Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.12.2020., 22:51   #1
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Koliko i kako utječu potresi na vaše psihičko zdravlje?

evo kod mene od ovog 6,2 je raspon od panike do relaksacije
prije onaj zagrebački sam ih zanemarivao,ali ovo sad je druga prića,
mada je to sve vjerujem blago naspram onih koji zive u petrinji i okolici

2 normabela dnevno za sada pomažu
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2020., 23:07   #2
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Ja sam mrtav ladan

U Zagrebu živim u novijoj armiranobetonskoj zgradi, doslovno su oba puta samo ženine funko pop lutkice popadale s police, nikakvih posljedica.

U Ogulinu obiteljska kuća, stari sve predimenzionirao kod gradnje. Ozbiljno više mora tresti da bi bilo štete stoga sam miran.

Naravno, žao mi ljudskih sudbina
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.01.2021., 00:14   #3
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Onaj proljetni me isprepadao na mrtvo jer nikad prije nesto takvo nisam prozivio, nit sam se znao ponasat u takvoj situaciji. Ovaj od 6,2 kad je ruknuo sam bio priseban i skuliran, smirivao druge oko sebe i pazio da slucajno ne izadju van jer su krenuli bjezat.

Inace, bolio bi me dzon, ali sad kad je klinac tu onda je drukcije razmisljanje i najveci strah je njegova sigurnost.

Najgore od svega je dal i kad ce doc iduci i koje ce jacine bit. Ta neizvjesnost ubija.

Al ajd. Igra s klincem je jako dobra terapija pa se da izdrzat i na taj nacin sto manje razmisljat o tom sranjetu.

U starijoj sam kuci, 80ih gradjena, za sad sve super izdrzala bez ostecenja. Neka samo tako ostane.

Na koncu, najbitnije je da su glave citave. Materijalno se nadoknadi kad ste svi zivi i zdravi.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2021., 00:27   #4
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
evo kod mene od ovog 6,2 je raspon od panike do relaksacije
prije onaj zagrebački sam ih zanemarivao,ali ovo sad je druga prića,
mada je to sve vjerujem blago naspram onih koji zive u petrinji i okolici

2 normabela dnevno za sada pomažu

Kako sam odrastao u Dalmaciji na samom jugu potresi su bili pojava koja se javljala relativno često pa sam tako na njih relativno imun. Složite si u glavi da je veća šansa da ćete poginuti na pješačkom od pijanog vozača nego od potresa...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2021., 00:31   #5
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Zagreb, epicentar. Sjebao mi godinu, taman se malo opustio i došao ovaj. Neizvjesnost i dalje, nema mira. Čitam sad će se seliti ili na sjever pream Sloveniji/Austriji ili na jug. Brijem da nije gotovo. Ne bojim se za sebe, najveći starh za da kuća ne ispuca i da ne postanem totalna sirotinja. Ovo do sada je dosta dobro podnijela, riješio sitne pukotinice špatlom i gleterom. Imao i Koronu, zarazio sve u obitelji ali prošlo je. Prije par godina pokupio me auto na pješačkom, par operacija ali dobro je. Starci teško bolesni, ali idemo dalje sve je to očekivano za te godine.
Žao mi ljudi koju su izgubili živote i sve što su gradili godinama. S obzirom na sve, dobro sam. Vesele me gluposti, komp, gaming poneki upgrade, poneko druženje, godišnji, malo na more, putovanja van su stala zbog Korone ali sve 5.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2021., 01:11   #6
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Zagreb, epicentar. Sjebao mi godinu, taman se malo opustio i došao ovaj. Neizvjesnost i dalje, nema mira. Čitam sad će se seliti ili na sjever pream Sloveniji/Austriji ili na jug. Brijem da nije gotovo. Ne bojim se za sebe, najveći starh za da kuća ne ispuca i da ne postanem totalna sirotinja. Ovo do sada je dosta dobro podnijela, riješio sitne pukotinice špatlom i gleterom. Imao i Koronu, zarazio sve u obitelji ali prošlo je. Prije par godina pokupio me auto na pješačkom, par operacija ali dobro je. Starci teško bolesni, ali idemo dalje sve je to očekivano za te godine.
Žao mi ljudi koju su izgubili živote i sve što su gradili godinama. S obzirom na sve, dobro sam. Vesele me gluposti, komp, gaming poneki upgrade, poneko druženje, godišnji, malo na more, putovanja van su stala zbog Korone ali sve 5.
Jebote život Mladene, stvarno jebeno vrijeme iza tebe valjda si ispucao sva sranja sada pa će 2021 biti bolja.

Baš sad gledam, 4 godine života na prvoj crti bojišta, vadili me iz pogođene kuće, nisam čuo dobro od toga, kasnije pizdarija sa vidom... ništa ali ništa me nije ovoliko uzdrmalo koliko sve što se događalo ove godine. Više od pola familije korona i teži slučajevi ali se izvukli i još točka na i - 2 stogodišnja potresa u 9 mjeseci i ti nesretni ljudi koji su izgubili i to malo što su imali

Pa jebote, vratite me u devedesprvu i na rub SAO Krajine :/ barem znam odakle nevolja stiže...

A veseli me sve manje toga. Eno nova grafička idla od ponedjeljka. Ne da mi se neda nego nemam volje sjest za komp a kamoli nešto igrati.

Ali se ne predajem

I nadam se da će te svi biti OK i ostati psihički zdravi koliko je to moguće.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2021., 10:45   #7
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor tomov Pregled postova
Kako sam odrastao u Dalmaciji na samom jugu potresi su bili pojava koja se javljala relativno često pa sam tako na njih relativno imun. Složite si u glavi da je veća šansa da ćete poginuti na pješačkom od pijanog vozača nego od potresa...
nekako mi nije problem dali ću poginuti ili ne ,nego ove serije potresi u serijama i nikada kraja,i stalno se pitaš kakav će sljedeći biti,i to utjeće na živce
pa onda dođe nespavanje i tako nakon 24h nisam znao jeli se trese od potresa ili od unutarnje nervoze,i tu je jedan 5mg normabel pomogao,naravno da treba proći izvjesno vrijeme da se svi naviknemo jer to neće tako brzo proći,za sve nas ovdje je to potpuno nova situacija u mojih 57 g sam možda doživio 3-4 potresa tipa ljulja se luster i gotovo.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2021., 11:01   #8
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
nekako mi nije problem dali ću poginuti ili ne ,nego ove serije potresi u serijama i nikada kraja,i stalno se pitaš kakav će sljedeći biti,i to utjeće na živce
pa onda dođe nespavanje i tako nakon 24h nisam znao jeli se trese od potresa ili od unutarnje nervoze,i tu je jedan 5mg normabel pomogao,naravno da treba proći izvjesno vrijeme da se svi naviknemo jer to neće tako brzo proći,za sve nas ovdje je to potpuno nova situacija u mojih 57 g sam možda doživio 3-4 potresa tipa ljulja se luster i gotovo.

Jednostavno ne treba o tome misliti... ionako ne možemo ništa oko toga napraviti niti možemo išta promijeniti. To je kao da ulaziš u avion i misliš kako će se srušiti. Sve je samo stvar statistike...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2021., 11:23   #9
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
sve najbolje svima u 2021g

p.s. tesko je ne misliti kad te priroda podsjeti svakih par minuta,očito se bar ja polako navikavam ,ali ni lagano.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2021., 11:40   #10
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ekipa suosjecam sa vama ali ne dajte se gurnuti u depresiju jer je tamo uzasno i jebeno. Drzite glave iznad povrsine i biti ce sve u redu.
WraGG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.01.2021., 11:49   #11
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Imate u ovoj grupi ljude koji nam mogu bar malo psihički pomoći.

https://www.facebook.com/groups/1542678379260333

Svi smo mi na kraju ljudi od krvi i mesa i nije sramota tražiti pomoć.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2021., 11:49   #12
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Kolegica prekjučer završila na hitnoj, spustila joj se krv iz nosa, maglica pred očima,... Veli da su joj na hitnoj rekli da im je ona bila dvadeseta tog dana. Ljudi su u velikom šoku... Dobila normabele, neke vitamine i preporuku da se proba opustiti ili porazgovarati sa psihologom.
Supruga isto svaki čas osjeća podrhtavanje, provjerava onu aplikaciju za potrese... Sama sebe izluđuje... Uvjeravam ju da je kuća novije i dobre gradnje i da bi se trebalo desiti malo žešće s*anje da se uruši ali ne pomaže...
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2021., 12:17   #13
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Ja sam sebi da se smirim stavio polupunu bocu vode koju pogledam kad mi se ucini da haluciniram 😄

Na taj nacin zbilja vidim jel se trese ili buncam.

A te aplikacije su najvece zlo. Samo ti ionako rasturaju vec narusenu psihu. Ionako kad te zdrma mos se slikat.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2021., 12:23   #14
matrix30zg
Premium
Moj komp
 
matrix30zg's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 176
Iskreno govoreci,meni je zivot uzdrman do temelja i to najvise zbog ucestalih potresa koji nam pokazuju koliko smo nemocni u tim situacijama...prvi iz proljeca me ulovio na spavanju i probudio se u pol tresnje a dok skuzio kaj se desava bilo je gotovo. Kako zivim u strogom centru na petom katu u zgradi staroj 110 godina,posljedice su bile velike al jos vise kao posljedica je ostao taj strah. Taman se poceo vracat u normalu i lagano zaboravljat taj odvratni osjecaj kad eto udari onaj od 5 rihtera. Isto ulovljen na spavanju pa je manje vise bezbolno proslo no ovaj od 6.2 me ulovio doma pred televizorom...cim je pocelo drmat pobjegao u ormar i pomislio to je to,gotovo je...mislim da ce na veliku vecinu ostat trajne psiho posljedice,jednostavno imas osjecaj da sjedis na tempiranoj bombi koliko su potresi postali ucestali kao i sve druge pizdarije na cjeloj zemlji...razmisljam si...42 godine sam zivio bez ikakvog straha od potresa,pa zar cu sad iducih 40 morat imat taj konstantni strah i osjecaj nemoci u sebi???
Naravno ako pozivim toliko jos
__________________
ČSSR-četiri sjede sedam rade
SSSR-sedam sjedi sedam radi
SFRJ-sedam filozofira radi jedan
matrix30zg je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2021., 12:27   #15
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
aplikacija osim na prvom potresu jer dosta dugo nije bilo jasno koliki je je bila ok ali ostatak je potpuno sranje 95% potresa ni ne osjetimo doduše da se poštelat da daje obavjesti samo za jače potrese ,ali konstantno pinganje stvara sve jaču nervozu.

ovako se štela :

__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 01.01.2021. u 12:42.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2021., 12:36   #16
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Utorak nakon potresa mi je