Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.07.2013., 09:31   #31
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor NemoRS Pregled postova
Ovi driveri meni smrznu računalo nakon nekog vremena. Probao sam reinstalirati ali nema tu pomoći. Morao sam se vratit na 320.18
ti s loseg na najlosije, ti .18 su smece i pobili su masu grafa. vrati se na 314.22

@ geronimo, nikakav backup ne dolazi u obzir, nadjem uvijek za odvojit 3-4 h da postelam sve
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 11:14   #32
Mrakky
Premium
Moj komp
 
Mrakky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 113
nemam nikakvih problema sa tim novim drajverima, kaj je najzanimljivije kad kloknem grafe na ovim drajverima igrice mi trzaju, a kad je sve na def. postavkama sve radi bolje neg na sa prijašnjim, čudno, al tak je.
Mrakky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2013., 07:53   #33
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor NemoRS Pregled postova
Ovi driveri meni smrznu računalo nakon nekog vremena. Probao sam reinstalirati ali nema tu pomoći. Morao sam se vratit na 320.18
Zanimljivo, ja isto imam takvih problema od kako sam stavio te driver-e .. mislio sam da je do neceg drugog.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 09:52   #34
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Zanimljivo, ja isto imam takvih problema od kako sam stavio te driver-e .. mislio sam da je do neceg drugog.
Jeste vi stare drivere počistili sa driver sweeperom, driver cleanerom ili sličnim softverom? Moguće da vam se kolju zbog ostataka starog. Nebi bilo prvi puta.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 11:14   #35
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Zanimljivo, ja isto imam takvih problema od kako sam stavio te driver-e .. mislio sam da je do neceg drugog.
Čekaj, čekaj...smrzne samo ili ode u BSOD?
  Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 17:11   #36
Goc 101
Premium
Moj komp
 
Goc 101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Sesvete
Postovi: 129
Meni su cak tjedan dana radili kako spada, osimframedropova na last light-u koji je s njima radio na very high postavkama na oko 30-ak fpsa. Sto je prije bio slucajs high postavkama, sto me je bilo jako razveselilo. Ali nakon tjedan dana opet katastrofa ko i sa prethodnima. I evo me opet na 314.22!
Goc 101 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2013., 09:56   #37
Mrakky
Premium
Moj komp
 
Mrakky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 113
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Jeste vi stare drivere počistili sa driver sweeperom, driver cleanerom ili sličnim softverom? Moguće da vam se kolju zbog ostataka starog. Nebi bilo prvi puta.
neznam kak drugi al moj način instaliranja novih drajvera kroz ponuđeni update je, pokrenem instalaciju i neidem na expres neg na advance di možete odabrat kaj želite u kaj ne želite instalirat, e ispod tog prozora di možete odznačit i označit kaj želite instalirat imete još jednu kučicu na koju kad stavite kvačocu če sami drajveri uninstalirat stare i instalirat nove, tako da neođe novi sam prek starih i od kad to tak radim nikad problema, jedino sam koristil taj sviper kad sam prelazil sa ati na nvidiu da skroz maknem ati ostatke i nisam baš bio oduševljen tim programom.
Mrakky je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2013., 14:23   #38
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Čekaj, čekaj...smrzne samo ili ode u BSOD?
Događa i meni. Jednostavno smrzne se i automatski restarta. To je do drivera.

Stavio 314.22 i nema problema sa restartom.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2013., 14:57   #39
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Događa i meni. Jednostavno smrzne se i automatski restarta. To je do drivera.

Stavio 314.22 i nema problema sa restartom.
Imam ove drivere otkako su izašli i nisam imao nikih problema u svim igrama koje sam oprobao.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2013., 15:43   #40
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
kako kome. ni kod mene nikvih problema dok frend s gtx650 trpi muke i vratio se na 314.22.
__________________
Moja trgovanja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Picoin invite: bass999 // minepi.com/bass999
Charmander je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.07.2013., 11:15   #41
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
i eo nakon skoro dva tjedna na skypu display driver stop responding 320.49 . Hvala ti nvidia.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2013., 12:53   #42
prasak
You'll never walk alone
Moj komp
 
prasak's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Može pomoć? Situacija je sljedeća (grafička je 8800gts 320):

Prije neka 3 tjedna zove brat da su doma Windowsi napravili neki update, svje je radilo ok par sati, a kad je računalo otišlo u sleep više se nikako na ekranu nije pojavljivala slika. Nakon resetiranja čuje se da računalo radi svoje, ali slike na ekranu nema. Onda je pokušavao svašta, umjesto DVI spojio VGA i to mu je dalo nekakvu sliku, ali opet se kod paljenja računala slika zamrznula i više nije bilo promjena. Jednom je uspio pokrenuti Windowse u Safe modu i vidio je da je update stavio novi driver za grafičku. I u safe modu slika mu je imala neke artefakte. Probao je staviti neke od starijih drivera, ali najčešće se dogodilo da su već na POTS ekranu vidljivi nekakvi zarezi na ekranu (baš kao tekst), kasnije plave crte preko ekrana, a kad se slika smrzne ostanu crvene crte. Kuju put nakon resetiranja artefakata nije bilo, ali nakon 5 min rada na računalu sve bi se oper smrzlo.

Imate li kakav savjet? Je li otišla grafička ili samo driver zafrkava pa bi system restore ili reinstalacija Windowsa pomogli? Za system restore ne znam kad je zadnji put napravljen Restore point, a reinstalaacija svih programa i svega trajala bi3-4 dana jer na desktopima ima dosta nebackupiranih stvari, a i svatko od korisnika koristi neke svoje specifične programe s kojima bi se trebalo gnjaviti... Probat ću s drugom grafičkom provjeriti radi li s njom sve kako treba, što bi eliminiralo mogućnost da je kvar u matičnoj ploči. Sad sam tu pročitao da driver može ubiti karticu (prvi put za to čujem), pa me zanima kako se to manifestira i gdje bi se moglo naći više detalja o tome.
__________________
i5 2500k i Ryzen 5 1600
prasak je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2013., 12:56   #43
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
izgleda da memorija na grafi odlazi lagano.
__________________
Moja trgovanja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Picoin invite: bass999 // minepi.com/bass999
Charmander je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2013., 17:57   #44
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor prasak Pregled postova
Može pomoć? Situacija je sljedeća (grafička je 8800gts 320):

Prije neka 3 tjedna zove brat da su doma Windowsi napravili neki update, svje je radilo ok par sati, a kad je računalo otišlo u sleep više se nikako na ekranu nije pojavljivala slika. Nakon resetiranja čuje se da računalo radi svoje, ali slike na ekranu nema. Onda je pokušavao svašta, umjesto DVI spojio VGA i to mu je dalo nekakvu sliku, ali opet se kod paljenja računala slika zamrznula i više nije bilo promjena. Jednom je uspio pokrenuti Windowse u Safe modu i vidio je da je update stavio novi driver za grafičku. I u safe modu slika mu je imala neke artefakte. Probao je staviti neke od starijih drivera, ali najčešće se dogodilo da su već na POTS ekranu vidljivi nekakvi zarezi na ekranu (baš kao tekst), kasnije plave crte preko ekrana, a kad se slika smrzne ostanu crvene crte. Kuju put nakon resetiranja artefakata nije bilo, ali nakon 5 min rada na računalu sve bi se oper smrzlo.

Imate li kakav savjet? Je li otišla grafička ili samo driver zafrkava pa bi system restore ili reinstalacija Windowsa pomogli? Za system restore ne znam kad je zadnji put napravljen Restore point, a reinstalaacija svih programa i svega trajala bi3-4 dana jer na desktopima ima dosta nebackupiranih stvari, a i svatko od korisnika koristi neke svoje specifične programe s kojima bi se trebalo gnjaviti... Probat ću s drugom grafičkom provjeriti radi li s njom sve kako treba, što bi eliminiralo mogućnost da je kvar u matičnoj ploči. Sad sam tu pročitao da driver može ubiti karticu (prvi put za to čujem), pa me zanima kako se to manifestira i gdje bi se moglo naći više detalja o tome.
Driver se ne loada u Safe modu, neka boota u BIOS , pa vidi ako tamo ima artefakte?
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2013., 00:50   #45
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Natrag na GeForce 320.18 Driver ,sad je puno bolje.
@Brko da uvijek samo pregazio stare s novima ali dosad nije bilo nikakvih problema.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2013., 08:57   #46
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Tu i tamo počisti stare i stavi nove. Ja sam to u zadnje vrijeme počeo radit i sad je dosta bolja situacija i nemam ovakve pizdarije kao vi.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2013., 12:45   #47
Mrakky
Premium
Moj komp
 
Mrakky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 113
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Tu i tamo počisti stare i stavi nove. Ja sam to u zadnje vrijeme počeo radit i sad je dosta bolja situacija i nemam ovakve pizdarije kao vi.
par postova iznad sam napisao kak ja instaliravam nove drajvere i mislim da je to najbolji način, tako da sami novi drajveri počiste stare (valjda imaju neki uninstaler), a nekolicinu puta sam čuo da se neko buni baš radi tih raznih čistača i da imaju probleme, a ja od kad to radim nikad nikakvih problema jedino kaj moram nakon toga ponovo uključit sli, al svi profili ostanu i sve ostalo kak je bilo. savjetujem Vam svima da probate taj način i vidli budete da nečete imat nikakvih problema.
Mrakky je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2013., 13:13   #48
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
driver sweeper mi je zadnji put syebao instalaciju windowsa tako da on otpada za sve vijeke vijekova. Samo pregazis novima stare i to je to, plus stisnes onu kvacicu da resetira profile ( fresh install) i to je to.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2013., 13:27   #49
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
driver sweeper mi je zadnji put syebao instalaciju windowsa tako da on otpada za sve vijeke vijekova. Samo pregazis novima stare i to je to, plus stisnes onu kvacicu da resetira profile ( fresh install) i to je to.
Doduše ja koristim plaćenu verziju Driver Cleaner.NET. Radi ko beba u safe modu.
Zadnji puta sam napravio kako ste rekli sa onim prvim driverima koji su podržavali novi Metro, pa sam imao artefakte. Nakon čišćenja je sve radilo.
Vjerojatno se razlikuje od kompa do kompa.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na