego nemam UT3. Sta je sa ostalih igara sa ove liste http://en.wikipedia.org/wiki/PhysX#Games . Probao sam GOW i ide nekako tecnije, nije bas da izgleda bolje samo ide tecnije. Sta je sa GRID? Neki tvrde da i ona podrzava physx, a tako i pise u ovoj list, dok ja ne primjetim neka poboljsanja.
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 14:43   #367
GodsKiller
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Small village Near Teheran
Postovi: 258
Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
Evo konacno uradio novu instalaciju winXP . Sada idu i noviji driveri za nvidiu i sada mogu ukljuciti i iskljuciti physx, nije vise sivo . Nego nemam UT3. Sta je sa ostalih igara sa ove liste http://en.wikipedia.org/wiki/PhysX#Games . Probao sam GOW i ide nekako tecnije, nije bas da izgleda bolje samo ide tecnije. Sta je sa GRID? Neki tvrde da i ona podrzava physx, a tako i pise u ovoj list, dok ja ne primjetim neka poboljsanja.
A najbolje bi bilo vidit ima li šta na ju-bi to-u,za sad znam jedino za:
Cryostasis: Sleep of Reason
Mirror's Edge
Sacred 2
Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter 2
Unreal Tournament 3: Extreme Physics Mod

jedino sam za sada vidio na ju-bi-to-u filmove od physx za ove gori spomenute igre,mada nisam ni tražio za ostale..........
__________________
"Knowledge is the food of the soul"

Svi znamo da je Thomas Edison proizveo električno svjetlo i električni sustav za opskrbu domaćinstava, da je Gugliermo Marconi smislio radio i George Westinghouse sagradio prvu hidroelektranu… Svi znaju te "činjenice", ali nisu u pravu. Čovjek koji je sanjao ove stvari i izumio ih jest
NIKOLA TESLA
GodsKiller je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 19:02   #368
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Evo probao Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter 2 i sve super moze se ukljuciti extreme physx. Ali u Cryostasis: Sleep of Reason nemam nikakvog efekta sa nvidiom. Iste performanse i kada je ukljucim i kada iskljucim. Zna li neko kako u Cryostasis podesiti physx kada imas ATI i nvidiu? Sta god da stavim u options u igri (hardware physx ili software physx) uvjek isto izgleda i iste performanse. Najcudnije je sto se moze staviti na hardware physx i kada je sama ATI, mada je ocito da se ne izvrsava.
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 23:50   #369
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
tu ce ti prije biti usko grlo proc nego gpu, koliko znam glupa igra koristi samo jednu jezgru i zbog toga trza skoro svima na vecin rezama.

btw uletilla mi neka 8500gt pa je danas isprobao kao physx karticu. Kao sto sam vec ranije pisao (al eto sad konacno mogu potvrditi i iz prve ruke) potpuno isti k kao i kad primarna grafa to radi ili losije, ovisno od naslova. Jedino vantage iz nekog razloga vise voli kad 8500 radi fiziku ali jebga, ne igram benchmarke pa me to ne jebe
GTA4 nisam isprobao, cisto da nitko ne pita.
Jedino sto sam postigao je da sam skoro totalno razjebao PCIe x16 na ploci jer ta 8500 ima neke cudne debele sarafe na cooleru iza i bilo je na knap s ovom grafom hoce li stati ili ne. Ispostavilo se da ne i da 9800 mora ici u donji slot (i samim time vise nije primarna a ploca nema tu mogucnost izbora u biosu tako da nemam slike do win na monitoru ). Slot je malo popusio, nist strasno ali dovoljno da nikad ne prodajem tu plocu nekome, barem ne s pricom da ima garanciju iako sumljam da bi ga netko isao trest pa vidio da se klima malo
ukratko, tko fura ATI moze slobodno ubosti tako nesto za fiziku, nije avion ali ce barem moci ukljuciti physx efekte. Tko ima ista jace od 9600gso slobodno moze zaboraviti na takve kombinacije.

E, da. Ajde postiglo se jos nesto - potvrda da ova grafa (dakle i sve iste klase il tu negdje jer sve se svodi na bandwithe) uopce ne reagira na 16x/8x. Tako da nema potrebe za zivciranjem kod slaganja cf/slia s tako necim ako ploca nema 2x 16x PCIe.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 00:54   #370
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
Ispostavilo se da ne i da 9800 mora ici u donji slot (i samim time vise nije primarna a ploca nema tu mogucnost izbora u biosu tako da nemam slike do win na monitoru ).
Pa ovdje si zeznuo. Ako ti 9800 nije primarna onda 8500 radi grafiku i onda imas slabije rezultate nego sa samom 9800. Fazon je da ti 9800 radi grafiku a 8500 fiziku . Ono sto kazes za Cryostasis i jednu jezgru i kao slabiji rezultati na vecim rezama. Kakve veze cpu ima sa vecom rezom??
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 00:59   #371
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
mislim da bi primjetio malo povecu razliku da mu 8500 radi grafiku sumnjam da je to bio problem

al u pravu si, veca reza nebi trebala imat veze sa procem
Astral je offline   Reply With Quote