Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 06.04.2009., 11:14   #241
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Citiraj:
Autor A-V Pregled postova
Sjela lova!
Uh, baš sam se znojio neko vrijeme...

Hvala svima onima koji su mi svojim postovima pružali potporu.
Sad pamet u glavu i pametnije slozi konfiguraciju i proci ces jeftinije od ovoga, pa cak i u überskupom Linksu...tu prvenstveno mislim na agregat od 1KW kojem ne vidim svrhu...

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=052.757.006

o đizus, koje oko da im izvadim za 1800+ kuna...
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline  
Staro 06.04.2009., 11:15   #242
Func
Premium
Moj komp
 
Func's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 483
Ne mogu ovo više vjerovati. Cigo sa štandom bi to profesionalnije radio. 3870 čekati 3tj. WTF. Na tržnici od PCE bi ju našao za 5 dana i to verziju sa ddr4. Možda i sa više garancije s obzirom kako je krenulo...
__________________
Some say that he's Mac compatible, and that he once punched a horse to the floor. All we know is, he's called The ...
Func je offline  
Staro 06.04.2009., 11:18   #243
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor A-V Pregled postova
Sjela lova!
Uh, baš sam se znojio neko vrijeme...

Hvala svima onima koji su mi svojim postovima pružali potporu.

E baš mi je drago da si dobio lovu nazad ... sad pamet u glavu jer TUBIĆI vrebaju iza svakog ćoška

Citiraj:
Autor juiced Pregled postova
Pozdrav svima. Da se i ja javim.
Stara nakon 12-13 dana gubi živce i prijeti da će poništit narudžbu, on se ispričava da mu je umro punac . Ajde dobro, narudžba idući dan. Narudžbe nema. Šta je bilo? - Zajebancija oko sprovoda. Ok, Darko zove i kaže da će spustit cijenu kućišta sa 630 na 600 kn . Ok opet 2-3 dana nema kućišta, stara zove i poziva se na društvo za zaštitu potrošača, idući dan oko 15 h dolazi Darko sa kućištem i ostalom narudžbom. Moja sumnja- kučište je kupio na putu do mene
^^Pa taj tip stvarno nije normalan ... gle sad ovo, i punac mu je umro
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline  
Staro 06.04.2009., 11:32   #244
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Cccc...

Taj tubić (ljudima ime pišem velikim slovom) je izgleda stvarno đubre od čovjeka.
3 puta mu umre stari, 6 automobila dostave mu ima sudar, poplavljeno mu je 7 podruma i sve 3 žene mu rađaju isti vikend..

Treba ga prijaviti inspektoratu, jer mi se čini da ilegalno uvozi hardware izvana neplaćajući porez našoj državi, te dobiva povrat poreza strane države, čime siromaši ovu ionako siromašnu zemlju.

Sramota. Zatuć tupim klinom po glavi stanovnika.
Valg je offline  
Staro 06.04.2009., 11:44   #245
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Sad pamet u glavu i pametnije slozi konfiguraciju i proci ces jeftinije od ovoga, pa cak i u überskupom Linksu...tu prvenstveno mislim na agregat od 1KW kojem ne vidim svrhu...

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=052.757.006

o đizus, koje oko da im izvadim za 1800+ kuna...
Kog vraga me svi napadaju zbog tog napajanja?

Pa nisam ga ja izmislio iz dosade... Na netu sam našao kalkulator i upisao svoju konfiguraciju. Na to sam nadodao neki OC na 3.3-3.4, još dva diska (jedan već imam doma, a drugi će uletit kad tad), bluray koji mi se čini da će brzo postat normala, crossfire bi isto mogao uletit za nekih 10-12 mjeseci, a da ne govorim da imam oko 4-5 USB uređaja spojeno. I kalkulator mi je za to sve izbacio oko 900 Watta.
A-V je offline  
Staro 06.04.2009., 11:45   #246
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova

Treba ga prijaviti inspektoratu, jer mi se čini da ilegalno uvozi hardware izvana neplaćajući porez našoj državi, te dobiva povrat poreza strane države, čime siromaši ovu ionako siromašnu zemlju.

Sramota. Zatuć tupim klinom po glavi stanovnika.

daj se malo smiri jer su ovo gluposti sta pises
Pippincro je offline  
Staro 06.04.2009., 12:10   #247
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor A-V Pregled postova
Kog vraga me svi napadaju zbog tog napajanja?

Pa nisam ga ja izmislio iz dosade... Na netu sam našao kalkulator i upisao svoju konfiguraciju. Na to sam nadodao neki OC na 3.3-3.4, još dva diska (jedan već imam doma, a drugi će uletit kad tad), bluray koji mi se čini da će brzo postat normala, crossfire bi isto mogao uletit za nekih 10-12 mjeseci, a da ne govorim da imam oko 4-5 USB uređaja spojeno. I kalkulator mi je za to sve izbacio oko 900 Watta.
Ne treba ti takvo napajanje

Ovo što izbaci taj "kalkulator" nije uopće točno. Prema tome ja bih trebao sa svojom konfom imati minimalno 600W, a gura ga 3 godine star chieftec 400W. Javio sam ti se na pm, složim ti i konfu po preporuci, kako god. Samo pitaj.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 06.04.2009., 12:10   #248
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor A-V Pregled postova
Kog vraga me svi napadaju zbog tog napajanja?

Pa nisam ga ja izmislio iz dosade... Na netu sam našao kalkulator i upisao svoju konfiguraciju. Na to sam nadodao neki OC na 3.3-3.4, još dva diska (jedan već imam doma, a drugi će uletit kad tad), bluray koji mi se čini da će brzo postat normala, crossfire bi isto mogao uletit za nekih 10-12 mjeseci, a da ne govorim da imam oko 4-5 USB uređaja spojeno. I kalkulator mi je za to sve izbacio oko 900 Watta.
Najiskreniji prijedlog - baci te power kalkulatore u /dev/null.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 06.04.2009., 12:11   #249
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Sad pamet u glavu i pametnije slozi konfiguraciju i proci ces jeftinije od ovoga, pa cak i u überskupom Linksu...tu prvenstveno mislim na agregat od 1KW kojem ne vidim svrhu...

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=052.757.006

o đizus, koje oko da im izvadim za 1800+ kuna...
opet offtopicarenje, ali kad su svi mogli, mogu i ja malo.

NHF, ali po cijenama Links jest skuplji, odredene komponente svakako imaju visu cijenu od konkurentskih firmi, tu se slazemo i sve stoji. ali konkretno za ovog corsa 1000Fata -
CORSAIR 1000W Links
CORSAIR 1000W Hardveraj
najjeftniji CORSAIR 1000W

mislim, razlike (barem u ovom slucaju) u cijeni izmedu Linksa i Hardveraja nema, tu se valjda slazemo. tako da nimalo ne vidim zasto nebi oko izvadio i na cijenu iz Hardveraja (moram te bocnut jer to ti nije niti palo na pamet da je jednaka cijena iz oba izvora, barem jer nisi naveo).

ponavljam, cijene nisu jednako pristupacne kao u ostalim trgovinama, ali da je sve uberskupo i precjenjeno - nije. sklopio sam tu na pcekspertu masu konfi, i ispada najvise povoljan ADM i Diskont24 (a diskont je isto narudzba - pa cekaj, koliko sam skuzio). vemil i hgspot imaju ponudu da se ubijes koliko je losa, ostatak otpisujem jer su manji od ovih. ali u jednom navratu je ispala konfa najjeftinija iz Linksa, cisto da se napomene, kao i par puta poneke komponente. ali ono sto me smeta je konstatntno spominjanje za ultraskupe cijene, pa visim na toj nabavi prakticki svaki dan, i ne primjecujem za one komponente koje najvise idu - da su toliko skuplje. ok, 5-10%, najvise 15%, ali da je to turboskuplja cijena - nije.

uostalom, nabava.net je svima dostupna, pogledaj i sam.

ponavljam, nije najisplatljiviji. ali niti jedna trgovina IT opreme, ako se uzima sve kod nje - nije isplatljiva. barem ne onoliko koliko bi bilo da se uzima iz vise trgovina (ova moja kanta je tako sastavljena, izvor su cetiri trgovine + trznica tu sa foruma).


tako da svakako savjet autoru teme, fino blok u ruku, i jedno - dva poslijepodneva obici trgovine po zagrebu, kojih barem ima. unaprijed znas sto te zanima, fino se raspitas za sve cijene, zapises ih, i kasnije doma pogledas dal ti se vise isplati uzeti u jednoj trgovini sve, ili uzimati odvojeno iz vise njih. sam prosudi, jer na ovu cijenu bi se moglo ustediti pristojne pare. samo napomeni da imaju raspolozive komponente, jer vemil recimo sere na svoj nacin - sto vise artikl stoji neraspoloziv - to mu cijena vise pada. tako je u jednom trenutku Q6600 bio za nekih 800 i nesto kuna.........

kad sve pokupujes, kontaktiraj tu nekoga sa foruma od starijih clanova sa vec postojecom reputacijom, platis mu pivo/cevape/cokoladu/benzin, covjek ti sastavi minimalno bolje nego ovi u trgovini, i poslije toga imas pilu. jedino sto u slucaju da nesto rikne, ne furas cijelu kantu nego ono sto je vrisnulo. jer nemas garanciju na kuciste kao takvo, nego samo po komponentama.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 06.04.2009., 12:12   #250
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor A-V Pregled postova
Na to sam nadodao neki OC na 3.3-3.4, još dva diska (jedan već imam doma, a drugi će uletit kad tad), bluray koji mi se čini da će brzo postat normala, crossfire bi isto mogao uletit za nekih 10-12 mjeseci, a da ne govorim da imam oko 4-5 USB uređaja spojeno. I kalkulator mi je za to sve izbacio oko 900 Watta.
: odmahujem rukom i govorim gluposti:
Najveći potrošači su ti kartica i CPU.
Hardovi,usb uređaji,pržilica i ostale drkalame su kikiriki u svemu tome.
TX650 ti je previše.

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Javio sam ti se na pm, složim ti i konfu po preporuci, kako god. Samo pitaj.
Baš si ti dobar.Nemoj mu samo mijenjat pastu na kartici
žile je offline  
Staro 06.04.2009., 12:19   #251
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Baš si ti dobar.Nemoj mu samo mijenjat pastu na kartici
Ako neće htjet ne budem
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 06.04.2009., 12:35   #252
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
burko druže, da ti nisi neki PR od linksa?
timmy je offline  
Staro 06.04.2009., 12:41   #