Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.06.2022., 09:32   #61861
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Za dizlo ne kužim nikakvu razliku između slovenskog, rvackog i talijanskog. Auto ide isto...

Cijene su u manjim mjestima 2,03 € po po litri, grad 2,10 €, a autoput 2,50€.

Lijepo sam točio negdje između Pise iz Montecatinija pa opet tamo negdje u brdima oko Bolonje prije izlaska na autoput.
Dizlo i prst u uvo.
Osjetio bi razliku da staviš čisto suncokretovo ulje nutra, al vrijeme isplativosti tih eksperimenata je iza nas

Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Laguna Seca cabrio (sa plavom kožom) prvi vlasnik je živio na Kajzerici, nakon razvoda ga je mislim odmah prodao liku iz Dugava, ne znam gdje je kasnije završio, u Sloboštini ga baš nisam viđao (tamo samo viđam žutog mustanga i odnedavno Maseratija, wtf...)

Dok me prvi vlasnik vozio u tom autu, 2006. (ide vrijeme...) znam da sam bio u šoku kako nas apsolutno svi gledaju, mi spušteni krov, dva balavca (ok on par godina stariji, ali opet ispod 30 tad)... prokomentiram mu to, a on samo kaže "u ovom autu, bi ti i pop dao "... ne znam zašto bih htio da mi pop išta da, ali OK

Ali tad sam iskusio koliko je grozno voziti se na zadnjem sicu cabria... jednom prilikom me vozio doma, ali je bio sa ženom, pa sam morao sjediti iza... na 50kmh mi je već smetao vjetar, a kad je potegnuo cestom prema rotoru (smjer jug), nakon semafora na Selskoj, mislio sam da će mi glavu otpuhati
Heh, tko zna koliko je popova, ouvaj, ženski izgubilo gaće u tom autu. Mene te fore "gore bez", cabrio, ne zanimaju. Šiber i cabrio

Mislio sam inače da će biti većih problema oko znatiželjnika, ali zasad minimalno. Valjda zato jer napravim vrlo malo kilometara u urbanim sredinama.
Doduše, u planinama ima ljudi koji valjda misle da dolazim sa 150km/h kad čuju airbox, najčešće su to neke sredovječne biciklistice. Gaće im padnu, al od straha
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 10:07   #61862
mitja
Premium
Moj komp
 
mitja's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 80
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Coupe.

lijepa kolica, i svaka čast na diy! dal je auto imalo prikladan za daily?
mitja je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 11:20   #61863
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor mitja Pregled postova
lijepa kolica, i svaka čast na diy! dal je auto imalo prikladan za daily?
Ovisi koliko godina imaš (čitaj koliko te leđa muče), dal ti se teško sjest u auto... npr sad sam uzeo Giuliu i rekoh frendovima "morat ću zbog auta smršavit ", ali takav legendarni auto se danas, 20 godina nakon što je napravljen, ne bi smio voziti kao daily... čak i da ti nije preskupo stalno ga reparirat i restaurirat, preskupo... joy drive only bi to trebalo biti.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 11:50   #61864
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
Onda, hoćete uzeti koji auto na poticaje? Gledam ponudu PHEV-a i zaključujem da veliki broj modela imaju najskuplji proizvođači (Sv. Trojstvo, Volvo i Porsche) gdje tih 40k poticaja ne znači ništa.
Bijah u Renou da upitam šta oni imaju. Nemaju ništa. Jedini PHEV koji su imali (Captur) su prestali proizvoditi jer 'nije opravdao očekivanja' i prebacivanje pogona struja/ICE baš nije ferceralo kako treba.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 12:05   #61865
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Raspitaj se za 508 PHEV, vidjam jednog cesto na uticnici (mora puniti svaki dan). Auto izgleda solidno i ocito se covjeku toliko svidja da se smuca svaki dan do punjaca.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 12:13   #61866
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor mitja Pregled postova
lijepa kolica, i svaka čast na diy! dal je auto imalo prikladan za daily?
Vrlo prikladan pod uvjetom da ne staviš poput mene jednomaseni zamašnjak nutra. To mi je ubilo auto za moje pojmove, zato će letiti van.

Pogotovo kad je auto na tvorničkim selenima, možeš ga voziti i po grabama u ZG bez problema. Vrlo komforan auto s tvrđom suspenzijom.

Doduše, klasificirao bih ga prije kao GT, ne kao sportski coupe, zbog težine (1520kg) i zbog prilično dugih brzina (2. skoro 110km/h).

Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
ali takav legendarni auto se danas, 20 godina nakon što je napravljen, ne bi smio voziti kao daily...
Takve aute treba upravo što više voziti, stavovi poput tvojeg stavljaju aute pod ključ u kojekakve kolekcije i dižu im cijene u stratosferu, te sve manje "realnih entuzijasta" dobivaju priliku voziti nešto.

Osim toga, ekipa koja ima stariji "vikend auto" se nikad ne usudi otići bilo gdje na par dana s njim jer nema pojma dal će mehanički izdržati.

Svog ne vozim kao pravi daily, ali bome kad je lijepo vrijeme idem do posla u rošadi tri auta koja spadaju u kategoriju "ne smiju voziti ko daily".

Jedino kad ih svjesno ne vozim je po posoljenoj cesti, za to imam drugi E46
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 12:14   #61867
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Predo bas danas papire u Reno za Twingača, naravno da je auto poskupio između moja dva izleta do salona.
Puna cijena sa srednjom opremom, dodatnim setom felgi i par gluposti je 228 hiljada....bog te ****

Plan je pričekat Twinga, prodat onda Insigniju i uzet Cupru opet jer me onda nece bit briga dal troši 10 ili 20 za tih 200km mjesečno kaj cu napravit s velkim autom.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 12:29   #61868
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Onda, hoćete uzeti koji auto na poticaje? Gledam ponudu PHEV-a i zaključujem da veliki broj modela imaju najskuplji proizvođači (Sv. Trojstvo, Volvo i Porsche) gdje tih 40k poticaja ne znači ništa.
Bijah u Renou da upitam šta oni imaju. Nemaju ništa. Jedini PHEV koji su imali (Captur) su prestali proizvoditi jer 'nije opravdao očekivanja' i prebacivanje pogona struja/ICE baš nije ferceralo kako treba.
pogledaj mitsubishi outlander phev, jeftiniji je od konkurencije, a generalno nije los i nudi dobru opremu...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 12:40   #61869
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
Predo bas danas papire u Reno za Twingača, naravno da je auto poskupio između moja dva izleta do salona.
Puna cijena sa srednjom opremom, dodatnim setom felgi i par gluposti je 228 hiljada....bog te ****

Plan je pričekat Twinga, prodat onda Insigniju i uzet Cupru opet jer me onda nece bit briga dal troši 10 ili 20 za tih 200km mjesečno kaj cu napravit s velkim autom.
A mogao si se voziti kao covjek u Cupri za tih 228000+trosak struje

Mene je bas to kokosarenje salona odvatilo od te price, neke modele su dignuli za iznos poticaja, a neke i vise cak. Nekako imam dojam da je to balon kao s APNom.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 14:01   #61870
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Vrlo prikladan pod uvjetom da ne staviš poput mene jednomaseni zamašnjak nutra. To mi je ubilo auto za moje pojmove, zato će letiti van.

Pogotovo kad je auto na tvorničkim selenima, možeš ga voziti i po grabama u ZG bez problema. Vrlo komforan auto s tvrđom suspenzijom.

Doduše, klasificirao bih ga prije kao GT, ne kao sportski coupe, zbog težine (1520kg) i zbog prilično dugih brzina (2. skoro 110km/h).



Takve aute treba upravo što više voziti, stavovi poput tvojeg stavljaju aute pod ključ u kojekakve kolekcije i dižu im cijene u stratosferu, te sve manje "realnih entuzijasta" dobivaju priliku voziti nešto.

Osim toga, ekipa koja ima stariji "vikend auto" se nikad ne usudi otići bilo gdje na par dana s njim jer nema pojma dal će mehanički izdržati.

Svog ne vozim kao pravi daily, ali bome kad je lijepo vrijeme idem do posla u rošadi tri auta koja spadaju u kategoriju "ne smiju voziti ko daily".

Jedino kad ih svjesno ne vozim je po posoljenoj cesti, za to imam drugi E46
Super je kad imaš 3 odlična auta, pa ih rotiraš meni bi služio kao weekend getaway car. Iskreno očekivao sam od svoje Giulije da će bit i weekend getaway i daily, i iako je auto fantastičan, nije ni odličan daily, ni odličan weekend auto... za gušt auto mu fali puno više feeling na volanu (iako ja jesam uzeo neresponzivne gume, PS5, svjesno, ali opet i auto je tu jako kriv).

Da imam E46 M3 (bilo kakav), svaki drugi vikend bi ga vozio, dok bi između 1.11. i 1.4. bio konzerviran negdje. I usudio bih ga se voziti jer ne bi on predugo stajao, naravno da bi tu i tamo i nešto po ZG-u odradio s njim, ali to nije daily auto.. daily je onaj s kojim ideš po klince u vrtić, u shopping, tegliš ležaljke iz Bauhausa (skoro nemoguće u Giuliji, ali jedva nekako uspio)...

To što ga ti provozaš na kavu na drugi kraj grada nije klasični daily
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 14:19   #61871
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Ma kakva kava
Auto se ne pali ak se ne misli voziti kak spada.
Dođem na posao, pauza za ručak je vožnja po okolnim vinskim bregima dostojna zamjena za hranu, nakon posla još jedna duplo duža. Nema labavo.

Ležaljke mi nisu ni na kraju pameti, puno ljepša pozicija za uživanciju je u zicu iza volana i sijaset zavoja na cesti ispred mene.

Malo sam vudren na tu stranu, kaj moreš.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 14:30   #61872
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ma kakva kava
Auto se ne pali ak se ne misli voziti kak spada.
Dođem na posao, pauza za ručak je vožnja po okolnim vinskim bregima dostojna zamjena za hranu, nakon posla još jedna duplo duža. Nema labavo.

Ležaljke mi nisu ni na kraju pameti, puno ljepša pozicija za uživanciju je u zicu iza volana i sijaset zavoja na cesti ispred mene.

Malo sam vudren na tu stranu, kaj moreš.
Ležaljke su za terasu, ak uspiješ tamo sparkat E46, svaka čast

E lako kad ti imaš oko posla vinske brege i ceste, onda bi i meni bio daily. Ali za ZG sigurno nije.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 14:45   #61873
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
A mogao si se voziti kao covjek u Cupri za tih 228000+trosak struje

Mene je bas to kokosarenje salona odvatilo od te price, neke modele su dignuli za iznos poticaja, a neke i vise cak. Nekako imam dojam da je to balon kao s APNom.
Bilo je drugih razloga zakaj je Cupra morala letit, al slazem se.
Ovo je vise do tvornice, ali da.....nisam siguran ni da je ovo zadnja cijena.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 16:15   #