Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 05.04.2009., 11:40   #181
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
TO su preporuke od strane korisnika foruma, s time PCE kao portal i forum nemaju veze. Netko je gore napisao da Darko zna osobno admina/moderatora PCE foruma. Što s tom informacijom? Može varat ljude zbog toga? Netko koga on zna je odgovoran za njegove postupke? Kužiš što hoću reći...
Kao što jelc misli da je svo njemačko kvalitetno,tako i netko misli da nešto što se na takav način reklamira (to sam naveo na način da su se samo dvije osobe tako reklamirale) na PCE ima blagoslov.Budimo iskreni,ovo se ne dotiče vodstva PCE,sa takvim blagonaklonim pokroviteljstvom koje se osjetilo kako i na forumu,tako i u kuloarima,Hardveraj.hr je imao izvrsnu startnu poziciju.Ipak je to shop našeg kolege s foruma,pa ćemo na dugo čekanje progledat kroz prste,pa ćemo tolerirat amortizaciju koju ADM-u,Lynx-u,Vemil-u ne bismo tolerirali niti mrtvi itd.Također,to je i bio prvi puta da se netko na taj način reklamirao tu,logično je bilo zaključiti da su neka poznanstva u pozadini.To je sve,nitko ne traži vas povrat novca radi toga.Ljudi nisu očekivali ovakav ishod obzirom na okolnosti,simple as that.

Sam si rekao,to je iskonsko u ljudima.Razjarena masa mora vidjeti sječu glava.Sad hoće li to biti u Hardveraju,na PCE ili na Markovu trgu,who cares?

Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Ako već mogu, glasam za Markov
Tu se slažemo
žile je offline  
Staro 05.04.2009., 11:43   #182
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Ako već mogu, glasam za Markov
Tubić je dobio prostor na formu samo i isključivo iz razloga jer je praktički od strane članova foruma bilo veliko zanimanje za takav jedan šop, u kojem su obje strane mogle profitirati. I forumaši koji su mogli nabaviti stvari kojih nema u lokalnom konzumu, a naravni i on sa zaradom. Takvo povjerenje je trebalo opravdati, slažem se, no istu priliku bi dobio bilo koji drugi član foruma koji bi krenuo u tako nešto. Zašto ne imati "lokalnog" forumaša s takvom ponudom u svom šopu, koja je svima zanimljiva? No očigledno, to i ne ide baš tako lako kako je on mislio i evo ti posljedica...
tor je online  
Staro 05.04.2009., 11:44   #183
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Mislim da u zivotu nebi dao tamo nekom BLENTI, kojeg reklamira klapa sa PCE, da mi sastavi komp, a kasnije jos i da ga koristim samo tako jer on kaze da je OK. Posto zivimo na Balkanu i TUBICA je iza svakog coska, da i kupim komp na takav nacin, iste sekunde bi ga rastavio i provjerio da li sadrzaj odgovara specifikacijama, a uvjerenja sam da bi me zakinuo makar na jednom ventu. Pogotovo isplatiti 15ak tisi kesa kvazi web shopu koji nije u stanju poslovati bez tuđe love, neznam sta bih rekao ...
When you put it that way... da, ispao sam papak...

I sad si baš razmišljam, ovaj komp mi i dalje treba, i sad budi pametan gdje i kako ga kupiti...

Web shop - vidimo i sami kako to funkcionira. Iako sam do sada većinu stvari kupovao u web shopovima (uključujući i plazma TV - protis) i imao samo dobra iskustva, sada više nisam siguran kako opet nekom vjerovati...

"Veliki" dućani tipa HG Spot, Vemil... - tu ni trgovca ne možeš dobiti da s tobom razgovara. Dođem tamo, spreman sam iskeširati veliku lovu, a neki dječarac-prodavač tamo me ne hebe ni 5%. A isti takvi dječarci koji su tek naučili čitati i pisati će ti vrlo vjerojatno i slagati ovakvu konfu... (bolje da ni ne pričam kakvo iskustvo imam s HG Spotom kad sam prije 6 godina tamo uzimao komp - 4 puta sam ga nosio nazad na "doradu")

EDIT: (BTW ni HG Spot ni Links nemaju više od pola navedenih komponenti)

Ili neko treće rješenje - znači neki manji dućan al da nije web shop i ne traži avansno plačanje - i sami znate kakve su tamo cijene - sigurno bi me došlo barem 20% skuplje.

Ajde dragi forumaši, recite mi što bi vi napravili da imate spreman cash i trebate ovakvu konfiguraciju, a da kao ja nikad u životu niste sklapali komp i ne želite "se učiti" na ovakvim komponentama?!

Zato mi se Hardveraj činio kao rješenje - jest da je avansno plaćanje (ali ruku na srce, danas u Hrvatskoj se gotovo sve avansno plaća - od kante za smeće u Kiki do TV-a i kompjutera - koliko se to god nama sviđalo ili ne), ali shop mi se činio stručan i hvaljen ovdje na forumu (no offense moderatori - ne obračam se direktno vama). Koliko ono stranica pohvala ima tema Hardveraj ovdje na PC-Expertu? A i sami ste rekli da smo svi mi ovdje "freakovi", pa kad meni slični "freakovi" nešto ovako hvale, prelazim u "off guard" mod...

Zadnje izmijenjeno od: A-V. 05.04.2009. u 12:35.
A-V je offline  
Staro 05.04.2009., 11:52   #184
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Plati nekom s foruma da ti to složi i bok.
tor je online  
Staro 05.04.2009., 11:53   #185
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor A-V Pregled postova
Ajde dragi forumaši, recite mi što bi vi napravili da imate spreman cash i trebate ovakvu konfiguraciju, a da kao ja nikad u životu niste sklapali komp i ne želite "se učiti" na ovakvim komponentama?!
Otišao u Lynx ili HGspot
žile je offline  
Staro 05.04.2009., 11:55   #186
Skorn
Premium
Moj komp
 
Skorn's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 604
EDIT: žile me pretekao

@A-V : prva stvar mislim da bi se trebao osloboditi od predrasuda prema tim famoznim "velikim" trgovinama.

druga stvar to su institucije koje su opremile racunalnom opremom 2/3 kucanstava u RH. pa ako i cujes losu reklamu od zagrizenih ovdje siguran sam da ima jos bar 5 puta vise ljudi koji nikada nisu imali problema sa kupnjom konfiguracije tamo pa se nemaju ni razloga zaliti. cinjenica je da ljudi uvijek obracaju paznju kada se po nekome pljuje. pogledaj samo kako je ovaj topic brzo postao popularan

trece, ako u "velikim" IT trgovinama ne mozes dobiti nikoga da prica sa tobom istog trenutka ocito je to zato jer eto baš taj trenutak posuluzuju nekoga tko je dosao prije tebe, a imao ti 10kn ili 100000€ u djepu, cekati ces svoj red.

cetvrto ako i zajebu slaganje, sigurno ces biti prije podmiren i kompenziran nego od nekoga sa tri mrtva oca
__________________
~ Reductio ad Absurdum ~

igre za PS ONE / PS2 koje me zanimaju
Skorn je offline  
Staro 05.04.2009., 11:57   #187
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor A-V Pregled postova
Ajde dragi forumaši, recite mi što bi vi napravili da imate spreman cash i trebate ovakvu konfiguraciju, a da kao ja nikad u životu niste sklapali komp i ne želite "se učiti" na ovakvim komponentama?!
A jbga, ako se vec nerazumijes u problematiku, nisi sam na svijetu. Ako imas nekog prijatelja za kojeg pouzdano znas da se razumije zovi njega i zajedno se zaletite i pokupujte sve s popisa. To mi je puno povoljnija opcija, a uz to zivis u Zg-u, dostupne su ti ama bas sve trgovine, mozes birati.
A ako nemos odabrati nikoga kvalitetnog, zatrazi pomoc na forumu, mislim da ce se kvalitetni ljudi drage volje odazvati za pomoc, eventualno kasnije benchanje uz pivu sto bi ujedno bio i dobar test stabilnosti ...
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline  
Staro 05.04.2009., 12:04   #188
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
u ZG-u si, odi s frendom (ili kolegom s foruma, siguran sam da ih ima dosta pouzdanih), uzmi si 1 dan (vikend ili kad već) i obiđite par dućana, vidite ak imaju navedeno, ako nemaju skompenziraj s nečim drugim i spasi si još živaca nikad nisam čekao, uvijek sam našao nešto slično za približnu cijenu i bio zadovoljan.
svebee je offline  
Staro 05.04.2009., 12:05   #189
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
@ A-V - sa tim kešom bi uzeo phoenoma umjesto i7.

Inače, neću puno baljezgati, ali ovo je moje mišljenje.
Da Tubić nije previše sraćkao, i rekao:
"Dobar dan. Nije mi stigao hardware, jer nemam na skladištu, dali možete biti strpljivi još koji dan. U slučaju da nebude nabavljivo slijedećih 5 dana, vratit ću vam novac i poslati paket poklon zbog vašeg izgubljenog vremena."

Mislim da bi svatko normalan rekao "ok, svaka čast, čovjek iskren, ne sere".


A inače, tko vuče vraga za muda, vrag dođe k njemu (pa se vi zajebavajte sa smrti vaših voljenih).
Valg je offline  
Staro 05.04.2009., 12:13   #190
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
A jbga, ako se vec nerazumijes u problematiku, nisi sam na svijetu. Ako imas nekog prijatelja za kojeg pouzdano znas da se razumije zovi njega i zajedno se zaletite i pokupujte sve s popisa. To mi je puno povoljnija opcija, a uz to zivis u Zg-u, dostupne su ti ama bas sve trgovine, mozes birati.

Gle, imam ja puno prijatelja, nije da sam sam na svijetu. Ali jednostavno se ne krećem u takvim krugovima gdje se ljudi u to kuže. Zapravo, moglo bi se reći da sam ja od svih s kojima se družim "najpotkovaniji" u ovakvim stvarima, i obično ljudi mene pitaju za savjete iz ovog područja.


Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Plati nekom s foruma da ti to složi i bok.

Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
A ako nemos odabrati nikoga kvalitetnog, zatrazi pomoc na forumu, mislim da ce se kvalitetni ljudi drage volje odazvati za pomoc, eventualno kasnije benchanje uz pivu sto bi ujedno bio i dobar test stabilnosti ...

Eh da, i ja bi naradije da nakrcam kutije u auto i onda doma polako s nekim tko zna posao to ljepo sklopimo... nema viška ni manjka dijelova, svi bundleovi na broju, a i sitne cake zanata se stignu zadovoljiti...
To je opcija o kojoj razmišljam nakon svega ovog, al onda opet, koga ja od Vas (NHF anybody) poznajem bolje nego beštiju (a o njemu sam zapravo čuo više dobroga nego o bilo kome od Vas)?! Pa da se onda opet kao i sada ako nešto pođe po zlu jave komentari - "Joj, što si njega, one je mene isto z****..."
A-V je offline  
Staro 05.04.2009., 12:21   #191
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
Inače, neću puno baljezgati, ali ovo je moje mišljenje.
Da Tubić nije previše sraćkao, i rekao:
"Dobar dan. Nije mi stigao hardware, jer nemam na skladištu, dali možete biti strpljivi još koji dan. U slučaju da nebude nabavljivo slijedećih 5 dana, vratit ću vam novac i poslati paket poklon zbog vašeg izgubljenog vremena."

Mislim da bi svatko normalan rekao "ok, svaka čast, čovjek iskren, ne sere"
Ma ne samo to, da sam dobio računalo u petak ja bih bio zadovoljan...uza sve moguće izgovore koje sam slušao (za koje sam vrlo brzo počeo sumnjati da su lažni - nisam baš takav mulac), uza sve vrijeme što sam čekao... Znači zaboravio bih sve negativno...

Nebi bilo ove teme, i svi zadovoljni... Ali svatko ima svoje granice, g.T. je pronašao moje, svaka mu čast, stvarno se je trudio u tome...
A-V je offline  
Staro 05.04.2009., 12:24   #192
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
I bolje da nisi dobio, sad možeš uzeti AMD.
Valg je offline  
Staro 05.04.2009., 12:28   #193
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Ne trebas biti elektronicki genij da bi sastavio konfiguraciju. To je toliko pojednostavljeno da bi i sobarice znale postekati procesor, VGA i ram...
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline  
Staro 05.04.2009., 12:28 <