Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2009., 00:29   #1471
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Neki optimum udaljenosti je dijagonala x 3,0m
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2009., 16:18   #1472
zax71
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Earth
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Neki optimum udaljenosti je dijagonala x 3,0m
Ovo je jako nategnuto osim eventualno za SD programe. Ova formula o 3 dijagonale je vrijedila za stare CRTove. O novim racunicama udaljenosti gledanja imas ovdje:
http://www.carltonbale.com/2006/11/1080p-does-matter/

THX specifikacija je jos agresivnija a ja uvijek preporucam prakticnu metodu:
Sjedni u kinu na sredinu dvorane, ispruzi ruku sa stisnutom sakom i premjeri koliko saka stane na sirinu platna. Kad dodjes doma sjedni tamo gdje gledas tv i istom metodom "preslikaj" sake na zid pa ces se sokirat koliki bi ti ekran doma trebao biti
zax71 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2009., 18:09   #1473
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Jel' definirano koliko mi šaka mora bit vel'ka, ipak nemaju svi istu šaku

Ovo je iz Samsungova kataloga, tek toliko da se ne igrate šakama, palcima i ostalim ekstremitetima

__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2009., 19:48   #1474
georgy
Premium
 
georgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 406
Bok, pročitao sam onaj prvi post, ali opet imam pitanja.
Par banalnih pitanja- da odmah to riješimo:
1. Kod kumova na nekoj plazmi (ili LCD- u, ne znam što je) je slika "razvučena"- pretpostavljam da je to zbog onog formata televizora.
Da li je to i danas tako, ako je- koji format trebam gledati da nije tako (da je normalno kao na CRT televizoru- 16:9)?
2. DVB-T, vidio sam televizore sa ugrađenim DVB-T recieverom, je li to isto kao i da kupim zasebno taj reciever ili... (da odmah riješimo i to).
I ti televizori imaju i običan, analogni, reciver, jel da?
3. Plazma ili LCD- kao što sam vidio u ovom postu- plazma
Iako je nama (obitelji) dobar i ovaj CRT- ali vrijeme ga je pregazilo.
4. HD ready ili full HD- ne znam da nam to igra neku ulogu (kao što se vidi pod brojem 3). Ali, plazme koje spadaju u cjenovni okvir nemaju nikakav HD (jel možda sve plazme imaju HD ili...?).
Tako da ne znam je li to toliko bitno, tj. da ćemo biti zakinuti kada počne reprodukcija svega u HD?
5. svota koju sam voljan izdvojiti- 4000- 5000 kuna

Evo, od plazmi preporučenih u prvom postu sam našao ovu:
Panasonic TH-37PV8P
Zanima me ima li kakvih primjedbi na nju (ili da li ima neka bolja do 5000 kuna)?

A od LCD- a:
Panasonic TX-32LX85P
LG 37LG2000
Samsung LE32A558P3

Oprostite na banalnim pitanjima, ali do sad smo imali CRT i rijetko se susretali sa LCD- ima i plazmama.
Pa, cijenio bih svaki savjet i svaku pomoć i objašnjenje.

Puno hvala.

Zadnje izmijenjeno od: georgy. 11.01.2009. u 20:07.
georgy je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2009., 21:14   #1475
zax71
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Earth
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Jel' definirano koliko mi šaka mora bit vel'ka, ipak nemaju svi istu šaku
Moš ti mjerit i sa "Willyjem" ak ti je lakše. U tom slučaju, ak nisi Bosanac, stat će ih više na ekran.
zax71 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2009., 21:28   #1476
zax71
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Earth
Postovi: 5
Citiraj:
Autor georgy Pregled postova
Bok, pročitao sam onaj prvi post, ali opet imam pitanja.
Par banalnih pitanja- da odmah to riješimo:
1. Kod kumova na nekoj plazmi (ili LCD- u, ne znam što je) je slika "razvučena"- pretpostavljam da je to zbog onog formata televizora.
Da li je to i danas tako, ako je- koji format trebam gledati da nije tako (da je normalno kao na CRT televizoru- 16:9)?
2. DVB-T, vidio sam televizore sa ugrađenim DVB-T recieverom, je li to isto kao i da kupim zasebno taj reciever ili... (da odmah riješimo i to).
I ti televizori imaju i običan, analogni, reciver, jel da?
3. Plazma ili LCD- kao što sam vidio u ovom postu- plazma
Iako je nama (obitelji) dobar i ovaj CRT- ali vrijeme ga je pregazilo.
4. HD ready ili full HD- ne znam da nam to igra neku ulogu (kao što se vidi pod brojem 3). Ali, plazme koje spadaju u cjenovni okvir nemaju nikakav HD (jel možda sve plazme imaju HD ili...?).
Tako da ne znam je li to toliko bitno, tj. da ćemo biti zakinuti kada počne reprodukcija svega u HD?
5. svota koju sam voljan izdvojiti- 4000- 5000 kuna

Evo, od plazmi preporučenih u prvom postu sam našao ovu:
Panasonic TH-37PV8P
Zanima me ima li kakvih primjedbi na nju (ili da li ima neka bolja do 5000 kuna)?

A od LCD- a:
Panasonic TX-32LX85P
LG 37LG2000
Samsung LE32A558P3

Oprostite na banalnim pitanjima, ali do sad smo imali CRT i rijetko se susretali sa LCD- ima i plazmama.
Pa, cijenio bih svaki savjet i svaku pomoć i objašnjenje.

Puno hvala.
Da skratimo priču, Panasonic 37/42pv8x je trenutno uvjerljivi best buy na našem tržištu. S obzirom na sliku koju dobiješ (pogotovo u SD) prepišat će svaki LCD u rangu cijene i do 50% više. Ako si pročitao post o "mitovima" sve je jasno ko pekmez .
Osim toga prijelaz sa CRTa puno je prirodniji na plazmu nego na LCD. Plastična slika koju imaju jeftini LCDi jednostavno ti neće pasat.
Nažalost slika će biti "rastegnuta" ako želiš ispunit cijeli ekran jer na brdovitom Balkanu TV kuće još nisu čuli za 16:9 pa se pripremi na to još neko vrijeme.
zax71 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2009., 21:56   #1477
georgy
Premium
 
georgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 406
Hvala na odgovoru.

A, dobro- znači rastegnuto i ne može se ništa s time.
A, dobio sam odgovor na drugom forumu da je ovaj bolji.
Pa me zanima da li je toliko bolji da opravda razliku u cijeni od 800 kuna?
Ja vidim jedino razliku da ovaj skuplji ima HD ready oznaku.

Jel taj HD znači što pri gledanju običnog programa (hrt1,hrt2,rtl,nova)?
georgy je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2009., 05:55   #1478
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
oci su mi iscurile jer ovaj topic citam valjda 10 sati...

Ali sam se nedavno odlucio kupit tv .... malo se informairao jos po netu... i evo danas jos naletio na ovaj beskrajan topic

Uglavnom sada trenutno imam projektor, dijagonalu slike narihtam na izmedju recimo 1,80 - 2,5m .... ovisi o sadrzaju koji gledam, hd najcesce ali i divx... udaljenost je 4,5m .....

Ali sam projektor mislio potpuno zamijeniti plazmom panasonic 46" full hd.....
I kada uzmemo u obzir da sam se jaaako naviknuo na veliku projektorsku sliku...... dali bi ja imao nekakve koristi od te 1080p reze..... I dali bi imao dojam da gledam projektorsku sliku(iskljucivo mislim na velicinu) ako bi se sa 4,5m priblio na nekih 2m plazmi (4,5m=>200cm / 2m=>117cm)
Cilj mi je ne izgubiti dojam velicine proj. slike a dobiti na kvaliteti prikazanog..... U igri su 1080p ripovi, maxtvHD i igranje tu i tamo

Ali opet sdruge strane... dok film bacim na projektor sa recenom dijagonalom/udaljenoscu, i dok vratim sliku na 22"monitor, pa makar udaljenost od njega bila i 30cm... opet mi se cini da gledam u buhicu.......... Kako to objasniti...
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2009., 16:29   #1479
zax71
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Earth
Postovi: 5
Citiraj:
Autor georgy Pregled postova
Hvala na odgovoru.

A, dobro- znači rastegnuto i ne može se ništa s time.
A, dobio sam odgovor na drugom forumu da je ovaj bolji.
Pa me zanima da li je toliko bolji da opravda razliku u cijeni od 800 kuna?
Ja vidim jedino razliku da ovaj skuplji ima HD ready oznaku.

Jel taj HD znači što pri gledanju običnog programa (hrt1,hrt2,rtl,nova)?
Negdje je netko taksativno nabrojao razlike pv8/80, a ako se sjecam dobro, osim jednog dodatnog HDMIja radi se i o novijem G11 panelu koji donosi 4096 nijansi i nesto drugacijem sklopovlju unutra sve to naravno u pv80. E, da i SD card slot.
Inace imam ovaj model (37pv80) doma i vrlo sam zadovoljan slikom. Znao sam kako ce izgledati HD materijali ali SD slika je odlicna i do sad nisam vidio ni slicnu sliku na nekom LCDu ako nije kostao skoro duplo vise (i jos imao 32" dijagonalu). Inace su obadva HDready: 1024*768
zax71 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2009., 16:47   #1480
georgy
Premium
 
georgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 406
Citiraj:
Autor zax71 Pregled postova
Negdje je netko taksativno nabrojao razlike pv8/80, a ako se sjecam dobro, osim jednog dodatnog HDMIja radi se i o novijem G11 panelu koji donosi 4096 nijansi i nesto drugacijem sklopovlju unutra sve to naravno u pv80. E, da i SD card slot.
Inace imam ovaj model (37pv80) doma i vrlo sam zadovoljan slikom. Znao sam kako ce izgledati HD materijali ali SD slika je odlicna i do sad nisam vidio ni slicnu sliku na nekom LCDu ako nije kostao skoro duplo vise (i jos imao 32" dijagonalu). Inace su obadva HDready: 1024*768
Ma, ne znam baš da bih primjetio razliku izemđu starog i tog novog panela.
A ni SD slot mi ne treba.
Hvala na pomoći.
Uzimam pv8.
georgy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2009., 19:48   #1481
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
a PV700P serija ? o cem se tu radi......

vidio sam jednog sebi zanimljivog primjerka na akciji pa me zanima....
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2009., 23:28   #1482
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
To je full hd serija iz 2007- stariji model.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 15:45   #1483
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
ipak nije full hd.... samo hd ready........

Ja se odlucio na 42py8p...... zasto fullHD? samo i jedino zbog spajanja na komp.... isto tako gledat cu ga iz vece blizine dok sjedim za kompm 1,5m.... a 3,5 sa kreveta.... mislim da je najbolji izbor za tu lovu...

Mislio sam uzet 46-50" ... ali za tu razliku, uzimam jos i x9 projektor 720p rezolucije... a tak ionak je 90% hd ripova 720p
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 16:09   #1484
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
ipak nije full hd.... samo hd ready........

Ja se odlucio na 42py8p...... zasto fullHD? samo i jedino zbog spajanja na komp.... isto tako gledat cu ga iz vece blizine dok sjedim za kompm 1,5m.... a 3,5 sa kreveta.... mislim da je najbolji izbor za tu lovu...

Mislio sam uzet 46-50" ... ali za tu razliku, uzimam jos i x9 projektor 720p rezolucije... a tak ionak je 90% hd ripova 720p
Odi ih dobro pogledat prije kupnje. Jučer sam pomno promatrao pv8p, pv80p u py80p s raznih udaljenosti, svi na maxTV HD-u, izmedju pv8p i pv80p sam vidio ocitu razliku u slici iako su bili isto podeseni, ali koliko god se trudio nisam uspio vidjet ni najmanju razliku izmedju py80 i pv80, to naravno pripisujem i rezoluciji hd programa. Ne kazem da je 8p loš, već drukčiji, pa ne preporučam kupnju prije no što se dođe u priliku usporedit.
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 16:31   #1485
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
sve je to ok..... no meni bas treba taj py..... zbog povezivanja sa kompom tj igri koje mislim tu i tam nabaciti na tv, i igranja u 1080p rezi

edit:

postavljena bebica danas (42py8), stvarno zadovoljan!

Odmah pokrenuo hd ripove skompa... I prvo sto sam primjetio da je crna STVARNO crna (the dark knight u 1080p izgleda brutalno, pogledao film sad treci put), dosad sam mislio o cem vi tu pricate, kakva crna i to... sad tek kuzim da je ona jako bitna.... takodjer, boje su puno zivlje/veselije nego na recimo 22" samsungovom lcd monitoru.... probao sam i koju igru nabacit: call of duty 5, PES2009, NFS .... vrhunsko iskustvo, nemam rijeci... (no zbog burn in procesa samo na kratko)

Sto se velicine tice ona je taman.... a i niko mi ne brani da se ne priblizim na metar od nje
Lako poslje predjem na pepeljarke, ali glavno da je sad uzitak potpun! Ipak je razlika izmedju full hd i hd ready ocita (tako da stajem na stranu mad dukea).... odoka bi rekao da su pixeli na hd ready duplo veci (usporedjivano u ducanu) sto i opravdava razlika medju rezolucijama, pogotovo za mozohiste poput mene kojima ne smeta gledat na manje od 2m, (1m?) .... a i ekrani su bili izlozeni jedan do drugoga, vrtile su se nekakve slike vjerojatno 1080p reze, ja sam i sa oko 2,5m (mozda 3) vidio ocitu razliku.... i frend je bio samnom, isto kuzi ... (primjer: bila je neka slika old timer auta, bacio pogled na njegovu kompleksnu felgu, sa puno detalja, hd ready ih nije mogla sve prikazati, full hd je..., itd).... tako da mi je skroz drago sto sam kupio taj model, tim prije sto sam alergičan na svaku pomisao vidljivo uocljivog ruznog piksela, a da o samom izgledu desktopa, rezolucije u igrama i opcenito njihovog izgleda ne govorim....
evo tek tolko jedna slika iz pes2009 i desktopa (sve je citiljivo sa 2m ko i sa 22" monitora na 1m udaljenosti)


jedino kaj mi sad preostaje je ili kupit nekakav nosać ili stolic na kotacima... jer cu projektorsku sliku bacat na zidu iza tva.... znaci tv bi se morao moci skroz priljubiti uza zid kad namjeravam gledat prek projektora, kad zavrsim sa projektorom, morao bi se odmaknuti od zida za 35cm (dok se gleda skreveta da je tv na sredini)...
Znaci ovako:


Gledao sam one nosace sa hgspotove stranice, ali su te sve "nogice" prekratke, meni bi trebala neka "stanga" od 90 cm sa 2 zgloba i onda bi se tv taman mogao priljubit uz zid, i odmaknut od zida za tih 30-tak cm... dali znate mozda di i dali bi se takvo sta moglo kupiti?

Zadnje izmijenjeno od: sh0kre. 14.01.2009. u 04:20.
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 18:02   #1486
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Mislim da je to-to, al nisam siguran. Hvala.

I dalje ima problem kada prebacuje scenu sa svjetle na tamnu, ne znam...
Problem je riješen nadogradnjom softvera. Sada je sve idealno.

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/d...12_fur_eng.pdf

Sama instalacija je prejednostavna, skine se softver na stick, upikne u tv, manje od minute se instalira ili kaj god, restart i to je to.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2009., 08:14   #1487
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
-cut-
1. Drago mi je da si zadovoljan sa kupnjom. Na kraju to je jedino sto je vazno.

2. Samo da ispravim netocne navode jer je vec netko dosao na neki drugi forum i rekao kako neki Mad_Duke gleda 42 incha na 1 metar. Ne, Mad_Duke gleda na 1.7 metara. Sto je 70 posto dalje nego neciji biser da ja gledam sa 1 metar. :P Ako je losa slika 1080p sadrzaja (recimo sa puno graina) gledam i sa vece udaljenosti posto nemam sta izgubiti od "detalja". Tek toliko za sve moje fanove.

3. Vezano uz stalak. Sad. Da li ti mislis kupiti pokretni stolic na koji ces nataknuti plazmu (koji ima one dvije sipke kao sto ima i stalak) ili mislis kupiti stolic koji ima kotace na koji ces staviti plazmu sa stalkom koji si dobio uz nju? Anyway. Ako se odlucis za drugu soluciju. Pripazi na tezinu TV-a. Pogotovo jer povrsina stalka kojom plazma dodiruje podlogu nije velika kao sto je bila kod CRT-a, pa makar bili "iste" tezine.
  Reply With Quote
Staro 14.01.2009., 17:18   #1488
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Citiraj:
Autor shOkre
odoka bi rekao da su pixeli na hd ready duplo veci (usporedjivano u ducanu) sto i opravdava razlika medju rezolucijama
Majko moja!